|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 21:34:34   
kamy
Pozdrav,

Naj mi kdo pomaga. Pred 15 min se je v posteljici moje malčice sprožilm ANGELcare za dihanje. Piskati je začel ko nor in ko sem pritekla k posteljici je moja princeska bila pri zavesti (ravno je dobro zaspala), vendar bila zaskrbljena, ker je piskalo. To se je v tednu dni zgodilo že tretjič. Bili sva že pri zdravniku in dobili napotnico za naprej. Zanima me, ali se je komu že kaj takega pripetilo in ali je bilo vse OK???? JAz sem sedaj resnično vsa iz sebe, ker imam v glavi samo črne misli in sem resnično zaskrbljena.Naj povem, da je moja malčica v četrtek dopolnila 3. leta.

hvala za odgovore,

Kamy
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 21:36:56   
rija
kamy...prvo kar mi pride na misel je (ker ne poznam angel care) če tvoj otrok ni morda že pretežek za AC? pri treh letih....in bi morada znalo to povzročati, da se vklapljauser posted image

sicer pa jo pelji k zdravniku. takoj in zdaj.


< Sporočilo je popravil rija -- 23.1.2010 21:37:25 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kamy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 21:37:56   
Najaa
Kaj pa če so slabe baterije?
Jaz sem imela v P to zadevo in prvo noč se je skoz oglašala, ker so bile slabe baterije.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 21:40:42   
Sanikaa
Pri mojem se je tudi vklopil angelcare po 4 krat na noč in sem povečala senzibilitet. Res je imel nočne apneje ampak take po 5-6 sec..tok je bil majhen senzibilit (2,5) da ni zazanal nežno dihanje pred apnejo. Zdaj je na 3,5 in se več ne oglaša.
lp

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 21:42:44   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Kaj pa če so slabe baterije?
Jaz sem imela v P to zadevo in prvo noč se je skoz oglašala, ker so bile slabe baterije.



Če so baterije prazne, zapiska vsakih nekaj minut, pri alarmu pa piska neprekinjeno. Ko je bil naš miško star cca 2 meseca, se nam je evčkrat začel vklapljat alarm in žal ni bil lažen. Ko sem se ga dotaknila, je zadihal, se mu je pa to dogajalo zaradi refluksa (v PeK smo šli na CMCRF snemanje (dihanje, utrip itd..)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 21:44:37   
Sanikaa
Tudi meni je rečeno da ima te kratke apneje zaradi refluxa.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 21:47:40   
naja78
oj.
mi ga tudi nameravamo kupiti.a mi lahko svetujete,ker ne bi rada sredi noči ali celo dneva doživela paniko,otroka bo pa kap ko bo tulilo.user posted image
kako se torej obnese in ali je res da če se sproži(npr.večkrat),da moraš do zdravnika in poiskati vzrok-če res ni dihal???in ali ti gar da napotnico,če poveš da se sproža??

pri prvem ga nismo imeli,sedaj pa premišljujem o el.varuški,pa se ravno zaradi tega še odločam???

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 21:54:18   
Sanikaa
naja meni je super ker nič ne šumi. Zvok je čist in še ni zatajil. Dobiš ga za pol cene na amazonu.uk (80€)

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 22:00:33   
kamy
Zaradi kakšnega refluksa pa? Naša je res prehlajena sam sem to P tudi povedala jo je pregledala in ni nič komentirala.
Sem si ravno prebrala o APNEJI in zdej čakam datum, da greva na pediatrično, ker sem jo šla prijavit. Upam, da se ne bo ponovilo. Zanima me pa kaj naredijo, če ima otrok APNEJO????

lp,K

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 22:22:42   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Kaj pa če so slabe baterije?
Jaz sem imela v P to zadevo in prvo noč se je skoz oglašala, ker so bile slabe baterije.



Če so baterije prazne, zapiska vsakih nekaj minut, pri alarmu pa piska neprekinjeno. Ko je bil naš miško star cca 2 meseca, se nam je evčkrat začel vklapljat alarm in žal ni bil lažen. Ko sem se ga dotaknila, je zadihal, se mu je pa to dogajalo zaradi refluksa (v PeK smo šli na CMCRF snemanje (dihanje, utrip itd..)



Ne ne, meni se je vklapljal celo noč in na dolgo tulil. Ni samo piskalo.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 22:44:37   
eva1
hmmm..kolkor jst vem, apneje ki so povezane z sindromom smrt v zibki izvenijo po 1 letu in potem ni več nevarnosti!
Ja a pred tem pa ni blo nikoli alarma, ker tole je res malo čudno...da bi se pa aparat pokvaril pa ni možno? kako pa izgleda otrok ko prideš tja-je rožnate barve, kakšna je barva nohtom...dvomi m da bi bilo pri 3 letih kaj narobe, če do sedaj ni bilo!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 22:55:00   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

hmmm..kolkor jst vem, apneje ki so povezane z sindromom smrt v zibki izvenijo po 1 letu in potem ni več nevarnosti!
Ja a pred tem pa ni blo nikoli alarma, ker tole je res malo čudno...da bi se pa aparat pokvaril pa ni možno? kako pa izgleda otrok ko prideš tja-je rožnate barve, kakšna je barva nohtom...dvomi m da bi bilo pri 3 letih kaj narobe, če do sedaj ni bilo!



Saj meni so tudi to zdi čudno, samo verjetno je nek razlog, da 3 leta star otrok spi na tem. Kamy, zakaj ga sploh uporabljate? Ima otrok že od nekdaj  te težave ali se je zdaj prvič sprožil po treh letih?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 23:17:35   
Sanikaa
Saj pri apneji ne piska otroški del ,ampak starševski del. otroški del zapiska samo enkrat pri 15 sec. ne vem mogoče je kakšen drugi/starejši model? Res apneja in smrt v posteljici je vezana za dojenčke. Zakaj imaš 3 l staro punčko pod nadzorom dihanja? Je imela kakšne zdravstvene komplikacije, da je taki nadzor bil indiciran?

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 23:22:52   
kamy
stvar je cv tem, da imamo veliko hišo, da otroka slišimo če se oglasi imamo zadevo prižgano.Kar se pa tiče dihanja pa imamo prižgano zopet sedaj nekaj časa, vmes pa smo zadevo izklapljali. Zakaj smo ponovno začeli prižigati za dihanje ne vem kar nekaj mi je reklo naj prižgem. Morda pa je to z namenom, da gremo naprej na preiskave. Če bo po preiskavah vse OK, ga bom odstranila, do takrat pa ga bom imela, da me bo opozorilo. Ko bom kaj izvedela na pregledu se javim in sporočim kakao sva opravili.

PS: morda pretiravam a ANGELcare-om, a bolje opozorilo kot kaj drugega.


Hvala vsem

Kamy

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 23:32:23   
blanč
Meni se je oglasil, ko sem pri postiljanju angel care mal zamaknila in ko je tamala ponoči brcala in se prestavljala je zlezla dol iz plošče in je ni več zaznal in je piskal, me je skor kap.

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu kamy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
23.1.2010 23:34:14   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Kaj pa če so slabe baterije?
Jaz sem imela v P to zadevo in prvo noč se je skoz oglašala, ker so bile slabe baterije.



Če so baterije prazne, zapiska vsakih nekaj minut, pri alarmu pa piska neprekinjeno. Ko je bil naš miško star cca 2 meseca, se nam je evčkrat začel vklapljat alarm in žal ni bil lažen. Ko sem se ga dotaknila, je zadihal, se mu je pa to dogajalo zaradi refluksa (v PeK smo šli na CMCRF snemanje (dihanje, utrip itd..)


Tudi zaradi slabe baterije piska.Vsake nekaj minut pa se oglaša varuška, če se sprazne.


< Sporočilo je popravil blanč -- 23.1.2010 23:35:09 >


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
24.1.2010 11:00:22   
naia
pri nas se je javil angel care, ko je temperatura padla pod min, naštimaš si jo na min pa max in ko pade začne ful tulit

(odgovor članu kamy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
24.1.2010 11:51:37   
Anonimen
Nam je začel enkrat tulit, ko sem tisti dan preoblačila posteljico in sem eno senzorsko ploščo nevede pomaknila nekoliko na rob ... tamala je bila pa še ful lahka, samo se je že malo kotalila po posteljiin se je ravno na nasprotno stranico prislonila, kot pa je bila premaknjena ploča ... no in se je sprožil ... sva bila v sekundi pri njej, tamali pa ni bilo nič jasno inaju je samo zaspano in čukasto gledala ... HB!!!
Naša je zdaj stara 14 mesecev, pa ji senzor še kar vklapljam in ji ga bom dokler bo imela posteljica ograjo okrog in okrog ... nevem ... skos imam občutek, da bo enkrat ven zlezla, padla na glavo in jo bova šele zjutraj našla ... se trudim te misli odgnat ... samo ne gre ...

(odgovor članu naia)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
24.1.2010 11:55:49   
marta82
Tudi nam je že piskal, ko je sin spal preveč na robu in ga senzor očitno ni zaznal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
24.1.2010 15:34:06   
naja78
ojla.
kaj pa vem,zdaj ko berem.kaj ni preveč vse občutjivo??da te je pol strah?no jaz bi vsekakor sigurno pomislila da je kaj narobe itak da na to prvo pomisliš.user posted image
zdaj pa sploh ne vem??!!user posted image ker komplicerat brez veze je pa tud min.user posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
24.1.2010 16:10:08   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

ojla.
kaj pa vem,zdaj ko berem.kaj ni preveč vse občutjivo??da te je pol strah?no jaz bi vsekakor sigurno pomislila da je kaj narobe itak da na to prvo pomisliš.user posted image
zdaj pa sploh ne vem??!!user posted image ker komplicerat brez veze je pa tud min.user posted image


Ja, če ti piska 1x na leto ali 1x na 6 mesecev, te res kap. Nam je v začetku velikokrat piskalo in sem se le prvih par krat ustrašla, potem se pa že navadila. Malega je zbudilo piskanje in je zadihal, če ni, sem ga jaz z roko malo predramila in je zadiha. Moja nečakinja je bila blizu smrti v zibki, vsa sreča, da jo je mama šla pogledat, par sekund in deklice mogoče več ne bi bilo. Takoj so nabavili AC in vse do 1 leta je imela težave, tudi zdravila je dobivala. MI smo podedovali blazino in je res super. Zame bi bil precej velik šok in strah, da bi se zbudila iz odličnega spanca, otrok pa bi sred noči nehal dihat. Mogoče je to zdaj napisano prehudo in pregrozljivo, ampak nikoli ne veš koga in kdaj doleti nesreča.

Mi je zdaj pri 14 mesecih več ne rabimo, se odvajamuser posted image , me je prve noči bilo strah biti brez AC, zdaj že greuser posted image . Imeli smo jo tudi s sabo na dopust na morje. In ravno tam je kar naenkrat spet začela piskati (2 meseca je bil mir), topazato, ker se je tam ful bolj zmatral in zaradi težke utrujenosti je tako trdno zaspal, da je pozabil dihati, ampak k sreči ga je pisk vedno sam zbudil. No tolk da je zadihal, razbudil pa se ni, je spal naprej

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.1.2010 16:13:17 >

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
24.1.2010 17:00:59   
Sanikaa
Jaz tudi svojega ( 5.5 m) nežno pobožam in kar globoko vdahne in naprej spančka. Tisti en pisk ga ni predramil. pri prvem otroku ga nisem imela , zdaj pri ta drugem bolj kompliciram, ker sem opazila po dojenju da ne diha po 5-6 sec. To se mu tudi ponavlja v spanju. Poznam ene da je otrok umrl in ene ki so pravočasno oživljal in več nikoli otrok ni nehal dihat (so nabavili angelcare in ni nikoli piskal). Meni ni žal tistih 80 €. lažje spim.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: NUJNO!!!! dihanje!!
24.1.2010 18:11:05   
anajmad
A ni mal velika za Angel Care(3 leta). Ne vem,naša je imela ful težave z dihanjem(ker je bila nedonošenček 26.T),toda mi smo dali Angel Care stran pri dveh letih in pol.
Na pediatrični bodo samo merili dihalne funkcije in nasvet: ko bo malčica trdno spala,preštej vdihe v eni minuti. Če jih je manj kot 20,je stvar alarmantna ,drugače pa ne.
In tudi jst mislim,da je malčica pretežka in zato se sproži alarm.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?