|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Meritve UZ-ja...
10.4.2010 21:47:54   
Tejča05
Pozdravljene,

ker me je tako zelo zelo strah poroda, sem svojo G na zadnjem pregledu prosila, če mi naredi UZ in pove približne mere otročka, vsaj kar se glavice in teže tiče, da vem kaj pričakovati in ker vse kolegice, ki so rodile v kratkem času so imele res ogromne in težke otročke.

Sem v 38 tednu in mi je rekla, da je kar pravi za te tedne in sicer za glavico mi je rekla da je premera 9 kar naj bi bilo okrog 31 obsega in da ima tež tam nekje 2750g.

Zdaj pa me zanima, če ima katera izkušnje s tem, koliko je to realno in kakšna odstopnja so možna? Ali res ponavadi zadanejo ali so možne res ekstremne razlike potem v realnosti?


Čakamo pa fantka.

Hvala in lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Meritve UZ-ja...
10.4.2010 22:06:14   
benika
Meritve po UZ nikoli niso bile ne vem kako merodajne. Meni npr so napovedovali obakrat majhnega otročka, pa sta se rodila s 3500g in 53 cm (starejši z obsegom glavice 38).

Mah ne vem no, zdej ravno nekega res ekstremnega odstopanja ni, nekaj pa vseeno.

Ampak meni se bolj zdi, da moraš ti sama pri sebi razčistit tole o porodu, ker tale tvoj strah škoduuje tebi, otročku in nenazadnje zna precej zakomplicirat porod.

Srečno ti želim in čimmanj strahuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Meritve UZ-ja...
12.4.2010 11:44:19   
romy
Meni je kar točno povedala, no ja začela mi je s tem, da bo kar velik, rekla je 54 cm.

No rodil se je 3900 g in 57 cm velik, tako da je bilo res kar točno.


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Meritve UZ-ja...
12.4.2010 12:12:27   
eva1
Pri meni so vedno prav napovedali(no približno, se pa v zadnjih tednih redijo nekje 250g na teden)...v prvo so 1 teden pred rojstvom namerili 3100g rodil se je 3500g in 53cm, v drugo so 1 teden pred rojstvom namerili 3300g, pa se je potem rodila z 3670g in 53cm, v tretje so rekli 2 tedna pred pdp, da bo čez 4 kg pa je imel 4240g in 54cm...v drugi in tretji nosečnostio so tudi dejali da bosta imela velike glave, pa sta se res rodila druga z obsegom 38cm, tretji z 38.5cm!

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Meritve UZ-ja...
12.4.2010 12:17:22   
Anonimen
Tejča05: tudi mene je kar strah, saj so mi user posted image 21.3. ˝stehtali˝ kar na 3 kg in, ker sem rekla, da ne verjamem, je še enkrat naredil meritve in rekel 3014guser posted image user posted image user posted image No, naj povem, da imam PDP komaj 30.4., user posted image pa nikakor še nima namena priti ven.

Upam, da bo vse ok, tako zate, kot zameuser posted image user posted image

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Meritve UZ-ja...
12.4.2010 14:19:13   
slovenka
tejča, ma saj te meritve niso noben kazatelj tega, kakšen bo porod... jaz sem v prvo imela zelo težek porod, pupa pa 3330g, sedaj bo fantek in zdravnica pravi, da bo večji, že v 32. tednu je imel 2300 g, pa me samo zaradi tega ni nič bolj ali manj strah poroda - pa kaj če ima bolj debele bedrce ali kaj takega, to ne vpliva, bi rekla za glavico, ampak meni je bil najtežji del poroda med popadki, pritisk na hrbtenico, ob iztisu sploh ni bilo več tako hudo...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Meritve UZ-ja...
12.4.2010 22:03:25   
Tejča05
Ma sej vem da velikost ni ne vem kakšen kazatelj kakšen bo porod, je pa sigurno manjšega lažje vn spravit kot večjega. Najtežje je pa seveda glavica.
Tudi jaz imam rok 30.4.2010 pa upam, da bo kaj prej, ker ne morem več. Počutim se kot kit. Za hrano ni več prostora, jedla bi kar naprej kot nekakšna greznica brez dna.
Ma dovolje je uglavn, najraj bi videla, da je že vse skupaj za mano.
No sicer pa saj kmalu tudi bo.user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Meritve UZ-ja...
12.4.2010 22:56:49   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Meritve po UZ nikoli niso bile ne vem kako merodajne.




Tri dni pred dnevom D sem imela UZ - G mi je nameril obseg glavice 38 user posted image , rodil se je pa z 31user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Meritve UZ-ja...
13.4.2010 6:09:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tejča05

Ma sej vem da velikost ni ne vem kakšen kazatelj kakšen bo porod, je pa sigurno manjšega lažje vn spravit kot večjega. Najtežje je pa seveda glavica.
Tudi jaz imam rok 30.4.2010 pa upam, da bo kaj prej, ker ne morem več. Počutim se kot kit. Za hrano ni več prostora, jedla bi kar naprej kot nekakšna greznica brez dna.
Ma dovolje je uglavn, najraj bi videla, da je že vse skupaj za mano.
No sicer pa saj kmalu tudi bo.user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Na isti dan imavauser posted image user posted image Ja, res upam, da se ne bova namučili. Poznam pa občutek ˝kitosti˝user posted image user posted image user posted image Jaz se ponoči na postelji že komaj obrnemuser posted image

Moji kolegici so en dan pred porodom rekli, da bom imel njen fantek 3000g, rodil se je naslednji dan z 3020g. Drugi kolegici so pa en teden pred PDP rekli, da ima mali že ne vem koliko kg( čez 4kg), pa se je rodil potem s 3600g. Kaj pa vem.. včasih zadanejo, včasih pa res mimo usekajo...

(odgovor članu Tejča05)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
13.4.2010 8:30:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Meritve UZ-ja...
13.4.2010 16:37:00   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

je še moj reku ja kaki so pa pol oni ko majo sam 3kguser posted image


user posted image najlepši user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
13.4.2010 17:21:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?