|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vprašanje glede obresti
18.7.2009 13:07:48   
mojamura
Sem komitent nove KBM in sedaj imajo akcijo stanovanjskega kredita, če vzameš največ 30.000 € in da odplačilna doba ne presega 10 let, si lahko vzameš tudi fixno obr. mero.

Zanima me sledeče, vse tiste, ki imate stanovanjski kredit s spremenljivo obr. mero, kolikšno je nihanje v anuiteti?
Odločam se med fixno in spremenljivo obr. mero. Trenutno bi bila razlika v obroku med fix. in spremen. obr. mero za moj željen znesek redita nekje 40 €.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vprašanje glede obresti
18.7.2009 13:28:14   
symona
Oj!

Vzela sem stanovanjski kredit lani pri hypo banki, vzela sem kredit vezan na libor (in ne euribor) in na švicarski frank. Moj začetni obrok je bil 220,00. Do danes se mi je znižal na 183,00.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vprašanje glede obresti
18.7.2009 13:37:49   
Spark
40€ ni velika razlika v obdobju 10 let. Moja sestra je vzela kredit za 15 let 45.ooo€ leta 2006 in ji je obrok kredita porastel nekje 50 eur, zdaj pa se ji je znižal za ~70 eur.
Računaj da bo euribor  kakšno leto nizek, potem a bo spet začel rasti, tako je mogoče bolje da plačuješ nominalno obrestno mero.

(odgovor članu symona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vprašanje glede obresti
18.7.2009 15:09:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: symona

Oj!

Vzela sem stanovanjski kredit lani pri hypo banki, vzela sem kredit vezan na libor (in ne euribor) in na švicarski frank. Moj začetni obrok je bil 220,00. Do danes se mi je znižal na 183,00.



Tudi sama isto varianto pri isti banki kot ti. Lansko leto sem nekje vmes imela obrok tudi 355, sedaj je 288. Vmes lahk pogodbo spremenis tudi v evro, ce bi se zgodl, da bi svicar ful zrasu, sam men kar odgovarja tole.

p.s. neki mi sumniki nagajajo.

(odgovor članu symona)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vprašanje glede obresti
18.7.2009 22:15:53   
nu_tella
kakšno (višino) fiksno obrestno mero ti pa ponujajo?

Če je dokaj nizka bi jo jaz sigurno vzela. Prednost fiksne obr. mere je to, da točno veš koliko boš vsak mesec plačal in se ti ne spreminja obrok. Kar bo pri tistih, ki danes vzamajo kredit, kar velik povišek.  Namreč dandanes so pribitiki dosti višji kot kako leto nazaj...

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vprašanje glede obresti
18.7.2009 22:22:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

Trenutno bi bila razlika v obroku med fix. in spremen. obr. mero za moj željen znesek redita nekje 40 €.


Sicer ne vem, od kje tako velika razlika....Pri maximalni vrednosti kredita in najdaljsi ponujeni dobbi je te razlike ca 26€ na mesec. Tudi Euribor ima se vedno  solidno dober pribitek.

Po moje je cisto vseno, katerega zberes, na koncu bo preplacilo verjetno podobno.
Jaz bi se odlocila na podlagi tega, koliko rada imas spremembe. Ce te bo vsak dvig obroka za € "vznemiril" vzemi fiksnega, v nasprotnem primeru pa Euribor.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vprašanje glede obresti
20.7.2009 8:56:24   
mojamura
mič II ja saj sem potem šla info izračune delat pa sem videla da vi bistvu ni razlika 40 €, ampak je nekje 26 €.

Vsem hvala za odgovore



_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vprašanje glede obresti
20.7.2009 9:14:30   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella

kakšno (višino) fiksno obrestno mero ti pa ponujajo?

Če je dokaj nizka bi jo jaz sigurno vzela. Prednost fiksne obr. mere je to, da točno veš koliko boš vsak mesec plačal in se ti ne spreminja obrok. Kar bo pri tistih, ki danes vzamajo kredit, kar velik povišek.  Namreč dandanes so pribitiki dosti višji kot kako leto nazaj...


evo to je kopirano iz nkbm spletne strani:

Od 1. aprila vam v Novi KBM ponujamo stanovanjski kredit do 10 let s fiksno obrestno mero 7,15 %. Tako bodo vaše mesečne obveznosti vsak mesec enake. Pohitite, saj je ponudba omejena in velja do porabe za to namenjenih sredstev!

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?