|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 13:14:33   
ejša1
Sin je star 2,5 leti (februar 2007), skupine v vrtcu pa so oblikovane nekoliko "nerodno". Ali bi ga dali v jasli do septembra 2010 (otroci od 0-3let) ali pa bi ga dali v naslednjo skupino (letnik 2005/06), v kateri je menda več 2005-letnikov. Kaj bi ve storile? Dobivam namreč veliko različnih mnenj, pa me zanima še vaše (še posebej od kakšne vzgojiteljice). Sin je drugače zelo samostojen, vedoželjen, veliko govori, tudi suh je že. Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 13:20:37   
Anonimen
definitivno v skupino starejših otrok. med mlajšimi ne bo napredoval, lahko se bo tudi malo pootročjil nazajuser posted image pa blazno mu dolgčas.....ni dileme sploh.

(odgovor članu ejša1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 13:22:17   
kasso
definitivno bi ga jaz dala v starejšo skupino, ker je dovolj star, da tudi že kaj ustvarja, hodi na sprehode....
v jaslih bi bil on starejši, kar za njegov razvoj ni tako dobro, kot pa da je s starejšimi otroci.

(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 13:36:39   
Tejči
V starejšo skupino, ni dvoma!

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 13:46:50   
ksenija12
Definitivno k starejšim!

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 13:49:21   
buči
k starejšim

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 13:52:28   
soncnica 3
Definitivno k starejšim, če imaš le možnost izbire.



(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 13:54:28   
n.nati
V starejšo skupino

(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 13:54:55   
mama_milchy
Če imate možnost izbire, v starejšo skupino, ker bo boljše za njega; bo lepo naredoval in se razvijal; pa še od starejših se bo kaj naučil, ko so dosti samostojni

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 14:25:48   
mamamajča
Mislim, da ni treba nič dodatiuser posted image

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 14:28:26   
balabala
Pri nas je bilo podobno. Vendar pa se nam ni bilo treba odločati, ker je bil prostor samo v mlajši skupini. Na začetku nam ni bilo prav, pa se je kasneje izkazalo za dobro.
Verjetno pa je vse odvisno od karakterja otroka. Našega bi v starejši skupini  "pomendrali".
Tako pa je bil najstarejši v jaslični skupini in se je prav lepo naučil skrbeti za mlajše in jim pomagati.
Letos pa bo šel v starejšo skupino.

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 15:25:47   
Lunca1
Naša je pri enaki starosti šla v kombinirano skupino 2-4 in ne v jaslično.

(odgovor članu balabala)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 16:07:55   
ejša1
Ja, saj kombinirana 2-4 se mi zdi najboljše, vendar v našem vrtcu žal ne obstaja. Ste me pa presenetile z izrazitim favoriziranjem starejše skupine. Saj se tudi mi nagibamo v to smer, vendar strah tako kot se je ena izrazila, da ga bodo "pomendrali" (sicer ni ravno majhen otrok) vseeno obstaja. Še mogoče mnenje kakšne vzgojiteljice?

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 16:31:45   
yolanda
Lep pozdrav!
Sem vzgojiteljica s kar dooolgim stažem - tudi meni se glede na starost otroka zdi boljša rešitev starejša skupina; predvsem zato, ker je že kar veliki fantek in mu družba dojenčkov verjetno ne bi bila všeč.  Vendar pa seveda sami najbolje poznate svojega otroka in tako se tudi odločite glede na njegovo družabnost, sprejemanje starejših (lahko, da se bo počutil ogroženega),....

(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 21:08:50   
ejša1
Vsem hvala za mnenja, še posebej Yolandi. Stvari na katere si opozorila me ne skrbijo, ker je zelo družaben in vedno išče družbo starejših oz. vsaj večjih otrok (mogoče zato, ker imamo dojenčka doma in mu niso tako zanimivi). Bolj me skrbi izkušnja druge vzgojiteljice, ki pravi, da bi se v mlajši skupini naučil lepo skrbeti za druge, medtem, ko mlajši otroci v starejših skupinah postanejo bolj "pobalinski" oz. pretepaški. Vidim, da so odločitve v zvezi z otroki včasih kar težavne, ker jim seveda vsi želimo le najboljše...

(odgovor članu yolanda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
20.8.2009 23:32:02   
mala zirafa
Moja je šla z 2 leti v 2-4 skupino in je bla super.Hitreje napreduje, sami + za otroka.To leto pa bodo šli njeni frendi v 1. razred in bo tako septembra padla v popolnoma novo skupino, na srečo s še 4-mi prjatli iz prejšnje.

(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
21.8.2009 0:28:03   
lelaval
med starejše

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
21.8.2009 7:50:07   
bori2
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

V starejšo skupino, ni dvoma!


Se podpišem.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
21.8.2009 10:48:23   
Sončni žarek
Pri nas imamo podoben primer.....hči je stara 2 leti in gre septembra prvič v vrtec.... S tem da je bila avtomatsko dodeljena v skupino 1-2let, kjer bo 11 otrok v starosti 1 leta in 3otroci starosti 2let...... tudi jaz bi želela, da gre v skupino 2-3let, sam je polna in so zadnje 3otroke letnike 2007 dali v najmanjšo skupino....

Me pa zelo skrbi kako bo.....se bojim, da se bo pootrčjila, ker je zelo samostojna......pa tudi dejavnosti v obeh skupinah so zelo različne...prav tako sprehodi..... se mi pa ne zdi smiselno, da se uči v vrtcu skrbeti za druge otroke

Če bi jaz lahko izbirala definitivno bi jo dala v večjo skupino...... tako pa ne morem nič.....

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
24.8.2009 13:07:46   
sazi
pri nas ni bilo izbire. Rojen je januarja in je sredi leta (decembra) prišel v skupino njegovega letnika. On se je bližal 3. rd, nekateri so pa ravno dopolnili 2 leti. Nimam občutka, da bi se kaj pootročjil in sem prav zadovoljna, da je v tej skupini. Se mi zdi, da je zelo odvisno od otroka.,
Nečak ni maral vrtca, dokler je bil v kombinirani skupini, kjer so bili tudi starejši. Odkar so starejši odšli v predšolsko skupino, ima vrtec zelo rad.

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
7.9.2009 9:12:39   
ejša1
Kratko poročilo: smo ga dali v starejšo skupino in zaenkrat vse skupaj poteka naravnost odlično! Že prvi dan je spal tam, ko sem pa prišla ponj, ni hotel domov-je resnično navdušen nad velikimi otroci, oni pa so tudi (zaenkrat) prisrčno zaščitniški do njega. Sem mislila, da bo danes kriza, ker je bil vikend vmes, pa ponovno ni bilo problemov. Vzgojiteljici ga tudi večkrat pocartata, ker je pač najmanjši in moram reč, da sem zelo vesela.

Hvala še enkrat vsem za nasvet. Se mi je bilo ful lažje odločit, ker ni bilo niti ene, ki bi svetovala manjšo skupino.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
7.9.2009 13:15:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ejša1)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
7.9.2009 13:25:20   
bsasab
No, tudi mi smo sedaj v septembru sli prvic v vrtec, Lili bo decembra stara 2. leti in so jo dali v skupino 2-4, kar se meni zdi super, povam vam da se je ze v prvem tednu dosti naucila user posted image user posted image user posted image , ce je moznost izbire, bi jo jaz definitivno dala v starejso skupino.

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
7.9.2009 20:29:31   
SaaS
Meni se zdi ta dilema, zelo odvisna od otroka. Ni rečeno, da je vsakemu bolje med starejšimi.
Moj starejši sin je rojen novebra in je bil od začetka v skupini, kjer so bili vsi isti letnik. Torej je bil med najmlajšimi. Ker je že po karakterju miren, se ne zna grebsti itd, je bil vedno bolj v ozadju. Lansko leto pa so delali neke rušade in so nekaj otrok iz te skupine (najmlajše, rojene konec leta) prestavili k (pol leta-eno leto) mlajšim otrokom. Vzgojiteljica pa je ostala naša.
Ko sva se pogovarjali, je rekla, da je v tej skupini kar vzcvetel, bil je med najstarejšimi, imel veljavo, skratka ogromno pridobil na samozavesti...
Tako, da se mi ne zdi nujno boljša starejša skupina.

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nujno-v katero skupino dati otroka?
8.9.2009 8:37:49   
andreja2000
IZVIRNO SPOROČILO: bsasab

Lili bo decembra stara 2. leti in so jo dali v skupino 2-4,


Pri nas je enako,Eva bo decembra stara 2 leti in je v tej skupini menda najmlajša.Zaenkrat se je lepo vključila in sedaj po novem zelo rada objema starejše otroke in se stisne k njim.Tudi vzgojiteljica je rekla da se je mala lepo vključila,da lepo je in spi...Jaz pa imam občasno še vedno pomisleke,ker je pač resnično najmlajša,sicer sta še dva približno enako  stara, vpisana v to skupino,vendar zaenkrat ju še v skupini nisem zasledila,tako jih je kar dosti starejših tudi po leto in več,no bomo videli kako bo naprej,je pa verjetno vse skupaj res do neke mere tudi odvisno od karakterja otroka.

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?