|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   daljša imena za punčke
18.3.2010 12:44:04   
resnavesna07
Ali se vam zdi, da pri daljših imenih pogosto prihaja do tega, da potem drugi otroka kličejo z okrajšavo? Npr. daš ime Karolina, potem pa jo v šoli kličejo Lina. Ali je v tem primeru bolje dati krajšo obliko imen (če ti je seveda všeč) kot pa da ima zapisano daljšo obliko, kličejo pa jo po končnici imena?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: daljša imena za punčke
18.3.2010 12:56:33   
brigitaa
V večini primerov se jim krajšajo imena, saj se jim ne da klicat po celem imenu,,, tk da tudi iz enega navadnega Simona nastane Simzy...sem pa tja jih kličejo z celimi imeni, sploh pa tisti ki jih ne poznajo

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: daljša imena za punčke
18.3.2010 12:59:33   
slovenka
Ma, verjetno je veliko odvisno od otroka, kako se zavzame in če vztraja ali ne pri daljšem. Če mu je všeč krajše, potem ga verjetno že kličejo tako - npr. mi smo klicali sošolko Suzi, pa sploh ni bil problem dolžina imena, drugo pa vedno Klavdija, ne vem, kako bi jo drugače. Ja, sošolec Aleksander pa je zmeraj vztrajal pri dolgem imenu, pa mu ni uspevalo, je bil zmeraj Sandi user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: daljša imena za punčke
18.3.2010 14:16:36   
thevenus
Meni so daljša imena pravi balzam za uho po tem navalu kratkih imen. Najbrž je potrebno vztrajati pri daljši različici in jo sprejmejo.  

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: daljša imena za punčke
18.3.2010 14:23:00   
uškinamama
Ima eno najdaljših imen , če ne najdaljše...in me kličejo v originalu...Izjemoma komu dovolim , da mi ime okrajša.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: daljša imena za punčke
18.3.2010 14:56:53   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: thevenus

Meni so daljša imena pravi balzam za uho po tem navalu kratkih imen. Najbrž je potrebno vztrajati pri daljši različici in jo sprejmejo.  


se strinjamuser posted image

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: daljša imena za punčke
18.3.2010 16:44:48   
skuštrana
Mi smo imeli v razredu Klementino in smo jo tako tudi klicali user posted image Pa eno Anamarijo poznam in jo tudi tako kličemo. 

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: daljša imena za punčke
18.3.2010 16:48:50   
noranate
Ljudje krajšajo imena, če jim to  dovoliš. Mi imamo Valentino in že od rojstva so začel s Tina, Tinika, ...Sem rekla, da je njej ime Valentina. Ko je tamala začela sama govort je pa kar sama rekla: jaz sem Vajetina user posted image .
Drgač so mi pa všeč dolga imena, Sintija, Anastasja, Korina, Dolores.... Balzam za ušesauser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: daljša imena za punčke
18.3.2010 16:55:12   
baguSka
Pa Karolina.user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: daljša imena za punčke
18.3.2010 19:54:14   
Goldy
Jaz imam dolgo in zelo redko ime, pa vendar so me vsi z zelooo redkimi izjemami (ene 2 osebi pa še to redko) klicali oz. me kličejo s tem imenom. Niso domači dovolili, kasneje pa tudi sama ne. In nikoli ni bilo problemov s tem. Sicer mi pa nobena okrjšava mojega imena niti ni všeč.user posted image  

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: daljša imena za punčke
20.3.2010 8:51:10   
buškolinka

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Ljudje krajšajo imena, če jim to  dovoliš. Mi imamo Valentino in že od rojstva so začel s Tina, Tinika, ...Sem rekla, da je njej ime Valentina. Ko je tamala začela sama govort je pa kar sama rekla: jaz sem Vajetina user posted image .
Drgač so mi pa všeč dolga imena, Sintija, Anastasja, Korina, Dolores.... Balzam za ušesauser posted image



tudi najina bo Valentina user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: daljša imena za punčke
20.3.2010 8:58:38   
aleunam
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Ljudje krajšajo imena, če jim to  dovoliš. Mi imamo Valentino in že od rojstva so začel s Tina, Tinika, ...Sem rekla, da je njej ime Valentina. Ko je tamala začela sama govort je pa kar sama rekla: jaz sem Vajetina user posted image .


Enako moja sestrica user posted image . Sicer pa se strinjam, tudi moja mama ni "dovolila" krajšav in so se vsi lepo navadili na celotno ime. user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: daljša imena za punčke
20.3.2010 14:46:34   
bomboncek
meni je pa tako neumno to večno prerekanje glede imen, še posebej njihove dolžine. berem tukaj da končno dolga imena v poplavi kratkih, pa mi se mi kar zamaje pred očmi, ker lahko iz rokava stresem vsaj 20 že pokojnih tet in žlahtnic, ki so imele ime, krajše od 5 črk. Da začnem? Eda, Ema, Eva, Ida, Olga, Mima, Sava, Ana, Ana, Ana, Ina, Pina, Gina (beri Đina) itd itd. Istočano (ja kaj čmo, smo velika familija) so živele še Karolina, Klementina, Kristina, Anamarija, Giuliana, Elisabetta, Viktorija in tako naprej. Tako, da mi je to zgražanje kao nad sodobnimi kratkimi imeni čisto mimo. Vsak imenuje svoje otroke po svojem okusu in de gustibus non est disputandum (o okusu se ne razpravlja).

Meni so všeč tako dolga kot kratka imena, jih pa sigurno nisem nikoli obravnavala po dolžini. Nikakor. Odločila sem se za tisto, ki mi je bilo od vedno najlepše in nekako sem ga imela izbranega že zelo dolgo.

To šinfanje čez dolžino se mi zdi samo zato, da se nekaj išče za kreg. in tudi te, ki silite z glavo skozi zid, da boste pod mus imenovale z dolgim imenom, ker so baje vsa ostala kratka (v resnici je najbrž pol-pol), pa ste ravno tako skupina s karakteristikami, katere zaničujete pri drugih. Pa še nekaj - če čisto realno gledamo: dolžina je tudi zelo relativen pojem, a ne? kar vprašajte vaše moške user posted image Meni recimo ime s 4 črkami sploh ni kratko ime, kot mi ime s 6 črkami sploh ni dolgo.

Še k odgovoru izvorni avtorici: mi nismo nikoli klicali drugih po okrajšavah, pač pa vedno tako, kot so se ljudje prestavili. Zame Valentina je Valentina. Če se predstavi kot Tina, jo bom klicala tako.

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 1:43:01   
thevenus
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek

meni je pa tako neumno to večno prerekanje glede imen, še posebej njihove dolžine. berem tukaj da končno dolga imena v poplavi kratkih, pa mi se mi kar zamaje pred očmi, ker lahko iz rokava stresem vsaj 20 že pokojnih tet in žlahtnic, ki so imele ime, krajše od 5 črk. Da začnem? Eda, Ema, Eva, Ida, Olga, Mima, Sava, Ana, Ana, Ana, Ina, Pina, Gina (beri Đina) itd itd. Istočano (ja kaj čmo, smo velika familija) so živele še Karolina, Klementina, Kristina, Anamarija, Giuliana, Elisabetta, Viktorija in tako naprej. Tako, da mi je to zgražanje kao nad sodobnimi kratkimi imeni čisto mimo. Vsak imenuje svoje otroke po svojem okusu in de gustibus non est disputandum (o okusu se ne razpravlja).

Meni so všeč tako dolga kot kratka imena, jih pa sigurno nisem nikoli obravnavala po dolžini. Nikakor. Odločila sem se za tisto, ki mi je bilo od vedno najlepše in nekako sem ga imela izbranega že zelo dolgo.

To šinfanje čez dolžino se mi zdi samo zato, da se nekaj išče za kreg. in tudi te, ki silite z glavo skozi zid, da boste pod mus imenovale z dolgim imenom, ker so baje vsa ostala kratka (v resnici je najbrž pol-pol), pa ste ravno tako skupina s karakteristikami, katere zaničujete pri drugih. Pa še nekaj - če čisto realno gledamo: dolžina je tudi zelo relativen pojem, a ne? kar vprašajte vaše moške user posted image Meni recimo ime s 4 črkami sploh ni kratko ime, kot mi ime s 6 črkami sploh ni dolgo.

Še k odgovoru izvorni avtorici: mi nismo nikoli klicali drugih po okrajšavah, pač pa vedno tako, kot so se ljudje prestavili. Zame Valentina je Valentina. Če se predstavi kot Tina, jo bom klicala tako.


Tudi meni so mnoga kratka imena všeč, ni mi pa všeč trenuten tred, ko si že skoraj izmišljujejo imena na 3 črke, samo da je kratko. Kot praviš, včasih so bila dolga in kratka imena, zdaj pa je bilo obdobje z navalom imen na tri ali 4 črke. Trenutno sama res zato ne bi izbrala imena na 3 črke, ker je veliko možnosti, da jih bo res ogromno z enakim imenom. Nisem pa nikoli napisala, da je kakšno ime grdo, ker mi ni nobeno grdo, napišem pa mnenje, če bi tako poimenovala otroka ali ne, ker se pač o tem na tem forumu razpravlja.

(odgovor članu bomboncek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 6:36:35   
bumerang
Eno je ime in nekaj si jih tudi ti napisala, drugo pa je naključna sestavljanka treh črk, ki naj bi bila unikatna. In potem dobimo ven razne Avč, Gil,... Rin Tin Tine skratka.

Glede dolgih imen: ljudi se imenuje tako kot se sami predstavijo. Tisti, ki se predstavijo na kratko, se jih tudi kliče na kratko. Vse je odvisno od staršev, kasneje pa tudi od otroka samega.
Če imenujemo tiste z dvema imenoma z obema, kaj ne bomo eno Valentino ali Aleksandro.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 8:10:29   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: buškolinka
tudi najina bo Valentina user posted image

Jst poznam eno Valentino in jo vsi tako kličejo. Nihče je ne kliče Tina, Vale, ali kaj podobnega.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu buškolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 9:41:55   
bomboncek
ja, ampak zdaj ste čisto zašle iz teme. govora je bilo o DOLŽINI ter krajšanju v krajše oblike imena in ne o izvirnosti ali naključnem nametavanju črk. še jaz sem zašla iz teme, čeprav sem se "obesila" le na komentar "končno dolga imena", čeprav so ta ravno tako pogosta kot kratka, o nekem naključnem razmetavanju črk, modernih in unikatnih imenih pa niti pisnila nisem. in meni se ne zdi, da bi bilo prav toliko hudo dosti skovank, še vedno prednjačijo deklice z imenom Eva, Ema, Ela, Pia, Mia, Iva, Ana. To pa ni metanje črk, to so dokaj stara imena. Pa saj si lahko pogledate statistiko na SURS.

thevenus, nisem niti nikjer napisala, da je kdo o kakem imenu rekel, da je grdo!


< Sporočilo je popravil bomboncek -- 21.3.2010 9:42:48 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 10:08:29   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek
ja, ampak zdaj ste čisto zašle iz teme. govora je bilo o DOLŽINI ter krajšanju v krajše oblike imena in ne o izvirnosti ali naključnem nametavanju črk. še jaz sem zašla iz teme, čeprav sem se "obesila" le na komentar "končno dolga imena", čeprav so ta ravno tako pogosta kot kratka, o nekem naključnem razmetavanju črk, modernih in unikatnih imenih pa niti pisnila nisem.


bumerang ne mara "skovanih" ali "naključno sestavljenih" imen in si ne more pomagat, da ne bi to omenila, čim se vsaj na daleč približaš tej temi. user posted image

aja - pa ne mislim nič slabega, samo povem kako je user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.3.2010 10:11:01 >

(odgovor članu bomboncek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 10:15:55   
bumerang
Jah, Mateyka pa za vsako naključno skovanko ugotovi, da je to v bistvu staro zulujevsko ime, ki pomeni duša ali vesolje ali kaj podobnega.

Tudi jaz samo povem kako je. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 11:08:14   
bomboncek

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Jah, Mateyka pa za vsako naključno skovanko ugotovi, da je to v bistvu staro zulujevsko ime, ki pomeni duša ali vesolje ali kaj podobnega.

Tudi jaz samo povem kako je. user posted image


hja, je.biga, če je zulujevsko, je pač zulujevsko user posted image potem ni skovanka pač pa ime. tako je. tudi Dacia je kar je, ampak je avto user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
21.3.2010 13:16:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu resnavesna07)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 13:50:23   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: resnavesna07

Ali se vam zdi, da pri daljših imenih pogosto prihaja do tega, da potem drugi otroka kličejo z okrajšavo? Npr. daš ime Karolina, potem pa jo v šoli kličejo Lina. Ali je v tem primeru bolje dati krajšo obliko imen (če ti je seveda všeč) kot pa da ima zapisano daljšo obliko, kličejo pa jo po končnici imena?



Poznam Barbaro, ki je že celo življenje Barbi, in neko drugo Barbaro, ki je praktično nikoli nihče ne pokliče drugače kot Barbara. In tudi iz Maje lahko nastane Majči, iz Ane Ančka,... Te stvari so v bistvu ful nepredvidljive. Najbolje je, da daš tako ime, kot je tebi všeč in jo tako tudi kličeš. V nobenem primeru pa ne boš imela prav veliko vpliva na to, kako jo bodo klicali drugi. Tašči že lahko zastinariš, njenim sošolcem pa verjetno ne boš.

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 14:31:38   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek


IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Jah, Mateyka pa za vsako naključno skovanko ugotovi, da je to v bistvu staro zulujevsko ime, ki pomeni duša ali vesolje ali kaj podobnega.

Tudi jaz samo povem kako je. user posted image


hja, je.biga, če je zulujevsko, je pač zulujevsko user posted image potem ni skovanka pač pa ime. tako je. tudi Dacia je kar je, ampak je avto user posted image


Vsak zvok, ki je kadarkoli človeku iz ust prišel, še ni ime.
Če pa za vas je, potem pa izvolite. Ampak naj vam ne bo čudno ko se bodo drugi ob tem hahljali.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bomboncek)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 21:30:03   
bomboncek1
hahljajo se lahko tudi ob pristnem slovenskem, dolgem imenu, kot je npr UBISLAVA.

http://www.hervardi.com/imena.php












(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: daljša imena za punčke
21.3.2010 21:35:24   
ajsek
Črešulja tudi ni švoh user posted image

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?