|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepivo SYNFLORIX??
20.4.2010 16:47:43   
lily81
Živjo,

imam 16 mesečnika, in ga bomo cepili s cepivom Synflorix. Malček je imel že šest zaporednih vnetij desnega ušeska..zadnje dvakrat celo gnojno... Bila sva pri vsem možnih otologih v Ljubljani, in vsi so mi svetovali ceplenje.. Zanima, če ste ve mamice opazile kakšne stranske učinke, če je cepivo pri vaših malčkih delovalo?

Hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepivo SYNFLORIX??
20.4.2010 23:01:19   
Najaa
No to bi pa tudi mene zanimalo. V kratkem bo mlajša hčerka cepljena s tem cepivom. Starejša je bila pa s tistim drugim, sem pozabila, kako se mu že reče. Stranskim učinkov ni imela.

(odgovor članu lily81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepivo SYNFLORIX??
21.4.2010 14:31:48   
zmajaz
Naša 2 sta oba cepljena. 2-letnica je imela prejšnjo zimo 3x ali 4x vnetje ušesa, jeseni je bila pa cepljena in letos (še) ni imela nobenega vnetja. Ta mali pa je bil (čisto preventivno) cepljen s tem cepivom že pri 7 mesecih, zdaj bo star 1 leto in zaenkrat še ni imel nobenega vnetja. Naš pediater to cepivo zelo priporoča. Stranskih učinkov pa ni bilo nobenih.

Najaa - tisto drugo cepivo je pa Prevenar - oba sta OK, samo da novejši Synflorix pokriva več sevov, Prevenar je pa bolj preizkušen, ker je že dlje v uporabi. Prihaja pa zdaj baje tudi 13-valentni Prevenar - samo še ni na voljo.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 21.4.2010 14:33:09 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepivo SYNFLORIX??
21.4.2010 16:51:36   
lily81
zmajaz full hvala za lepe informacije....močno upam, da bo cepivo pomagalo tudi mojemu škratuuser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepivo SYNFLORIX??
3.5.2010 16:35:00   
lily81
zmajaz..še nekaj me zanima.. ali mora biti otrok za to cepivo čisto zdrav..namreč meni je infektolog, ki ga bo cepil rekel, da je važno samo da nima vročine...

Jutri sva naročena na cepljenje, pa je danes zjutraj začel pokašljevati, pa malo mu iz nosa tečeuser posted image ....

Kot zakleto, nikakor ne moemo priti do tega, da bi bil mali vsaj en teden zdrrav..

(odgovor članu lily81)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepivo SYNFLORIX??
3.5.2010 17:42:43   
zmajaz
Kolikor vem smrkav nos ni ovira za nobeno cepljenje - tudi moja dva sta že bila kdaj smrkava, pa sta bila vseeno cepljena. Samo vročine pa res ne sme imeti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lily81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepivo SYNFLORIX??
3.5.2010 20:24:34   
jakaracman
Naša, ko je bila cepljena je bila bolna, vročine pa ni imela.Vse oK.

(odgovor članu lily81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepivo SYNFLORIX??
3.5.2010 21:22:31   
*anamor*
Tudi jaz imam s tem cepivom dobre izkušnje. Mi smo bili zaradi gnojnega vnetja ušes celo 8 dni v bolnišnici, nato pa nonstop bolni. Ko pa smo se cepli je pa zdaj boljše.
Moral pa je biti zdrav, da ga je pediater cepil.


_____________________________

Sinek moj je najvecji zaklad v mojem zivljenju

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cepivo SYNFLORIX??
3.5.2010 21:31:43   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: *anamor*
Moral pa je biti zdrav, da ga je pediater cepil.

Ja - ampak smrkav nos ne štejejo kot da je otrok bolan. Mene so pred cepljenjem vprašali, če je otrok zdrav, pa sem rekla, da je smrkav, in so rekli, da to ni nič ter lepo cepili.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu *anamor*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepivo SYNFLORIX??
4.5.2010 19:21:24   
boni25
Ojla
Mi smo tudi nasega malega cepili s tem cepivom.Je mel od septembra vsakih 14 dni vnetje uses.Dobili smo eno cepivo drug teden pa se enega,star bo 2 leti.Kar se tiče stranskih učinkov je nam zdravnica rekla da je dobr da je otrok naslednji dan se doma in da se v 24 urah pokaze če je kaj.Nas je naslednjih dan začel bruhat,sam ne vem če je blo glih zarad tega.Drugač nasa zdravnica zelo hvali to cepivo zato nam je tudi priporočila tega.Upam da bo delovalo.

lp

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepivo SYNFLORIX??
4.5.2010 20:22:47   
lily81
no nam so prestavili cepljenje, ker je preveč bolanuser posted image ..danes je začel še bolj grdo kašljati, smrklja je za izvoz, od zadnjega virusa, ki ga je staknil(infekcijska mononukleoza), še vedno niso šle bezgavke nazaj..tako, da so mu danes spet vzeli kri..in če bodo izvidi ok, ga bomo cepili naslednji torek..
no drugega nam ne preostane, kot čakati do nasledjega torka in upati, da se do takrat pozdravi...revček že od marca ni bil v vrtcu..najbrž ga bo treba spet uvajati..sigurno je že pozabil, da je sploh kdaj hodil tja...
lp...in hvala za odgovore

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?