|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko hrane čez HR mejo
6.5.2010 22:47:46   
LAVKK
Pozdravljeni!

Mi gremo drugi mesec že na morje, na Brač. Gremo prvič v apartma.

In me zanima, ALI MORDA KDO VE, KOLIKO LAHKO NESEŠ OZ. PELJEŠ HRANE ČEZ HRVAŠKO MEJO? Iščem in iščem na netu, če bi kje to najdla kaj lahko in kaj ne, pa ne najdem odgovora. Zato sem se obrnila na vas.

Upam, da mi bo katera odgovorila na moje vprašanje.

Lep pozdrav vsem

_____________________________

Moji dve sončici:

LARA 31.12.2005 (17.51)
LEA 14.08.2009 (15.51)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko hrane čez HR mejo
7.5.2010 6:49:21   
Hope2
A tam ni za kupituser posted image

Mi nesemo samo tisto, kar imamo v hladilniku, ostalo kupimo v Konzumu, se pač en dan odpeljemo v šoping, nakupimo,gremo še na kak kofetek, tortico...... kruh in še kako malenkost pa kupimo v lokalni trgovini. Cene so iste, nekaj je celo ceneje, tak da mi ne vidimo razloga za transport

Odgovorit ti pa ne znamuser posted image

(odgovor članu LAVKK)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko hrane čez HR mejo
7.5.2010 8:16:28   
špelin@
Mislim, da ni več omejitve, popravite me, če se motim user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko hrane čez HR mejo
7.5.2010 8:24:12   
aleži
Mi naredimo isto kot Hope. Vzamemo iz hladilnika stvari, nekaj za pot kupim: sendvič, sok, voda, piškoti: vzamem še poleg tega: sol, sladkor, kis, olje, kuhinjsko krpo, za pomivat posodo, gobice,....za prvi dan kakšno pašto in paradajzovo mezgo.
Drugo pa kupimo sproti: naredimo en soping pa imamo mir za nekaj dni.

Itak nobeden ne gleda v avtomobile kaj imaš s seboj (nas niso nikoli nič vprašali in pogledali). Tako, da komot vzami kar potrebuješ.
Naj ne bi se neslo: meso, mleko, sir...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko hrane čez HR mejo
7.5.2010 8:32:56   
Natty5284
Jaz nesem zraven poplnoma vse, sploh meso. Nič ne kupujem doli, razen vsak dan sproti kruh, kakšne jogurte in pdb. Ali pa če slučajno kaj doma pozabim pa doli ugotovim. Za celih 14 dni si tudi ponavadi že vaprej skuham in doma kar zamrznem tako da mi doli ni potrebno kaj preveč packat. Kaj vem, tako sem že navajena od malega,  je moja mami imela enak sistem. Je pa res, da se cene ne razlikujejo veliko od naših, razen gaziranih pijač (Coca cola, Fanta, Sprite)...

_____________________________

Lp Natty

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko hrane čez HR mejo
7.5.2010 8:33:56   
špelin@
http://www.ringaraja.net/forum/Spremenjen_predpis_glede_uvoza_hrane-HRVA%C5%A0KA/m_4233551/tm.htm

"S 1. junijem 2009 je na Hrvaškem pričel veljati nov pravilnik o uvozu izdelkov živalskega porekla. Tako je po novem dovoljeno vsem državljanom EU preko hrvaške meje brez dodatnih veterinarskih pregledov in plačila carine pripeljati do 10 kg mesnih izdelkov, mlečnih proizvodov, olj in ostale hrane, ki vsebuje mleko in meso. Enako je tudi z mlekom v prahu in ostalo hrano za dojenčke, ki jo je dovoljeno uvoziti v skupni količini do 10 kg.

Novi pravilnik državljanom EU dovoljuje tudi prevoz neomejenih količin kruha, piškotov, peciva in testenin, prav tako pa je dovoljeno s seboj pripeljati do 20 kg rib, škampov, jastogov in školjk."

"Carina se pri prestopu hrvaške meje ne plača tudi za naslednje blago, ki ga lahko čez mejo pripelje ena oseba:
- 200 cigaret ali 250 g tobaka
- 1 l žgane pijače
- 2 l likerja
- 2 l vina
- 50 g parfuma
- 250 ml toaletne vode."

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko hrane čez HR mejo
8.5.2010 21:22:53   
viv_
Na hrvaškem so stvari nekatere celo cenejše kot pri nas. Pa tudi zunaj - pica je cenejša, kave so cenejše...

Res ne razumem, v čem je point tovorjenja zalog hrane s seboj. Ampak OK, vsak po svoje.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?