|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   problemi pri umivanju zob
23.1.2010 21:19:15   
PetraSkok
pozdravljene, zanima me, ali ste imele ve tudi tak problem in kako ste ga reševale - še prej pa me zanima kako pogosto, kdaj in sploh kako umijete zobe otroku staremu eno leto? Zakaj to sprašujem - pri nas je to neizvedljivo - punčka bo stara 1 leto, ni šans da ji dam kaj v usta, poizkusila sem že z ''zajčku'', ščetko, ki se da na prst, normalno otroško ščetko, gumjasto ščetko, ki so nam jo svetovali pri otroškem zobozdravniku a nič od tega ne rata. Enostavno ne pusti da ji kaj delam v ustih, sama pa še ne zna. Opazila sem, da ima že neprijeten zadah iz ust, ja, saj kako ne bi imela, hrana se ji nabira tako kot vsem nam in se bojim, da bo kmalu imela črvive.

Kaj svetujete?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: problemi pri umivanju zob
23.1.2010 21:30:44   
Najaa
Če ne gre zlepa, pa zgrda. Pa kakorkoli se to sliši. Umivanje zob je pa nekaj, pri čemer nisem odstopala. Odkar ima 2 zobka, to je od cca 8m dalje. Tavečja. Tamala ima pa za enkrat sam enega in ji umivam z zajčkom.

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: problemi pri umivanju zob
23.1.2010 21:33:09   
ledenaa
Svetujemo umivanje zob :)

Seveda da ji lahko umiješ zobke,kako smo pa drugi umivali otrokom user posted image
Ji opucaš brez debate,če ne gre zlepa pa zgrda
Umivamo si 3x na dan že od nekdaj

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: problemi pri umivanju zob
23.1.2010 21:34:14   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Če ne gre zlepa, pa zgrda.
uh, ena huda mama user posted image

Mi umivamo z ščetko iz DMa in zaenkrat ji je všeč. Je imela na začetku pribliske in ni hotela ust odpret, ko pa jih je odprla, pa je tako močno z dlesnmi držala, da ščetke nisem morala premaknit.user posted image Ampak pol sem ji začela ščetko malo bolj močit z vodo in ji je očitno ta voda grozno všeč..zdaj kar sama odpira usteca.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: problemi pri umivanju zob
23.1.2010 21:35:16   
Ringarajčka
Pozdravljene,
mi imamo enak problem pri devetih mesecih. Rešujemo ga tako, da mož drži punčko, medtem ko ji jaz umijem zobe. Pri tem punčka joka, kriči, se otepa, ampak mi vztrajamo. Problem sem omenila zobozdravnici, ki prav tako pravi, da je treba vztrajati. Pomislila sem, da punčko kaj boli, ampak videti ni ničesar, tudi zobozdravnica ni ničesar našla, tako da je očitno problem pač ta, da ne mara umivanja. Uporabljamo zobno krtačko, pasto (to še kar rada poliže), na koncu pa ji zobe obrišem z gazo. Poleg umivanja za zobe skrbimo tudi tako, da punčki ne dajemo nobenih sladkanih reči. Upam, da bomo uspešni in brez kariesa.

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: problemi pri umivanju zob
23.1.2010 21:36:03   
Petka09
Saj je nekje že pisalo o tem, pa ne grem zdej iskat.. Torej: s katero zobno pasto pa lahko (če že sploh) že 9-mesečnici umijem njena dva zobka? Zaenkrat samo s ščetko, brez paste umivam user posted image .

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: problemi pri umivanju zob
23.1.2010 21:36:45   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Če ne gre zlepa, pa zgrda.
uh, ena huda mama user posted image



Nisem tak huda, ker moja si je rada umivala zobke. user posted image

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: problemi pri umivanju zob
23.1.2010 21:36:50   
ledenaa
Ringarajčka sladkarije niso problem
problem je neumivanje zob
če ji ne dajete sldake stvari še ne pomeni da karies ne bo imela
Seveda da bo ;)

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: problemi pri umivanju zob
23.1.2010 21:50:49   
KT

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Saj je nekje že pisalo o tem, pa ne grem zdej iskat.. Torej: s katero zobno pasto pa lahko (če že sploh) že 9-mesečnici umijem njena dva zobka? Zaenkrat samo s ščetko, brez paste umivam user posted image .


Weleda http://usa.weleda.com/our-products/shop/children's-tooth-gel.aspx

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: problemi pri umivanju zob
23.1.2010 21:58:43   
Anonimen
Mi problemov pri taki starosti nismo imeli, saj je dobila prvi zob pri 4,5 mesecu, pri 8 mesecih jih je imela že 8, ob dopolnjenem 1 roj, dnevu že vseh 16. Problem je nastal malo kasneje, ko je šla v vrtec. In smo jo lepo zgrda kakšen teden, potem pa je to pri nas postalo pravo veselje. Zdej pri 19 mesecih hoče sama ščetko, pasto gor, točno ve kdaj gremo umivat zobe. Skratka, vstrajat je treba.user posted image

(odgovor članu KT)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: problemi pri umivanju zob
23.1.2010 22:05:54   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: KT


IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Saj je nekje že pisalo o tem, pa ne grem zdej iskat.. Torej: s katero zobno pasto pa lahko (če že sploh) že 9-mesečnici umijem njena dva zobka? Zaenkrat samo s ščetko, brez paste umivam user posted image .


Weleda http://usa.weleda.com/our-products/shop/children's-tooth-gel.aspx


Hvala ti!

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: problemi pri umivanju zob
24.1.2010 2:03:00   
Ringarajčka
Vem, da uživanje nesladkega ni dovolj. Saj zato pa z možem punčko tako mučiva. Danes sem upoštevala tukajšnji nasvet in ji zobno krtačko večkrat zmočila. Voda jo je malo pomirila.
V zvezi s sladkanjem sem želela poudariti, da zelo odsvetujejo vse tekočine razen vode (tudi čaji in razni sadni sokovi vsebujejo sladkor).  

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: problemi pri umivanju zob
24.1.2010 8:02:26   
karmen83
Naša bo stara leto in pol, pa si še vedno ne umiva zob z veseljem, včasih mi uspe, da jo zamotim s kako igrico ali spakovanjem, naslednji dan pa že spet ista pesem: upiranje, kričanje... Pa ji zobke umivam že odkar je dobila 2. zobek(7m), najprej pač kar s pleničko, po 4. zobku pa smo preklopili na zobno ščetko. Uporabljam zelo mehko zobno ščetko, tako da je nič ne boli, tudi zobno pasto za dojenčke (iz lekarne), ampak ona bi kar naprej pacala po vodi in po zobni pasti, umila pa si ne bi... Vedno pogosteje pa si vsaj malo že sama žiga-žaga po zobkih, da črvički skačejo iz ust user posted image Če ne gre prostovoljno, moram žal pač na silo, kar izgleda tako, da ji z levo roko fiksiram glavo in jo držim, z desno pa poskušam vsaj za silo poščetkat zobke, čeprav je to kar težko glede na to, da je zadnje čase ugotovila, da lahko ona z jezikom in ustnicami zobke tako zavaruje, da mami nikakor ne more do njih user posted image Kakor koli, predlagam ti, da vztrajaš, ker možno, da še precej dolgo ne bo marala umivanja zob, kaj pa boš, boš čakala še eno leto brez umivanja, če pač ona noče... Sama sem mnenja, da je v otrokovo korist večkrat treba narediti tudi kaj, česar noče in se pri tem upira in ena od teh stvari je zagotovo čiščenje zobkov (in pri nas tudi noska). Čeprav priznam, da se mi ob  kričanju in joku, pa poslušanju besed "mami, mami, bubi bubi" trga srce user posted image Uf, res upam, da bo čimprej minilo.

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: problemi pri umivanju zob
24.1.2010 10:22:19   
Katy78
Naš je od začetka pustil, da sem mu jih poščetkala (s tistim silikonskim naprstnikom), zdaj pa se upira. Usta sicer z veseljem odpre, ker ve, da bo dol polizal zobno pasto (imamo tisto Weledino), potem malo poščetkam spodnje zobke, pri zgornjih je pa že problem. Pa ga nič preveč ne silim, ker mi ni v interesu, da ga zvečer popolnoma naživciram in da se začne ful jokat. Mu pač pustim, da tisti silikonski naprstnik sam po ustih valja in ga malo pogloda - tako si tudi sam zobke malo podrgne.

Moje mnenje je, da se s tem umivanjem zob pri tako majhnih otrocih pretirava oz. da smo starši že kar obsedeni postali, ker če ne bomo umivali, bodo pa zobki zgnili. Bistvo umivanja prvih zobk je, da se otroka navadi na ščetko oz. da postane to rutina, ne pa toliko v tem, da mu jih res dobro poščetkaš. Poščetkaš kolikor pusti, potem naj pa sam malo zobno ščetko po ustih vrti pa bo vse ok. Slej ko prej mu bo umivanje zobk prirastlo k srcu. Ali pa tudi ne. user posted image  Glavno je, da se navadi, da sledi pred spanjem umivanje zobk. Pa seveda ne sladkih pijač in ne preveč sladkarij.

Ko sem bila jaz majhna, umivanje zobk še ni bilo tako "popularno" kot zdaj. Sem vprašala mami, pa je rekla, da mi jih kot dojenčku ni nikoli umivala, začela je potem, ko so že skoraj vsi zrasli. Pa nisem imela nikoli težav z zobmi. Je pa tudi tako, da nekateri ljudje so bolj nagnjeni h kariesu, ne glede na to, da si redno in dobro umivajo zobe.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: problemi pri umivanju zob
24.1.2010 10:41:48   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Moje mnenje je, da se s tem umivanjem zob pri tako majhnih otrocih pretirava oz. da smo starši že kar obsedeni postali, ker če ne bomo umivali, bodo pa zobki zgnili. Bistvo umivanja prvih zobk je, da se otroka navadi na ščetko oz. da postane to rutina, ne pa toliko v tem, da mu jih res dobro poščetkaš. Poščetkaš kolikor pusti, potem naj pa sam malo zobno ščetko po ustih vrti pa bo vse ok. Slej ko prej mu bo umivanje zobk prirastlo k srcu. Ali pa tudi ne. user posted image  Glavno je, da se navadi, da sledi pred spanjem umivanje zobk. Pa seveda ne sladkih pijač in ne preveč sladkarij.
Je pa tudi tako, da nekateri ljudje so bolj nagnjeni h kariesu, ne glede na to, da si redno in dobro umivajo zobe.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: problemi pri umivanju zob
24.1.2010 10:42:52   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Moje mnenje je, da se s tem umivanjem zob pri tako majhnih otrocih pretirava oz. da smo starši že kar obsedeni postali, ker če ne bomo umivali, bodo pa zobki zgnili. Bistvo umivanja prvih zobk je, da se otroka navadi na ščetko oz. da postane to rutina, ne pa toliko v tem, da mu jih res dobro poščetkaš. Poščetkaš kolikor pusti, potem naj pa sam malo zobno ščetko po ustih vrti pa bo vse ok. Slej ko prej mu bo umivanje zobk prirastlo k srcu. Ali pa tudi ne. user posted image  Glavno je, da se navadi, da sledi pred spanjem umivanje zobk. Pa seveda ne sladkih pijač in ne preveč sladkarij.
Je pa tudi tako, da nekateri ljudje so bolj nagnjeni h kariesu, ne glede na to, da si redno in dobro umivajo zobe.


Ups, prehitro klik, klik! No, sej se vidi da se popolnoma strinjam s Katy.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: problemi pri umivanju zob
24.1.2010 17:21:56   
nananaja
Sem ena tistih, ki nisem silila z umivanjem zob za vsako ceno pri enem letu. Sicer je starejša prve dobila šele pri 11m, redno umivat pa jih je začela pri 1letu in 9m, prej smo pač poskušali različne načine. Tako se je zdaj navadila in ko zvečer popije kakav, gre na kahlico in zobke umit, kar sama reče. Najslabše za zobke pa so menda stekleničke mleka ali kakava v spanju ali če otrok cel dan nosi stekleničko soka za seboj. 

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: problemi pri umivanju zob
24.1.2010 20:35:46   
marjetica8
Tudi mi imamo težave pri umivanju zob. Star je 9m in umivava od trenutka, ko je prvi zobek pogledal ven. Sicer nisem pristaš siljenja otroka, ne bi mogla ga pustit jokat itd., ma za stvari kot so umivanje zob pa ni pardona. Bo že skužu da se nima smisla upirat...upamuser posted image
Kar se pa tiče flaške med spanjem - da je to najbolj škodljivo za zobe: Kolkr berem tle na forumu večina otrok zgodaj zjutraj dobi flaško in potem še spi da ene 8...tudi mi delamo tko. Ma ne verjamem da bodo od te flaške zjutraj meli zdej kr vsi gnile zobeuser posted image Ne vem no...še najbolj se nagibam k mnenju da res pretiravamo s tem umivanjem zobuser posted image !

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: problemi pri umivanju zob
24.1.2010 22:13:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Moje mnenje je, da se s tem umivanjem zob pri tako majhnih otrocih pretirava oz. da smo starši že kar obsedeni postali, ker če ne bomo umivali, bodo pa zobki zgnili. Bistvo umivanja prvih zobk je, da se otroka navadi na ščetko oz. da postane to rutina, ne pa toliko v tem, da mu jih res dobro poščetkaš. Poščetkaš kolikor pusti, potem naj pa sam malo zobno ščetko po ustih vrti pa bo vse ok. Slej ko prej mu bo umivanje zobk prirastlo k srcu. Ali pa tudi ne. user posted image  Glavno je, da se navadi, da sledi pred spanjem umivanje zobk. Pa seveda ne sladkih pijač in ne preveč sladkarij.
Je pa tudi tako, da nekateri ljudje so bolj nagnjeni h kariesu, ne glede na to, da si redno in dobro umivajo zobe.


Ups, prehitro klik, klik! No, sej se vidi da se popolnoma strinjam s Katy.


Ah ja. Zdaj ko naša hodi v vrtec sem pa res sploh pozorna pri umivanju, saj od te hrane se naberejo take obloge na zobkih. Sej ni tu samo karies, tu je še paradontoza... Jaz sem bla še nad sabo jezna, ker ji nisem enkrat dobro spucala zobkov (vidla kasneje), sploh spodaj, so bli kar sivi.user posted image   Zdej je HB lepo kot mora biti.user posted image

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: problemi pri umivanju zob
25.1.2010 8:53:57   
sanelaa
Pri nas je tako;

Luka je star 15mesecev, krtačko in zobno pasto je dobil za prvi rojstni dan in takrat smo začeli načrtno z umivanjem zob. Torej, zjutraj sta z atijem v kopalnici, ati se umiva in rihta, Luka pa tudi dobi krtačko z malo zobne paste in si čara po ustih. Koliko dejansko zobke umiva.......hm......verjetno nič. user posted image
Zvečer med kopanjem oz. po kopanju spet dobi krtačko, ker je pač pred spanjem treba umivat zobke. Spet malo čara po sutih, potem pa mu pred spanjem jaz še vedno z bombažno pleničko podrgnem zobke. Pač dam mokro pleničko na prst in podrgnem.

Mislim da itak malega otroka še ne morem naučit da se zobki podrgnejo dvajsetkrat od zgoraj navzdol, gre se bolj zato, da se otrok nauči da se zjutraj in zvečer zobki umijejo. Da se navadi tega rituala, ko bo pa malo večji, cca. dve leti, bo pa verjetno že znal zobke sam umit tako kot je treba.

< Sporočilo je popravil sanelaa -- 25.1.2010 8:55:14 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: problemi pri umivanju zob
25.1.2010 9:29:24   
Anonimen
Pri nas je bilo umivanje zobkov na začetku čisto preprosto, ker ji je pasalo, da sem ji z gazico šarila po ustih ... potem so ji pa začele izraščati dvojke in jo je zgleda bolelo in ni hotla odpret ust pa pika ... nekaj časa je šlo na silo ... samo smo vsi trije trpeli zraven ... tak da smo z mojim začeli družno hodit si umivat zobe ... jaz sem tamalo držala pa ona je v roki imela zobno ščetko, moj si je pa zraven umival zobe in sem ji razlagala kaj oči počne ... no po parih dneh je že tut začela sama vtikat ščetko v usta in ponavljat gibe, čez en teden je pa tut tustila da ji jaz poščetkam zobke ... no in potem smo se še kak mesec takole skupaj umivali, potem sva pa en dan probali brez očija in je tut šlo ... od takrat naprej ni več teža, edino ko ji kak nov zobek izrašča se mogoče malo upira, a to po kakem dnevu ali dveh mine.

(odgovor članu sanelaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: problemi pri umivanju zob
25.1.2010 12:15:26   
roberta
tu ni heca. zobe je treba umivat. zlepa ali zgrda. če jih ne boš, boste imeli pa pri 3 letih prva popravljanja zobkov... si tega želiš? misliš, da bo šlo to kaj bolj zlepa? žal ne. jih je laže in bolj zdravo navaditi, da pač umivanje zob je vsakodnevno opravilo. in da se ga opravi, če to želi ali ne.

daj si jo v naročje (nogo nekam nasloni - banjo, wc), ona se vsede na nogo in nagni jo nazaj. potem ji daj ščetko v usta in če ne bo hotela, ji odpri usta z roko... na tej stopnji se bo že začelo cmerit = odprta usta... umivanje zob. zna trajat kak mesec ali dva, potem bo pa mir.

sočutje tukaj nima kaj iskati.

pri nas je bilo tako pri prvem otroku, pa je trajalo nekaj mesecev skupaj, da je ugotovila, da z jokom ne bo nič dosegla in od takrat naprej ni nobenih problemov več, danes pri 4 letih pa ima krasne, lepe, bele in zdrave zobe.

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: problemi pri umivanju zob
25.1.2010 18:52:20   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: roberta

tu ni heca. zobe je treba umivat. zlepa ali zgrda. če jih ne boš, boste imeli pa pri 3 letih prva popravljanja zobkov... si tega želiš? misliš, da bo šlo to kaj bolj zlepa? žal ne. jih je laže in bolj zdravo navaditi, da pač umivanje zob je vsakodnevno opravilo. in da se ga opravi, če to želi ali ne.

daj si jo v naročje (nogo nekam nasloni - banjo, wc), ona se vsede na nogo in nagni jo nazaj. potem ji daj ščetko v usta in če ne bo hotela, ji odpri usta z roko... na tej stopnji se bo že začelo cmerit = odprta usta... umivanje zob. zna trajat kak mesec ali dva, potem bo pa mir.
sočutje tukaj nima kaj iskati.

pri nas je bilo tako pri prvem otroku, pa je trajalo nekaj mesecev skupaj, da je ugotovila, da z jokom ne bo nič dosegla in od takrat naprej ni nobenih problemov več, danes pri 4 letih pa ima krasne, lepe, bele in zdrave zobe.



Tudi mi delamo takouser posted image ! Zaenkrat še ni skužil da ne bo nc dosegu, upam da bo kmaluuser posted image ! A si ji ti tud dajala zgodaj zjutraj flasko mleka? Sem slisala ze z vecih koncev da je to ful skodljivo, ce med spanjem dajes flasko. Ma pr nas ne gre drgac in pri mnogih drugih, kolkr berem, tudi ne...

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: problemi pri umivanju zob
25.1.2010 18:59:40   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: roberta

tu ni heca. zobe je treba umivat. zlepa ali zgrda. če jih ne boš, boste imeli pa pri 3 letih prva popravljanja zobkov... si tega želiš? misliš, da bo šlo to kaj bolj zlepa? žal ne. jih je laže in bolj zdravo navaditi, da pač umivanje zob je vsakodnevno opravilo. in da se ga opravi, če to želi ali ne.

daj si jo v naročje (nogo nekam nasloni - banjo, wc), ona se vsede na nogo in nagni jo nazaj. potem ji daj ščetko v usta in če ne bo hotela, ji odpri usta z roko... na tej stopnji se bo že začelo cmerit = odprta usta... umivanje zob. zna trajat kak mesec ali dva, potem bo pa mir.

sočutje tukaj nima kaj iskati.

pri nas je bilo tako pri prvem otroku, pa je trajalo nekaj mesecev skupaj, da je ugotovila, da z jokom ne bo nič dosegla in od takrat naprej ni nobenih problemov več, danes pri 4 letih pa ima krasne, lepe, bele in zdrave zobe.



Jaz še vedno vztrajam, da tako majhnega otroka, ki še ne razume, zakaj je treba umivat zobe, ne bom psihirala in spravljala v histerični jok samo zato, da mu bom dobro poščetkala zobe. Zdaj mu jih poščetkam tolliko, kolikor gre brez hujšega joka (positnari zraven itak vedno) potem pa še sam ščetko malo pogloda in podrgne po kakšnemu zobku. In to je za zdaj dovolj. Bistvo je, da se navadi rutine umivanja zob. Ko bo pa razumel, zakaj se zobki umivajo, takrat pa ne bo pregovarjanja ali bo umival zobke ali ne.

Je pa tudi tako, da so si otroci različni. Jaz mu jih umivam odkar je pokukal ven prvi zobek, mislim da sva začela nekje konec sept. ali začetek oktobra, torej že 4 mesece, pa še vedno sitnari zraven, če bi mu jih pa ščetkala tako dolgo, kot naj bi se ščetkali, da so dobro umiti, pa sledi histerični jok. Nekateri otroci pa s časom popustijo. To je tako, kot s puščanjem otroka da v joku zaspi. Eni popustijo in se naveličajo, jaz pa sem našega samo 1x pustila, pa ga ne bom nikoli več, ker vem, da se je sposoben dreti tudi več kot 1 uro.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: problemi pri umivanju zob
25.1.2010 20:00:41   
roberta


[/quote]

Jaz še vedno vztrajam, da tako majhnega otroka, ki še ne razume, zakaj je treba umivat zobe, ,

To je tako, kot s puščanjem otroka da v joku zaspi. Eni popustijo in se naveličajo, jaz pa sem našega samo 1x pustila, pa ga ne bom nikoli več, ker vem, da se je sposoben dreti tudi več kot 1 uro.
[/quote]

otroku v predšolski dobi pač še ne more potegnit, zakaj je dobro umivat zobe. ok, lahko "začasno" razume, da bodo prišli "črvički in mu zobe pojedli", ampak to je zanj kot risanka, ki ta trenute je tu, v naslednjem momentu pa je že ni več. in zdaj si to predstavlja, v naslendjem momentu pa bo pojedel čokolado, čez spil sladek sok, pojedel še kak čips in nato še eno čokolado in si nato tri dni ne bo umil zobe, ker enostavno ne vem, zakaj naj bi to počel. sam od sebe se tega ne bo spomnil. vsaj jaz ne poznam takega primera...

in jaz še vedno vztrajam, da smo starši tisti, ki moramo določene stvari otroku enostavno predstaviti kot nujne in take, ki se jim ne da izognit - od umivanja zob, pospravljanja igrač za seboj itd. - torej stvari, ki jim načeloma niso ravno v veselje. nekatere stvari se da preko igre, nekatere stvari pa včasih ne grejo, npr. umivanje zob. moj otrok ni odprl ust in s tem zob, pa če smo jo še tako animirali z ne vem kakimi stvarmi. in ni šlo drugače kot "na silo"...

ta "na silo" pa se tudi slučajno ne da primerjati s puščanjem otroka, da zaspi po urah joka sam v posteljici. to je nekaj čisto drugega. eno je umivanje zob, drugo pa puščanje dojenčka vnemar. eno je skrb za zdravje, drugo pa je puščanje dojenčka, da sam v strahu in paniki zaspi (neprimerne vzgojne metode). ne vem no, meni je to čisto nekaj drugega. saj če ima otrok npr. odrgnino na telesu, jo tudi ne bo pustil, da mu jo kar umijemo in razkužimo, a ne? po mojih izkušnjah ne, ker ga bo to bolelo in skelelo. takrat je treba biti odločen, otroku povedati, da je to nujno storiti, ker je to potrebno narediti za zdravje telesa in da bo malo bolelo, bo pa hitro konec. ga primemo, očistimo, potolažimo in je stvar rešena in pozabljena drugo minuto. otrok pa ve, da je mama tam, da reši zadevo, kar mu daje tudi varnost. in isto je pri zobeh. nikje ne bi hoteli infekcije, kajne?

vsaj jaz ne. zato pri teh stvareh zagovarjam doslednost, vztrajnost in odločnost.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




uporaba lubrikanta
carmencita

Ali uporabljate lubrikante po porodu pred spolnim odnosom?

DA (29%)

NE (71%)


Število vseh glasov: 52

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!