|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   potovanje in nova gripa
15.7.2009 7:56:24   
barni
Jeseni imamo namen iti za en teden v Grcijo. Vse lepo in prav, ce me ne bi vceraj kolegica postavila v dvome, da so mali otroci v ogrozeni skupini in da odsvetujejo zadrzevanje na krajih, kjer je velik pretok ljudi na majhnem mestu (npr. letalisce je ze en tak kraj). Pac nova gripa.

Jaz o tem nisem niti razmisljala (ne vem, morda sem neodgovorna), samo sedaj pa sem res v dvomih ali bi morala dopust opustiti oziroma bi morala iti kam z lastnim prevozom (se mi ne sanja kam, se ne vozimo prav radi).

Nasa pupa bo stara 20 mesecev.

Kaksno je vase mnenje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: potovanje in nova gripa
15.7.2009 8:02:27   
MATEJKA_
očitno sva včeraj srečali isto kolegico... mi tud letimo za grčijo naslednji teden... me je malo prestrašila, ampak če bom tak gledala, kam pa pridemo. dobro, v neke ogrožene kraje res ne bi šla... ampak če pomisliš, lahko isto zadevo fašeš tudi na avtobusu ali v nakupovalnem središču... kaj pa vem... naša je pa 11m stara, dopust pa smo rezervirali že februarja...

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: potovanje in nova gripa
15.7.2009 8:06:23   
tikatonka
Se čisto strinjam s tabo Matejka. Potem smo pa lahko samo doma. Saj če greš samo na razprodaje lahko pokasiraš marsikaj. Kar veselo na dopust. Mi gremo sicer letos čisto blizu na Hrvaško, ker imamo komaj dva meseca staro gospodičnico, ampak naslednje leto definitivno nekam z avionom.

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: potovanje in nova gripa
15.7.2009 11:52:54   
honey
Pri nas smo se ravno zadnjič smejali, ker smo naročili maske v službi. Mislim, nekateri pa res delajo paniko 100/h. Ja potem je najbolje, da si doma, zabarikadiran, pa še tako boš kaj fasal - še prej, kot če si zunaj nekje. Se pravi bodo taki ljudje letos kaj - doma, ne grejo na dopust, ne grejo v trgovino, ne grejo nikamor, ali kako?



_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu tikatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: potovanje in nova gripa
15.7.2009 16:33:33   
dulcinea
Jst mislm, da vsi mal pretiravajo s to gripo. Jaz sem bla 3 tedne po Ameriki, pa ni v noebenm cajtngu nč pisalo, ni blo po TV, ne nikjer. In samo dva azijca sem srečala na letališču, ki sta nosila maske na obrazu.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: potovanje in nova gripa
20.7.2009 8:20:39   
barni
Zanima me ali bo katera druzinica s vojimi malcki sla na dopust v tujino z letalom?

Ali res nobene ne skrbi ta nova gripa? Mene do pred kratkim res ni, sedaj pa mi prav morijo s temi novicami...user posted image

Kaksne imate plane, boste doma? Hrvaska? Ali kam dlje?

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: potovanje in nova gripa
20.7.2009 18:33:39   
ejša1
No, jaz bi počakala s končno odločitvijo do tik pred zdajci, ko bi videla, kako se bodo stvari razpletle še v prihodnjih tednih. Se pa bolj nagibam k mnenju tvoje kolegice in verjetno ne bi šla zaradi starosti otroka. Kaj pa pediater pravi?

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: potovanje in nova gripa
21.7.2009 11:18:23   
*anamor*
Tudi mi gremo konec avgusta na morje, sicer samo na Hrvaško, ker še mi je mali premali, da kam drugam. Pa vendar me je tudi strah kam bo to vse pripeljalo. Sem pa tudi tega mnenja, da če bomo na to gledali smo pa res lahko samo doma še v trgovino ne bi smeli iti.

_____________________________

Sinek moj je najvecji zaklad v mojem zivljenju

(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: potovanje in nova gripa
21.7.2009 11:53:55   
markimark
Mi gremo septembra na križarjenje (Italija, Grčija, Turčija). Imamo 15 mesečnega fantka in se zelo bojim da se okuži z novo gripo. Se je katera že kaj posvetovala s pediatrom?

(odgovor članu *anamor*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: potovanje in nova gripa
21.7.2009 12:58:18   
Mimic@
Ne razmem vas, res ne! Verjetno bom deležna graje, ampak vseeno.....

Saj se greste ja zavestno izpostavljati in to s 15 mesečnikom?!? Pa ne recite, da se lahko povsod nalezete; ja, ampak letališča, ladje pa sploh! Mešanje različnih ljudi, različnih kutur in higienskih navad, zaprti, neprezračeni prostori,...???!!!????

Joj, joj, joj! Potem pa rečete, da vas skrbi..............

(odgovor članu markimark)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: potovanje in nova gripa
21.7.2009 13:57:09   
barni
Mimica, saj ravno to je vprasanje; ali sem neodgvorna mama, ce grem s svojim 20 mesecnim otrokom na dopust z letalom na neko dopustnisko destinacijo glede na porocila o novi gripi? Ce gledas POPTV itak da ja!

Potem pa berem strokovne clanke in objave in pise, da je v SLO ze blizu 80 okuzenih, morda kaksni s tako blagimi znaki, da niti ne vedo da so okuzeni in hodijo naokoli, pa grem v Mercator in nabasem na takega...kaj pa vem...strokovnjaki pravijo, da ni panike, da ne odsvetujejo potovanj, da ni razloga za paniko in skrb, da ob pravilni higieni virusu nisi nic bolj izpostavljen kot v SLO...

Jeseni gre otrok v vrtec...kaj bo tam? Ga zavestno izpostavljam virusom, ce vem, da lahko pricakujem, da bo gotovo fasal kaj?

Se kaksno mnenje?

(odgovor članu Mimic@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: potovanje in nova gripa
21.7.2009 15:08:36   
misojka
Jaz bi verjetno sla, bi pa malo bolj pazila. Pogosto umivanje rok, cim manj zadrzevanja v gneci ipd. Pa saj je poletje in si z otrokom večino časa zunaj.
Po mojem je zdaj strah v Sloeniji vecji zaradi teh primerov z maturanti. Maturantski izleti pa so po definiciji masovne zurke ljudi iz razlicnih koncev in tam je verjetnost okuzbe pac najvecja. Z majhnim otrokom pa hodimo na malo drugačna mesta.



(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: potovanje in nova gripa
21.7.2009 15:17:55   
liliana
Barni, nisi neodgovorna mama, če greš na dopust z otrokom na letalo v teh časih......

Samo če te bo grozno skrbelo je boljše, da ne greš......ker v takem primeru od dopusta ne boš imela nič.....

Sicer pa tudi v slovenski hotel ali apartma ali gostilno lahko zaide kak tujec, ki nam "pusti" gripo......

In kot je rekla misojka, ne boste plesali in se poljubjali s tujci po raznih diskotekah, pili z istih steklenic kot drugi ljudje itd......

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: potovanje in nova gripa
22.7.2009 10:14:11   
loncica
Jaz ne bi šla. Sem bila v hotelu v Bohinju in je tam ena Kitajka kašljala in kihala, mi je bilo žal da smo sploh kam šli. Ampak jaz sem bolj panične sorte.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: potovanje in nova gripa
22.7.2009 11:38:39   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Mimica, saj ravno to je vprasanje; ali sem neodgvorna mama, ce grem s svojim 20 mesecnim otrokom na dopust z letalom na neko dopustnisko destinacijo glede na porocila o novi gripi? Ce gledas POPTV itak da ja!

Potem pa berem strokovne clanke in objave in pise, da je v SLO ze blizu 80 okuzenih, morda kaksni s tako blagimi znaki, da niti ne vedo da so okuzeni in hodijo naokoli, pa grem v Mercator in nabasem na takega...kaj pa vem...strokovnjaki pravijo, da ni panike, da ne odsvetujejo potovanj, da ni razloga za paniko in skrb, da ob pravilni higieni virusu nisi nic bolj izpostavljen kot v SLO...

Jeseni gre otrok v vrtec...kaj bo tam? Ga zavestno izpostavljam virusom, ce vem, da lahko pricakujem, da bo gotovo fasal kaj?

Se kaksno mnenje?


Se popolnoma strinjam. Sploh pa mediji ful napihujejo novice.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: potovanje in nova gripa
22.7.2009 11:39:44   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: misojka

Po mojem je zdaj strah v Sloeniji vecji zaradi teh primerov z maturanti. Maturantski izleti pa so po definiciji masovne zurke ljudi iz razlicnih koncev in tam je verjetnost okuzbe pac najvecja. Z majhnim otrokom pa hodimo na malo drugačna mesta.




Poleg tega so bili maturantje skoz pijani, slabotni in jih je virus še lažje ujel.


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu misojka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: potovanje in nova gripa
22.7.2009 13:24:59   
nia5
Kaj pa koncert? Z user posted image imava karte za U2 v Zagrebu, ampak me skrbi, da če jaz dobim, dobi tudi moja pikica, nje pa ne bodo cepili, zakaj ne????? Koja fora je to, da do 18 leta ne cepijo, še posebaj tako male. Zgleda da bo moj sanjski koncert šel po gobe user posted image

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: potovanje in nova gripa
22.7.2009 13:51:46   
katja_k
Mi smo septembra nameravali iti v Turčijo in bomo počakali kakšno bo stanje takrat, če se ne bo umirilo ne bomo šli. Glede na to, da septembra nameravajo začeti s cepljenji, bi se lahko tudi cepili, samo ne vem kako je s ceplenjem otrok. Se bom pa pred morebitnim odhodom še posvetovala s pediatrinjo.
Imamo pa fantka 14mesecev in 2.5leti.
Imamo srečo, da se vedno zadji čas odločamo kam gremo...




< Sporočilo je popravil katja_k -- 22.7.2009 13:53:18 >

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: potovanje in nova gripa
22.7.2009 13:54:14   
Splišni
Ma kaj jaz vem. Jaz z dojenčkom na ladjo ali avion verjetno ne bi šla, pa čeprav sicer nisem ne vem kakšen panik.

Saj nekaj sem ujela, da pripravlčjajo "ukrepe", da bodo svetovali, da naj nosečnice in mamice z dojenčki ostanejo doma. Samo res ne vem zdajle z glave, kje sem to ujela.

(odgovor članu katja_k)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: potovanje in nova gripa
22.7.2009 22:00:09   
*tajda*
No mi gremo septembra na Tenerife,sabo bom vzela maske,razkužilo,alkoholne robčke,rokavice in pa Tamiflu.Gremo pa z dve letnikomuser posted image Delam pa v zdravstvu in gredo vsi naši zdravniki tud tako na dopustuser posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: potovanje in nova gripa
23.7.2009 7:52:36   
barni
Ena je vprasala, kja pravi pediater.

Mnenje dveh razlicnih pediatrov iz razlicnih krajev:

prvi pravi, da lahko to staknes kjerkoli, ker je ze tako razsirjeno. Paziti moras, da imas otroka na razdalji cca 1,5 m od ostalih ljudi, kjer je to le mogoce. Alkoholni robcki in ni treba da cisto vse da v usta.

Druga pravi, da grejo itak skoraj vsi na dopust z avionom, torej ne vidi razloga za paniko. Umivanje rok malo bolj pogosto, kaksno razkuzilo, imeti razdaljo od ostalih ljudi in ni cisto nic vec moznosti da fases to, kot nekje v SLO v trgovini.
Pravi, da ima zanca, ki je bil okuzen s to gripo, pa sploh ni imel nekih znacilnih simptomov, tako da niti ni vedel na zacetku, da je okuzen. Tako, da menda je lahko okuzenih vec, pa niti ne vejo in se sprehajajo okoli. Je pa se dodala, da je to pac vrocinsko stanje, kjer pomagajo vsi ukrepi, ki jih izvajamo, kadar ima otrok vrocino.

Bomo videli kako bo jeseni, samo jaz mislim, da bomo kar sli, glede na to, da sta dva pediatra rekla, da ni panike.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: potovanje in nova gripa
29.7.2009 9:39:53   
tinao
Mi imamo tudi septembra planiran dopust v Grčijo z našim 6 mesečnikom. Smo že spomladi rezervirali in za zdaj smo na tem da gremo. Če bo takrat večja kriza pa ne bomo šli. Samo mi je ful škoda če ne bomo mogli it, ker smo ravno zato rezervirali septembra, da ne bo toliko ljudi.

Bom še pediatrinjo povprašala za mnenje, ker jo imamo čez 2 tedna.

Drugače je pa vse to ful napihnjeno. Pa okužiš se lahko kjerkoli. Mi imamo v bloku soseda, ki je pilot in lahko dnevno nosi virus iz letališča.user posted image (Dvigalo mi je najbolj kritično.)

Lp

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: potovanje in nova gripa
29.7.2009 12:07:06   
barni
Tinao, pa vam bojo vrnili denar iz agencije, ce si premislite? Mi imamo riziko odpovedi, samo to je samo v primeru bolezni in ne ce se premislis, ker te je strah it.

No saj zaenkrat kaze dobro...

(odgovor članu tinao)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: potovanje in nova gripa
30.7.2009 11:21:19   
viledka
Panika..... jaz sem tudi ze potovala z malimi otroci in so me ljudje podobno strasili..... riziko vedno je - tudi ce si doma.
sam v razmislek - koliko od vas ni cepilo otrok proti klopnemu meningocefalitisu - pa otroci hodijo po vrtu in parkih - pa je to veliko hujsa bolezen in tudi smrtnost je vecja...... torej tistim ki se cutijo za zelo odgovorne. - Ko se v Sloveniji nekaj zgodi je vse ok - ce pa se otroku v tujini nekaj zgodi pa ze obtozijo starse da se vedejo neodgovorno ker potujejo z otrokom....

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: potovanje in nova gripa
30.7.2009 11:26:24   
Raho
Evo, jaz sems e posvetovala tako s pediatrom kot z infektologom. Pa mi je bila pot odsvetovana, predvsem zaradi sina, ker je v letošnjem letu večkrat prebolel bronhiolitis v izjemno hudi obliki. 

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?