|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zamašen nosek
7.1.2010 11:03:10   
aquaaqua
Zdravo,

moj dveletni malček ima zelo zamešen nos. Celo noč smo bili pokonci, zato vas prosim za nasvet, kateri izdelek za čiščenje nosne votline lahko uporabim. Sestrina najmlajša hči se zelo upira sprejčku, kakšne so vaše izkušnje? S čim prepričate svoje otročke, da pustijo očistiti nos? Ali otroke redno navajate na preventivno čiščenje nosu ali samo takrat, ko se nos zamaši?

Nina

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zamašen nosek
7.1.2010 11:06:36   
Petka09
Fiziološka, aspirator (ali babyvac ali navaden na vdih...), pri fejst zamašenem tudi Operil za otroke, pa kakšno čebulo narezano v plenico in nad posteljko.. pa inhalacije, pa vlažilec zraka za v sobo, da se ponoči preveč ne izsuši sluznica in s tem še bolj baše nos.

Če se otrok upira, mene to čist nič ne zanima.. kar je treba je treba. Jaz ji pucam, pa se ponavadi kot jesihar zraven užaljeno dere. Ampak me čist nič ne briga. Bolje to, kot pa fasat vnetje ušes ali še kaj hujšega. Pač, četut se grdo sliši - jo obvladam in ji držim rokice, se vležem nadnjo al pa kaj... Ampak nos je treba pucat.

Prepričat ga res ne moreš z ničemer, ker pucanje nosa je zanje najhujše mučenje, čeprav jih nič ne boli pri tem. Vztrajat je treba, četut se dere. Jaz pucam takrat, ko ji teče oz. je prehlajena. Drugače pa ne, če je nos suh oz. je zdrava.

(odgovor članu aquaaqua)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zamašen nosek
7.1.2010 11:11:00   
rija
babyvac, fiziološka in odvisno od starosti otroka še operil....pa čebula seveda user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu aquaaqua)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zamašen nosek
7.1.2010 11:27:21   
hubi
A mi lahko ena razloži tole s čebulo, prosim. Prvič slišim za to. Hvala....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zamašen nosek
7.1.2010 11:34:41   
rija
obesiš narezano nad posteljo....je pa tole en od bio nasvetov mojega osebnega zdravnika....ki se vedno izkažejo za super zadeveuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zamašen nosek
7.1.2010 11:39:33   
zmajaz
Naš ta mali mam tudi zdajle že par dni totalno zabasan nos, ampak sem ga lepo navadila na čiščenje s fiziološko raztopino - se le redko joče zaraven, ker je že ugotovil, da mu to lepo pomaga, da lahko potem normalno diha - in seveda, da lahko ima dudo, ker s polnim nosom je seveda ne more imeti. user posted image  Je pa res, da je porabim na litre - tisti spreji s fiziološko so enostavno premalo, da bi sami očistili ornk zabasan nos. Jaz mu lepo dobro sperem z brizgo in našpricam z Operilom, pa je praktično do jutra mir. Babyvac je pa tudi super zadeva, samo moj se malo boji hrupa sesalca, pa še ne da se mi kar naprej sesalca ven vlačit ali ga imeti ves čas v pripravljenosti nekje sredi stanovanja.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 7.1.2010 11:40:43 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zamašen nosek
7.1.2010 12:02:37   
kristinaj
dvigni ležišče pod kotom, da bo glava višje.. jaz podložim z dvema knjigama in čez dam eno polico od omare, ki je ne rabim... preden gre spat jaz mojim fajn s fiziološko našpricam v nos cca 5ml, kar z brizgo, potem mu pa lahko daš operil sprej za otroke, na brisačko dam dve kapljici 31 in položim zraven posteljice in pelji ga na svež zrak, če le ni oblačno in nima vročine...

za nos spucat bo problem, ker ne marajo, ne boli nič... jaz naše poležem na previjalno na levi bok in se skoraj uležem nanje .. jih moreš fiksirat da ne gibljejo in potem na hitro v nosnico brizgneš... to je to... lahko ponoviš večkrat na dan....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu aquaaqua)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zamašen nosek
7.1.2010 12:03:39   
kristinaj
še to.... nauči ga pihat iz nosu.. bo dosti lažje



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zamašen nosek
7.1.2010 13:20:49   
aquaaqua
Hvala vsem za nasvete. Poskusila bom s fiziološko raztopino in kapljicami, bom vprašala še v lekarni, kaj svetujejo. Držite pesti, da bo šlo zlahka in da bomo ponoči spali.

(odgovor članu aquaaqua)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zamašen nosek
12.1.2010 16:02:49   
RAKICA1
no jaz pa pri svojih fiziološka rastopina dobro našpricam potem pa dobro mu isisam nosek tako da gre vse ven da lahko diha če je pač majhen naj ti mož pomaga ga držat po parih sesanjih ki mu boš nardila bo potem že pustil sam da mu to nardiš je pa zelo dobro ker vse ven povleče iz noska

(odgovor članu aquaaqua)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Astrološko znamenje otroka vam pove, kako ...
Razlog zakaj nekateri dojenčki spijo kot polhi, drugi pa spravljajo neprespane starše na obrate, je tudi v astrološkem z...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?