|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 13:29:50   
daisyb
zivjo,

zanima me kdaj ste ve zacele dajati otrokom zivila z glutenom? tle v italiji je vse drugace glede prehrane otrok...pediater je rekel, da lahko pri 6 mesecih ze uziva marsikaj.....tudi zivila z glutenom. jaz mu za zdaj (bo mel 7 m) dajem le zjutraj v mleko 5 cereali..ki majo gluten....ma tega das kakih 15g na 200ml mleka). ne vem, ali naj mu ze dam utdi ostale zitarice z glutenom (in tudi nekateri frutki imajo gluten). vem, da nekateri dajejo ta zivila sele po 8 mesecu....

kaj pa keksolino...mu lahk dam ze pri 7 mesecu in papice s piskotki...al moram tud za to pocakat.

zdi se mi, da je samo to sadje in kake rizeve ali zdrobove kase in, da se bo kmalu navelical.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 13:37:36   
ledenaa
http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=kdaj+gluten,author=,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=46,match_threads=0

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 13:45:39   
tinaaja
2 leti nazaj je P svetovala po 8m.
Letos kao zaradi nekih novih raziskav naj ne bi glutena uvajal pred 4 in po 7 mesecu, torej vmes, med 4-7m.

Kaj bo pa cez dve leti ... user posted image



_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 13:48:42   
ledenaa
pred 2 leti je bilo tudi marsikaj drugače kajne
In če raziskave pokažejo da ne štima vse ,potem tudi svetujejo tako
Mama se pa odloči kaj bo dajala otroku
Saj zdravniki se ne izmišljuje kar tako nekaj ker jim je dolgčas

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 13:50:32   
daisyb
ledenaa....hvala za to stran...ma nisem dobila lih nekega odgovora...sam videla, da v bistvu nekateri uvajajo gluten ze prej.


kaj pa testenine? tam sm vidla, da bi morali dajat tud OH....jaz mu dajem za kosilo le zelenjavno minestro (mal olivnega olja, krompir....mal sira naribam......). pocasi ne vem vec kaj lahko in kaj ne.....eni povejo tako drugi tako (eni dajejo meso z eprej....eni ga ne dajo do 8 meseca.....po komu naj se ravnam?)

jaz ze itak delam vec ali manj po obcutku....in mal opazam reakcije otroka....ce bi blo po moje bi dala jest otroku ze marsikaj....

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 13:53:01   
kristinaj
če si mu že dala in ni bilo nič mu lahko naprej daješ.... naša dva sta pri 6m okušavala vse kar smo mi jedli.... joto, ječmenko, fižolovko, mineštre, pašto... če si v italiji dobiš v famili pašto od 5m naprej...

zares sem jima začela dajati pri 6m ker prej še nista vedela kaj je žlica in zakaj se rabi... meso sta dobila pri 7m, ribe prav tako in mlečne izdelke tudi... alpsko mleko pri 8m za čokolešnik, polento in gres... am pa do 12 m

pri ta prvi so mi rekli, da jo morem prehranjevat po mesecih, pri ta drugem pa da more do 6m že vse poskusit in do leta dni nista okušala meda, čokolade in jagod ker so baje močni alergeni...

na otroški hrani pa itak piše od katerega meseca naprej je... od 4m naprej sem jima v mleko dajala plasmon piškote (biberon)

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 13:54:17   
daisyb
no v glavnem tle v italiji ti svetujejo da zacnes s 6 meseci..prej ne. in kaj zdaj...moj bo naslednji teden star 7 mesecev...a mam zato sam en teden casa, da zacnem z uvajanjem glutena? smesno!

res je...da vsak drugace svetuje...mal pa moras najbrz po obcutku (ce sam postudiramo kako mso sami gor zrasli....pa smo vec ali manj zdravi)....

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 13:54:34   
kristinaj
mineštro mu naredi z zelenjavo, enkrat daš sirček, enkrat pašto, krompir, mesek notr pa je...

TESTENINE... če si v italiji dobiš v famili od plasmon pašto od 5 m naprej in jo lahko zakuhaš v mineštro... jaz sem našemu dajala kar tisto od mlinotesta ali pa od barile ta majceno..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 13:57:20   
daisyb
hvala za odgovore....jaz tud misli, da ce mu nic ni pol lahk dobi tud gluten. zanima me kako nardis pasto....al jo skuhas in pol spasiras kot ostalo hrano. kdaj sploh otrocicki lahko jejo vecje kose hrane (prepecenec, kruh ipd)....jaz se mu bojim dati vecje kose)

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 14:30:52   
kristinaj
pašto ... je tako majhna, da ni treba pasirati, tista v famili je še manjša od naših jušnih testenin....... samo skuhaš.. ne odcedit vse vode, pusti jo malce,da rata bolj redko, ker lažje pojejo, še sploh če v pašto daš sirček... za mineštro pa lahko odcediš vso vodo in ne kuhaj pašte v mineštri ker rabiš preveč časa....

jaz našim nisem nikoli pasirala, kvečjemu pretlačila z vilico.. začela sem jim, pri enih 7,5- 8m oz. takrat ko sami začnejo prijemati, na mizo polagati majhne koščke črnega kruha, da so ga sami dajali v usta..... ne belega,ker rata lepljiv in potem nastane kepa,ki jo težko požrejo... kdaj začenjo koščke je odvisno od vsakega posameznika.. nekateri jih tudi pri letu dni ne marajo...

prepečenec jima dam pa kar v mineštro...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 14:34:03   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: daisyb

pocasi ne vem vec kaj lahko in kaj ne.....eni povejo tako drugi tako (eni dajejo meso z eprej....eni ga ne dajo do 8 meseca.....po komu naj se ravnam?)



Popolnoma se strinjam s teboj. Tudi meni se zdi, da na tem področju vlada totalna zmeda. Eni tako, drugi drugače, spet tretji nekaj povsem drugega. Danes nekaj ni v redu, že jutri postane obvezno, čez 1 leto pa spet strogo prepovedano, ker škodi. Halo!!?? Pravila tako hitro spreminjajo, da še slediti ne moreš. Konec koncev, zakaj pa bi? Prav imaš, da ravnaš po svojem občutku. Z glutenskimi živili počasi kar začni. Probaj. Če ne bo reakcije nadaljuješ. Jaz sem recimo začela s pirinimi kosmiči (med 6. in 7. mesecem), ki sem jih vmešala v zelenjavno kašico. Potem sem kupila še ostale žitarice. Pa kakšen kruh, otroški piškoti (polnozrnati brez sladkorja), makaroni brez jajc,....




(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj zeceti s hrano, ki vsebuje gluten
6.1.2010 14:39:18   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

kdaj začenjo koščke je odvisno od vsakega posameznika.. nekateri jih tudi pri letu dni ne marajo...


Res je. Naša ima skoraj 11 mes. pa še vedno ne trpi koščkov v hrani na žlico. Kruh, piškoti, riževi vaflji - noben problem! Je že od 8. meseca dalje. Z lahkoto poje tudi večje koščke. Če pa ji npr. rižote ne zmiksam, se davi in pljuva ven. Pa probavam že mesece samo z vilico pretlačit, pa ne gre. Če hočem da sploh kaj poje, ji moram vsaj malo zmiksat. Ne do gladkega, se razume.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?