|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   par vprašanj
25.6.2005 22:10:49   
petra.horzi
jz sm pa mal zmedena zadnje čase
smo se v srednji šoli učil vse o nosečnosti, pa se mi zdi ko da sm zdej vse pozabla k sm sama na tem
kdaj(v kerem mescu) lohk zveš za otrokov spol?
a je recimo tek, kolesarjenje, plavanje priporočljivo (vsaj v prvih mescih) al se odsvetuje in do kdaj lahko te aktivnosti normalno opravljam?
kerih stavri ne smem počet?(alkohola ne pijem, kadit sm nehala, drogiram se ne)tko mislm fizičnih aktivnosti recimo, ki bi lahko škodle otroku?
zaenkrat to, ko bo še kej se pa itak oglasim
hvala
caw
Neposredna povezava do sporočila: 1
   par vprašanj
25.6.2005 22:23:18   
Anonimen
Sem brala pred nekaj dnevi Pušenjakov članek o telesni aktivnosti nosečnic:
tek odsvetujejo, kolesarjenje je OK do konca prvega trimesečja, potem pa je pritisk na sramno kost že prevelik - torej potem nič več kolesarjenja.
Plavanje - zelo priporočljivo, samo malo je treba paziti na kakšne infekcije.
Aktivnost torej da, toda v mejah normale, veliko sprehodov. Vprašaj G. da ti podrobneje pojasni.
Kdaj se vidi spol, ne vem.


(odgovor članu petra.horzi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   par vprašanj
25.6.2005 22:37:00   
eva1
spol se lahko vidi že v 12tednu(pri nam se je), velika večina spol izve na morfologiji 20-23 tedna!

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   par vprašanj
25.6.2005 23:58:29   
petra.horzi
a tek že na začetku odsvetujejo?
pol pa morm odpovedat za pondelk
me je best frendica prosila če grem z njo
pa nism bla sigurna če je to fajn (sm premišljevala kok bo :duda: premetaval) pa sm zarad tega vprašala

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   par vprašanj
26.6.2005 8:49:08   
taška30
Ne lomi ga, no! Kako bo :duda: premetavalo, če pa še pol cm ni velik, pa se s celo površino drži tvoje maternice. Nič bolj ga ne bo premetavalo kot npr. pri sexu. Tolk malo si noseča, dosti jih v tem času tudi ne ve, da so noseče, tko da če nisi ne vem kako rizična...
Lej, vse aerobike za nosečnice se začnejo okoli 3 meseca nosečnosti, prej pa kaj?!? Najbrž navadna aerobika.
No, saj me n treba upoštevat, to je moje mnenje, se mi zdi da preveč kompliciramo vsi skupaj.
Nosečnost ni bolezen!
Sori, Taška

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   par vprašanj
26.6.2005 9:28:07   
tina104
Če si že prej tekla, ni problema lahko nadaljuješ, dokler se dobro počutiš. S kolesarjenjem je tako, da je manj priporočljivo zaradi padcev - sploh ko nosečnost napreduje (ko se trebuh veča), se težišče telesa spremeni in je možnost padcev večja. Meni je moja G zelo svetovala predvsem sprehode in pa kako sobno kolo ali orbitrek.
Drugače je plavanje tudi zelo priporočljivo, samo voda naj bo čista in ne prevroča - 28 do 30 stopinj, ne več.
Pa srčni utrip se naj ne poveča nad 140 (tak podatek sem v eni knjigi zasledila, v drugi je bila meja 120).
Odsvetujejo vse ekstremne športe, športe, pri katerih je večja možnost poškodb (potapljanje, jahanje, smučanje, smučanje na vodi...)
Predvsem poslušaj svoje telo.

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?