|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko otročkov imate?
13.5.2010 13:07:43   
katarincatinca77
Mene pa zanima, koliko otročkov imate? Mi imamo trenutno 2 (punčko in fantka), že od nekdaj pa si želim imeti 4. Problem pa je glede prostora, imamo namreč samo 1,5 sobno stanovanje. Kakšno je vaše mnenje? Ali se da imet 4 otroke v tako majhnem stanovanju?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 13:30:42   
kristinaj
jaz še enega ne bi imela v tako malem stanovanju... kam pa zložiš vse stvari, kje pa spite... meni je to majhno, ker tako mi kot otroci rabimo svojo zasebnost in prostor...... trenutno smo v 3 sobnem pa mi je premajhno...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 13:48:39   
tajtaja
Mi jih imamo pet na 350 kvm. Smo pa bili pred tremi leti še na 1oo kvm (medtem smo zidali) in je bilo kar tesno. In z shranjevanjem stvari, kot tudi sem mela občutek, da smo bili en drugemu na glavi in se nisi mel kam umaknit. Pa smo že tedaj imeli 3 sobe plus kuhinja-jedilnica-dnevna v enem.
Zdaj se pa kar razgubijouser posted image in se hecam, da če hočem kerega priklicat, da mi kaj pomaga, bi rabila megafon, če pa mam kaj za dat, me pa slišijo iz najbolj oddaljenega kotauser posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 13:57:20   
emina83
Seveda se da. Nas je živelo 7 na 120kvm, pa nič nismo bili en čez drugega.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:00:22   
tajtaja
Saj da se, sigurno, od tega noben ne bo umrl. Je pa vprašanje kvaliteta bivanja!

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:05:16   
Pupa1
MA ni šans, da imam 4 otroke v tako mini stanovanju... Kam daš pa vso kramo? Oprosti, ampak ne mi zamerit, ker lahko se motim. Namreč: Da ne bomo čez par let po TV tedniku ali na Preverjeno gledali en tak socialni problem pa skupaj zbirali denar za večje stanovanje itd. Ker tole je čist neodgovorno... 
Mi smo 4,pa imamo 100 m2, je ravno prav, oziroma jaz bi itak imela večjega, še ena soba mi manjka, no, zdaj imam le 2 spalnici, rada pa bi da imata otroka s časom vsak svojo otroško sobo.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:06:34   
Hope2
6 ljudi v 1,5 sobnem stanovanjuuser posted image , kje se spi, kje se uči, kako se en lahko uči, drugi igrajo, mama kuha, ati TV????  Pa bog ne daj, da kdo pride na obisk, al otroci ne bodo smeli pripeljati prijateljevuser posted image . Men ne gre pod nobenim pogojem. Razen da je to 1,5 sobno stanovanje vsaj 100kvadratov veliko in se ga da pregraditi

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.5.2010 14:11:53 >

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:09:41   
ledenaa
Imam toliko otrok kolikor si jih lahko privoščim in jim nudim vse kar potrebujejouser posted image
želje in realnost sta 2 različni stvari
Jaz hočem imeti 10 otrok- to je moja želja. Mogoče bo nekoč,če zadanem na lotu,do takrat bo pa samo želja user posted image

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:17:03   
špelin@
Nas je trenutno 5 na cca. 50 kvadratih. + en majhen pes. In nam je prav fino. 3 otroci imajo svojo (veliko) sobo, dnevna je obenem tudi najina spalnica, imamo kuhinjo z dovolj veliko jedilnico ter računalniškim kotičkom in (pre)majhno kopalnico. V bistvu je edini problem mini kopalnica user posted image

Odvečno kramo shranimo pri tašči, tako da s tega vidika ni panike user posted image

Ko se ta večja recimo uči, ima mir v računalniškem kotičku v jedilnici, maledva sta v otroški ali v dnevni oz. obratno. Ne vidim problema. Čeprav se ona najraje uči na svojem pogradu, kjer lahko res v miru kraljuje user posted image

Vsekakor pa se zavedamo, da je tole b.p. izvedljivo, dokler so otroci majhni, potem lahko pride do gneče, zato gledamo naprej in počasi prihaja tudi čas za selitev na večje user posted image

Aja, še nekaj sem hotela napisat: tudi za prijatelje se najde dovolj prostora in imamo velikokrat res "full house", ob nekaterih vikendih dodatno še otroški pižama party.

Edini pravi minus je dejstvo, da moraš ob tako majhnem stanovanju res redno pospravljat vse prostore, ker nimaš nobene sobe, kamor bi ob nujnih primerih zmetal navlako in bi stanovanje izgledalo ok user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 13.5.2010 14:22:59 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:23:23   
TuBoLina_86
trenutno samo še 1, upam pa, da bomo lahko meli še 2.... ali pa vsaj še 1 user posted image želja mi je imet 3.... tudi finančno bi nam šlo skoz z 3 otroki, da nam nebi nič primanjkovalo user posted image user posted image a nekega luksuza pa tudi nebi meli user posted image user posted image user posted image

lih normalno bi nam bilo, upam.... če bi pa mela plačo, kot jo majo ministri, bi pa tudi imela več ko 3 otroke seveda... ampak, naša država samo hoče imeti nataliteto, a financ pa nam ne dajo, da bi lahko otrokom nudili normalno življenje.... zato bom mela tolk otrok, da bom jim lahko nudila tisto, kar rabijo in želijo...

upam na št 3, če ne pa bomo imeli vsaj 2....



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:29:11   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

6 ljudi v 1,5 sobnem stanovanjuuser posted image , kje se spi, kje se uči, kako se en lahko uči, drugi igrajo, mama kuha, ati TV????  Pa bog ne daj, da kdo pride na obisk, al otroci ne bodo smeli pripeljati prijateljevuser posted image . Men ne gre pod nobenim pogojem. Razen da je to 1,5 sobno stanovanje vsaj 100kvadratov veliko in se ga da pregraditi

Podpis - 4 otroke v 1,5 sobnem stanovanju si res ne predstavljam. A mislite še kaj na dobrobit otrok ali samo na svoje želje po številu otrok?

Midva imava 2 otroka na 70 kvadratih (v hiši), pa nama je žal, da ne bosta molgla imeti vsak svoje sobe - čeprav pa imamo možnost, da bo, ko bosta že večja (najstnika) en imel sobo v spodnjem štuku pri starih starših.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:39:02   
Najaa
2 na 50 kvadratih, pa je že kar prostorska stiska. Pa ne da se ne bi meli kje igrat. Krame mamo tolko, da  moram bit presneto iznajdljiva, kam vse dat in vse nepotrebno pomečem strani. Ja, po drugi strani vsaj navlake in nepotrebne šare nimamo. user posted image
Kakor je ena rekla, se vse da sam kvaliteta bivanja je vprašljiva. Jaz si želim, da bi čez kaki dve leti ali najkasneje, ko gre tavečja v šolo, imeli vsaka svojo sobo. Bomo vidli, če nam to ratalo to uresničit.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:46:49   
*miska.mcc*
3 otroke na 70 kvadratih.(ful guzvauser posted image )
ta vecja2 imata veliiiko sobo. imam velik jedilni prostor s kuhinjo in srednje veliko dnevno. v prostoru, kjer je bila prej kuhinja bo ninina soba. mi2 trenutno spiva v dnevni na Flekini sedezniuser posted image
(zelo podobno kot spelina)

ja, kopalnica je tudi cist cist premajhna˙1,5x1,2muser posted image se mi zdi
imava pa v planu zrihtat mansardo. spalnica plus 3 sobe plus kopalnica. spodaj pa bo ogromen odprt prostor- dnevna, jedilnica, kuhinja. kabinet/utility/garderoba.
wc s tusem in veža s stopnišcem.(upam, da bo prek, predno otroci odrastejo)
aaaaahhhhhhhh....

< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 13.5.2010 14:48:03 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:53:27   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
mi2 trenutno spiva v dnevni na Flekini sedezniuser posted image
(zelo podobno kot spelina)

Hehe, midva že kar nekaj let ne spiva več na sedežni, preveč neudobno user posted image
Privoščila sva si ornk posteljo, ki potem služi kot "sedežna" za valjanje od gledanju TV-ja. Posteljnino spravim, gor pa pogrnem eno orjaško trpežno deko user posted image Odrasli obiski pristanejo v jedilnici, sva dala za stole eno malo premoženje, da so res udobni user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:54:48   
rija
punce, kaj pleteničite....važno je, da se imamo radiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 14:56:54   
anckabancka
Nas bo z mesecem julijem 6 na 70 kvadratih. Imamo veliko otroško sobo, kjer spijo vsi trije fantki in najino spalnico ter velik dnevni prostor s kuhinjo in dnevno sobo. Zaenkrat ni panike s prostorom. Odvečno kramo imamo v kleti in garaži, sezonsko garderobo pri mojih starših... Če ne bi imeli še garaže in kleti bi bilo pa kar tesno.

Zaenkrat nam je čisto fajn, otroci imajo dovolj prostora za igro... Vsi otroci so še majhni (prvi bo julija 5 let) in verjetno bo drugače, ko bo šel prvi v šolo in bo rabil malo miru.
Mislim, da tudi čez 2 meseca, ko bo dojenček ne bo panike s prostorom. Sčasoma pa se bomo morali seliti na večje, ker otroci rastejo in bodo rabili več zasebnosti in miru.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 15:00:11   
NatyTaja
Jaz pa menim, da imajo otroci na manjši površini čisto prednost!! Vsaj vedo drug za drugega in se po moje čisto prilagodijo situaciji. Sestra živi v enosobnem stanovanju s štiričlansko familijo - pa jim čisto nič ne manjka. Nas je pa 5 na 100 kvadratih in bi komot imeli še kake tri otročke! (verjetno jih ne bomo imeli, ampak iz drugih razlogov) Kje pa piše, da morajo imet otroci vsak svojo sobo??? Če jih naučiš enga reda lahko čisto normalno živijo v sožitju - ko se večji uči, dela nalogo pač manjše pelješ na sprehod, gledajo v tišini risanko...Obstajajo tudi primeri, ko imajo mali vsak svojo sobo, učijo se pa v kuhinji za mizo...
Po moje čisto sama presodi, koliko ste zahtevni in kake so vaše možnosti razširitve za prihodnost.
Kar se pa prijateljev tiče - sej otroci se lahko zuni igrajo, ni treba, da ti celo stanovanje v luft vržejo. Mi smo v hiši, pa so otroci s prijateljčki večinoma zuni.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 15:04:52   
Pupa1
Saj navsezadnje je res najbolj pomembno zdravje, pa seveda to, da se imate radi, kot pravi Rija. Ampak če si že vprašala za mnenje...Takoj za zdravjem in ljubeznijo pride na vrsto kvaliteta življenja in s tem bivanja in le ta je (vsaj pri meni je tako) odvisna od velikosti stanovanja.  Ko vidim, kako ste ene na 50 m2 z 2 ali 3 otroci , matr... svaka vam čast. Meni je tot fuul premajhno.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 15:06:15   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: rija

punce, kaj pleteničite....važno je, da se imamo radiuser posted image

Ja, prid' sem, no user posted image   user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 15:09:05   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Mene pa zanima, koliko otročkov imate? Mi imamo trenutno 2 (punčko in fantka), že od nekdaj pa si želim imeti 4. Problem pa je glede prostora, imamo namreč samo 1,5 sobno stanovanje. Kakšno je vaše mnenje? Ali se da imet 4 otroke v tako majhnem stanovanju?


Daj najprej poskusi s tremi otroci v 1.5 sobnem, pa potem razmišljaj kako bo s štirimi?

Mi smo 4je (2 otroka) na 80kvm.
Dokler smo bili trije smo bili v enosobnem, ne predstavljam se, da bi nas tam bilo več. Še tri je bila gužva, še posebej ko je bil otrok večji.



(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 17:57:15   
Sofi
Mi smo štirje na skoraj 100 kvadratih in si ne predstavljam, da bi nas bilo več. Saj ne, da bi si bili napoti, to sploh ne, ampak vedno imamo premalo omar in prostora za stvari, ki jih trenutno ne rabimo (4 volani za PS, igrače, kitare...). Prav zares bomo morali razširit hiško.

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 18:14:25   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Mene pa zanima, koliko otročkov imate? Mi imamo trenutno 2 (punčko in fantka), že od nekdaj pa si želim imeti 4. Problem pa je glede prostora, imamo namreč samo 1,5 sobno stanovanje. Kakšno je vaše mnenje? Ali se da imet 4 otroke v tako majhnem stanovanju?

Ne.

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko otročkov imate?
13.5.2010 18:40:05   
eva1
Nas je 5 na 100 kvadratih..men je čist kul, niti najmanj se mi ne zdi premajhno..odvečna krama v kleti ali podstrašju...če nam bo ratalo da bomo imeli 1x svojo hiško več kot 140 kvatratov sploh nebi imela, brezveze..
Aja v 1.5 sobnem stanovanju pa res nebi imela tok otrok, to pa res ne!

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koliko otročkov imate?
14.5.2010 7:05:56   
barni
Jaz si v maldosti ne predstavljam, da ne bi imela svoje sobe. Pa sva kot otroka imela z bratom skupaj sobo, tudi spala sva občasno v isti postelji, ker je stalno ponoči k meni ali k mami hodil.

Pa se mi bi direkt zmešal, če bi morala v puberteti deliti sobo z njim. Kaj vem, rabila sem svoj prostor in imela sva čisto druge interese, pa še mlajši je bil.

Tudi kolegice, ki so vrsto let živele skupaj z brati/sestrami v isti sobi, so v času odraščanja iskale možnost, da bi imele svojo sobo. Pri najmanj dveh družinah so že v OŠ pregradili dnevno ali pa otroško sobo, pač kar se je dalo, da so le imeli vsak svoj kotiček.

Meni se zdi pomembno, da ima otrok svoj prostor, kamor se lahko umakne, ko to želi ali pa potrebuje. Pa to ne pomeni, da potem ne ve, da obstajajo še drugi člani družine.

Jaz še zdaj, ko sem na svojem potrebujem svoj kotiček (za ustvarjanje, za službene stvari, za meditacijo, za to, da se malo umaknem) in sem si ga hvala bogu lahko izborila, ker imamo toliko prostora.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
14.5.2010 8:27:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?