|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 11:44:50   
inja2
ojla

ali mogoče kdo ve kje se, da dobiti oceno vrednosti hiše in koliko to stane....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 11:46:17   
Kerensa*
Pri vsakemu cenilcu (če mu plačaš).
 
Ampak raje počakaj še malo, pa bodo brezplačne informativne izračune poslali na dom vsem lastnikom nepremičnin v Sloveniji (zaradi davka).

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 12:12:01   
*maja83*
Meni so na banki rekli, da cenilci računajo 1% od vrednosti nepremičnineuser posted image . Jaz sem pred 2 tedni plačala za cenitev parcele 105 €, kolegica za stanovanje 180 €, tako malo za občutek, bila pa je to nepremičninska agencija. Lahko ti dam kontakt, če želiš. Moj mejl (mayci1983@gmail.com), da nebom delala reklame.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 12:45:17   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: *maja83*

Meni so na banki rekli, da cenilci računajo 1% od vrednosti nepremičnineuser posted image . Jaz sem pred 2 tedni plačala za cenitev parcele 105 €, kolegica za stanovanje 180 €, tako malo za občutek, bila pa je to nepremičninska agencija. Lahko ti dam kontakt, če želiš. Moj mejl (mayci1983@gmail.com), da nebom delala reklame.


Nepremičnino cenijo samo državni cenilci. Nepremičninska agencija tega ne more naredit, razen če imajo zaposlenega cenilca ali pa sami pokličejo cenilca. Agencija lahko poda neko ceno, ampak to lahko vsak človek, ki se vsaj malo spozna na trg nepremičnin. V zadnjem primeru ne smejo računat cenitev, medtem ko pa državni cenilci imajo določeno tarifo.

(odgovor članu *maja83*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 12:57:01   
*maja83*
Me zanima kako bi banka sprejela cenitev vsakega cloveka, ki se spozna na nepremičnine kadar gre za kredit, ker pol bi pa to res lahko že vsak napisal, ki mal spremlja trg nepremičnin.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 13:00:25   
Kerensa*
Nepremičnino lahko oceni vsakdo, samo njegova ocena/cenitev ni uradno veljavna. Pa tudi uradno veljavne ocene/cenitve niso obvezujoče za prodajalca in/ali kupca. user posted image

(odgovor članu *maja83*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 13:09:16   
*maja83*
Seveda niso obvezujoče, ampak verjetno nekaj velja tudi ta cenitev (za banko), ker drugače res dvomim, da bi me banka poslala tja, glede na to, da je bila cenitev narejena zaradi kredita in posledično neplačevanja le tega.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 17:34:44   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: *maja83*

Me zanima kako bi banka sprejela cenitev vsakega cloveka, ki se spozna na nepremičnine kadar gre za kredit, ker pol bi pa to res lahko že vsak napisal, ki mal spremlja trg nepremičnin.


Beri vse. Sem napisala, da lahko cenijo samo državni cenilci. Kar naredi nepremičninska agencija, pa lahko tudi naredi vsak človek,  zato to ni uradno veljavno.

Samo za kredit, pa se ne rabi uradna cenite, razen če banka meni, da cena, ki ste jo padali ni normalna (prenizka, previsoka)

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 4.2.2010 17:38:08 >

(odgovor članu *maja83*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 17:40:09   
Anonimen
naso hisko , ko smo jo kupovali je ocenil znanec ki menda, da ima licenco. ne vem alpa je sploh nima. pojma nimam. u glavnem hise sploh ni videl. pac napisal je tako ceno, za kakrsno jo je preksnji lastnik prodajal. zaradi kredita.

cena: 20.000 sit se mi zdi

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 17:40:54   
Anonimen
sam meni tudi ni jasno, kako bo davcna ocenila nepremicnine.
na podlagi cesa?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 19:01:44   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

sam meni tudi ni jasno, kako bo davcna ocenila nepremicnine.
na podlagi cesa?



to tud meni ni jasno. Cenilec, ki je nam cenil hišo, je upošteval vse od talnih oblog, oken itd...je ogromna razlika, če imaš po tleh tapison al parket, ploščice ali naravni kamen itd.

razen, če bo res pomembna samo kvadratura

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ocenitev vrednosti hiše
4.2.2010 19:03:20   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Beri vse. Sem napisala, da lahko cenijo samo državni cenilci.


uradno cenitev lahko poda samo sodno zapriseženi cenilec. nepremičninske agencije ga ponavadi imajo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ocenitev vrednosti hiše
5.2.2010 7:00:26   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Beri vse. Sem napisala, da lahko cenijo samo državni cenilci.


uradno cenitev lahko poda samo sodno zapriseženi cenilec. nepremičninske agencije ga ponavadi imajo.


Sem v tem poslu bila in agencija ga ponavadi nimajo. Redko, redko, da ga katera ima, prej ne kot ja. Imajo pa veze oz oni poiščejo cenilca.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 5.2.2010 7:01:46 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ocenitev vrednosti hiše
6.2.2010 0:26:45   
sazi


uradno cenitev lahko poda samo sodno zapriseženi cenilec.


ali pa pooblaščeni ocenjevalec nepremičnin
in cena ne sme biti vezana na vrednost nepremičnine - cena je vezana na porabljen čas, ki se ga potrebuje za izdelavo poročila o oceni vrednosti (torej od ogleda, raziskave trga, do zbiranja podatkov, ki se potrebujejo za analizo in v končni fazi za samo pisanje poročila)

banke ponavadi zahtevajo uradno cenitev, razen kadar gre za novogradnjo - tu ponavadi vzamejo za vrednost kar prodajno ceno

vsesplošna ocena nepremičnin - itak, da bo kar nekaj - zelo posplošeno - upoštevana bo lokacija, velikost, starost in "opremljenost" nepremičnine - že samo pri lokaciji je lahko velika razlika v oceni - me res zanima, kako bo to na koncu izgledalo

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?