|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mož postaja čuden
12.9.2010 19:24:17   
josephine27
Zgodba je dolga ampak bom skrajšala na minimum. Mineva mal več kot eno leto kar je mož zgubil službo. Delal je pri enem privatniku, neki časa so bili sam brez plače no zdaj je šla firma v stečaj. Služba je bila dokler je šlo vse ok skoraj sanjska. Naj povem da ima mož univerzitetno izobrazbo in da je bil temu primerno tud plačan.

Ko je pristal na cesti se je takoj odločil da se bo zaposlil doma.Bil je zelo zagnan. Že prej je imel odprto popoldansko obrt oz. s.p., vendar ni bil pretirano dejaven. Tako je veliko truda vložil v to. Zdaj po enem letu je jesno da zadeva ne bo šla. Odločil se je da bo firno zapru oz. najdu drugo službo. Zaenkrat  še ima s.p.. Sliši se vse ok pa ni, ker je postal v zadnjem letu zelo čuden. razumem ga da ga ta finančna situacija skrbi, po drugi strani pa je postal znova precej otročji, neodgovoren, obnaša še kot kak študent, hodi k očetu in se zanaša na njega, doma se vse zanaša name, ... Občasno pošlje kakšno prošnjo za delo, tud na razgovore je skoraj vedno za tisto kar pošlje ampak potem nikoli ni zadovoljen ker vse primerja s tisto staro, pa take valda ni. Rok si pa je ne bom mazu reče, zakaj sem pa šolo delal reče. Aja kaj bojo pa prjatli rekli, negovi prjatelji imajo itak same fajn službe.Tako povečini ostaja doma. To vpliva zato slabo tud za najin odnos. Prej sva se zelo rekdo skregala zdaj pa vsak teden. Po hiši se sprehaja kot kup nesreče. Res ga ne morem več gledat takega.



_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mož postaja čuden
12.9.2010 19:35:24   
mamamajča
Brala si me, ko sem pisala o podobnih težavah, ne?
Ne vem, kaj naj ti rečem, razen tega, da te popolnoma razumem, ker je pri naju enako.
Spremenil se je 100 na uro, iskala sem možne vzroke, kregala sva se, depresiven je postal, 24/7 na računalniku, brez volje do vsega. Niti ni mel volje it z mano kam, niti ne na pijačo s prijatli...
Včasih aktiven športnik, zdaj ves čas doma.
In ja, prišla sva do zaključka. Služba.
Počuti se popolnoma nekoristnega, sram ga je pred mano, pred znanci, prijatelji, ker ima družino in otroka na poti, za katere pa ne more več prispevati toliko, kot je prej.
Zato, ker smo si včasih lahko privoščili marsikaj, zdaj moramo pač biti malo bolj previdni.
Toliko dejavnikov, ki so ga popolnoma iztirili.
Nisem vedela, če naj ga pustim, da sam spregovori, ali naj pritiskam nanj, da pove, kaj ga muči.
Je pa tip človeka, ki vztrajno govori, da ni nič, da je v redu, globoko v sebi pa izredno trpi.
Zato sem se po dneh zatišja, ko nisva sploh komunicirala, odločila, da otroka odpeljeva in si vzameva čas zase in se temeljito pogovoriva.
Predvsem sem mu dala vedet, da ga imam rada zaradi tega, kakšen je, ne pa zaradi tistega denarja, ki ga je včasih nosil domov in ki ga najbrž ne bo več, ker take službe ne bo več dobil.

Sama svojega moža najbolje poznaš in veš, na kak način mu pristopit.
Želim vama vse najboljše, naj se vama porihta tako kot mora. Upam, da se zaveda, da je le eden izmed mnogih, ki jih je to doletelo in nikakor si ne sme očitat nekaj, kar ni bila njegova krivda. še najboljše bo, če si najde kak hobi, da bo malo aktiven, ne pa da ves zamorjen nekje sedi in ima v glavi samo to težavo.
Srečno!


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mož postaja čuden
12.9.2010 20:38:27   
josephine27
ja pri nas se oba zavedava da je glavni vzrok služba, niti tega ne skriva ( vsaj pred mano ne).
ampak jaz bi šla na njegovem mestu delat bilo kaj sam da bi se počutila koristno. tega pri njemu nekako ne razumem, da noče delat, sploh k gremo finančno tako kot je zdaj na tesno skoz. res nimamo kreditov, pa životarimo tud ne glih. lahko bi si pa privoščili več če bi on spet neki "sigurnega" delal.
upam da se kaj čimprej razvije naprej. verjetno bom spet začela teč da dam vse skup mal ven.


_____________________________



(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mož postaja čuden
13.9.2010 7:44:08   
kalbo
Ne vem, kaj naj ti rečem, ker me kar zmrazi, če se postavim v njegovo kožo. Res pa je, da si je treba tud roke včasih umazat, da te potem pripelje do željene službe.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mož postaja čuden
13.9.2010 16:41:52   
Colt
Podpis Kalbo! Ni važno kakšne papirje imaš, prihajajo časi ko si je treba tudi roke umazat, zato se mi tak čudaški odnos zdi skrajno primitiven in podcenjevalen do ''umazanih rok''.

S takšno mentaliteto ne bo daleč prišel, vajin zakon pa tudi ne.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mož postaja čuden
14.9.2010 9:21:51   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
...tud na razgovore je skoraj vedno za tisto kar pošlje ampak potem nikoli ni zadovoljen ker vse primerja s tisto staro, ....

Naj gre v prvo službo, ki jo dobi. Nato lahko išče boljšo službo naprej.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mož postaja čuden
16.9.2010 14:14:05   
ronja
Josephine, nisem bila v čisto enaki situaciji, vendar je bila malo podobna. Z lubijem sva se spoznala na faksu in v poklicu zelooooo težko dobiš delo. Ko sva diplomirala, sem v bistvu kmalu (še predno sem začela dobro iskat) dobila ponudbo za delo, ki ga delam in sem bila seveda zelo vesela, on pa te sreče ni imel in je še naprej res iskal delo v poklicu. Vendar teh del ni bilo kaj dosti, par razpisov na leto, pa še teh je vsaj polovica že vnaprej dogovorjenih, on ap še brez delovnih izkušenj,... skratka - ni mel šans. In je tudi postal malo čuden: padla mu je samozavest, kar nič dosti se mu ni dalo,... Oče ga je podpiral, da še kar išče v študijski smeri, mama bi rajši videla, da bi si našel pač karkoli, vendar ni hotela nič rečt.

Jaz sem nekaj časa čakala, potem pa sem ga postavila na realna tla: da ne more pričakovat, da ga bo kdo za tako delo vzel kar iz prve, popolnoma brez izkušenj in da je vsako leto, ko bo čakal, izgubljeno, ker potem čudno izgleda: kaj ste delali pa vmes. povedala sem mu, da mi je vseeno, kaj počne, samo da naj si najde nekaj. Magari hobi, da se ful vrže vanj, samo nekaj mora počet. Takrat mi je kar malo zameril, ker ne verjamem vanj, da bi lahko kaj takega dobil kar tako iz prve. Zdaj ve, da je bilo to nekaj najboljšega, kar sem zanj kdaj naredila in mi je hvaležen (sam povedal). No, je premislil, delal najprej nekaj prek študenta in potem si je našel drugo službo, ki mu ni bila všeč (tako bi lahko že prej dobil, pa se ni hotel potrudit). Ampak se je pa čisto spremenil: postal je samozavesten in se tam ogrooomno naučil (sploh na področju, kjer je imel prej težave, nastopanje ipd). In potem je s temi delovnimi izkušnjami dejansko dobil delo v poklicuuser posted image . Brez njih ga pa gotovo ne bi vzeli. In danes mu je tudi v tej službi lažje prav zaradi prejšnje, ker mu tisto znanje hudičevo prav pride.

Torej moj nasvet: bodi iskrena, zbrcaj ga, da nekaj počne, karkoli! Ker doma mu samo samozavest pada in se počuti vedno bolj nekoristen in se začne sam sebi smilit,... In je štala. Karkoli je boljše kot to. Sploh moškim je to težje kot ženskam, me smo malo bolj izpolnjene: tudi če smo z otroki doma, se jih veliko počuti čisto dovolj koristne. Čeprav se to tudi ženskam dogaja, samo se mi zdi, da majo moški še hujše komplekse, da ne prinašajo denarja k hiši...

pogovori se z njim in mu povej, da ga takega ne moreš gledat, da je nekaj treba naredit.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?