|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izbira vrtca
10.3.2010 10:30:09   
lenca1
Kako je sedaj s tem, ko imamo starši v MOL možnost izbire treh vrtcev (lahko tudi samo enega/dveh) - ni mi namreč jasno kako je v primeru, da sprejmeš vrtec kjerkoli v LJ. (ker za željeno 1. in 2. izbiro vrtca nimaš dovolj točk) - ali potem izpadeš iz čakalne liste za vrtec, ki si ga napisal pod 1. in 2. izbiro?
Naj razložim še s primerom:
Želimo vrtec na Rudniku (1.izbira) ali Prule (2.izbira), ker pa za omenjena vrtca nimamo dovolj točk, dobimo vrtec lahko kjerkoli v LJ. (npr. v Šentvidu in ga tudi sprejmemo) - ali to pomeni, da bom morala otroka voziti v Šentvid do obdobja, ko se bo našlo mesto na Rudniku/Prulah, ali avtomatsko izpadeš iz čakalne liste za prva dva vrtca, ker si že sprejel ponujen vrtec v Šentvidu? Ni mi namreč logično, da bom morala npr. otroka vozit v Šentvid celotno njegovo vrtčevsko obdobjeuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izbira vrtca
10.3.2010 10:31:42   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lenca1
ali to pomeni, da bom morala otroka voziti v Šentvid do obdobja, ko se bo našlo mesto na Rudniku/Prulah

Tako sem jaz razumela, ja. Lahko pa, da se motim.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izbira vrtca
10.3.2010 10:33:07   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: lenca1
ali to pomeni, da bom morala otroka voziti v Šentvid do obdobja, ko se bo našlo mesto na Rudniku/Prulah

Tako sem jaz razumela, ja. Lahko pa, da se motim.



js tud mislm da je tko


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izbira vrtca
10.3.2010 10:40:24   
lenca1
Tudi sama upam, da je tako...
Tukaj je nekaj več napisanega na to temo, sedaj je samo vprašanje kako starši zadevo razumemo:

Primer vpisa in skupna čakalna lista MOL

Po zaključenem vpisu v vrtec s prvo izbiro se bo v primeru prostih mest v vrtcu izvedla druga izbira, nato pa se bodo vsi otroci s čakalne liste vseh vrtcev uvrstili na skupno čakalno listo MOL. To ocenjujemo, da se bo zgodilo konec junija, ko poteče rok za podpise pogodb s starši, ki bodo v prvem oziroma drugem krogu sprejeti v vrtec. V skupno čakalno listo MOL bomo uvrščali otroke iz vseh vrtcev šele, ko bo za to podana pravna podlaga, t.j. sprejeta novela ZVrt, kar bo po oceni pred poletjem. Rokovnik vpisa je usklajen s proceduro sprejemanja novele zakona o vrtcih. Starši se bodo letos poleg prve izbire lahko na isti vpisnici opredelili tudi za drugo in tretjo izbiro. V kolikor se bodo opredelili za tretjo izbiro, t.j. možnost da se lahko njihov otrok vključi kamorkoli, to pomeni, da v kolikor ne bodo sprejeti v prvo ali drugo izbrani vrtec, želijo mesto za otroka kjerkoli v vrtcu v Ljubljani. Starši se bodo pri izpolnjevanju vpisnice tako lahko odločili za
  •  prvo izbiro (samo enega vrtca, kjer bodo oddali vpisno vlogo) ali
  • prvo in drugo izbiro (dveh vrtcev) ali
  • kamorkoli, t.j. izbiro vseh 23 vrtcev

    Primer

V primeru, da če bodo starši pod prvo izbiro opredelili vrtec Pod gradom, drugo izbiro Ledina, tretje pa karkoli; in ne bodo sprejeti niti v prvo izbrani vrtec Pod Gradom, niti v drugo izbrani vrtec Ledina, bodo razporejeni na skupno čakalno listo po vrstnem redu doseženih točk. V tretjem krogu vpisa bo staršem ponujeno prosto mesto npr. v vrtcu Viški gaj (ali v kateremkoli drugem vrtcu, kjer se bo sprostilo prosto mesto), bo otrok sprejet v vrtec Viški gaj, glede na število točk po čakalni listi. V primeru, da bodo starši sicer opredelili te zgoraj naštete izbire (prva izbira vrtec Pod Gradom, druga izbira vrtec Ledina), pa bodo ponujeno prosto mesto v vrtcu Viški gaj odklonili, bo otrok črtan s čakalne liste (pravila opredeljena v noveli zakona o vrtcih). V tem primeru pri vpisu otroka v naslednjem šolskem letu ne bo otroku pripadalo 10 točk, saj otrok ne bo ostal na čakalni listi. Če pa se starši ne bodo odločili za tretjo izbiro in se bodo odločili ZGOLJ za prvi dve izbiri, pa otrok v vrtec ne bo sprejet ne v prvem (vrtec Pod gradom) ne v drugem krogu (vrtec Ledina) postopka sprejema otrok v vrtec, pa pomeni, da bo ostal na skupni čakalni listi za mesto v vrtcu s prvo oziroma drugo izbiro. Takoj, ko se bo sprostilo mesto v prvem ali drugem vrtcu, bo otrok lahko sprejet v enega od teh dveh vrtcev, glede na število točk oziroma mesta, ki ga bo otrok zasedal na skupni čakalni listi.

< Sporočilo je popravil lenca1 -- 10.3.2010 10:42:14 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izbira vrtca
10.3.2010 12:28:11   
tinaaja
Ce bo sprejet v sentvid, bo to njegov vrtec. Lahko das naslednje leto se eno vlogo za prule ali rudnik.
Ce pa ne sprejems opcije c (torej napises samo vrtec A in vrtec B), potem je tvoj otrok na cakalni listi samo za vrtec rudnik in prule. V tem primeru ima verjetno potem naslednje leto 10 tock zaradi nesprejetja v vrtec. V prvem primeru pa teh 10 tock nimas, ker je otrok dobil mesto v vrtcu.
Tako jaz razumem. Ni mi pa cisto jasno, kdo ima prednost - tisti iz cakalne liste samo za Opcijo A ali B, ali tisti iz cakalne liste iz opcije C user posted image , ce se sprazni mesto v vrtcu.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izbira vrtca
10.3.2010 16:25:26   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Ce bo sprejet v sentvid, bo to njegov vrtec. Lahko das naslednje leto se eno vlogo za prule ali rudnik.
Ce pa ne sprejems opcije c (torej napises samo vrtec A in vrtec B), potem je tvoj otrok na cakalni listi samo za vrtec rudnik in prule. V tem primeru ima verjetno potem naslednje leto 10 tock zaradi nesprejetja v vrtec. V prvem primeru pa teh 10 tock nimas, ker je otrok dobil mesto v vrtcu.
Tako jaz razumem. Ni mi pa cisto jasno, kdo ima prednost - tisti iz cakalne liste samo za Opcijo A ali B, ali tisti iz cakalne liste iz opcije C user posted image , ce se sprazni mesto v vrtcu.


Ja res je tako. Sem klicala in tako so mi razložili. Ko se enkrat vpišeš v vrtec ki ga dobiš, izpadeš iz čakalnih list za ostale vrtce. Lahko pa na naslednjem razpisu oddaš spet vlogo za drugega.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izbira vrtca
10.3.2010 19:53:26   
10ka
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Ce bo sprejet v sentvid, bo to njegov vrtec. Lahko das naslednje leto se eno vlogo za prule ali rudnik.
Ce pa ne sprejems opcije c (torej napises samo vrtec A in vrtec B), potem je tvoj otrok na cakalni listi samo za vrtec rudnik in prule. V tem primeru ima verjetno potem naslednje leto 10 tock zaradi nesprejetja v vrtec. V prvem primeru pa teh 10 tock nimas, ker je otrok dobil mesto v vrtcu.
Tako jaz razumem. Ni mi pa cisto jasno, kdo ima prednost - tisti iz cakalne liste samo za Opcijo A ali B, ali tisti iz cakalne liste iz opcije C user posted image , ce se sprazni mesto v vrtcu.


Ja res je tako. Sem klicala in tako so mi razložili. Ko se enkrat vpišeš v vrtec ki ga dobiš, izpadeš iz čakalnih list za ostale vrtce. Lahko pa na naslednjem razpisu oddaš spet vlogo za drugega.


Točno tako je. Jaz sem klicala kar na oddelek za predšolsko vzgojo na MOL in so mi dali enako razlago. pa ne se bat, v vrtcu šentvid je taka gužva, da ga še vsi pod opcijo A ne bodo dobili user posted image



_____________________________

http://liliputi.blogspot.com/

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?