|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 11:29:59   
Grascakinja
Pred začetkom "zadnjega kroga" 9-mesečnega maratona me muči še par takih za zardet :ups: – pa sem jih kar zapisala, če se slučajno kateri ljubi…. Vem, da je obsežno, pa če se vam da – lahko odgovorite samo na kako od mnogih vprašanj….. Hvala miljonkrat :rozica::rozica::rozica::rozica:!!!!

1. Ali se trebuh nujno spusti pred porodom?
2. Ali se bebike vedno umirijo nekaj časa prej?
3. Ali vas je vse mučila diareja na dan poroda?
4. Ali se čep vedno odlušči? Ali je nujno krvav ali pa je lahko tudi samo sluz?
5. Ali lahko voda odteče naenkrat s čepom?
6. Koliko vode je to, če odteče?
7. Ali se popadki lahko začnejo brez odluščenja čepa in brez odtekanja vode?
8. Ko so se vam začeli popadki, na koliko časa so bili najprej?
9. Do porodnišnice imam 50 minut. Približno na koliko časa naj bodo popadki, ko se odpravim tja?

Cmokci :love:

Pupa25, :nosecka:37t
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 11:43:01   
Teni_
Bom probala odgovorit:

1. meni se ni,oz. ne da bi vedela.
2. Je bila normalno živahna.
3. Ne vem
4. Meni se ni.
5. Mogoče je šel z vodo, ampak jaz nisem opazila.
6. Pri meni je bilo čisto malo, pri nekaterih pa ogromno. Ampak opaziš 100%.
7. Popadki se lahko začnejo brez odtekanja vode, glede čepa pa ne vem.
8.Pri meni so bili že takoj na začetku precej skupaj, ker sem rodila v 1 uri.
9. Pri taki razdalji bi jaz šla zelo hitro. Nekje, ko bi se začeli. Nikoli ne veš, lahko so kakšne gneče na cesti. Raje bi se potem še okoli porodnišnice sprehajala.

LP,
Mojca:nosecka:

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 11:45:19   
Anonimen
Evo, men se da, ker mali spančka, pa mi druga ni za delat:

1. Ne.
2. Nikakor, moj se sploh ni umiril.
3. Ne, ker sem imela umetno sprožen porod. Poleg tega sem zjutraj letala na WC že od strahu pred pregledom, pa še virozo sem imela tako, da je šlo hitro vse iz mene.
4. Pri meni je čep bil roza barve, zelo malo, za konico nohta. Odluščil se mi je 20 dni prej, pa še potem so mi porod sprožili.
5. Baje, da je lahko tako. Vsaj, tako pravijo, da se jim je odluščil čep, potem pa je odtekla voda par ur kasneje ali pa takoj.
6. Nimam pojma, meni ni. Še ko so predrli mehur, je ni bilo, ker jo je pikec popil.
7. Seveda, v večini primerov je tako.
8. Meni so vstavili gel na maternični vrat ob 12. uri, prvi popadki ob 12.20, vse do 15.30 na 3-4 minute, znosni.
9. Če rojevaš prvič, baje, ko so na 5 minut. Jaz sem imela, kot sem že rekla, na 3-4 minute od 12.20 do 15.30, od 15.30 dalje pa skoraj nonstop oz. vsaj na minuto. Pa sem rodila šele ob 20.00. Baje traja bolj dolgo in ti tudi v materinski šoli rečejo tako.

Vso srečo!:rozica:

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 11:50:43   
malika
Bom poskusila s svojimi izkušnjami!

-glede trebuha, se res ne spomnim ali se mi je spustil ali ne-to "malenkost" sem spregledala :ups:
-moj je bil umirjen samo tisti dan, pa še ne čisto.Bolj je rital sem ter tja, kot brcal
-diareje nisem imela, imam pa že tako ali tako skoz bolj mehko blato
-glede čepa , vode in popadkov je pa tako. V mojem primeru sem se celo popoldne čudno počutila. Res ne znam drugače opisat tistega občutka. Čutila sem., da se nekaj dogaja, ampak ni bilo popadkov, samo tako čudno me je nekaj ščemelo v trebuhu. No ponoči sem nato prav začutila (glede tega sem baje fenomen), da je nekaj počilo. Šla na wc in ko sem se vsedla na školjko je odteklo nekaj kapljic in ko sem se vstala ponovno nekaj kapljic. Evo in takoj mi je bilo jasno, počil je mehur. Istočasno sem opazila nekaj sluzastega izcedka, ki je bil rjav. Popadkov še vedno ni bilo.No in ker, ko ti poči mehur in začne odtekati voda, moraš v porodnišnico. Voda mi je še vedno odtekala po kapljicah, čepek pa se je tudi izločal zelo počasi-kot en manjši izcedek.
V porodnišnici so se mi potem počasi začeli popadki-kot menstrualna bolečina, bili so nekje na 10 min; ampak zelo zelo blagi. In ker sem imela malo vez, so mi kar takoj našibali umetne in tako sem bila čez par ur rešena.

- no pa še ostala tvoja vprašanja:
ja, popadki se lahko začnej brez odtekanja vode in luščenja čepa
-čep je lahko rumeno sluzast(kot izcedek)-zelo redko, rjav ali krvav
- voda in čep lahko odtečeta in se izločita hkrati
-vode same je kar precej- 1,5 litra(če doteče vsa)

Kdaj bi se odpravila v poornišnico? Hm, če imaš samo popadke in voda še ni odtekla, potem mogoče ko so popadki na 10 min. Ne vem, v to nisem najbolj sigurna.

Upam, da nisem preveč nakladala in da boš našla kaj koristnega v mojem pisanju.

LP

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 11:53:45   
Pia73
1. ne
2. ne
3. ne
4. ne vem
5. ja
6. Baje je ni toliko kot izgleda. Meni se zdi, da je kar teklo in teklo (to je podobno, ko poliješ kozarec z 1 dcl. vode po mizi pa je vse mokro)
7. da
8. meni je odtekla voda zbudil pa me je popadek. Ampak samo eden, CTG je pokazal, da imam popadke le čutila jih nisem na začetku.
9. Jaz bi šla čimprej, čeprav odsvetujejo,... Meni je voda odtekla ob 12.15, čutila sem samo en popadek, šla sem takoj v porodnišnico in rodila ob 4.10

Upam, da sem kaj pomagala,... :rozica:

:nosecka: Pia73

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 11:53:54   
Anonimen
Jaz na vsa vprašanja sicer težko odgovorim, ker sem rodila sicer en teden po roku, ampak samo zato, ker mi je počil mehur, drugače bi vse skupaj trajalo še precej dlje in bi se med tem morda pojavile te zadeve, po katerih sprašuješ.
Odgovorila bi samo na vprašanje, kdaj v porodnišnico. Če jo imaš 50 minit odsaljeno, potem re spojdi, ko se ti bodo popadki začeli pojavljati v rednih intervalih. Pa bodo to re spopadki. Potem je pa bolje, da tam počakaš, kot da rodiš nekje na poti v avtomobilu.
Tako je se pripetilo ženi mojega bratranca. K sreči sta imela velik kombi in je lahko rodila leže na tleh in da je bil to njun 3. otrok, bratranec je bil pa pri prvih dveh porodih zraven. Tako je bil po sili razmer porodničar. In oba sta zatrdila, da je bil popolnoma upravičen tega izraza. Miren, kot bi to delo opravljal že 100 let. Po tem, ko je ona rodila najprej otroka, nato pa se je porodila še posteljica, ji je oboje lepo položil na trebuh, jih pokril z deko, in so šli lepo dalje v porodnišnico. Tudi to se zgodi.

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 11:54:35   
babylove
1. :ups:
2. :ups:
3. ne diareja, ampak bruhanje
4. meni se ni
5. :ups:
6. vode je kar precej
7. ja
8. :ups: se ne spomnim
9. :zmeden: Če želiš dobit anestezijo, pojdi čimprej, ker če si prepozna, je ne dobiš več.

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 11:59:05   
Grascakinja
Punce, hvala miljonkrat...:rozica::rozica::rozica:

Splišni, tale je pa taka huda, da raje vidim, da me nazaj pošljejo iz porodnišnice domov, kot da bi mogla prvič sama rodit v avu z možem... uf...

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 12:05:58   
Blink1
1. Moj se ni.
2. Je plesala do zadnjega trenutka.
3. Niti malo.
4. Meni se je odluščil pol ure pred porodom, ko sem šla na veliko potrebo, bil je krvav in sluzast.
5. Ne vem.
6. Različno.
7. JA
8. Zelo redki...na 20 minut, skoraj nič boleli.
9. Hja....jaz sem šla že pri teh na 20 minut...Se mi ni dalo več čakat, do porodnišnice pa imam 20 minut. Pojdi ko bodo na 10 minut.

Želim čim boljši porod in najlepšo štručko.:rozica:

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 12:06:47   
Anonimen
U madona Splišni :zmeden: Maš pa vornk žvahto :)-

Ker so ti vse že super odgovorile, bi jaz dodala sam še to, da jest sem pa mela kar fajn zasedanja na školjki tisti dan, ko sem potem rodila. V bistvu sem se tolk fajn spucala, da me še klistirali potem niso.

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 13:42:14   
Gina
1.2. - ni nujno
3. ja, in to fejst
4.ne vem, meni se je , obe varianti
5. ni nujno, lahko pa
6. meni je odtekala celo noč, cel porod, pa še za otrokom se je ulilo, samo sem imela res veliiiiko plodovnice, sicer jo je manj
7.lahko
8. pri vsakem različno, pri prvem čisto rahli, vedno na 2 minuti, pri drugi me je celo noč fejst šraufalo, pa se zjutraj ustavilo, potem pa popoldne na 2 minuti, pri tretjem sploh nisem imela pop., so mi jih sprožili, spet takoj na 2 minuti
9. ko bodo redni in jih boš že kar čutila nekaj časa

Lep porod:)

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Pred zadnjim dejanjem par vprašanj za izkušene
13.6.2005 21:45:55   
Anonimen
Evo pupa, bom še jaz dodala svoj piskrček :)-

1. Meni se trebuh ni čist nč spustil :zmeden2:
2. Zadnje 3 tedne pred porodom sem čutila, da se je mali malce bolj umiril.
3. Z diarejo nism imela težav :bravo:
4. Meni se je čep odlušil 2 dni predno sem rodila.
Izgledal pa je kot en orng (oprosti izrazu) smrkelj - un, k si fajn prehlajen v rumenkasto beli barvi :ups: in pa notri so bile takšne krvave žilice prepredene.
5. Meni voda ni odtekla.
6. Mehur so mi predrli na porodni postelji.
7. Prvi popadki so bili ravno tisto noč, ko se mi je odluščil čep. Zbudila sem, se, nekaj me je čudno dol tiščalo, šla sem na wc in evo ga čep. Papadki so bili zopet čez pol urce, nato so se ustavili.
Popoldne zopet popadki - ampak blagi - ravno med kuhanjem. čez eno uro spet. Ponoči mir, naslednji dan proti večeru zopet vsako uro.
Ponoči ogog polnoči pa se je začelo na 15 minut. In tako je bilo do 5h. Nato na 10 minut. Nisem delala panike, lepo sem se stuširala, pobrila, vse zrihtala in ob 7h sva odpeljala proti Postojni. Je pa res, da sem bila ob 8h naročena na ctg, tako da bi v vsakem primeru šla v porodnišnico. Če ctgja ne bi imela, bi se ravno tako po 10 minutnih popadkih odpravila.

Pa lepe zadnee priprave ti želim :)

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?