|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   JULČICE
8.7.2005 5:38:52   
Emanuelle
No danes bom pa jaz prva. To grmenje me je spravilo iz postelje.
Včerajšnji CTG je bil full živahen ampak očitno ne zadosti, sem pa zato popoldan in danes preden sem vstala čutila to špikanje v sp. delu (nožnici?), tako da se očitno dogaja :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Zdaj bom pa res mogla do konca pripraviti torbo za v porodnišnico in potem za iz porodnišnice :)-.
Sem pa včeraj najdla še nosečniške strije in to na zadnji strani stegen :((; mislim lepo vas prosim 10 dni pred rojstvom :duda: - očitno sem se preveč hvalila, da nimam problemov, pa me je "štraflno" - najprej zobje, zdaj pa še črtice.
Nič, jih grem zdaj besno namazat, zgolj za občutek, pa eno :kava:, potem bo pa že še kakšna vstala, .
Dobro jutro žeskoraj mamice!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   JULČICE
8.7.2005 6:28:51   
PBJ
Dobro jutro!

Pa smo zgodnji:)-. A, ti imaš tudi probleme z zobmi?Meni se je pa pred kakim tednom en odlomil in že postaja občutljiv na mrzlo in vroče...:(:(, pa še moti me, ker je oster. Sem klicala zobozdravnico in so mi rekli, da naj raje pridem po porodu, če mi ni sile:zmeden:.
No, jaz sem tudi bolj slabo spala, non stop zbujanje, ob vsakem premiku, bolijo kosti...ampak zdaj bomo že potrpele, še čisto, čisto malo:bravo:.Včeraj zvečer sem občudovala moje najljubše poletne hlače in res komaj čakam, da jih bom lahko oblekla, samo trebuh se mora "pošlihtat", drugje ne bo problem, no vsaj upam;);).
Jaz imam danes najprej pregled pri svoji G, nato pa še ctg in pregled v porodnišnici. Le kaj bo novega, ali pa nič:zmeden2:
Me že živčki dajejo. Vsaj upam, da ne bom rabla v porodnišnici čakati tri ure, tako kot prejšnji petek, ker to čakanje ubija:(

Lp in se beremo.
Še 5 dni...
Da vidimo, če je šla katera čez noč rodit in nas je že manj:)-:)-

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   JULČICE
8.7.2005 8:32:08   
Antigona
Ojla!

Pa da se še jaz javim. Ravnokar sem pojedla zajtrk, sedajle pa :kava: pijem. Potem pa v Ljubljano na pregled k moji G. Upam, da bo tokrat traju pregled kaj dlje in ne da bo samo srček poslušala in to je to.

Kile so že +17 :((:((:((:((:(( Me je kar groza...
Pa še trije tedni al neki tazga... Rok imam namreč prestavljen na 1.8 in ne več 28.7.
Pa se vseen štejem med julije in upam da bom to tudi ostala....

No, lepo se imejte in se beremo....
Držite se julijke in čimprej vam želim odhod v Rim :)-:)-:)-...

:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   JULČICE
8.7.2005 8:33:58   
pravljica
no, s spanjem še vedno nimam problemov tako kot nekatere pišete 8)

drugače pa zdaj šibam v porodnišnico, kjer upam, da izvem kaj več, kot samo da je CTG ok :zmeden:, nazaj še itak pridem, se moj :modri: po moje ne bo kar tako dal :zmeden2:
če pa ne pridem pa itak...jupiiiiii 9nebesa

PBJ, a pol se vidiva...praviš da je tud tolk za čakat :(, v torek sem bla takoj fertig - v 1 uri

držite se in l.p.

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   JULČICE
8.7.2005 8:36:45   
smrka
Jutrčka Julije..... še 10 dni do PDP.....
Jest pa zaspim kar vredu, potem ko se pa prvič zbudim za it na wc okoli 5 ure, poem pa se samo še premetavam po postelji. Še najbolj hudo je to, ker lahko spim samo na levem boku, ko me začne bolet se zavalim na hrbet, vendar mi ni komot, pa spet na levi bok.... in tako vse do jutra. Sicer sem pa zdaj doma, pa lahko tudi večkerat na dan zadremam doma. Sem se pa odločla da bom šla vsak dan eno hitro hojo udart.. to mende pomaga da se prej rodi, če si tako blizu ku jest PDP-ju.. no bomo vidli.
Lep dan nosečke... me zanima kera bo naslednja .. :)

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   JULČICE
8.7.2005 8:58:28   
LONA13
Zdravo, tud od mene!

Dons sm mal prej pokonci, ker grem zopet na ctg. Včeri je mali mali zaspal pa dons še enkrat sprobavamo. Upam da bo vse kul! Ponoči sm ful slabo spala, me vse kosti bolijo, ne vem več kako naj spim ker zgleda tud :duda:ni všeč več ne en ne drug bok. Ful začne protestirat kokrkoli se obrnem.A da bi šel ven mal pogledat to pa ne!

Mal sm že sitna, mam vsega dost, pa še živc so mi dvignl navsezgodi zjutri.
Mam strica k je mal čudn in se je fotr zmenu (ker svoji mami ne upa nič rečt), da ga bom brez problema peljala v mesto k zdravniku! A jest mam pregled v šiški. Sej ne veš koga bi nekam sunu. En dan pred rokom sem - pa kaj misljo da sem taxi služba!!!:hudicek::grrr: K..c pa žlahta - sam d..k je od nje!!!

lp, Lona

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   JULČICE
8.7.2005 9:03:31   
smrka
Lona neskrbi, kmalu bos drzala bebiko v rokah!!!

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   JULČICE
8.7.2005 10:41:51   
pravljica
no, evo mene, back :) pikecu je še čisto vredu v trebuhu...ubogat me pa tud že nč noče :grrr:

če je vse ok, sprožijo porod na 14. dan po PDP...menda me ja ne bo kaj takšnega doletelo :((

pa če bi men kakšna hoja ipd dejavnosti pomagale, bi bil :duda: že zdavnaj zunaj :)-...ni dneva, da ne prehodim celega mesta pa po vseh štacunah pa europark gor pa dol...madonca, nč ne pomaga :(

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   JULČICE
8.7.2005 11:06:23   
malika
Jaz sem tudi že letala po uradih, samo toliko da sem čakala eno uro in pol, nakar mi povejo, da bodo tako ali tako uredili vse sami in me poslali domov. No edina dobra novica je ta, da ne bom dobila starševskega dodatka, ampak porodniško.

Drugače me prav nič ne zvija, spim super, mali je še vedno miren,...vse OK.
Edino okoli štetja teh gibov ne vem nič več. Jaz sem štela intervale(ki jih ni 10 na dan), zdaj pa sem zvedela, da moraš štet posamezen gib in da mora biti le teh 10. Kako zdaj??? Kako delate ve?

Zdaj pa grem uničit en sladoled :bravo:

Aja Mb, se dobimo še na kakšni :kava: , pred potovanjem v Rim?

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   JULČICE
8.7.2005 11:13:42   
lana 5
No da vas še jaz malo pozdravim.;)

Spanje je bilo danes fantastično, se je tako lepo ohladilo da sem spala kot:angel:.
:duda: je že zjutraj malo razgrajav, sedaj pa je zopet malo zaspal, pa sej je mami tud nekam :zaspan:.
No, drugače pa ni nič novega, malo me špika tam doli, upam da se zopet malo odpiram;), da bo potem za finiš se treba malo manj matrat.

Lona sporoč kaj boš opravila na CTG. Mogoče te pa zadržijo in danes dobiš:duda:, bom držala pesti.


(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   JULČICE
8.7.2005 11:15:28   
pika_b
Uh, ene pa ste zgodnje. Jaz pa spim do jutra ko ubita. Včasih se najde kakšna noč, da me mal muči spanje, sicer pa s :modri: spiva vse do jutra, pa to je tudi tja do 10 ure.

Še malo pa grem na pregled k G. Bomo videli kako kaže.
Do konca še imam tri tedne, ampak nikoli se ne ve.
Toda do ponedeljka zvečer bi pa moralo vzdržat (bom pa noge skupaj držala :)-:)-:)-:)-), da se :love: vrne s tujine. Vam raje ne povem kje je:(. Ja prav tam kjer so včeraj leteli v luft. Me je kar panika mal grabila, ampak zaenkrat je še vse o.k.

Vsem preostalim julčicam želim lep preostanek dneva pa čeprav malce deževen. Me ni kar paše, da ni tiste :hudicek: vročine.

Sedaj pa pot pod noge na pregled k G, kjer bom spet čakala :grrr: kakšni dve urci, tak kot vedno.

Lp, pika_b:sloncek:

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   JULČICE
8.7.2005 11:20:23   
malika
Pika kam pa hodiš k gin, ker jaz tudi vedno čakam najmanj 2 uri :((

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   JULČICE
8.7.2005 11:22:41   
pika_b
Malika, mislim, da se s tem bolj ali manj vse ukvarjamo. Kako štet :zmeden::zmeden::zmeden::zmeden:

V Materinski šoli so rekli intervale in jaz tudi tako štejem. Na srečo jih je vedno več kot deset, opažam pa, da se :modri:malce umirja.

Sestrična je hodila v materinsko šolo v Postojno, tam so rekli štetje posameznih gibov. Kaj pa zdaj :zmeden:

Jaz grem pravkar k G in bom to vprašala. Sporočim kako je s tem ko se vrnem. Glede na to, da je vedno gužva in potem še na kosilo, predvidevam, da se bom oglasila nekje popoldan.

Pa lep pozdrav do takrat. Joj, zdaj pa res moram odpeketat, ura je že malce pozno. Ob 12h sem naročena.:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek:


(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   JULČICE
8.7.2005 11:24:15   
pika_b
K M. Božič v zdravstevni dom v Novi Vasi. Pa ti???

To je res za razjokat:((

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   JULČICE
8.7.2005 11:30:31   
malika
Joj potem pa res prosim javi, kaj so ti povedali glede teh gibov.

jaz pa hodim na Ul. talcevk Završnikovi, ampak zdaj je ni in jo nadomešča fosil Fenrih.Pa dobivam že sive lase os tega čakanja in včasih mi zelo malo manjka, da nisem nesramna :ups:

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   JULČICE
8.7.2005 11:50:37   
LONA13
Evo mene s ctg-ja - v enem kosu :grrr::grrr::grrr:.
v glavnem: ctg je bil danes krasen, je bla g. zeeellloooo zadovoljna. :grrr::grrr:. Mi je pa sestra rekla, da se je moj mali :duda: že čist v porodni kanal spustu in da bo kmal uzunej (upajmo)! Ga je s sondo mogla ful lovit in baje takrat ko ga težko zadane pomeni da je že čist dol. Zato mam pa tud take bolečine v spodnjem delu trebuha, pa v medenici, pa v nožnici! Bo že!
No v glavnem, če ne bo do 16. nič mi bodo 16.7 sprožil porod. Baje ma moka g. tko zmenjen v porodnišnci.
Bom vidla, če bo jutr treba nov trakec narest. No Lana midve sva še vedno dogovorjene za cimre! A se še katera javi????????? Za eno mava še prostor v sobi!

Malika men je g. rekla, da se šteje posamezen gib ampak obvezno jih mora bit v 12 urah vsaj 10. Je pa Pušenjak napisal, da če zjutraj brcne 30, pa zvečer nič pa tud ni dobr. V glavnem čez cel dan mora migat.!!!

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   JULČICE
8.7.2005 11:54:15   
mateja 26
Lep pozdrav še od mene.
Vidim,da ni nobene nove mamice.
Se pa pri meni ful dogaja.Včeraj sem bila namreč že v porodnišnici.Predvčerajšnjem so se čez cel dan vlekli popadki najprej nneredno,potem pa na 15,13,10 in na 6,5 ,4 minute redno več kot 1 uro.Moj je bil čist paničen(drugorodka ,pa eden za drugim,...),tako,da sva šla včeraj ob 2 zjutraj proti Ljubljani.Potem pa v sprejemno,kjer je sledil CTG(popadki so bili že redni na 3 minute in kar močni),odprta 1 prst in še malo in že vse zmehčano.Jaz sem sicer mislila,da bom šla domov glede na to,da sem bila malo odprta.Pa me pošljejo kar v prvi štuk.Sledilo je britje,klestir(prav paše ,da se fejst spucaš na vsake tolk)in v porodno.Tam pa popadki minejo.In po pregledu zdavnika odidemo domov.Rekli so mi samo ,če bi bili popadki eno uro na 5 minut pa takoj nazaj.Zgleda ,da je že vse zrelo.Upam ,da bom prej(PDP 19.7.).
No danes zjutraj pa vidim na hlačkah za oreh veliko kopico sluzi oker barve(verjetno čep).Bomo videli.
Če in ko grem javim.

Lp vsem

Mateja

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   JULČICE
8.7.2005 12:09:52   
Talči
No, pa se še jaz javljam.
Spim brez vsak dan najmanj do 8.00, seveda obdana z blazinami in ponoči samo 1x vstanem, da grem odtočit.
Niti ni tako hudo. Le ko imam poln mehur, se mi zdi, da imam najmanj tono, trebuh pa še enkrat toliko...
Komaj čakam naslednji pregled - v torek, da se spet z :duda: malo vidiva (menda bo spet kratek UZ, tako kot zmeraj) in da mu prišepnem, naj se kar pripravi na nizki start, ker jaz bi ga že imela!!!
Sicer pa sem bila danes v nabavi, sem kupila breskve, marelice, češnje, fige, slive, pa zelenjavo, da bomo zdravo papali. Je bil hladilnik že čisto prazen.
:duda: miga konkretno na približno 2-3 ure cel dan, tudi zvečer in zgodaj zjutraj, tako da se ne obremenjujem s štetjem gibov. Sicer pa so v šoli rekli, da se šteje intervale in ne posameznih gibov.
Pridne bodite in počivajte, vreme nam služi.
LP
Talči

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   JULČICE
8.7.2005 12:11:05   
Talči
Hotela sem napisat, da spim brez večjih težav, pa je nekaj besed pobegnilo.

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   JULČICE
8.7.2005 12:24:17   
lana 5
Lona ni kej, midve bova očitno res cimre:)-. Najina poikca sta se odločila da naju malo hecata in to čisto na koncu.;)
Kdaj pa imaš sedaj pregled? Jaz ga imam v sredo, če se prej ne bo nič dogajalo.

:zmeden2:Meni pa so rekli da mora biti v 12- ih uraha 10 gibov, tako da jaz to štejem, ne a intervale.:zmeden::zmeden:

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   JULČICE
8.7.2005 12:33:25   
LONA13
Lana jest mam pregled v ponedeljek: oz. ne pregled - ctg pa pretoke mi bodo merili ( a katera ve kako to zgleda)? Pol ga mam pa v sredo, pa v petek, v soboto mam pa sprejem v porodnišnico!:bravo:

Sej je tko da mora bit v 12 urah 10 gibov - sam morjo bit kokrtolk lepo razporjeni.

Lp. Lona

Lana jest res upam da bova cimri - ampak čimprej:)-:);)

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   JULČICE
8.7.2005 12:39:58   
lana 5
Meni so včeraj merili pretoke, to ti naredijo UZ in potem preko njega merijo.

Nič Lona, veš kaj jaz sem se odločila, danes grem na en maratonski sprehod, ene 20 krat po stopnicah, zvečer pa še :sloncek::sloncek::sloncek: z mojim :love:. Pa če potem ne bo nič:)-:)-:)-, pa ne vem kaj mi še ostane.:)-;):)-;) Sam upam da ne bo med:sloncek::sloncek:, :duda: padu ven, ker sem že odprta.:)-:)-:)-:)-
Ti a si ti že tudi kaj odprta?????

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   JULČICE
8.7.2005 12:41:49   
lana 5
Veste koga danes pogrešam, našo Cipreso?????

:zmeden2: Aje mogoče nas ona prehitela in odšala v Kranj??????:zmeden2:

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   JULČICE
8.7.2005 12:42:19   
Emanuelle
Jaz tudi štejem intervale - se pravi če brca od 12-ih do 12:05 je to en gib, pa potem ob 12:45 je to drugi itd... Ker mene zbrca v vsakem intervalu sigurno do 15x. Aja pa kolcanje tudi štejem kot 1 gib. Kaj pa ve?

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   JULČICE
8.7.2005 13:05:43   
PBJ
Jaz sem tudi nazaj s porodnišnice. Danes sem čakala dobro uro, tako da je že bilo bolje, kot prejšnji teden.
Na ctg-ju mi reče, da se že kažejo kar lepi popadki in da bom verjetno not ostala, ker imam priporočilo okulista za carski rez. Potem pa sem šla v ambulanto k zdravnici. Pogledala me ni nič:zmeden2:, vprašala, kako se počutim, če čutim popadke in to je bilo to. Rekla sem, da čutim zvijanje že cel teden, ampak nič konkretnega. In tako sem dobila termin za sprejem v porodnišnico 11.7 - v ponedeljek, če ne bodo prej popadki postali močnejši, ker moram takrat "šibat" not.

Pravljica, a tebe je zdravnica kaj pregledala':ups:

No zdaj vsaj vem, da bom rešena v ponedeljek ali v torek in postala čisto zares mama:bravo::bravo:

lp:rozica:

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?