|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katere knjige "morajo" biti na polici?
9.4.2010 10:33:03   
TomTaylor
Domači knjižni polici, namreč, poleg Domačega zdravnika, zgodovinskega leksikona, SSKJ-ja, Atlasa in živalske enciklopedije, kkšna kuharica,..(pustimo otroške knjige, naša jih ima itak za eno tako malo otroško knjižnico)...katere so še knjige, ki bi definitivno morale biti "pri roki"? Rada sicer berem, da bi pa knjige kupovala za doma...no, to se še ni zgodilo (razen za otroške..), imam nekakšen odpor, saj ima npr. moja mami - knjigožerka, na podstrehi, v omarah, na policah,...OGROMNO enih knjig...valda vse vsaj 2x prebrane. Ampak zdaj pa samo stojijo, ležijo....

Ekola, zdej bi pa jz rada enih par takih knjig, ki, ne da so (samo) dobre za prebrat, ampak, da enostavno morajo biti za domačo zbirko.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 11:09:19   
Anonimen
Jah, ne vem, kaj pa bereš?

Meni so mus knjige o zgodovini in geografiji Slovenije (oboje tudi imam v žnj variantah user posted image ), potem nekaj o osnovah vrtnarjenja, pravopis, da vsaj ko pišem kakšen resen dopis, napišem prbližno pravilno user posted image user posted image .

Knjig imam ogromno in so tudi edina stvar, za katero mi nikoli ni žal dati denarja in edina stvar, kjer v nakupovanju tudi dejansko uživam user posted image .

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 11:10:56   
Kerensa*
Kamasutra. user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 11:11:38   
Colt
Vse kar je na kakršen koli način povezano z letalstvom.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 11:20:28   
hektorina
Če maš zelene stene, paše kaj v rdečemuser posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 11:22:55   
hrchy
Jaz bi poleg tistih, ki si jih ti nastela, zelela imeti vsaj se naslednje:
Sova, Slovar tujk, Leksikon imen, vsaj ena knjiga o vrtnarjenju, Sveto pismo, Presernove Poezije in se nekaj slovenskih in svetovnih klasikov. Kaksna knjiga o Sloveniji je tudi zelo dobrodosla.

To je zame minimum.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 11:43:05   
ivao1
joj jz sem kr malo obsedena z knjigami bi kr vse mela :), je pa pri nas doma skoraj vse čtivo za domače branje za sš sem si vedn kr kupila knjige, največkrat rabljene, velik kuharskih knjig, potem knjige o prehrani, romani za poletje npr romani Viktorie Holt ki ga lahk brez slabe volje bereš vsako popetje :),strokovno gradivo predvsem z mojega foha tega mam tud kr velik,potem še kakšni priročniki naprimer strojniški, matematični,mamo tud en komlet Hare krišna knjig( mi jih je mama podarila ker jih je ona enkrat kupila ker je mislila da  so pravljice ker je na eni buda narisan al neki podobnega ona pa je mislila da je Aladin-nevem kako ji je to ratalo), mam tud veliko knjig znanih slovenskih pisateljev, atlas, zgodovinske knjige,..ja mamo pa tud sveto pismo na polici če je že v vsaki hotelski sobi pa naj bo še pr nas doma:)...če že grem kdaj na bolšjaka vedn prvlečem domov kakšne knjige...









(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 11:43:37   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: hrchy

Jaz bi poleg tistih, ki si jih ti nastela, zelela imeti vsaj se naslednje:
Sova, Slovar tujk, Leksikon imen, vsaj ena knjiga o vrtnarjenju, Sveto pismo, Presernove Poezije in se nekaj slovenskih in svetovnih klasikov. Kaksna knjiga o Sloveniji je tudi zelo dobrodosla.

To je zame minimum.


Ja, tole cist podpisem ce smem. To je tudi zame minimum.

Kar bi jaz imela, pa nimam user posted image , je Mircea Eliade: Zgodovina religioznih verovanj in idej (v 3 knjigah). Pa nujno se mi zdi imet se kaksne anticne klasike (ala Ovid), pa kaj od filozofije (zame pac Nietzsche, Heidegger), pa Jung (npr. Spomini, sanje, misli). Obvezno na moji polici so tudi zbirke klasicnih pravljic (od bratov Grimm, Andersena, do Oscarja Wilda pa Tisoc in ena noc...).

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 11:51:43   
noranate
Pri nas ne bi mogli brez slovarjev, sovinega leksikona, zdravstvenega priročnika, atlasa, enciklopedije in enc. za otroke. To rabimo zlo pogosto. Drgač pa kar nekaj slov. knjig (Poezije, Deseti brat, Hlapci...), priročnikov o vzgoji rožic user posted image , kuharske knjige, Sveto pismo, par knjig o živalih, kar nekaj zgodbic od E. Peroci, nekaj šund romanov (za dušo),... še kaj bi se našlo. Ampak knjig ni nikol preveč, sam kaj ko polic kronično primanjkujeuser posted image .

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 12:01:56   
Felicita
ma men se zdi da so zdej tut leksikoni in priročniki precej zgubil na veljavi, ko človk vse na net pogleda...
jest sem drugač pred kratkim nardila čistko doma, tudi skor vse 'klasike' so šle stran, ker so ble samo tam. bral jih itak ni nihče. tko da mi je ostalo: slovarja (ang-ang in špa-špa), harry potter zbirka, vse knjige ki sem jih kdaj dobila za nagrade (pa jih je čist 3 much), zlata pravila življenja, velika knjiga iger, 5 kuharic, knjiga z recepti za koktejle, skrivnostni kraji sveta, miselne igre z vsega sveta, digitalna fotografija - 1. knjiga ipd. mam pa kr neki 'coffee table books', te pa niso na polici ampak v regalu in stalno dosegljive. in ko bom velika in mela svojo dnevno, bojo dejansko na mizici user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 12:13:33   
kasso
Ecniklopedija vrtnarjenja

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 12:30:20   
liliana
Nič ni takega, kar bi "moralo" biti na polici......user posted image Pač na polici je tisto, kar bereš.......

Kaj ti pomaga Sveto pismo na polici, če ga nikoli nisi prebral.......prav tako ne vidim razloga, da mora biti na polici vsaj pet filozofov, čeprav redko kdo razume, o čem pišejo in itak nikoli nismo knjige prebrali......isto se mi zdi za Prešernove poezije....ne vem zakaj bi morale biti na knjižni polici, če nikoli človek ne pogleda vanje.....važno je le, da je na polici......za enciklopedije pa ne vidim več razloga, da so tam....itak vse na netu zadnja leta najdem.....

Na moji knjižni polici je vse živo......in večinoma vse prebrano.....večinoma pa so to "romani za dušo".....pač rada kupim knjige, ki jih berem......



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 12:37:17   
sonček33
Leksikoni, SSKJ, Pravopis, Atlas
Vodniki po gorah in krajevni vodnik
Grške bajke
Pavčkova poezija in poezija Mile Kačič
Miki Muster
Pa cel kup drugih knjig, dobrih slovenskih romanov....

Bi ap imela več in več .. če bi imela kam dati in dovolj denarja za večji nakup.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 12:47:56   
Anonimen
Jaz imam pa doma Atlas Sveta pa Prešernove Poezije, Zgodovinsko enciklopedijo, Vesolje v orehovi lupini, knjigo o negi sobnih rastlin, Oxford dictionary ter Plečnikovo delo na tujem in to je pa že to ... romane in podobne zadeve se mi zdi brezveze kupovat, ko pa imaš knjižnico za to, razne slovarje imaš pa danes že vse na netu (sskj in podobno). Sploh pa v stanovanju niti nimam prostora, da bi knjge kopičila ...

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 14:50:29   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: ivao1

joj jz sem kr malo obsedena z knjigami bi kr vse mela :), je pa pri nas doma skoraj vse čtivo za domače branje za sš sem si vedn kr kupila knjige, največkrat rabljene, velik kuharskih knjig, potem knjige o prehrani, romani za poletje npr romani Viktorie Holt ki ga lahk brez slabe volje bereš vsako popetje :),strokovno gradivo predvsem z mojega foha tega mam tud kr velik,potem še kakšni priročniki naprimer strojniški, matematični,mamo tud en komlet Hare krišna knjig( mi jih je mama podarila ker jih je ona enkrat kupila ker je mislila da  so pravljice ker je na eni buda narisan al neki podobnega ona pa je mislila da je Aladin-nevem kako ji je to ratalo), mam tud veliko knjig znanih slovenskih pisateljev, atlas, zgodovinske knjige,..ja mamo pa tud sveto pismo na polici če je že v vsaki hotelski sobi pa naj bo še pr nas doma:)...če že grem kdaj na bolšjaka vedn prvlečem domov kakšne knjige...










No,to je pa kot bi opisovala meneuser posted image .Sem morala letos dvakrat dokupit knjižne police,da sem spravila gor vse moje letošnje pridobitve.Res pa je ,da je novih knjig vmes hudo malo-žal si jih ne morem privoščitiuser posted image .Res pa je,da nikoli nisem razmišljala,ketere knjige bi pa "morale" bit na policah.Verjetno res take,ki jih večkrat vzameš v roke,prelistaš,pregledaš,prebereš...Jaz upam,da mi bo uspelo vse moje s knjižne police prebrat,nekoč...Pa še tiste,ki jih bom ŠE kupilauser posted image user posted image .

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 15:25:07   
~Biba~
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nič ni takega, kar bi "moralo" biti na polici......user posted image Pač na polici je tisto, kar bereš.......

Kaj ti pomaga Sveto pismo na polici, če ga nikoli nisi prebral.......prav tako ne vidim razloga, da mora biti na polici vsaj pet filozofov, čeprav redko kdo razume, o čem pišejo in itak nikoli nismo knjige prebrali......isto se mi zdi za Prešernove poezije....ne vem zakaj bi morale biti na knjižni polici, če nikoli človek ne pogleda vanje.....važno je le, da je na polici......za enciklopedije pa ne vidim več razloga, da so tam....itak vse na netu zadnja leta najdem.....

Na moji knjižni polici je vse živo......in večinoma vse prebrano.....večinoma pa so to "romani za dušo".....pač rada kupim knjige, ki jih berem......
na to sem ob prebiranju tega posta tudi sama pomislila, na polici je pač tisto, kar te izpopolnjuje in zanimauser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 19:20:38   
jar
jaz imam na knjižnih policah samo zvočnike.

imam 2 kuharski knjigi, ki sta v kuhinji in cel kup otr. knjig, ki so v otroški sobi in čakajo, da jih nesem nečakinji.

mar rabim še kaj??

kaj mi bo 10 let stara zdravniška knjiga, leksikon nevečesa, knjiga o vrtu, slovarji - če imam vse na internetu??

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 19:36:51   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: jar

kaj mi bo 10 let stara zdravniška knjiga, leksikon nevečesa, knjiga o vrtu, slovarji - če imam vse na internetu??


Hehe, saj so tudi časopisi na internetu, pa mi še vedno veliko bolj paše se zjutraj vsest za mizo s kavico v roki in preleteti aktualne novice v pisni obliki.

Internet je zame instant zadeva, sicer fajn in uporabna, a tudi polna ničvrednih in dvomljivih informacij. Knjiga pa večna, otipljiva, diši, besede govorijo, dihajo,... tako kot odnosi med ljudmi: instant virtualni prek računalnika in resnični, tisti, ki jih vidiš in čutiš vsak dan.
Jaz sem še vedno za knjigo in četudi jo vzamem v roke samo enkrat na 10 let, je vredna vsakega centa. In knjige so mi tista najljubša zapuščina moževe pratete, ki mi fila dušo. Enim drugim pa je to internet, shoping, 200 parov čevljev,... kakor za koga torej user posted image .

(odgovor članu jar)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 20:39:30   
sonček33
kaj mi bo 10 let stara zdravniška knjiga, leksikon nevečesa, knjiga o vrtu, slovarji - če imam vse na internetu??


jah, tebi nič, kateremu drugemu pa veliko

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 21:03:24   
ivao1
IZVIRNO SPOROČILO: jar

jaz imam na knjižnih policah samo zvočnike.

imam 2 kuharski knjigi, ki sta v kuhinji in cel kup otr. knjig, ki so v otroški sobi in čakajo, da jih nesem nečakinji.

mar rabim še kaj??

kaj mi bo 10 let stara zdravniška knjiga, leksikon nevečesa, knjiga o vrtu, slovarji - če imam vse na internetu??


ma nevem jz sem že velikokrat kaj iskala sploh kake matematične al strojniške zadeve za faks, sicer je na internetu tud napisan, samo po možnosti v zujem jeziku z drugačnimi oznakami, tko da mi je zato veliko lažje in hitreje v priročnik pogledat.



(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 21:09:00   
nejcko
Pri nas ni knjige ni ne bi našla mesta na polici ... v omari ... na tleh ... v predalu ... pod posteljo ... v kartonski škatli ...
Pri nas vse knjige najdejo svoje mesto, ene beremo, druge so prebrane, tretje še bodo ... nekoč, četrte so za lepo videt, pete so samo zato ker so knjige, šeste so samo zato, ker so knjige , šeste so samo zato, ker so knjige etc. etc.

No, v glavnem, mene ne sprašuj user posted image

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 21:32:53   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Pri nas ni knjige ni ne bi našla mesta na polici ... v omari ... na tleh ... v predalu ... pod posteljo ... v kartonski škatli ...
Pri nas vse knjige najdejo svoje mesto, ene beremo, druge so prebrane, tretje še bodo ... nekoč, četrte so za lepo videt, pete so samo zato ker so knjige, šeste so samo zato, ker so knjige , šeste so samo zato, ker so knjige etc. etc.

No, v glavnem, mene ne sprašuj user posted image



aha, pol vem kako jeuser posted image ...kot pri moji mamiuser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
9.4.2010 21:59:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
9.4.2010 22:13:00   
Anonimen
Ekola, zdej bi pa jz rada enih par takih knjig, ki, ne da so (samo) dobre za prebrat, ampak, da enostavno morajo biti za domačo zbirko.


Tako kot nekaj deset let nazaj, ko je vsaka malenkost bolj stilska dnevna soba morala imeti "rdečo" zbirko-mislim, da so bili slovenski klasiki. Doma je nismo imeli (niti n bilo potrebe, jih je bilo dovolj v sosedstvu user posted image ), ker je bila dnevna soba bolj moderna user posted image .

Jaz imam knjige, ki me veselijo in ki jih berem in obdelujem. Dogaja se mi, da si knjigo sposodim, a je tako dobra, da jo potem kupim.

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: katere knjige "morajo" biti na ...
10.4.2010 13:03:11   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Pri nas ni knjige ni ne bi našla mesta na polici ... v omari ... na tleh ... v predalu ... pod posteljo ... v kartonski škatli ...
Pri nas vse knjige najdejo svoje mesto, ene beremo, druge so prebrane, tretje še bodo ... nekoč, četrte so za lepo videt, pete so samo zato ker so knjige, šeste so samo zato, ker so knjige , šeste so samo zato, ker so knjige etc. etc.

No, v glavnem, mene ne sprašuj user posted image


podpis user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?