|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Calpol ali paracetamolske svečke(zobki, viroz...
12.7.2005 14:09:41   
eva1
Mali je že ponoči malo zakuhal, zjutraj je imel 37.8, potem 38.0*, sedaj ima 38.3* pa me zanima, kaj je boljš sirup, al svečke? Kako pa zgledajo dlesni če gre zobek vn?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Calpol ali paracetamolske svečke(zobki, viroz...
12.7.2005 14:20:03   
Mina1
Pri :duda: naj bi za vročino štelo 38,5* oz. 39*, ostalo ni vročina (tako kot pri nas).

Drugače imamo mi kar Calpol na recept, do sedaj sem ga dala le 1x, ko je imel 39* vročine kar tri dni, pa niso bili zobki.

pa-pa Mina1

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Calpol ali paracetamolske svečke(zobki, viroz...
12.7.2005 14:27:04   
eva1
Sej mu še ne bom zbijala, ampak sam tak da vem!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Calpol ali paracetamolske svečke(zobki, viroz...
12.7.2005 14:30:09   
corfu
ali je sploh nijno, da je vročina ob izraščanju zob?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Calpol ali paracetamolske svečke(zobki, viroz...
12.7.2005 14:36:30   
Mina1
Vročina ob izraščanju zob naj ne bi bila 39* kot recimo pri virozi. Načeloma ni neke vročine pri izraščanju zobkov oz. je minimalna...

Mogoče bodo res zobki, ali pa tudi ne.

pa-pa Mina1

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Calpol ali paracetamolske svečke(zobki, viroz...
12.7.2005 14:37:36   
janja
Mi še vedno dajemo pri nižji vročini Calpol, če pa je vročina visoka (39...) pa paracetamol svečke (bolj primejo). Sicer pa glede zbijanja vročine - jaz sem mu jo zbijala takoj, ko je bila 38,5 in je bil večer (da se otrok ne matra, pa tudi zdravnica je rekla da lahko). Kajti paziti moraš, da otrok ne zakuha in ne dobi vročinskih krčev (zvečer temperatura hitreje narašča - vsaj pri našem je tako).

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Calpol ali paracetamolske svečke(zobki, viroz...
12.7.2005 21:26:43   
Willson
Načeloma velja, da izraščanje zobkov ne spremlja temperatura, sploh pa ne tako visoka, če si merila pod pazduho. Se pa temperatura pri dojenčkih zbija, kadar je višja kot 38.2-38.5, saj pri dojenčkih temperatura lahko zelo hitro na raste. Meni so boljše svečke! Lp

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Calpol ali paracetamolske svečke(zobki, viroz...
12.7.2005 22:13:12   
Annny
Eva, boljše so svečke, saj je doziranje najbolj natančno- pri sirupu pa nikoli ne veš..lahko kaj izpljune, izbruha.

Lp

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Calpol ali paracetamolske svečke(zobki, viroz...
13.7.2005 8:28:15   
kimba
No pri nas je Luka dobil prvi zob 4 dni pred 1. rojstnim dnevom in do sedaj ima 3 (dobil ga je na vsake 14 dni). Pri nas je bila tudi pri vsakem zobu zelo visoka temparatura (tudi 39.5) in smo ugotovili (tudi zdravnica), da je pač bolj nagnjen k temparaturi. Pri vsakem zobu je imel vročino 3 dni. Čez dan sem mu dajala Calpol sirum zvečer sem mu pa dala svečko (tudi če je imel vročino manjšo kot 38.5) ker smo imeli probleme potem ponoč ko je vročina narasla. Te svečke delujejo tudi protibolečinsko tako, da ni nič narobe če mu jo daš prej, vsaj tako mi je rekla zdravnica. Upam da sem ti kaj pomagala.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Calpol ali paracetamolske svečke(zobki, viroz...
14.7.2005 13:34:38   
MINEJA
Se pridružujem mnenju mojih predhodnic. Naš malček je dobil prvi zobek pri treh mesecih in zdravnica nama je razložila, da ko izrašča zobek, nikoli ni večja vročina kot 37.6C. Torej niti slučajno ni tako veliki vročini nad 38C) vzrok zobek!
Ko izrašča zobek je dlesen napeta in svtlo roza, nato pa počsi kuka rižek ...
Drugače pa mi uporabljamo svečke. Vsak sirup ni dober za zobke saj je po večini sladek. Poleg tega je naš pediater bolj pristaš svečk.

LP!

:sloncek::sloncek::sloncek:

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?