|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 15:23:26   
Julija08
Sin je imel pred dnevi sistematski pregled pri letu in pol in je v dobre pol leta zrasel samo 3 cm user posted image user posted image , zredil se je pa 1,5 kg.

Se mi pa zdi ful malo, da je zrastel. Sicer pediatrinja ni nič rekla, da je kaj narobe al kaj.

Je pa velik 81 cm in težak 11,6 kg.

A se samo meni zdi al je res pravi drobižek???

Kje je že una tabela rasti in teže, je nikjer ne najdem???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 15:33:25   
KT
http://www.ringaraja.net/razvojMalcka.asp

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 15:37:33   
lukec
Točno na sredini povprečja user posted image , brez panike.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 15:38:38   
Julija08
Aha, po tej tabeli je pa v čisti sredini, sem pa mislila, da je ful majhen, ker ko sem nekaj po forumih gledala so bili tam okoli 80 cm nekateri že kar pri enem letu.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 15:40:40   
Taddy78
Naš je pri 1.letu imel 10.5kg in 75 cm, v pol leta pa se zredil za 1kg in zrastel 7cm (pri 2.letih je potem imel 13kg in 87cm).
Tako da se meni ravno ne zdi da bi bil drobižek, glede na to, da ima iste mere kot jih je imel moj:)
Vedno je bil v povprečju kar se tiče višine...

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 15:57:00   
Julija08

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Naš je pri 1.letu imel 10.5kg in 75 cm, v pol leta pa se zredil za 1kg in zrastel 7cm (pri 2.letih je potem imel 13kg in 87cm).
Tako da se meni ravno ne zdi da bi bil drobižek, glede na to, da ima iste mere kot jih je imel moj:)
Vedno je bil v povprečju kar se tiče višine...



ja sej vem, samo zdi se mi čudno, da je v dobre pol leta zrasel samo 3 cm. Sej ni suhcen, sploh ne, samo zdi se mi mogoče malo bolj majhen.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 16:36:00   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Aha, po tej tabeli je pa v čisti sredini, sem pa mislila, da je ful majhen, ker ko sem nekaj po forumih gledala so bili tam okoli 80 cm nekateri že kar pri enem letu.


Tisti, ki je pri 1 letu 80 cm je velikanuser posted image . naš je imel pri enem letu 81cm in 10kg, zdaj pri 16 mesecih ima nekje 83 mogoče kak cm več in 11 kg. V varstvu je enako velik kot otročki ki so skor 2 leti stariuser posted image .

Nič bat, je lepo v lepem povprečj. Pa ne vem, zakaj se tolk obremenjujete s temi kg in velikostjo. Kja pa je narobe z velikimi ali malimi otroci, saj so tudi starši različno veliki, itak da otrok visokih staršev ne bo maliuser posted image . ne gelj toliko druge


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.3.2010 16:37:37 >

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 16:58:08   
lana78
moj ima pri 19 mesecih 82 cm. Je pa med manjšimi v vrtcu. Ima pa 13 kguser posted image . Rad papa.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 17:18:39   
Katy78
Moj je star 15,5 meseca, biti bi moral pa točno 14 mesecev, ker je bil nedonošenček, in ima 82cm in nekje 11,2 kg. Je dolgin in konkreten fant ampak to niti ni čudno, saj sva oba z možem precej visoka, tako da je treba tudi to upoštevat, preden se obremenjujemo z dolžino in težo. Kar pa se tiče teh krivulj rasti, pa je veliko bolj pomembno to, da sledi svoji krivulji, ki jo je imel ob rojstvu, ne pa toliko to, koliko je trenutno visok in težak. Itak pa trenutna dolžina ni noben pokazatelj ali bo otrok ali visok ali bolj nizek. Bo teta puberteta dala dokončno besedo. user posted image

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 18.3.2010 17:20:08 >

(odgovor članu lana78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 21:13:21   
glen
13 mes.= 12 kg, 84 cmo,je pa med tavečjimi med svojimi vrstniki

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 21:32:02   
kajajaka
naša je imela pri 1,5 leta:
83 cm, 9200 gramov... (paličnjak user posted image )
Ne sekiraj se, če se sicer normalno razvija... je vse ok tudi če je drobižek.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 21:50:40   
jullie
sin je imel 82 cm in 11 kg

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
18.3.2010 22:00:31   
suzi26
mi smo tud imeli 14 dni nazaj posvetovalnico(18 mesecev)
imamo pa 10,5 kg,veliki smo pa 84,5 cmuser posted image

(odgovor članu jullie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
19.3.2010 11:56:27   
darja.mark
tut naš je mel pri letu pa pol 81 cm in mislim da skor, če ne enako težko kot tvoj, Julija08. Pa mi je rekla doktorca da je malo pod mejo. Ma se ne sekiram ker ko vidim druge otroke so enako veliki. V čakalnici je bil fantek ki je bil manjši od našega, govoril nič, čisto miren, pa je bil star toliko kot naš. Jaz pravim dokler so zdravi se nimamo kej sekirat :)

pa tut ko mojega pogledam sploh ni neki pretirano suh, meni se zdi lih pravi in to mi vsak reče. ko eni so pa res ful suhi če tko primerjam. ne vem zakaj mi pol reče da je pod mejo...halo? tko da ne sekiraj se važno da je zdrav in živahen user posted image

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Velikost in teža pri 1,5 letu
19.3.2010 12:04:44   
uršula83
No tudi za našega malčka vsi govorijo kuk da je suh, pa drobcen pa ne vem kak še...pa se men ne zdi lih ne vem kuk suh, je pa res da debel pa tut ni. Pri 9 mesecih je imel 9500g in 79cm, pri 1 letu 9200g (zaradi bolezni shujšal) in 80cm, pri 14 mesecih 84cm in 9600g. Se prav da se dejansk v 5 mesecih ni zredil nič, ampak je pa pokasiral velik viroz v vrtcu. Je pa velik pa ateku user posted image .
Mogoče ima res malo kg za njegovo velikost, ampak sploh ne zgleda PRESUH.


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Zavarovanje- adriatic ali vzajemna?
Admin

Dodatno zdravstveno zavarovanje- Adriatic ali Vzajemna?

Adriatic (36%)

Vzajemna (39%)

drugo (25%)


Število vseh glasov: 203

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!