|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   premajhna lupinica
11.3.2010 20:08:10   
hmmm
S sinkom, starim štiri mesece hodiva na fth ,ker ima zmanjšan mišični tonus in asimetrijo. Zanima me, kako ste mamice s podobno situacijo reševale vprašanje avtosedeža, pri otročku, ki ne sedi samostojno ( in še ne bo hitro), a mu bo lupinica kmalu premajhna. Na cesti smo veliko, fizioterapevtka je poudarila, da ga ne smem posaditi v sedež, kjer je potrebno samostojno sedenje. Kateri avtosedež ste torej kupile?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 20:13:02   
tasa_m
Mi smo imeli lupinico MC Cabrio Fix in ji pri 13.mesecih še ni premajhna.
Katero lupinico imate pa vi?user posted image

(odgovor članu hmmm)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 20:17:48   
Taddy78
Naš se je v lupinici vozil do 1.leta, tako da si prehitro delaš skrbi...

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 20:21:17   
Čebel@
naša user posted image  se je vozila v Maxi Cosiju in za 1. RD je "presedlala" v Romerja

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 21:15:01   
mateyka
če mu je pri 4 mesecih pretesna in nima 9-10 kil in ni dolg čez 80cm, delaš nekaj narobe z lupinico. ali nisi raztegnila pasov do konca, odstranila določenih blazinic in podlog v njej - nekaj (ali celo več stvari). ker verjemi, da pri 4 mesecih ni nobena lupinca dojenčku premala, če ni velikan.

poglej v navodila in točno naštudiraj kako se nastavlja pasove in katere dele v podlogi se odstrani. mi smo imeli isti "problem" dokler moj tast ni obrnil lupince na glavo in vse razstavil in pogruntal kako se pasovi nastavljajo. potem ji je bla pa prav še ful dolgo časa (ko smo jo znali nastavljat). tako da res ti polagam na srce, vzemi si čas in jo naštudiraj. avto sedež res škodi, če ne sedi samostojno, to si lahko sigurna - ne dajaj ga tja notri.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 21:15:10   
veselka
mi imamo Jane Strata lupinico, pa nam še ni premejhna... mere naše punce pred enim mesecem so pa v podpisu.

pa počakali bomo še 3 mesece.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 21:24:21   
Anonimen
Tut mi smo imeli MC lupinico do 11. meseca ... po dolžini, širini in teži bi ji bila še sedaj pri 15ih mesecih prav ... samo so bili pasovi pri ramah že v višini ramen in smo jo v Römerja presedlali.

Tako da ali imaš enormno majhno lupinico, ali pa res nekaj narobe delaš.

(odgovor članu veselka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 21:34:21   
zaspancek1
Edina primerna resitev je sedez skupine 0-18 kg, ki je se vedno obrnjen v nasprotni smeri voznje. Taksni sedezi so navadno vecji (vsaj kar se visine pasov tice) in sirsi od lupinic.

In ja, je mozno, da je otroku lupinica premajhna ze zelo zgodaj (pri nas npr. MC CabrioFix pri 3.5 mesecih, pa ni bil noben velikan (ocitno pa je bil nestandarden), imel pa je ramena nad visino pasov).

V glavnem, ce so pasovi nizje od ramen in jih ni mogoce prestaviti visje, odstranjene pa so vse mozne dodatne blazine (tudi jaz svetujem, da se enkrat preberes navodila, vecina jih namrec sploh ne user posted image ), je lupinica premajhna oz. ce je res ozka (ce je otrok v njej brez bunde...), potem ti ne preostane drugega, kot kupiti nekaj taksnega:

http://www.pingpong-online.de/osc/index.php?cPath=390_395_411 ali pa npr. taksen:

http://www.pramworld.co.uk/product/5499/Concord_Ultimax_Group_01_Car_Seat_Chilli

Pa se kaksen bi se nasel (npr. Brevi)...

Mislim, da oba zgornja lahko kupis tudi pri nas, vendar sta prek neta precej cenejsa.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 21:59:57   
23tina
moja ima sedaj 6.mesecev in je nad povprečno velika 10kg,74cm.pa sva tudi že mislila,da jo lupinica utesnjuje in sva šla v nabavo za sedežem.prodajalke so nama pojasnile,da sedaj ko je oblečena v zimsko daje vtis utesnjenosti,in da dokler malček ne sega z glavo čez lupinico,le ta še ustreza in zagotavlja varnost.
so nama svetovale naj bo čim dalj časa v lupinici(dokler seveda ne preraste),ker je bistveno varnejša,ker otrok še nima preveč dobro utrnjenih vratnih mišic,in lahko že  naglem zaviranju pride do hudih poškodb.

_____________________________

LIJA 28.8.09
porodna 4090g 53cm
1.mesec 5400g 58cm
2.mesec 6530g 62cm
3.mesec 7950g 67,4cm
4.mesec 9050g 69cm

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 22:14:21   
sassy0
Se strinjam s predhodnicami. Mi smo imeli MC Cabrio fix, pa smo jo zamenjali s stolom, ko je bil star dobrih 6 mesecev, mu je pa glava že kar konkretno gledala ven. Noge so mu pa ven bingljale že pri 3eh mesecih. Je pa tudi ogromen, je imel pri 6 m že skoraj 10kg in pa okoli 74 cm, tako, da je bil po standardih že primeren za stol, je pa tudi že sedel.
Res, da si niso vse lupinice enake, ene res nekako delujejo ful manjše, ampak sigurno pri 4ih mesecih ne more bit premajhna, razen če res nimate nadstandardno ogromnega otrokauser posted image

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu 23tina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 22:18:21   
sassy0
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Edina primerna resitev je sedez skupine 0-18 kg, ki je se vedno obrnjen v nasprotni smeri voznje. Taksni sedezi so navadno vecji (vsaj kar se visine pasov tice) in sirsi od lupinic.

In ja, je mozno, da je otroku lupinica premajhna ze zelo zgodaj (pri nas npr. MC CabrioFix pri 3.5 mesecih, pa ni bil noben velikan (ocitno pa je bil nestandarden), imel pa je ramena nad visino pasov).

V glavnem, ce so pasovi nizje od ramen in jih ni mogoce prestaviti visje, odstranjene pa so vse mozne dodatne blazine (tudi jaz svetujem, da se enkrat preberes navodila, vecina jih namrec sploh ne user posted image ), je lupinica premajhna oz. ce je res ozka (ce je otrok v njej brez bunde...), potem ti ne preostane drugega, kot kupiti nekaj taksnega:

http://www.pingpong-online.de/osc/index.php?cPath=390_395_411 ali pa npr. taksen:

http://www.pramworld.co.uk/product/5499/Concord_Ultimax_Group_01_Car_Seat_Chilli

Pa se kaksen bi se nasel (npr. Brevi)...

Mislim, da oba zgornja lahko kupis tudi pri nas, vendar sta prek neta precej cenejsa.



Tole mi je pa kar malo čudno, ker pravijo, da so Mc lupinice največje od vseh. Mogoče ste ga pa samo tako pokonci not dajali, da je bilo videt, ko da ima rame nad pasovi. Ker našemu je bila ok, do 6ega meseca, pa sem v prejšnjem postu napisala kako velik je bil.
Vidim, pa sedaj pri drugem (ista lupinica), pa je star 3 mesece, da če ga ne naštimam lepo notri, tudi kao sega z rameni čez pasove, samo potem skoraj stoji notri user posted image  Pa brez zamere, samo čudno mi je bilo, pa sem mogla pokomentriat.

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: premajhna lupinica
11.3.2010 22:44:48   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: veselka

mi imamo Jane Strata lupinico, pa nam še ni premejhna... mere naše punce pred enim mesecem so pa v podpisu.

pa počakali bomo še 3 mesece.


Naš ima cca. 72cm in 8 kg, pa tudi še gre not v to lupinico.... in bo še šel nekaj časa.

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 7:41:29   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: 23tina

..prodajalke so nama pojasnile,da sedaj ko je oblečena v zimsko daje vtis utesnjenosti,in da dokler malček ne sega z glavo čez lupinico,le ta še ustreza in zagotavlja varnost.
so nama svetovale naj bo čim dalj časa v lupinici(dokler seveda ne preraste),ker je bistveno varnejša,ker otrok še nima preveč dobro utrnjenih vratnih mišic,in lahko že  naglem zaviranju pride do hudih poškodb...


Zaradi taksnih "strokovnih" nasvetov mi gredo pa kar lasje pokonci! Ja, ce sega glava cez lupinico, je pa najbrz res ze skrajni cas, da mu zamenjas sedez! user posted image Jao, katastrofa!
Vse lupinice imajo navodila, v katerih pise kako morajo potekati varnostni pasovi - malo nad rameni oz. v isti visini (Roemerjeva dopusca se to moznost, da so ramena malenkost nad pasovi). In to naj bi bilo glavno merilo tudi za vse ostale sedeze - ramena nikoli nad visino pasov! Polozaj glave je marsikdaj se cisto ok (ne gleda cisto nic ven), pa lupinica zaradi pasov ni vec ok. Namrec ce so ramena nad pritrdiscem pasov, otroka ni mogoce vec varno pripeti, ker ne mores dovolj zategniti pasov. Nekako naj bi veljalo, da naj bi bilo na trebuhu ali prsnem kosu med otrokm in pasovi za prst prostora, saj je le tako otrok optimalno varovan v primeru trka (telo cimmanj zaniha in tako se moznost poskodb precej zmanjsa). Otroku, ki nima dobro zategnjenih pasov (kar tako ali pa zaradi tega, ker so ramena nad pasovi), lahko v primeru trka zlomi kljucnici oz. v najslabsem primeru odleti ven, ker lahko zdrsne med pasovi! Potem ti tudi nevemkako hudo dobre ocene za varnost lupinice bore malo pomagajo! Zato pa tudi tisto, da otrok se gre v lupinico, ni merilo, da je le-ta zanj se res primerna. Ja, potem pa se ti "pametni" nasveti tistih, ki bi to res morali obvladati...user posted image Najboljsi nasvet za vse je se vedno - res preberite navodila, dobro zategujte pasove in kontrolirajte polozaj otroka v sedezu!

sassy0: Ja, verjamem, da zgleda cudno. Tudi jaz nisem verjela, da je to mozno tako zgodaj, pa je zal bilo. Imel je ene 65 cm, ko se je zacel dvigovat in opirat na komolce, ko ga nikakor ni bilo vec mogoce dovolj dobro pripet v lupinico. Vse ostalo je bilo se ok (teza, sirina, polozaj glave...), samo pasov ni bilo mogoce zategniti ne da bi mu pri tem zlomila kljucnico (ker je imel dolg trup). In ker je bil med bolj zivahnimi, mu je kdaj uspelo tudi sneti pasove z ramen, kar je seveda zelo nevarno. Ja, tudi jaz sem dolgo poslusala (od vseh mogocih "strokovnjakov"), da je se vse ok in sem ga nekaj casa se tlacila v lupinico (in stalno preverjala kje so pasovi user posted image ), potem pa sem ga pri 5,5 mesecih prestavila v sedez (res se je takrat ze zacel vsedat). Skratka - nikoli vec tako in pri naslednjem (ce bo spet nestandarden), bom vzela sedez 0-18 kg (ceprav ga vsi odsvetujejo, ker nima ne vem kako dobrih rezultatov na ADAC testih), ker rajsi ne razmisljam kaj bi se lahko zgodilo. Za taksne otroke je taksen sedez se vedno najboljsi in najvarnejsi. Zato pa hmmm, svetujem res taksen sedez (je milijonkrat varnejsi od lupinice, ce je le-ta premajhna).


< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 12.3.2010 7:44:38 >

(odgovor članu 23tina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 8:12:46   
ribica.
če imaš velikega otroke, ki mu je lupinica zelo hitro tesna, si nabavi Concord Ultimax. Se da naštimat na dva načina. Ko je otrok še mali, se da fino poležat, potem pa samo obrneš, ko je večji. POglej si na spletu. Men je ta sedež ful dober in nam je res služil, ker je naš mali tudi zelo hitro prerasel lupinico.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 8:47:26   
Taddy78
Sedež že sedež, ampak pri tako malem otroku mora imeti isto funkcijo kot lupinica.

Ne mi govorit, da je otrok pri 65cm bil prevelik za lupinico, ker je moj sin med manjšimi in je te mere pri 4.5mesecih. Seveda je tudi razlika, če ga daš noter pozimi, ko je oblečen dosti debelejše, ampak da bi pa pri 4.5 mesecih dala otroka v sedež user posted image user posted image user posted image

Sicer pa če se tako malega vozi v smeri vožnje, niste nič naredile, pa če imate lupinico ali sedež, pa če je ne vem kak pravilno pripasan. Sedež ki smo ga imeli mi, ni šans da ga daš v kontra smer in nam je lupinica res dolgo ustrezala in "bila prav"...

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 9:33:10   
Hope2
Tu se lahko čudimo tako mamice, ki smo imele malčke-velikane niotri do 1 leta in tiste, ki imajo prevelike dojenčke že pri 4 mesecih. Nobena ne bo druge zastopilauser posted image . In jaz tudi ne razumem kako je lahko otrok pri 4 mesecih prevelik za lupinico. Sem pa tudi sama že pri 5 mesecih mislila, ad je lupinica premala, ap je treba samo pravilno otroka položit in ni bila več premala. Otroka ni treba v debelih bundah in pajacih tlačit not, otroka posedeš bolj leže in ne pokonci sede, trakove pravilno namestit, pri maxi cosi lupinici odstraniš penasti trikotnik pod rito.... in otrok kar naenkrat komot not sedi in je čist dovolj velika in varna. Moja prijateljica je tudi začela, da je njen otrok premali za lupinico, ap sve šle v avto, dala je otroka v čist sedeči položaj in govorila, lej kako se naprej vleče, dviguje, opira na rokice, trakovi so prenisko, ni varno.... Pa smo otroka dali v položaj lunice in kar naenkrat je bila lupinica varna in prav še 4 meseceuser posted image . Če se le da, je lupinica boljša od katerega koli sedeža, če se ne da in je res premala, ap je definitivno boljši sedež, ki se ga da v kontra položaj. 

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 9:38:47   
šivilja
Zaspanček - ne vem kaj te je tako razjezilo, samo dejanski je položaj otrokove glavice merilo ali je lupinica premajhna ali ne.

Jaz imam nadstandardno velike otroke, pa sem prva dva vozilča v lupinici deset mesecev, tretje je zdaj stara sedem mesecev in pol in jo mislim ša kar nekaj časa vozit v lupinici, res pa jo je težko zabasat notri v kombinazončku, samo če pravilo raztegneš pasove, se tudi to da. Za daljšo pt, je pa itak bolje otroka dat brez kombinazončka, pa raje kakšno dekico, ki jo lahko umakneš, ko se avto segreje.

Pri štirih meseceih je pa absolutno prezgodaj za kakšen drug avtosedež. Če je lupinica dejansko tako majhna, pa raje drugo lupinico, sploh če ima take težave, da potrebuje fth.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 10:02:41   
kristinaj
jaz imam en avtosedež od chiccota, sicer star, ampak se ga da obrniti proti smeri vožnje in mogoče bi tudi vašemu prišlo kaj takega prav... sicer pa tudi lupinica ne postane tako hitro premajhna...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu hmmm)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 10:07:45   
orhideja75
zdej so tut velik oblečeni (kombinezončki, bundice, ...) in je zato tako. tut mi jo pr 3 mescih že kr na tesno zapnemo. sam, ko ima pa sam bundico, pa gre. pa upam, da bo kmal kej topleje, da bo sam kakšna prehodna jaknica in bo še za ene par mescov. potem pa avtosedež. kaj pa češ

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu hmmm)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 11:23:34   
hmmm
Hvala za vse odgovore. Mogoče sem se narobe izrazila, seveda mu pri 4 mesecih ni premajhna, čeprav zgleda natlačen, ko ima oblečeno bundico. Tehta okoli 7 kg, za velikost ne vem, čakam na posvetovalnico. Razmišljam bolj za naprej, ker je kao zelo hipoton in me skrbi, kdaj bo sposoben samostojno sedet. Imamo MC lupinico, odstarnila sem tudi blazinico pod rito, bom pa še enkrat preverila pasove. Pri glavici še ima prostor, a ima nogice zelo blizu roba (upam, da razumete kaj mislim).

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 11:37:11   
Hope2
NOgice ne glej, nimajo veze z varnostj. kmalu bo tudi boolj tanko jaknico imel, pa pokrij ga z deko in te še nima kaj skrbet. 

(odgovor članu hmmm)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 11:56:55   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: hmmm

Hvala za vse odgovore. Mogoče sem se narobe izrazila, seveda mu pri 4 mesecih ni premajhna, čeprav zgleda natlačen, ko ima oblečeno bundico. Tehta okoli 7 kg, za velikost ne vem, čakam na posvetovalnico. Razmišljam bolj za naprej, ker je kao zelo hipoton in me skrbi, kdaj bo sposoben samostojno sedet. Imamo MC lupinico, odstarnila sem tudi blazinico pod rito, bom pa še enkrat preverila pasove. Pri glavici še ima prostor, a ima nogice zelo blizu roba (upam, da razumete kaj mislim).

Pasove pri MC lupinici lahko namestiš tudi višje (imajo nastavljivi dve višini). Če pasovi niso v isti višini kot otrokov zgornji del ramen, ampak so nižje, potem je to čas, da prestaviš pasove na eno pozicijo višje!

(odgovor članu hmmm)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 12:00:02   
lenca1
Aja še to - nogice niso merilo kdaj postane lupinica premajhna, ker nogice zelo hitro pogledajo čez rob in s tem lupinica še ni premajhna (potem bi vsi morale menjati lupinico med otrokovim 3-4mesecem). Kot rečeno je merilo glavica, ki ne sme pogledati čez rob in pasovi, ki ne smejo biti nižje od ramen.

(odgovor članu hmmm)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 13:30:10   
zaspancek1

Hmmm, super, da je lupinica se vedno ok. Kar se pa tice ostalih, ki nikakor ne verjamete, da je lupinica lahko zgodaj premajhna - ja, pac ne, nimam nobenega namena in potrebe, da bi to morala dokazovati. Vsak pac naj res prebere navodila in jih tudi uposteva, pa bo veliko bolje in varneje za vse.

šivilja - priznam, da me res razjezi, ko slisim kje, da je sedez (od lupinice dalje) premajhen sele, ko gleda glava ven. Seveda se strinjam, da je takrat resnicno premajhen, vendar so pasovi lahko prenizko ze veliko prej. Otroci so pac razlicno grajeni. Pri vecini visina pasov in polozaj glave res bolj ali manj sovpadata (veliko pa ji na prvo niti ni pozornih, zal), so pa tudi taksni, nestandardni, ki imajo npr. samo daljsi trup ali pa vrat in glavo, vse ostalo je se cisto znotraj mer sedeza, pa kljub temu lupinica (ali pa kaksen drug sedez) ni vec ok. Seveda je tudi to z nogami, ki gledajo prek ravno tako zgreseno, ampak tega na sreco res ne slisis vec pogosto. Da bi obstajala vecja lupinica, ne vem - je se nisem nasla. Vecina je kar tam tam (kar se hrbtnega dela in pasov tice - npr. MC CabrioFix in Roemerjeva), ene pa so res manjse (predvsem ozje).

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Sedež že sedež, ampak pri tako malem otroku mora imeti isto funkcijo kot lupinica.

Ne mi govorit, da je otrok pri 65cm bil prevelik za lupinico, ker je moj sin med manjšimi in je te mere pri 4.5mesecih. Seveda je tudi razlika, če ga daš noter pozimi, ko je oblečen dosti debelejše, ampak da bi pa pri 4.5 mesecih dala otroka v sedež

Sicer pa če se tako malega vozi v smeri vožnje, niste nič naredile, pa če imate lupinico ali sedež, pa če je ne vem kak pravilno pripasan. Sedež ki smo ga imeli mi, ni šans da ga daš v kontra smer in nam je lupinica res dolgo ustrezala in "bila prav"...


Taddy78, ce je pri enaki visini tvojemu otroku lupinica se cisto ok, se ne pomeni, da je bila tudi mojemu, zmenjeno? Kot sem ze napisala - otroci so pac razlicno grajeni! In ne, moj ni bil nikoli v bundi, kaj sele kombinezonu v lupinci (saj bi se skuhal, ce ne drugega user posted image )! Tudi glede tega, da ga vozis v smeri voznje - kdo pa je to predlagal? user posted image Kolikor berem, nihce! Smo pa nekatere predlagale sedez skupine 0-18 kg. Kaj pa je tu spornega? Da se mu ne rece lupinica?user posted image Vcasih bi bilo dobro, da bi se, preden se zacnete takoj zgrazati, pozanimali kaksni so dejansko ti sedezi in kako je otrok v njih obrnjen, a ne? Recimo taksen:
http://www.britax.co.uk/car-seats/first-class-plus

Seveda je varneje, ce je otrok obrnjen v nasprotni smeri voznje - glede tega so zacuda Americani pred nami. Pri njih so taksni sedezi standardni do nekje 2 let, pri nas pa nad tezo 13 kg prakticno nimas vec sedeza, ki ne bi bil obrnjen v smeri voznje. Prav tako so pred nami glede isofix pritrjevanja, ze davno so zaceli testirati sedeze tudi ob bocnem trku (v Evropi kar nekaj let kasneje)... Skratka - Evropa pri tem se vedno zaostaja.

S strani Vozimo pametno pa kopiram tole:

"Napake ob uporabi avtosedežev!


V različnih svetovalnih programih na naših preventivnih akcijah ugotavljamo, da je najpogostejša napaka na eni strani slabo ali napačno pritrjen sedež in na drugi strani nepravilno uporabljen zadrževalni sistem (varnostni pas) - s čimer ni zagotovljena primerna varnost otroka v vozilu.

Osnovno merilo, kdaj otrok preraste sedež je, ko otrokova ramena presežejo vrh vpetja naramničnih pasov. Pomembno je tudi zavedanje staršev, da otroku varnostne pasove zategnemo tako močno ob otrokovo telo, da v primeru nesreče prepreči preveliko zanihanje. Tudi pri tem je zelo pomembno, da je varnostni pas vpet na kovinsko ogrodje in ne na plastiko, ki pod močno silo poči ali se lomi. Če je sedež napačno pritrjen, če otoka vanj niste pravilno namestili in dovolj močno zapeli ali če ste sedež namestili tja, kjer se bo ob trku sprožila varnostna blazina, tvegate nepredvidljive posledice in poškodbe otroka. Varnostni sedež namreč v tem primeru ne opravi svoje naloge. "




(odgovor članu šivilja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: premajhna lupinica
12.3.2010 16:32:45   
nananaja
hmmm, gledaš tudi na otrokovo aktivnost. Če bo pri sedmih osmih mesecih kaj zaostajal v razvoju, potem rabiš skrbet, sicer pa ne. Sploh, če sedaj nimaš težav.

Mene pa ne jezijo tiste, ki ugibajo, če je otrok pri štirih ali petih mesecih prerasel lupinico, ampak tiste, ki govorijo, da je lupinica primerna pri enem letu. Že res, da je otroku še dovolj velika in tudi se strinjam, da je najvarneje imeti otroka obrnjenega nasproti vožnje. Ampak! Pri enem letu je velika večina otrok precej preveč aktivnih za pasivno ležanje v lupinici in je le-ta prav toliko primerna zanje kot sedež v smeri vožnje pri petih mesecih.
Moja tamala zagotovo lupinice ni prerasla, ko smo nehali dajati ven, se je pa vedno (razen če je trdno spala) ob polaganju v lupinico iz pol ležečega položaja vsedla povsem pokonci (sama), pa naj sem jo položila v lupinico kakorkoli, celo dve lupinici sem imela. Ko sem jo pripenjala, se je tako super zvila, da je ni bilo za pogledat, o joku pa sploh ne bom govorila, ker pač ni merilo za pripenjanje.
Jaz bi dala vsem zagovoricam lupinic do enega leta samo en teden vsak dan vozit otroka, ki noče biti pasiven v lupinici, potem jih bi pa še enkrat vprašala za mnenje. Prav zaradi teh mamic sem bila namreč močno prepričana, da sem svojo prvo dala prekmalu v sedež (0-18kg obrnjen nazaj), a se je ta teorija o lupinici čim dlje tudi v drugo sesula pri sedmih mesecih.
Sicer pa kako naj si bomo mamice enotne, ko še strokovnjaki niso.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?