|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako izbrati varuško
22.5.2009 15:17:29   
fitzgerald
Tiste, ki ste ali imate varuško, ki hodi varovat dojenčka / otroka k vam na dom - kako ste varuško izbrale in kateri kriterij vam je bil pri izbiri najpomembnejši (ne glede na ceno, recimo da je cena sprejemljiva za obe strani)? Po čemu ste se odločile oz. začutile, da je ta varuška pa tista "prava" za vašega sončka? Pa, če je imela katera kako slabo izkušnjo - katere so napake, ki jih ne bi ponovile?

Hvala vnaprej vsem, ki mi boste s svojo izkušnjo pripravljene pomagat.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako izbrati varuško
22.5.2009 18:02:04   
nuala
Eno gospo sem poznala ze preden sem zanosila. Ona takrat se ni bila varuska, delala je nekaj drugega. Ampak ker mi je bila vsec ( prijazna, energicna, ucinkovita ) oseba, sem jo vprasala, ce bi cuvala otroka. In sva se dogovorili. Cuvala je kasneje se mlajsega. Bila sem zadovoljna in otroka sta bila krasna, zdrava in srecna.
Na zacetku je sicer nekaj stvari pocela po svoje oz. drugace, kot bi to naredila jaz. In meni najprej ni bilo prav. Potem pa sem videla, da tako dela v dobro otrok, pa da onadva dobro uspevata, in sem ji pustila, naj dela po svoje.

Tudi kasneje za obcasno varstvo sem imela krasno varusko. Spet mi je bilo najvazneje, da je to prijazna, ljubezniva oseba s trezno glavo, ki je do otroka nezna, vendar se ne pusti maltretirati. Tudi nanjo nimam pripomb, kar zal mi je bilo, ko smo se odselili tako dalec...


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu fitzgerald)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako izbrati varuško
23.5.2009 10:59:30   
gita10
jaz sem tudi imela varuško, ki je že generacije otrok prečuvala in sem od vseh mamic samo pohvale poslušala. Tudi klicali so jo mama , me pa smo bile mamice.Potem pa tako kmalu vidiš kako otrok rad prihaja k njej , mene je prve tri dni kar stiskalo v prsih ko je vpil za mano medtem ko pa je že do konca tedna kar stegoval roke proti njej. Je pa bilo fino, ker je čuvala 4 otroke , dva starejša in dva mlajša, celo stanovanje je bilo podrejeno temu, pa še dosti cenejša je bila od vrtca.
Prav včeraj sem z njo govorila in je rekla, da računa 150 eur na otroka torej je še vedno cenejša.  

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako izbrati varuško
23.5.2009 11:55:10   
Snoopyka
js sm neki časa pazla otroke (ob šolanju), pa sm vedno bila najprej na probi. to pomen da sm 2-3dni pazla otroke starši pa so opazoval.
pa šele nato so se odločli če sem jim všeč ali ne...pa to bi js naredla na tvojem mestu, ker jo tako ti bolje spoznaš in otroci se navadjo na njouser posted image


_____________________________

7.7.2009 ob 16.30h je prijokala na svet 3732g težka in 52cm velika punčka Albina <3<3<3

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako izbrati varuško
25.5.2009 8:25:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

jaz sem tudi imela varuško, ki je že generacije otrok prečuvala in sem od vseh mamic samo pohvale poslušala. Tudi klicali so jo mama , me pa smo bile mamice.Potem pa tako kmalu vidiš kako otrok rad prihaja k njej , mene je prve tri dni kar stiskalo v prsih ko je vpil za mano medtem ko pa je že do konca tedna kar stegoval roke proti njej. Je pa bilo fino, ker je čuvala 4 otroke , dva starejša in dva mlajša, celo stanovanje je bilo podrejeno temu, pa še dosti cenejša je bila od vrtca.
Prav včeraj sem z njo govorila in je rekla, da računa 150 eur na otroka torej je še vedno cenejša.  


aha opažam da si iz celja! no za celje je to najcenejša...ker okolica lj je veliko več...
je pa nekaj ...mamice pogosto pri varuškah "gledajo"vse druga kot najpomembnejše....
treba je gledat prvi stik otroka z okoljem,varuško.....ne pa kako velika je soba kjer se bosta igrala dva otroka...in podobno...
jaz delam na principu "po domače"otroku domače...to pomeni da nismo vedno čisti...ampak gremo domov tudi kdaj zelooo umazani...saj se pri nas otroci ukvarjajo še s čim ne samo z igračami!!!!
toliko od mene user posted image

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako izbrati varuško
25.5.2009 21:15:57   
fitzgerald
snoopyka hvala za tale nasvet, bom definitivno tako naredila. Bmwjka - v bistvu želim jaz imeti varuško, ki bo varovala pri meni na domu, se pa strinajm glede odnosa otroka - jaz ga definitivno mislim poslušat, ampak kaj, ko je trenutno v fazi ko so mu izgleda vsi oziroma vse všeč:) ali pa so vse tako superuser posted image  sem pa zasledila, da so nekateri starši precej ambiciozni glede programa, ki ga ponuja varuška, in znanja le te (npr. želijo da govori z otrokom še angleško...), pa me zanima koliko je to sploh smisleno / pomembno za enega čmrlja, ki še sploh ni star 2 leti? Ali ni v tej starosti bolj pomembno, da najdeta pristen stik, da se zna varuška spustit na otrokov nivo in z njim igrat, pa da je aktivna in se ji da z njim veliko ven hodit, pa za otrokom laufat... se mi zdi, da "pametne" aktivnosti pridejo v poštev malo kasneje, ali se motim? kakšno je pa vaše mnenje?

< Sporočilo je popravil fitzgerald -- 25.5.2009 21:17:01 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako izbrati varuško
26.5.2009 6:47:11   
Anonimen
ja lej na tole ti težko kaj rečem...lahko samo....otrok mora v otroštvu sprostit svoje norčije,svoje želje po igranju,ustvarjanju....ne pa da mu starši nekaj vsiljujejo ...moje mnenje!!!
se pa strinjam s tabo glede tega da so mu vsi-vse všeč...ampak že takoj se vidi na otroku s kom vzpostavi takojšen stik in s kom ne!!
je pa nekaj težko boš našla nekoga da bo pazil na tvojem domu...vsaj sama sem mnenja da več otrok -večja zabava!!!user posted image
toliko od mene!!

(odgovor članu fitzgerald)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako izbrati varuško
26.5.2009 16:35:33   
Ribica **
Ce bi od mene kdo zahteval, da z otrokom govorim anglesko in da se greva neke ultra poucne stvari, bi odklonila.
Meni je pomembno, da se me otrok ne boji in da ne joce cel dan, ker potem mu najbrz ni vsec v moji druzbi. Zaenkrat nisem imela slabih izkusenj, no.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako izbrati varuško
26.5.2009 17:11:31   
mateyka
jaz z mojo tamalo redno govorim občasno angleško. mi mamo pač svoj plan v igri (3 jezike), samo ni to neko siljenje. saj ni siljenje, če se kdaj kaj reče v tujem jeziku ali pove v dveh, treh jezikih kako se reče "nož". koncekoncev je potem lahko vse siljenje, tudi učenje številk, barv, branje? in občasna uporaba tujega jezika brez nekih "uber" pričakovanj, kot spontana zabavna stvar, ki jo skupaj počnemo" se mi ne zdi "ultra poučna" stvar. pač, kot vsaka druga "zanimiva" stvar. user posted image po moje so določeni starši zainteresirani za "program" pri varuški in to je mišljeno, da delaš kreativne stvari in ne samo "gremo se igrat na igrišče". to vključuje, risanje z rokami, spoznavanje barv, oblik.. itd. isto bi delali v vrtcu, če bi bil na meji z italijo npr. - dvojezičen vrtec. če maš varuško, si verjetno zainteresiran, da tvoj otrok počne različne stvari. in temu se reče "program". tudi vrtci jih imajo. in ne vsi enake.

nisem noben zagovornik kakih specialnih programov in ne vem česa "fensi", samo ne zdi se mi prav, da se stvari posplošuje. vse je odvisno od pristopa in treba bit fleksibilen user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako izbrati varuško
26.5.2009 18:47:45   
Ribica **
To se strinjam - jaz sem sicer zagovornica vrtca, ker imajo tam pester program (ce so seveda vzgojiteljice ok) in ker delajo polno enih reci. Prednost varuske vidim pac v tem, da je skoz na voljo le za enega otroka in da se lahko popolnoma prilagaja njemu.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako izbrati varuško
26.5.2009 18:51:25   
Anonimen
Po čemu ste se odločile oz. začutile, da je ta varuška pa tista "prava" za vašega sončka?


Tocno po tem, po feelingu. Obnesla se je super, v nicemer je nisem omejevala, da kaj mora delati. V bistvu sem ji rekla, da naj si zivljenja ne zakomplicira prevec oz. naj se z malecko uskladi tako, da se bosta obe dobro pocutili. Zadovoljni vsi v kompletu.

(odgovor članu fitzgerald)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako izbrati varuško
9.6.2009 23:37:04   
fitzgerald
Kakšne izkušnje oziroma mnenje imate pa glede starosti varuške? Sem opazila, da je moja mala povsem navdušena nad mlajšimi ženskami (mlajša kot je oseba bolj ji je všeč), kakšnih starejših (tu mislim okoli 45-50 let) se pa po "default-u" na začetku kar vidno ustraši, ampak se pa kasneje privadi, ko malo sedimo in se pogovarjamo. Zato se mi zdi, da zna biti ta čisto prvi vtis na otroka tudi malo varljiv - a je možno da bi se vseeno dobro ujela tudi s tako osebo?

Pa tudi poslušam po eni strani, kako so bolj izkušene varuške bolj zanesljive, po drugi strani pa da je važna le nežnost in toplina varuške - ma saj verjetno že malo kompliciram, samo se je pri tako pomembni odločitvi težko zanašat samo na intuicijo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
Otroci naj bodo bosi
Hoja brez čevljev je najbolj naravna in primerna za otroke, zato naj bodo ti čim večkrat bosi. Malo stopalce se namreč n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?