|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 14:18:38   
higuys
in pisati, da o barvanju sploh ne govorim user posted image

Skratka, mali bo kmalu 4 leta star in ga ne zanimajo zgoraj naštete stvari...riše tako, da čečka in zraven govori kaj naj bi to bilo - je pa nerazpoznavno. Zdrži dve minuti , s tem, da svinčnik ne drži pravilno- drži ga z palcem in sredincem, kazalec pa da nanj. Če ga opozorim se vznemiri in je z risanjem konec še prej.  A je prav, da ga opozarjam? Moram opozoriti pediatrinjo?
Črke ga sploh  ne zanimajo, ne pokaže nobenega interesa, da bi mu razložili kaj kje piše ...zanimajo ga le , ko mu beremo user posted image .
Barvanje je zgodba zase - mu ne potegne zakaj bi moral kaj pobarvati, sploh v tistih pobarvankah ko je za prekopirati barve odpove.
A ima katera kakšen nasvet kako ga vpodbuditi pri tem ? Včeraj smo npr. barvali kamne s temperami in celo nam je uspelo biti 5 minut pri stvari user posted image .



p.s mamice malih genijev to ni tema za vas.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 14:24:37   
Zala01
Joj kolk te razumem, z mojim 4 letnikom je tudi risanje nemogoče, enako barvanje in podobne stvari. Pred 3 dnevi sem se usedla zraven njega, da bova skupaj pobarvanko pobarvala, pa sem jo na koncu jaz celo, on pa skoraj ničuser posted image .
Hodi pa moj falotek v vrtec, pa mi je tudi vzgojiteljica omenila, da se sam nikoli ne spravi k barvanju in risanju.

Če ima kdo kakšen nasvet, se tudi jaz pridružujem vprašanju od higuys.



_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 14:30:07   
benika
O naš je isti. Briga njega za risanje in barvanje. Piše še nakako, ostalo je pa poden. Če pa že kaj nariše, moraš pa fajn domišlijo vklopit, da si lahko predstavljaš, kaj je narisano. 

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 14:30:34   
hubi
Mi imamo tudi takega... Edino prstne barve so zakon.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 14:40:36   
Luni
Zakaj bi ga pa moglo zanimat? Pa saj je šele štiri leta star! Zdaj je važen traktor in prikolica, kakšne črke! Vse pride ob svojem času! So si otroxci zelo različni: naš tavelik je pri treh letih pisal črke kot za stavo, ta srednji se jih je učil pa pred vstopom v 1. razred, se pravi pri šestih letih, pa danes zelo lepo sodeluje v šoli user posted image

_____________________________



(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 14:58:04   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Mi imamo tudi takega... Edino prstne barve so zakon.


Enako!

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 15:04:00   
higuys
 no, lepo, da nismo edini user posted image  . Pa vaši držijo svinčnik pravilno? Če ne jih popravljate?

Tista, ki je napisala, da zakaj bi ga moralo zanimati ...ne vem zakaj, vem pa ,da bi rada , da ob vstopu v šolo obvlada pravilno držo svinčnika, da se ne bi takrat še s tem ubadali. Enkrat je ena pisala o nekih vajah (delajo jih že triletniki) pa ne najdem linka...

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 15:17:26   
lukec
Naš je star 4 in pol. Svinčnik sicer drži pravilno, ker sem ga opozarjala (beri: sem bla tečna), ampak ga pa risanje in barvanje NE zanima.Všeč mu je bilo risanje s kredo po tabli, zato smo mu jo kupili.
No, edino črke so mu pa zanimive in jih rad piše.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 15:36:51   
Metuljček Cekinček
Kaj pa v vrtcu? Tam tudi ne mara risanja?

Moj metuljček namreč v vrtcu ustvarja čudovite risbice, doma pa veliko raje divja in se igra z avtomobilčki.

Edino, kar doma rad ustvarja, je plastelin, pa še to rad samo meša različne barve in dela kroglice. Pa kakšno zabadanje zobotrebcev v krompir ali stiropor je zanimivo, vse ostalo pa je premalo akcijsko.

Tudi črke ga sploh ne zanimajo. Prepozna samo črko D, ker je prva črka njegovega imena. Pisati pa jih sploh noče. Vse ob svojem času.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 15:43:52   
ana b
Naš 5-letnik tudi ne mara risanja in barvanja. Če mu damo pobarvanko, kar vse počez pobarva z eno barvouser posted image .
Se je pa naučil podpisat in to na lastno željo in brez problema, predtem pa prav tako nobenega zanimanja.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 15:49:03   
Anonimen
Za vse, da vas malo pomirim - jaz tud nisem marala risat, oziroma sem delala čičke, čačke, ko sem bla mala. Sicer sem poznala črke, pa brat sm neki malega znala, ko sem šla v šolo, risat pa do male šole nisem hotla tko kot so drugi želeli. Danes sem prof.lik.um.user posted image  - in če pogledate v moj album, boste vidle, da še danes ne delam tko kot bi večina želela user posted image . Aja, svinčnik pa še zdej čudno držim.

(odgovor članu ana b)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 17:47:34   
babylove
Svinčnik jaz držim enako kot tvoj štiriletnik, pa sem kljub temu diplomirala user posted image . Prej se je mama zgražala nad mojim držanjem pisala, zdaj se pa mož...

Moj otrok drži svinčnik pravilno, tega se je v vrtcu naučil. Vzgojiteljica jih zmeraj opomni, da morajo držati pisalo kot rakci in to je malim všeč, si zapomnijo. Najprej so delali vaje in so z obema rokama oponašali rakove klešče in ščipali v prazno, zdaj pa barvice 'ščipajo'. Poskusi.

Sicer pa moj otrok pri skoraj 5 letih ne riše, ne barva, ne slika, ne piše. Ga ne zanima. In se tudi mučim in na trepalnice postavljam, da kak enostaven lik pobarva. Pa gre vse tako preko črte, da na koncu spluh ne vidiš prvotne oblike. Silit pa ga ne upam, da se mu ne bi zamerile aktivnosti s pisalom user posted image .

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 18:08:23   
lukec
A ni to lušno, ko se na eni temi lepo strinjamo pa mal eni druge potolažmo pa je. Brez prerekanja, kdo ma prav!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 19:09:29   
blaža
o zdej ste me spomnile na našega sina. sedaj ima sicer že 6 let, ma ko jih je mel 3,5 je njegova varuška povedala, da ne mara perlic natikat, pa da se kao ne potrudi pri risanju,...Pa kao poglejte kako so drugi nardili izdelek, on pa,...

No in svinčnika tudi ni dobro držal, je mel štiri prstni prijem,.. pa čudno kao prste zvijal( to ima po meni, čeprav čisto normalno pišem, le prvi členek je ful gibljiv).

No malo za tem ( pri 4ih letih) se je naučil črk in to sam, pri petih je bral. In poboljšel se je pri risanju, rad ustvarja in zame je vse umetnost, pa kakeršno koli že je. On v tem uživa. perlic pa še sedaj ne mara natikat.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 22:06:45   
Jožica Č.
vse ob pravem času-tudi risanje in pisanje .Še danes ne mara pisanja ,zelo pa rad rišeuser posted image ,pa je star 12 let.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
17.8.2009 22:52:07   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Zakaj bi ga pa moglo zanimat? Pa saj je šele štiri leta star! Zdaj je važen traktor in prikolica, kakšne črke! Vse pride ob svojem času!
 

se strinjam...jaz niti ne vem, kako riše user posted image   sem se zdaj kar malo zamislila...riše naj v vrtcu, pisal bo v šoli, doma pa naj razgraja in uživa z žogo, zlaga kocke in vozi avtomobile, gleda risanke in dirka s kolesom okoli user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
18.8.2009 7:06:38   
Splišni
Moj sicer pravilno drži svinčnik, ampak risal pa nikoli ni rad, barval pa sploh nikoli v življenju prostovoljno ni. Razen zdaj v šoli, ko MORA kaj pobarvat.

V vrtcu mi je vzgojitejica jamrala,d a bo edini imel prazno mapo, ker NOČE nič delat, ko likovno ustvarjajo. Preprosto ni hotel. Razen če mu je potožila, da kaj bo pa zdaj, če je ne bo nihče ubogal, ko vidijo, da se on lahko na tleh igra. No, takrat se je je usmilil in je kaj na brzino naredil. Jazs em se bolj sekirala topogledno, da ne more nekaj po svoje solirat, medtem ko vsa skupina nekaj dela. Doma nisva pa pač nikoli skupaj risala, ker ni hotel. Edino pozneje, tam pri 5 letih, je sam kdaj narisal kakšen "avto". Ampak to ene 3-krat v življenju do šole.

Pa moram rečt, da zdaj v šoli nima zaradi tega nobenih težav, edino likovni mu je pa še vedno "najbolj beden".

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
18.8.2009 10:37:29   
tinkamarinka
Otrok riše tako kot on doživlja stvari. Torej ni nujno da avto zgleda kot avto, ali sonce kot sonce. Prav tako ni pomembno, da če barva pobarvanko, da barva s takimi barvami kot si mi zamislimo, ali celo da, barva do črte.

Če riše čačke in zraven razlaga kaj riše, ga poslušaj in mu kimaj, ne pa da ga popravljaš. In uporabi domišlijo, ki jo ima tvoj otrok in probaj videti stvari, ki jih riše. Prav tako mu samo pokaži kako se drži svinčnik, ne ga pa skoz popravljat. Prav tako ni fajn po mojem mnenju, da mamice zraven rišejo in barvajo, ker s tem samo zbijajo samozavest in voljo do risanja.

Kako se bi pa me počutile pri recimo kuhanju, če bi nam kakšen vrhunski kuhar gledal pod prste in nas non stop opominjal, da ne delamo prav user posted image

Poznam primer, ko fantek 4 let tudi ni hotel risati ali barvati še posebej doma. To je bilo zanj mučenje. Ampak glavni razlog je bil v starejši sestri(10 let) in sestrični (7 let), ki sta vedno narisali "boljše" od njega in ker so vedno risali skupaj in se je primerjal z njima. Ko so to ugotovili, so ga nehali "mučit" z risanjem. Fant je potem zelo kmalu zelo rad risal in barval in da še vedno (zdaj je star 9 let).

Tako, da moj nasvet je pustite otrokom naj rišejo, če hočejo, ne jih obrtemenjevat z barvanjem do črte in da mora avto izgledat kot avto. Vem da je to težko, samo otroku je še dosti težje zadovoljiti naše želje in zato raje ne riše user posted image , kar je pa škoda.

LP

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
18.8.2009 12:38:12   
Anonimen
tinkamarinka - se popolnoma strinjam - nismo vsi realisti, nekateri smo tudi abstrakti po duši in srcu

 

(odgovor članu tinkamarinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
18.8.2009 12:48:17   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: tinkamarinka
Tako, da moj nasvet je pustite otrokom naj rišejo, če hočejo, ne jih obrtemenjevat z barvanjem do črte in da mora avto izgledat kot avto. Vem da je to težko, samo otroku je še dosti težje zadovoljiti naše želje in zato raje ne riše user posted image , kar je pa škoda.


Ja, tako pravijo tudi vzgojitelji oz. stroka. In sem jaz to upoštevala. Samo kaj je bilo na koncu? Vsi drugi so znali risat, ker so jim doma ali kjerkoli že pokazali, samo moj ni znal. Npr. narisat avto. Ko je v vrtcu videl, da drugi dejansko narišejo avto, on pa ne, ga je seveda vse minilo in ni hotel več delat.
To sem ugovotila potem, ko enkrat nisem več kimala, ko je narisal "avto", ampak sem mu pokazala, kako se ga tudi da narisati. In je ful zapopadel. Od takrat naprej je potem nekaj časa risal samo avte. Potem sem mu pokazala nekaj drugega. In je risal tudi tisto. No, tako s eje potem naučil risat par stvari in jih sedaj riše.
Tako da ne vem, ali ni pri vseh enako ali pa je to, da naj se otroku pusti, da riše po svoje, zgrešeno.

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
18.8.2009 14:43:24   
Anonimen
Jaz ne bi rekla, da je zgrešeno, ker če je še kaj hujšega kot to, da otrok riše šablonsko. In velika večina se tega sploh ne more otrest - ker učiteljica tko riše in je to lepouser posted image . Meni osebno so lepša tista drevesa, ki so samo njihova - in otroka do tega še kako lahko pripelješ. Pelješ ga ven, pogovarjaš se z njim o drevesih, rožah, avtomobilih. Kaj vse imajo?

A ste ve že kdaj vidle takole drevo?
user posted image

Pa ta ma vsaj veje, nekateri še tega nimajo.



(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
18.8.2009 15:27:49   
rija
HUGICA....moj je istiuser posted image  ma svira se njemu za risanje...čeprav opažam, da je zadnje čase le nekaj interesa....

smo sedeli prejšnjič na trgu na kofetu, pa mali ustvarja s kredami, pa pride k meni pa pravi: mami, pridi sem napisal til....in res....mali je napisal LIT user posted image user posted image user posted image  zrcalno ampak pravilnouser posted image  mogoče ker je levakuser posted image

pa našo družinico je zadnjič narisal....sicer smo še glavonožci.....ampak najbolj sva se s K. režala, ko je njemu narisal pank frizurouser posted image user posted image user posted image  za detajle pa je očitno dojemljivuser posted image

user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
18.8.2009 15:33:15   
Anonimen
Vidš men so take risbice najbolj posrečene - ne pa nekaj, kar se otrok nauči od odraslega. Pa nč bat, faza glavonožcev pa tud mine

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
18.8.2009 15:36:39   
Leela
Moj je isti, isti kot ste napisale. Ne mara risat, niti "abstraktnih" zadev. Preprosto ne mara. Tudi v vrtcu ne.
Ima pa rad, da mu kdo drug riše, se pravi da on gleda.
Do šole se bo pa menda tudi svinčnik naučil držati.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: štiriletniki, ki ne marajo risati
18.8.2009 15:37:48   
Anonimen
Za vse mamice, ki vas skrbi:

Otrok naj dobi svinčnik in barvice že na začetku drugega leta. Še posebej mu bo v veselje, če bo risal s prstki po papirju, pazite, da so barve ekološko neoporečne. Predšolskemu otroku ne vsiljujte risarskih oblik in likov. Priporočljivo je, da shranjujete otrokove risbice od obdobja čečkanja dalje. Opremite jih z datumom in vsebino povedanega. To bo dragocen spomin otrokovega psihofizičnega razvoja in njegove vzgoje in sožitja staršev z njim. Poglejmo, kako so videti faze otrokovega razvoja skozi risbe:
1. Otrok samo čečka, risbe so naključne in kaotične in ne kažejo na zunanje pojave in osebe ali predmete, v njih ni mogoče najti smisla. To je obdobje od konca prvega leta do drugega leta.
2. Risbe že sporočajo nekaj, risbe so simbolične, otrok že približno nariše človeka ali denimo drevo, pač v obliki navpične črte, na kateri je krog. Slike so lahko raztresene, predmeti razmetani naključno; to obdobje traja od tretjega do četrtega leta starosti.
3. Otrok ne nariše stvari, tako kot jo vidi, pač pa riše vse, kar o neki stvari ve. Gre za fazo razumske slike. Značilne so tako imenovane rentgenske slike, pri katerih se skozi zidove hiše vidi notranjost ali nariše nosečo mamico tako, da se vidi dojenček v njenem trebuhu. Obdobje od četrtega do osmega leta.
4. To je faza realistične slike, otrok riše, kar vidi, torej človek ima pet prstov na roki, pojavljati se začnejo dinamične slike, to pomeni, da nariše tudi človeka v gibanju. Obdobje od otrokovega sedmega do osmega leta starosti.
5. Kmalu po devetem letu se pri risanju že pojavi delna globina, predmeti se prekrivajo in imajo sence. Risba se spreminja tudi v obdobju pubertete in še pozneje. V tej dobi se lahko ponovno uveljavita fantazija in pretiravanje, vendar namerno in nadzorovano.

(odgovor članu Leela)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?