|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj pravljice
2.5.2010 15:32:37   
klara2007
zanima me kdaj začeti brati pravljice.
jst sm zadnjič naši hotela prebrati, pa ni in ni imela interesa. ona bi sam slikice gledala pa liste obračala. stari pa smo slaba tri leta.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 15:42:35   
Nina00
Probaj, ko bo malo utrujena. Pa za začetek izber slikanice z malo teksta na vsaki strani. Poskusi pa večkrat. Probaj jih vključit v večerno rutino pred spanjem. Je pa sigurno že dovolj stara za pravljice.

Če rada gleda risanke, si morda sposodita knjigico z njenim priljubljenim risanim junakom. Jo bo morda to pritegnilo.

Pri nas na začetku tudi ni bil preveč zagret za poslušanje pravljice. Sedaj pri treh letih se pa vsak večer pogajamo ali mu prebereva dve ali tri user posted image

< Sporočilo je popravil Nina00 -- 2.5.2010 15:44:59 >

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 16:02:28   
Luni
Uf, mi smo našim začeli brati že pri pol leta, pa ne dolge pravljice, slikanice z malo teksta. Pri treh letih posluša že celo Sneguljčico, Rdečo Kapico, Petra Pana, Dama in Potepuh.... je pa res, da so moji vsi trije zelo radi gledali knjige že od malega....

_____________________________



(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 17:13:45   
senca

Čimprej! :)

Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic! (Albert Einstein)

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 17:16:02   
krtačka
Zelo pozna si. Mi smo začeli pri slabem letu, zdaj je star 2.5 let in obožuje pravljice. Bereva jih vsak dan pred spanjem, če je čas tud čez dan.

(odgovor članu senca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 19:01:29   
Zofy
Hm, meni se tudi zdi, da si malo pozna. Mi smo slikanice že prej gledali in brali (že pri letu), prav pravljice za lahko noč pa smo uvedli, ko smo ukinili dudo (malo pred 2. letom), ker je sicer zaspala brez vsakršne pomoči.

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 20:10:54   
barbara b
Zakaj bi bila pozna? user posted image
Moj do 5 leta ni imel interesa za večerne pravljice, sedaj jih pa bereva vsaj 1/2 ure pred spanjem.


_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 20:18:16   
Anonimen
Kaj pa vem, naša starejša je že čisto od majhnega rada sama gledala slikanice, pri letu in pol ji je bilo treba knjigice brati ure in ure, zdaj pri 4-ih pa sama lista in pripoveduje zgodbo - torej interes za knjige je pokazala zelo zgodaj.
Mlajši pa niso zanimive, ona bi skladala kocke, knjigo privleče na plan mogoče enkrat tedensko, tako da, vsak otrok je poglavje zase.
Če raje gleda slikice, potem bi ji mogoče opisovala te slike, ali pa da sama pripoveduje. Saj ni treba, da je branje klasično od začetka do konca pepelke. Lahko se zgodbo pripoveduje tudi skozi slike, z opisi junakov, oblačil,...

(odgovor članu klara2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 20:22:21   
K_a_t_i
Ko otrok pokaže interes. So si pa zelo različni. Naš bi (zdaj je malo čez 3) poslušal tudi 2 uri skupaj pravljic. Eni pa nimajo interesa niti za eno kratko... So mu pa knjigice zanimive odkar pomnim. Najprej slikice, zdaj slikanice, sam tekst brez slik pa še nismo poskusili. Uživa namreč, ko zraven še gleda slike in komentira.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 21:20:34   
livia
Ta večji redno beremo pred spanjem že kako leto, se pravi od 3 leta dalje. Sedaj, ko skupaj spita s sestrico in imata isti ritual pa posluša še mlajša, ki je sedaj 2 leti stara. Sicer ne pade not tolk kot večja, običajno ima še kako drugo knjigo zraven, da malo lista ali pa se kar uleže s svojim kužijem.

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 21:40:58   
Ileus
Poskusi s pesmicami, mi smo tako začeli ... npr. Pedenjped, Lonček na pike in podobno. So kratke, zabavne, po ena na eno stran, na drugi strani pa zanimiva slika.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj pravljice
2.5.2010 23:24:42   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: klara2007

zanima me kdaj začeti brati pravljice.
jst sm zadnjič naši hotela prebrati, pa ni in ni imela interesa. ona bi sam slikice gledala pa liste obračala. stari pa smo slaba tri leta.


Če ste pozni ali ne- otroci obožujejo slike, zato tudi za njih pišejo-rišejo slikanice.  in tvoja punčka ima interes, če si knjigo ogleduje, je pa to zanjo nekaj novega. Naj si ogleduje, pa ji ti opiši kaj se dogaja, ali pa si skup poglejta slike. Najprej se mora seznanit s knjigami kot novo obliko zabave. Kasneje bo hotela, da ji bereš, saj je že velika punca.


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj pravljice
3.5.2010 10:05:16   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Ileus

Poskusi s pesmicami, mi smo tako začeli ... npr. Pedenjped, Lonček na pike in podobno. So kratke, zabavne, po ena na eno stran, na drugi strani pa zanimiva slika.


se strinjam, tudi naši mali so bile od začetka bolj všeč pesmice, se mi zdi da je lažje pozornost zadržala na eni krajši zgodbi/pesmici, pa še slikca je zraven. pa se mi zdi da se je najprej mogla navadt za kaj sploh gre pri branju knjig, da mora čakat da se zgodba odvija dlje časa. ima tud zdaj navado, da ko knjigo prvič vidi hoče ful na hitro skozi, pol pa šele počasi, skozi vso zgodbo.

(odgovor članu Ileus)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj pravljice
3.5.2010 12:12:25   
klara2007
zakaj bolj pametni če poslušajo pravljice???
meni jih niso nkoli brali, pa  vseeno nisem butasta (sem dokončala faks).

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj pravljice
3.5.2010 12:16:14   
Najaa
Jaz sem mojima kazala in brala knjigice že ko sta sam ležali, ko sta bili dojenček. In imata zelo radi knjige. Pa ne vem al zato al pa imata pač to po meni, ker zelo rada berem.
Če ti prehitro obrača strani, to dela tudi naša tamala, ji govori skrajšano verzijo. Ali pa samo povej, kaj je na slikah in ji pokaži.

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj pravljice
3.5.2010 12:20:38   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: klara2007

zakaj bolj pametni če poslušajo pravljice???
meni jih niso nkoli brali, pa  vseeno nisem butasta (sem dokončala faks).



pa Mozarta tud nisi poslušala, ko si bila še v trebuhu, a ne? kaj bi bilo šele, če bi, madona to bi bla drugi ajnštajn user posted image

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj pravljice
3.5.2010 12:33:33   
Metuljček Cekinček
Joj, nikoli ni prepozno za pravljice, tudi če jih začneš prebirati šele kot odrasla oseba. Pravljice imajo v sebi takšno čudežno moč, da te popolnoma prevzamejo in živijo s tabo še mnogo let.

Lahko pa otrokom začnemo brati že zelo zgodaj, že kot dojenčkom, ampak takrat še ni pomembno, kaj jim beremo, ker samo poslušajo zven tvojega glasu in jim je všeč ritmika tvojega govora. Takrat jim lahko bereš tudi Finance ali pa knjigo, ki jo ti trenutno prebiraš (jaz sem starejšemu brala Vzhodno od raja, mlajši pa Ime rože).

Po prvem letu začne otrok povezovati besede in slike, zato so takrat zelo aktualne kartonke s predmeti iz vsakdana, z živalmi in podobne.

Pri osemnajstih mesecih otroci lahko poslušajo kratke zgodbice oziroma opise, kaj se dogaja na slikah v knjigi - recimo kartonke Medo Jaka.

Pri dveh letih pa pridejo v poštev preproste slikanice, kjer je veliko ilustracij in malo besedila, lahko tudi pesmice - pri tej starosti je bil pri nas zakon Maček Muri.

Kmalu zatem smo začeli hoditi v knjižnico, kjer si otroci lahko sami izberejo knjige, ki jih pritegnejo.

Nina00 je napisala super predlog, da nabavite knjigice z junaki iz risank - Nodi, Fifi in podobne, ker jo bodo znani junaki najbolj pritegnili. Jezik v nekaterih otroških knjigicah je precej čuden, zato je treba včasih besedilo malo prirediti. Se spomnim, da je v Nodiju bilo večkrat navedeno, da se je nekdo "zadenjsko prekopiceval" in sinu ni bilo niti približno jasno, kaj naj bi to bilo.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj pravljice
3.5.2010 19:09:26   
kajalin*
tudi jaz sem moji začela pravljice brati,ko je še bila mali dojenček in jo že od nekdaj zanimajo,kmalu je začela pisati,zdaj pa že bere pa je stara 5 let.Mislim,da je to odvisno od zanimanja otroka.Tudi v gledališče hodi še od čisto malega pa nikoli ni delala cirkusa,ker jo zanima.Vsak ni za vse,moja je pa bolj zajc za šport.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj pravljice
5.5.2010 7:58:05   
barni
Jaz sem kot otrok ogromno prebrala, hitro sem se naucila brati in res sem veliko prebrala, ves čas sem visela v knjižnici, brala sem vse sorte, tudi pravljice, še danes rada preberem kakšno dobro.

Kaj mi je to koristilo? Veliko. Imela sem zelo dobro domišljijo in dober besedni zaklad, pri pisanju spisov v šoli mi ni bil problem napisati 3 A4 formate v eni šolski uri že v OŠ.

Meni se zdi, da branje različne literature zelo vpliva na človekov umski razvoj (pa ne pravim, da mora že 2 letnik brati znanstveno literaturo ali da je potem butast, če ne bere). Samo mislim, da branje pozitivno vpliva na veliko razvojnih točk v človekovem razvoju in koristijo v prihodnosti.

Meni je že in to dostikrat, tudi kdaj ko na izpitu nisem imela ravno veliko pojma, sem se nekako izmazala, ker se znala dobro besede okoli obrniti. Kaj vem, včasih mi pač pride prav.
Verjamem, da mi je branje v mladosti( zdaj berem veliko veliko manj in tisto, kar moram in ne tisto, kar bi rada, žal) prineslo veliko dobrega v kasnejših letih.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj pravljice
5.5.2010 9:28:49   
liliana
Tudi jaz sem kot otrok veliko prebrala.....in tudi kasneje kot ženska......user posted image pa mi kot dojenčku in majhnemu otroku niso pol toliko pravljic brali kot recimo jaz berem hčerki (pa niti ne pretiravam, ker še ne kaže kakega izrednega interesa)......

mojemu mlajšemu bratu pa so kot majhnemu otroku več pravljic prebrali kot meni, ker je takrat že bila hiša dokončana in je bilo več časa za te aktivnosti......pa je bil v osnovni šoli zanj že celi podvig 3 strani knjige prebrati....zadnjih 15 let pa sem sigurna, da ni prebral nobene knjige, ki ni elektronski ali računalniški priročnik......

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj pravljice
5.5.2010 12:32:04   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Jaz sem kot otrok ogromno prebrala, hitro sem se naucila brati in res sem veliko prebrala, ves čas sem visela v knjižnici, brala sem vse sorte, tudi pravljice, še danes rada preberem kakšno dobro.

Kaj mi je to koristilo? Veliko. Imela sem zelo dobro domišljijo in dober besedni zaklad, pri pisanju spisov v šoli mi ni bil problem napisati 3 A4 formate v eni šolski uri že v OŠ.


To bi bil nekako opis mene same.Dodala bi še edino to,da tudi pri nas ni bila ravno navada,da bi brali pravljice,pa sem vseeno knjigožer in še vedno berem tudi pravljice.
No,kakorkoli,ko sem bila prvič noseča,sem seveda v sanjah videla samo sebe,kako sedim v udobnem naslonjaču in mojemu malemu sinku pripovedujem pravljice pred spanjem.No,mojemu malemu sinku ni na kraj pameti padlo,da bi sedel mami v naročju in poslušal neke romantične zgodbice,ko pa ves širni svet čaka,da ga razišče!!Pri kakih dveh letih in pol mi je uspelo kvečjemu to,da mi je sedel v naročju in listal knjigo,jaz pa sem s vsake strani uspela prebrat stavek ali dvauser posted image .Potem je prišlo obdobje,ko sem si morala pravljice izmišljevat sama-bolj je bila čudna,rajše jih je imel.
No,sedaj je star pet let in pol in prav rad posluša tudi daljše pravljice,še rajše pa knjige gleda sam.Bere še ne,vendar s pomočjo domišlije ponavadi sam sestavi zgodbo.Sestrica je stara dve leti in pol in kaže malo več zanimanja za zgodbe,vendar se vseeno hitro naveliča in odide vstran.
Bi rekla,otroci s(m)o si različni,vsak pokaže interes za nekaj drugega in prav je tako.


(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?