|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
26.3.2009 22:42:15   
Dradra
Članek v Financah:

http://www.finance.si/242242/Kri%BEani%E8_BDP_ne_bo_padel_za_%B9tiri_odstotke

V njem Križanič pravi:

»V kolikor se bo pokazalo, da se članice EU začenjajo zapirati, bo potreben radikalni rebalans z zmanjšanjem porabe, zlasti poseg v pravice, ki niso socialne narave,« je izjavil Križanič ter omenil morebitno ukinitev financiranja vrtca za drugega otroka, ki je po njegovem predvolilno darilo bivše vlade.

Sporočilo vlade je torej, da rodnosti ne bo vzpodbujala, da je nataliteta ne skrbi.

Z izjavo minister morda preizkuša, kakšen bo odziv javnosti, če napove ukinitev ene od "ne-socialnih pravic"? Moje mnenje je, da naj iščejo nove prihodke in prihranke drugje, podražitev vinjet je recimo dober korak, vzpodbujanje podjetništva bi bil drug dober korak, pomoč pri samozaposlitvi tretji, zaposlitev dobrih pogajalcev v nabavno službo obrambnega ministrstva četrti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
26.3.2009 23:14:24   
nejcko
S tem, da je to predvolilno darilo bivše vlade, se čisto strinjam.

Ne strinjam se s tem, da je to sporočilo vlade, da je rodnost ne briga, ker mislim, da ni človeka, ki bi si 2. otroka omislil (samo) zaradi zastonj vrtca ali podobnih ugodnosti.

Se sicer strinjam, da bi se dalo denar dobiti tudi po drugih kanalih, ampak roko na srce - raje plačujem vrtec za 2 otroka in za oba dobim mesto v vrtcu, kot da imam za drugega zastonj, zanj mesta pa npr. ne dobim.

Zame osebno to ne bi bil noben tragičen ukrep. Tragično bi bilo, oz. bo, če bodo začeli rezati pri zdravstvu.


< Sporočilo je popravil Eja RR -- 2.6.2009 19:29:18 >

(odgovor članu Dradra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
26.3.2009 23:33:33   
Dradra
Strinjam se s tem, da je bilo to predvolilno darilo. Tudi s tem se strinjam, da bi najprej morali zagotoviti dovolj kapacitet vrtcev.

Mislim pa, da je bilo to eno od bolj pametnih daril. Lahko sodiš po sebi in misliš, da tak ukrep ne vpliva na rodnost. Po mojem mnenju vpliva, ko nekdo razmišlja o drugem, tretjem, četrtem otroku - otroka ne hrani samo ljubezen, hranijo ga dohodki staršev. Državi bi moral biti cilj priti na povprečje otrok v družini 2+, ali pa pričeti z uvažanjem tujcev - nekdo bo moral v prihodnosti vzdrževati vse več upokojencev.

Ukrep ni tragičen, daje pa zame čudno sporočilo.



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
26.3.2009 23:34:23   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


S tem, da je to predvolilno darilo bivše vlade, se čisto strinjam.

Ne strinjam se s tem, da je to sporočilo vlade, da je rodnost ne briga, ker mislim, da ni človeka, ki bi si 2. otroka omislil (samo) zaradi zastonj vrtca ali podobnih ugodnosti.

Se sicer strinjam, da bi se dalo denar dobiti tudi po drugih kanalih, ampak roko na srce - raje plačujem vrtec za 2 otroka in za oba dobim mesto v vrtcu, kot da imam za drugega zastonj, zanj mesta pa npr. ne dobim.

Zame osebno to ne bi bil noben tragičen ukrep. Tragično bi bilo, oz. bo, če bodo začeli rezati pri zdravstvu.



Nimam kaj za dodat. Se lahko samo podpišemuser posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
26.3.2009 23:59:14   
rija
mogoče pa bom končno dobila prostor za mojega mulčkauser posted image

in ja...naj se javi tisti, ki ima več otrok samo zaradi brezplačnega vrtcauser posted image
in še enkrat: sem za to, da če je vrtec državni, da velja enaka cena za vsakega otroka.
v privatnih pa naj delajo kar hočejo.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Dradra)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
27.3.2009 0:28:48   
Dradra
Sondaža uspela, očitno se z napovedanim ukrepom vlade udeleženci foruma strinjate.
Hvala za mnenja, over and out.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
27.3.2009 0:33:58   
rija
Ne se veselit prezgodaj, čakaj da pride dopoldanska smenauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Dradra)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
27.3.2009 8:12:39   
marty5
Sploh več nič ne štekam....a ni še prejšnji teden minister Lukšič napovedoval, da bo do leta 2012 brezplačen vrtec za vse otroke? user posted image user posted image user posted image  Pa naj se vsaj zmenijo, da isto klofajo po medijih....Križanič bi pa še to ukinil.

Ah, sej se ne bi čudila. Mi bi prvič lahko kaj profitirali na tak način (če seveda sploh dobim mesto za 2.) - pa bi bilo res čudno, ker nas itak oberejo pri vsem.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
27.3.2009 8:15:59   
marty5
IZVIRNO SPOROČILO: rija

in še enkrat: sem za to, da če je vrtec državni, da velja enaka cena za vsakega otroka.
v privatnih pa naj delajo kar hočejo.


S tem pa se čisto strinjam! Sistem plačil za vrtec je popolnoma nepravičen - to naj najprej poštimajo.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
27.3.2009 8:56:29   
MAŠKA
Mi je vseeno.user posted image  

Pa nimam nič proti tistim, ki imajo drugega in ostale otroke zastnj v vrtcu. Jezi me sam sistem.

Če mi bo mati narava kdaj omogočila imet še enega otroka, že bo moj prvi v šoli, tako da bom v vsakem primeru plačevala za oba, ker bo med njima takšna starostna razlika. Če bom seveda sploh lahko imela še drugega. Pa ga ne mislim imet zaradi zastonj vrtca ampak, ker si ga želim.

In res je, lahko si srečen, če sploh dobiš mesto za otroka v vrtcu.user posted image

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu Dradra)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
27.3.2009 11:06:54   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


S tem, da je to predvolilno darilo bivše vlade, se čisto strinjam.

Ne strinjam se s tem, da je to sporočilo vlade, da je rodnost ne briga, ker mislim, da ni človeka, ki bi si 2. otroka omislil (samo) zaradi zastonj vrtca ali podobnih ugodnosti.

Se sicer strinjam, da bi se dalo denar dobiti tudi po drugih kanalih, ampak roko na srce - raje plačujem vrtec za 2 otroka in za oba dobim mesto v vrtcu, kot da imam za drugega zastonj, zanj mesta pa npr. ne dobim.

Zame osebno to ne bi bil noben tragičen ukrep. Tragično bi bilo, oz. bo, če bodo začeli rezati pri zdravstvu.



Nimam kaj za dodat. Se lahko samo podpišemuser posted image


Moje misli dobesednouser posted image

Niti slučajno se ne bi odločala za drugega otroka zato, ker bo zanj vrtec zastonj, niti to ne bi vplivalo na mojo odločitev.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
27.3.2009 12:36:13   
bskrle
Takrat, ko so začeli biti vrtci za drugega zastonj, smo imeli že 3 otroke, četrti pa se je najavil.
Vsekakor se zavzemam, da so vrtci poceni kot  v ITA in Avstriji.Ko sem ju imela prvo leto v vrtcu sem plačevala zanju eno tretjino plače, trenutno pa za tri malo več kot desetino plače. 


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
27.3.2009 12:44:52   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ne strinjam se s tem, da je to sporočilo vlade, da je rodnost ne briga, ker mislim, da ni človeka, ki bi si 2. otroka omislil (samo) zaradi zastonj vrtca ali podobnih ugodnosti.



IZVIRNO SPOROČILO: rija

in ja...naj se javi tisti, ki ima več otrok samo zaradi brezplačnega vrtcauser posted image



kaj pa posredni vpliv? Na primer, ker je vrtec za drugega zastonj, si morda družinica lahko privošči najem malo večjega stanovanja in čim je več prostora, se morda znajde na poti še eden otroček ... ne morete trditi, da nima družinski proračun oz. obremenjenost le-tega nobenega vpliva na odločitev o številu otrok. Pri marsikomu ga ima.

V bistvu stalno jamramo, kako država ne daje pomoči mladim družinam in res je, da imamo takrat v mislih predvsem pomoč pri stanovanju, najemu kredita, prvi zaposlitvi ... mislim, da je ukrep z brezplačnim vrtcem za drugega otroka tudi ena od oblik take pomoči in me vedno znova preseneča, da je bil prav na RRju, družinskem forumu, tolikokrat popljuvan user posted image .

< Sporočilo je popravil 2ursae -- 27.3.2009 12:46:17 >


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
27.3.2009 13:22:01   
tajtaja
in ja...naj se javi tisti, ki ima več otrok samo zaradi brezplačnega vrtcauser posted image
Ta zakon je tak mlad, da če bi zaradi tega šli delat drugega otroka, po mojem še ne bi bil za vrtecuser posted image user posted image user posted image .
Osebno pa nimam nič proti, če za mojega petega angelčka ne pride položnica. user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
2.6.2009 13:14:33   
gajja
rija: evo se javljam, čakam 2. otroka, ker:
1. si ga želim
2. si ga zdaj, ko naj bi bil vrtec zanj zastojn, lahko privoščim (1. hodi namreč v jasli in zanj plačujem čez 300 €, kar predstavlja skoraj 1/3 moje plače). Če bi mogla še za drugega plačevati cca 300€, pa še kredit, mi na koncu meseca ostane cca 0 €.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
2.6.2009 13:36:26   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: gajja

rija: evo se javljam, čakam 2. otroka, ker:
1. si ga želim
2. si ga zdaj, ko naj bi bil vrtec zanj zastojn, lahko privoščim (1. hodi namreč v jasli in zanj plačujem čez 300 €, kar predstavlja skoraj 1/3 moje plače). Če bi mogla še za drugega plačevati cca 300€, pa še kredit, mi na koncu meseca ostane cca 0 €.


A si samohranilka, da omenjaš samo svojo plačo? Najbrž ne, če pričakuješ drugega otroka. Pol pa napiši še koliko zasluži tvoj mož in povej, da imate zato toliko vrtca oz. jasli. Ali se je kaj spremenilo pri obračunavanju vrtcev, da se šteje samo tvoja plačauser posted image .

Ne pretiravajte in ne jamrajte prosim. Midva z možem tudi krepko plačujeva, ampak zato, ker imava takšne dohodke...in moja plača je revščina proti njegovi

Drugače se men zdi ta zakon fajn, kljub temu, da nimamo nobene koristi. Odveč pa se mi zdi to, da poleg tega, da je drugi otrok zastonj, se za prvega plačuje en razred nižje.  to naj ukinejo...za  prvega otroka se plača toliko, kot določa razred, drugega pa naj pustijo zastonj. Že s tem bodo pridobili nekaj denarja.

Sicer pa si tega zakona itak ne bodo upali spreminjat..

.Pahor s svojo totalno nesposobnostjo itak visi na nitki. ....če bi pa ta zakon ukiniluser posted image ....kot, da bi si dal štrik za vratuser posted image .

< Sporočilo je popravil mika -- 2.6.2009 13:38:39 >

(odgovor članu gajja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
4.6.2009 10:28:55   
ronja
kaj pa posredni vpliv? Na primer, ker je vrtec za drugega zastonj, si morda družinica lahko privošči najem malo večjega stanovanja in čim je več prostora, se morda znajde na poti še eden otroček ... ne morete trditi, da nima družinski proračun oz. obremenjenost le-tega nobenega vpliva na odločitev o številu otrok. Pri marsikomu ga ima.

V bistvu stalno jamramo, kako država ne daje pomoči mladim družinam in res je, da imamo takrat v mislih predvsem pomoč pri stanovanju, najemu kredita, prvi zaposlitvi ... mislim, da je ukrep z brezplačnim vrtcem za drugega otroka tudi ena od oblik take pomoči in me vedno znova preseneča, da je bil prav na RRju, družinskem forumu, tolikokrat popljuvan user posted image .

Jaz se pa pod tole podpišem. Jasno, da ne greš delat otroka zato, ker se splača, da boš pri vrtcu prišparal. Si ga pa lahko privoščiš, (seveda če si ga že v osnovi želiš) če družinski proračun dovoljuje in si ga dostikrat ne, če škripa (čeprav si ga želiš). Tu pa je razlika!

Pa še ena stvar je: ko bom šla nazaj delat za 4 ure, bi v primeru, da bi plačevala vrtec za obe, za to šla čisto cela moja plača (ne vem še točno, koliko bodo sploh jasli, vendar pravijo, da so okoli 200 do 250E - računala sem pa nižjo tarifo - računajo pa razrede po prihodkih izpred 2 let, tako da njih ne briga, če imam zdaj pol manjšo plačo... tako da bomo gotovo plačevali toliko), pa če prišteješ še večji otroški dodatek, pa manjše davke... Torej bi se nam finančno bolj splačalo, da bi bila doma...
In če bi recimo zato ostala doma (kar sicer ne nameravam, ker imam rada svojo službo - dokler jo imamuser posted image ), potem se bo to državnemu proračunu seveda poznalo -  en zaposlen manj, torej vsi davki od tu ven, en brezposelen več, torej socialna podpora, pa večji otroški dodatek, pa manjši davki za lubija, ker bi vzdrževal še 3 člane družine,... Da ne govorim o tem, da se državi ne splača ravno visoko izobrazit gospodinje in mameuser posted image . Ne vem, če bi se jim lih splačalo...

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
27.7.2009 15:18:55   
gajja
mika: ne jamram, sem zadovoljna tako kot je. Mož zasluži pribliđno 1000 € + regres + občasna stimulacija. Dejstvo pa je, da so jasli drage (mi plačujemo le 60% tržne cene, pa smo na 300 €); zato pravim, da si težko privoščiš imeti 2 otroka v jaslih naekrat, će seveda smem povedati svoje mnenje

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
29.7.2009 7:03:04   
CatJa
Meni se zdi pa brezplačen vrtec še kako socialna pravica. Ravno tako, kot če bi določen sloj ljudi imel kruh zastonj v trgovini. In ko se nanj navadiš in ti ga nekdo vzame, si lačen, a ne. Ali pa malo bolj lačen kot si bil.
Dajmo še socialne ukint, pa brezplačno zdravstvo oz. plačujmo vsi enake prispevke, bodo reveži hitro pocrkali (grdo rečeno), bogatini pa mal kasnej, ko ne bodo imeli več modernih sužnjev user posted image

Če ga bodo ukinili ali ne, naš mlajši gre letos v vrtec, kaj pa naj.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Dradra)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
29.7.2009 7:13:32   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: gajja

rija: evo se javljam, čakam 2. otroka, ker:
1. si ga želim
2. si ga zdaj, ko naj bi bil vrtec zanj zastojn, lahko privoščim (1. hodi namreč v jasli in zanj plačujem čez 300 €, kar predstavlja skoraj 1/3 moje plače). Če bi mogla še za drugega plačevati cca 300€, pa še kredit, mi na koncu meseca ostane cca 0 €.


Kaj pa ko bosta oba  v šoli? Šola tudi ni zastonj, če se morda komu zdi.

(odgovor članu gajja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
29.7.2009 7:20:25   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: gajja

rija: evo se javljam, čakam 2. otroka, ker:
1. si ga želim
2. si ga zdaj, ko naj bi bil vrtec zanj zastojn, lahko privoščim (1. hodi namreč v jasli in zanj plačujem čez 300 €, kar predstavlja skoraj 1/3 moje plače). Če bi mogla še za drugega plačevati cca 300€, pa še kredit, mi na koncu meseca ostane cca 0 €.


Kaj pa ko bosta oba  v šoli? Šola tudi ni zastonj, če se morda komu zdi.


eh, volga...šola je ja čisto zastonj....sploh, ko gredo otroci študirat...pa nisi iz prestolniceuser posted image

gajja: če imaš 300 evrov za plačati, niste ravno največji reveži, kar se plače tičeuser posted image  kredit, ki ga tako radi poudarjate, pa je čisto vaša stvar in  ne stvar države. lahko bi ga tudi ne imeli. vključno z manouser posted image
in zate je 300 eur ravno toliko, kot za nekoga 60 eur. s tem, da ta, ki dobi vrtca recimo 60 eur niti kredita dobiti ne more. najverjetneje.

tak da ne zdaj tukaj cmizdrit....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
29.7.2009 12:30:35   
Metuljček Cekinček
tak da ne zdaj tukaj cmizdrit....


Me je kar zabolelo, ko sem tole prebrala.

Kredite ali najemnine plačujejo družine, da imajo lahko streho nad glavo. Res ni lep občutek, ko delaš cel mesec, da imaš na koncu za položnice in kredite. Ko pa vse to plačaš, si pa na nuli. Res ni lep občutek, če otrokom marsikaj ne moreš privoščiti.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
29.7.2009 13:07:33   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček

tak da ne zdaj tukaj cmizdrit....


Me je kar zabolelo, ko sem tole prebrala.

Kredite ali najemnine plačujejo družine, da imajo lahko streho nad glavo. Res ni lep občutek, ko delaš cel mesec, da imaš na koncu za položnice in kredite. Ko pa vse to plačaš, si pa na nuli. Res ni lep občutek, če otrokom marsikaj ne moreš privoščiti.



Zakaj te je zabolelo? Tudi midva imava kredit in sem vprašala ravnatelja, zakaj ga v naši občini ne upoštevajo. Je rekel, da zato, ker imamo kredit za nepremičnino, ki jo posedujemo in konec koncev je res tako.
kaj lahko privoščimo našim otrokom je na nas samih in ne na puklu države, občine in kaj vem komu vse. Naši otroci, naša skrb.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
5.8.2009 21:37:40   
@srečka nosečka@
Kaj zdaj?? Bo brezplačen vrtec za drugega otroka??

_____________________________

OTROCI SO NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrtec - 2. otrok ne več brezplačno?
6.8.2009 8:00:12   
marty5
še vedno je. Niso nič ukinili - zaenkrat.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu @srečka nosečka@)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




imena
baby girl 29

katero ime vam je lepše??

taj (25%)

ožbej (19%)

tilen (36%)

maj (21%)


Število vseh glasov: 366

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!