|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sofija - nasvet
13.5.2010 11:51:22   
katarincatinca77
Dobili bomo punčko in že nekaj mesecev imam izbrano ime Sofija, ta teden pa sva z mojim na sprehodu srečala znanca in pogovor je nanesel o tem, da zadnja 2 tedna samo dežuje. Pa je znanec rekel, da bo boljše, samo še na 15. maj je treba počakat, ko bo "tauscana Zofka". Mene je pa kr neki presunl, seveda takoj asociacija na ime Sofija. Zdaj pa nisem več tako prepričana, ali bi dala to ime. Skrbi me, da bi punčko potem drugi kaj zafrkavali, da bi jo celo mogoče klicali tauscana Zofka. Ne vem, ali sem preobčutljiva zdaj ko sem noseča. Kaj mi pa ve svetujete glede imena Sofija. Potrebujem iskrena mnenja. Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sofija - nasvet
13.5.2010 12:48:39   
sazi
najbrž si res preobčutljiva
otroci se, če se hočejo, norčujejo iz čisto vsakega imena

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sofija - nasvet
13.5.2010 13:04:29   
mojamura
čisto enak problem sem mela jaz pred 13-imi leti ko sem bila prvič noseča. rok sem imela 22-etega maja in sem izbirala imena za fanta in punčko. in že od nekdaj mi je bilo všeč ime Sofia pa tudi se je zgodilo enako kot tebi, le da je meni stari ata rekel, da komaj čaka da poscana Zofa neha scat. user posted image user posted image ....no na koncu nisem niti rabila imena za punčko, saj smo dobili fantka. Rezervno imed sem pa imela za pupo Rebeka.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sofija - nasvet
13.5.2010 13:18:18   
lananai
Meni je Sofija všeč. Jst bi dala na vajinem mestu. In otroci res najdejo zbadljivke na vsako ime, če hočejo. Mislim, da jim asociacija Sofija - Zofka niti ne bi potegnilo.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sofija - nasvet
25.5.2010 8:45:38   
bobi83
Tudi meni je Sofija zeloo lepo ime. Bolo je na našem prednostnem seznamu imen. No, odločila sva se za eno drugo ime, če bo punčka.
Ni pa mi na kraj pameti prišlo, da bi jo klicali uscana. Vem pa, da se Sofija reče po domače Zofka...
Ena punca ti je lepo povedala... če se bojo želeli norčevati, se bojo iz vsakega imena (to vem, ker delam v šolstvu).
Če jo bojo že na začetku klicali Zofka se sam posmej... večkrat pride ignoranca bolj prav kot to, da jim pokažeš, da si užaljena!!!
Pa saj Zofka je čisto simpatičen vzdevek user posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sofija - nasvet
25.5.2010 8:49:30   
*miska.mcc*
ja ja...hormoni ti nagajajo...

še sama jo boš  kdaj, ko bo nagajala pa sitnarila poklicala zofka!user posted image

(odgovor članu bobi83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sofija - nasvet
27.5.2010 13:16:39   
Marimax
Pri nas je tudi Sofia bila v top izbiru v prvo in vsakemu, ki je spraseval glede imen sva jo seveda omenila. Pa moram reci, da je bilo dosti komentarjev na "uscano Zofko". Mogoce je to res prva asociacija nekaterim, ceprav nama ni bila. In sva bila potem mi2 pred podobno dilemo kot si ti sedaj, pa smo nato dobili sina in smo ime Sofia dali na listo za prihodnje potomceuser posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sofija - nasvet
27.5.2010 13:23:18   
eva1
Meni je ime lepo, vprašanje pa kok se bodo otroci v šoli zafrkavali in zna se narest da bo Zofi na konc..ne vem no...

(odgovor članu Marimax)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sofija - nasvet
27.5.2010 22:37:05   
slovenka
Naša pupa je Sofija, pa sem zelo zadovoljna z imenom. Te uscana in to tako samo stari ljudje poznajo, misliš, da otroci v šoli poznajo te zadeve s koledarjem iz stare pratike? Matija led razbija in take? Jo pa v familiji včasih kličemo Sofi, pa mi to ni nič narobe. Sofija je zelo utemeljeno ime, poglej knjigo Zofijin svet npr. Dosti boljše kot kakšna skovanka...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sofija - nasvet
30.5.2010 16:09:53   
Anonimen
meni je Sofija lepo ime.
poscana Zofka je samo 1x letno, če se bo slučajno kdo spomnil, bo že preživela.

jaz sem bila dostikrat Katka brez copatka.

če bi želela, je pa Sonja ena od različic, pri kateri se nihče ne bo spomnil na Zofko.
čeprav: meni je tudi Zofka (Zofija) lepo ime.

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sofija - nasvet
27.6.2010 20:53:15   
FootballForHope
Sofija je res lepo ime..user posted image Saj Zofka pa Sofija ni tako zelo podobno..user posted image Ti se kar lepo odloči..Navijamo za Sofijo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sofija - nasvet
14.7.2010 13:01:22   
*Star*
Se strinjam - Sofija je zelo lepo ime.
Če pa slučajno opaziš koga, ki bi jo klical kako drugače, ga lepo opozori, da to ni njeno ime. Pa tudi okrajšave - Zofi- Sofi (poznam primer, ko punčko kličejo Sofi) se popolnoma drugače slišijo. Ti si mama tega otroka in mislim, da imaš pravico ljudi opozoriti, če ti ni všeč, kako ga kličejo. Moje mnenjeuser posted image

(odgovor članu FootballForHope)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?