|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kriza
14.7.2009 17:31:11   
Anonimen
S partnerjem sva skupaj 8 let,imava 2 mala otroka,vsak svojo službo,ki nama zavzame veliko časa-no komu pa ne.Zadnje čase opažam,da se iz dneva v dan kregava zaradi nekih malenkosti,ki niso omembe vredne in iz tega je tudi nastalo,da se cel teden nisva pogovarjala.Pri  partnerju me moti,da tak dela cele dneve,za mali denar,potem pa namesto,da bi šel po službi domov gre s sodelavci na drink,ok saj če bi to bilo 1x na teden ok,sam če je to večkrat pa me že jezi,kajti sama nimam nobene svobode,s službe hitro v vrtec po otroke,potem kuhat,se igrat z otroci,potem je tak večer,jih porihtat za spat in včasih še njega zmeraj ni domov,ga kličem ,če misli že prit,da že otroka sprašujeta po njem in potem se spomni,da bi lahko šel domov.user posted image  no in kak teden pred plačo mi pa reče,če imam kaj denarja,in sem se zadnič razpizdla,da mu ga ne mislim dajat,da bo hodo po gostilnah.Glede spolnosti,nimam več ne vem kake želje,ker se tak tu in tam zraven spravima,potem pa je tak prekratko,tak da nimam nič od tega,mi je brezveze.Ja vem postala sem full zagrenjena,sam žal mi je le to,da se je tako zgodilo,povedala bi še to,da noben od naju nima koga tretjega,kaj  mislite,kako se da zadevo rešit?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kriza
14.7.2009 19:47:33   
TomTaylor

Ja, dol se vsedita pa rečta bobu bob. Včasih je moškemu treba delitev dela in obveznosti razložiti kot malemu otroku. In biti dosleden pri izvajanju. Kot pri otrocih.
Za drinko s prijatelji si pa tudi oba privoščita čas. Izmenično.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kriza
14.7.2009 19:49:07   
**NiNa**
mogoče bi morali pa na dopustuser posted image  . Vem da so lahko finance problem, sam tudi kaj poceni se najde pa magari samo za nekaj dni, da bi zamenjali okolje, pa bili malo sami. Pa bi se mogoče oba sprostila pa lažje in manj napeto pogovorila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kriza
14.7.2009 19:51:36   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


Ja, dol se vsedita pa rečta bobu bob. Včasih je moškemu treba delitev dela in obveznosti razložiti kot malemu otroku. In biti dosleden pri izvajanju. Kot pri otrocih.
Za drinko s prijatelji si pa tudi oba privoščita čas. Izmenično.



ja, tako.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kriza
16.7.2009 19:37:16   
Anonimen
glede dopusta je tako,da bi morali it v soboto,samo mi kar mine,včeraj je prilezel domov iz službe ob 11ih zvečer,danes še ga tudi ni,sem ga ob 21 ih klicala,kje je in mi reče  da bo že prišel,sem rekla le da kličem da se poslovi od otrok,ker grejo spat in žalostno,da se sam ne spomni in da ga je lahko sram,da so mu več prijatelji,kot družina,na kozl mi gre in jočem,sem rekla da lahko gre in mi je rekel,da bo prej vse razbil kaj je not vložil,sem rekla,da tega ne rabi delat,da mu dam denar,on pa še kar svoje goni,res več nimam energije,strah me je,da sama ne bom preživela z dvema malima otrokoma,saj sta mala2 fejst navezana na atija in tamala me je zjutraj najprej vprašala ko se je zbudila zakaj ni bilo včeraj atija domov,sem kar solzne oči dobila,strah me je,da jima ne bom mogla v tem času nudit vsega kar bi potrebovala.Dajte me postavit na realna tla in mi svetujte,saj sama vem,da to ne vodi nikamor.user posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kriza
16.7.2009 20:58:43   
Anonimen
user posted image  Žal mi je za vajina otroka. Jaz bi na tvojem mestu vse naredila, da rešim družino. Mogoče pa je le kriza, ki noče miniti, ampak če se potrudita, bo minila. Res, najdi trenutek (čez vikend, ko nista obremenjena s službami, obveznostmi) in se trezno pogovorita. Povej mu kako čutiš, kako čutita otroka. Vendar ga ne napadaj in ne bodi groba, ker na grob in nesramen način ne boš nič uredila, le jezo in bes boš poglobila. Vem, verjetno bi mu najraje vrat zavila, vendar se res potrudi biti prijazna, vendar odločna in realna. Samo s pogovorom boš ugotovila, na čem sta. Težko je dajati kar tako nasvete, kako rešiti družino...ampak rabita načrt, delitev del in obveznosti v gospodinjstvu. Midva imava zmenjeno, da vsak dan izmenjaje pospravljava otroka spat (kopanje, oblačenje pižamice, pravljica ali pogovarjanje v postelji, poljubček, lahko noč)- in to je sveto pravilo, ki se ga ne prelomi. Danes jaz, jutri ti. In otroka sta zadovoljna tako. Ne vem, pri nas deluje, mogoče bo pri vas kaj podobnega ali kakšen drug dogovor. Morda ga en dan preseneti in ga z otroci počakaj pred službo in pojdite na sladoled...ne vem, razmisli v tej smeri. Najslabše je, če sama postoriš vse in ga zmerom samo čakaš...tega si nobena ženska ne zasluži. Želim vam, da kriza mine!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kriza
16.7.2009 21:11:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

S partnerjem sva skupaj 8 let,imava 2 mala otroka,vsak svojo službo,ki nama zavzame veliko časa-no komu pa ne.Zadnje čase opažam,da se iz dneva v dan kregava zaradi nekih malenkosti,ki niso omembe vredne in iz tega je tudi nastalo,da se cel teden nisva pogovarjala.Pri  partnerju me moti,da tak dela cele dneve,za mali denar,potem pa namesto,da bi šel po službi domov gre s sodelavci na drink,ok saj če bi to bilo 1x na teden ok,sam če je to večkrat pa me že jezi,kajti sama nimam nobene svobode,s službe hitro v vrtec po otroke,potem kuhat,se igrat z otroci,potem je tak večer,jih porihtat za spat in včasih še njega zmeraj ni domov,ga kličem ,če misli že prit,da že otroka sprašujeta po njem in potem se spomni,da bi lahko šel domov.user posted image  no in kak teden pred plačo mi pa reče,če imam kaj denarja,in sem se zadnič razpizdla,da mu ga ne mislim dajat,da bo hodo po gostilnah.Glede spolnosti,nimam več ne vem kake želje,ker se tak tu in tam zraven spravima,potem pa je tak prekratko,tak da nimam nič od tega,mi je brezveze.Ja vem postala sem full zagrenjena,sam žal mi je le to,da se je tako zgodilo,povedala bi še to,da noben od naju nima koga tretjega,kaj  mislite,kako se da zadevo rešit?


Nč kaj rožnatega nimaš. Ti nč ne zavidam. Kot prvo mu prenehaj dajati denar. Povej, da ga imaš toliko, da bo za preživetje. Vztrajaj na tem. Če bi se ti dovolil očitati, kam si dala denar, mu kar lepo povej, da naj izstavi račun, koliko na mesec zapravi v gostilni ali pa da naj gre v gostilno prosit prijatelje, da ga financirajo. Da pač ne misliš preživetja zapravljati zato, da bo on lahko šel spet v gostilno. Povej mu, da je potrebno otroke nafutrati in da ti je to bolj pomembno, kot pa financiranje njega za gostilno. In vztrajaj, da pač ne moreš, ker ne bo potem za preživetje. Pa tud če ni res. Kar naj ga neki gleda.
Kot drugo, ga ne klicari več, kdaj misli prit. Začni ga ignorirat. Pa skuhaj zase in za otroke. Če bo vprašal po hrani, povej da ne zmoreš in da si kuhala takrat pa takrat, pa ga ni bilo. Sej kriza je zarad otrok. Ne vem, mogoče bi ga otroka kaj povprašala, ne vem zjutraj mogoče, če bo kaj prej prišel domov, da ga pogrešata al kaj takega.
Glede na reakcije, ki jih daje, mislim, da v tem obdobju tudi pogovor ne bi zalegel. Se mi zdi, da ga neka stvar fajn muči, da je preobremenjen in gre zato ven, da se sprosti. Ker doma so spet obveznosti. Da ne bo narobe razumljeno - ne podpiram takšnega delovanja. Če se še ne pogovarjata o tekočih stvareh ali kar vaju muči, potem to stvar še poglobi.
Ne vem kaj drugega ti svetovat.

< Sporočilo je popravil Repka -- 16.7.2009 21:16:27 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kriza
16.7.2009 21:39:19   
pelin
Mislim, da ignoranca ne bo preveč pomagala , saj se bosta tako še bolj odtujila, on bo še raje visel s prijatli po gostilnah, ker se mu bo še manj ljubilo bit doma...Če se vsak v svojem kotu trma, ne bosta prišla nikamor.Tudi jaz  mu pa ne bi več dajala denarja, posebej, če ga zapravlja po gostilnah...Bi se poskusila pogovort z njim, vendar kaj , ko se je z dedci včasih tako težko! Iz izkušenj vem, da so včasih kar tiho, tako, da imamo me svoj monolog, po očeh pa se jim vidi, ko si mislijo :"Ja, ja, ti kar govor..." Iz izkušenj lahko rečem le, da se splača malo pomirit, streznit glavo in počakat...Velikokrat stvar drugi dan ni več tako črna, kot tisti trenutek...Tako kot ti, se bo verjetno tudi sam malo pomiril, se zamislil in mogoče, se bo dalo kaj zmenit z njim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kriza
16.7.2009 22:02:12   
Anonimen
Kaj vem, nekateri rabijo svoj mir, bolj ko drezaš v njih, slabš je. Verjetn bo sama vedla, kaj bolj pali pri njemu. Sama sem tudi za pogovore, ampak, če je na drugi strani gluhost, se lahk še tok trudiš vzpostavt pogovor, pa je lahk vse zaman. Zato je včas boljš, da mal pr miru pustiš. Ampak ne predolg, ker pol rata luknja, se strinjam. Odvisn kok cajta tako stanje traja že od prej. Ni pa dobr znak, da se kregata za vsako malenkost, kot je povedala. Ljudje smo tok različni, da je včas težko kej pametnega svetovat, ker pr enmu lahko zaleže, pr drugmu pa čist kontra useka.

Upam, da reši.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kriza
16.7.2009 22:18:30   
Anonimen
če imaš možnost kam za kakšen teden, stran od njega in prostora, kjer živite, lahko tudi skupaj z otrokoma, potem jo izkoristi in v miru premisli pluse in minuse skupnega življenja.
včasih se je vredno boriti, drugič je bolje prekiniti vezo, ki nikamor ne pelje,...

če se odločiš za drugo, potem moraš otrokoma dobro razložiti, da se ločujeta vidva in ne oni, kar pa je sila težko. težko je tudi razdeliti premoženje in na novo začeti,... a marsikatera, ki ji je to uspelo, je rekla, da je bilo vredno, da se počuti mnogo lažje.

je pa tako, da smo na ženske zasedle tisti prostor moškim, ki jih je delal pomembne, željene,... in če ga izgubijo, se v naši družbi ne počutijo dobro in iščejo družbo, kjer so lahko samozavestni.
včasih, so rekli, da mož podpira en vogal hiše, ostale tri pa žena,... zdaj, največkrat, cela hiša sloni na ženiuser posted image  kje je potem on? počuti se, kot da to ni njegovo življenje, ker ni pomemben,... če se mu vrne tisti vogal,... se mu vrne samozavest družinskega poglavarja.
(mogoče smo šle s tole emancipacijo malo predaleč? če bi še tako rad, moški ne more rojevati in dojiti,... kje je potem njegov prostor?)

8 let ni malo, a če šteješ vsa svoja leta (tudi tista, ki še pridejo), je.
pomembno je, kako sta začela. kakšne so bile vajine želje in pričakovanja in kdo je zavil stran,...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kriza
17.7.2009 11:12:45   
Anonimen
Ob vseh takih temah pomislim, da kako si moški lahko privoščijo imet krizo. In žena ga mora razumet (ostali ga itak razumejo in rečejo ženi, naj potrpi.) Pa kako se oni počutijo kar ujeti, ko pridejo otroci...
Kaj pa žena? Kaj pa če bi ona imela krizo, kar bi bilo čisto razumljivo (nosečnost, porod, dojenje, domače obveznosti, vzgoja, ponoven odhod v službo...) in če bi ona reševala krizo v gostilni? A bi jo kdo razumel?

Jaz bi rekla, da imaš dve možnosti:
- postavi ga pred dejstvo, da tako ne boš več živela in če ne misli rešit tega, naj si najde stanovanje in gre (in presliši grožnje o razbijanju, s tem te hoče le utišati).
- ponižaj se, naredi vse, kar lahko za obstoj zveze. Res ni slaba ideja, da se po službi zmenite za sladoled ali kakšen drug izletek, obisk... Če imaš v bližini kakšno staro mamo, lahko tam pustiš otroka in gresta sama za urico ali dve nekam. Prenehaj ga klicariti in težiti po telefonu, namesto tega ga raje pričakaj seksi in dobre volje (na očkovem forumu je ena tema, kjer je to vžgalo). Gotovo bo raje prišel domov, če doma ne bo napeto.

Edino ti sama veš, ali je vredno vztrajati in se potruditi ali pa prekiniti zvezo preden bo še huje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kriza
19.7.2009 21:54:18   
Anonimen
Kaj pa če bi ona imela krizo, kar bi bilo čisto razumljivo (nosečnost, porod, dojenje, domače obveznosti, vzgoja, ponoven odhod v službo...) in če bi ona reševala krizo v gostilni? A bi jo kdo razumel?



Ja takoj bi rekli,da je slaba mati ji treba vzet otroke,ko pa ata pije po gostilnah in ga otroci ne vidijo pa ni nič narobe.Tako je žal dandanes.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kriza
20.7.2009 19:47:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ob vseh takih temah pomislim, da kako si moški lahko privoščijo imet krizo. In žena ga mora razumet (ostali ga itak razumejo in rečejo ženi, naj potrpi.) Pa kako se oni počutijo kar ujeti, ko pridejo otroci...
Kaj pa žena? Kaj pa če bi ona imela krizo, kar bi bilo čisto razumljivo (nosečnost, porod, dojenje, domače obveznosti, vzgoja, ponoven odhod v službo...) in če bi ona reševala krizo v gostilni? A bi jo kdo razumel?

Jaz bi rekla, da imaš dve možnosti:
- postavi ga pred dejstvo, da tako ne boš več živela in če ne misli rešit tega, naj si najde stanovanje in gre (in presliši grožnje o razbijanju, s tem te hoče le utišati).
- ponižaj se, naredi vse, kar lahko za obstoj zveze. Res ni slaba ideja, da se po službi zmenite za sladoled ali kakšen drug izletek, obisk... Če imaš v bližini kakšno staro mamo, lahko tam pustiš otroka in gresta sama za urico ali dve nekam. Prenehaj ga klicariti in težiti po telefonu, namesto tega ga raje pričakaj seksi in dobre volje (na očkovem forumu je ena tema, kjer je to vžgalo). Gotovo bo raje prišel domov, če doma ne bo napeto.

Edino ti sama veš, ali je vredno vztrajati in se potruditi ali pa prekiniti zvezo preden bo še huje.


popolnoma se podpišem pod tole...

Jaz sem mojemu vedno ko je šel ali odbluzil težila in ga klicarila in sitnarila in mi je končno ob odkritem pogovoru povedal, da je imel dovolj teženja in da ga s tem nisem premaknila niti za trenutek...zamislil se je ko sem se začela obnašat tako kot on, nisem ga klicala, skuhala sem samo zase in otroka, čez vikend sva z otrokom kam šla brez najave in se potem nisem javila na telefon....Vendar tudi s tem nisem uspela velikp...meni je bilo nekoliko lažje in na tak način sem dojela, da bom tudi sama preživela - postala sem sama sebi zadosti... Ko sem ga končno postavila pred dejstva - "TAKO NE BOM VEČ ŽIVELA! Na tebi je ali bova nadaljevala skupaj ali vsak zase..." in sva se začela pogovarjat in predvsem poslušat....vsak dan nama je potem šlo bolje..in sedaj sva srečna..predvsem se veliko več pogovarjava in poslušava...

srečno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?