|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 13:56:57   
*miska.mcc*
 moja stara mama je dobila novo zdravilo (tritace)

pa zdaj niti nisem prepricana za odpravit  katero tezavo. jih ima kar velik kupček. od revme, srce ji nagaja, ledvice, kri mora redcit s tabletami....pa še pa še.

hocem rect, da je imela prej neko drugo zdravilo. in ji je to prejsnje zdravilo zdravnica zamenjala s tem-tritace.

odkar ga jemlje ji noge nenormalno zatekajo, slabo ji je, prebava je u *****. danes se ji je pojavila povrh vsega še sveza kri. (krvavitev, kot menstruacija)
menstruacije nima ze doooolgo casa, saj je stara 72 let.

pač, mama je jamrala, da se obupno pocuti, da ji zatekajo noge, da je cela napihnjena ko zaba..... in sem jo vprasala, ce ima mogoce kake nove tablete.

ima-tritace

potem sem pa brala navodila za uporabo, in med vsemi stranskimi ucinki, ki jih mama ima, pise še, da je treba biti med uvajanjem tega zdravila pod strogim zdravniskim nadzorom. ona je dobila te tablete 14 dni nazaj. zdravnica jo je odpravila z receptom in adijo. nobene kontrole, ne nista.

zdaj me pa res skrbi, ker pise tudi, da je lahko v skrajnem primeru tudi smrtno nevarnouser posted image

itak sem jo naterala, da poklice zdravnico, in je jutri narocena. samo mama pravi, da 100% zdravnica ne bo hotela menjat tablet. (ni ravno priljubljena med ljudmi)

mah....totalno zmedeno napisano. niti ne vem kaj sem hotela vprasat. samo skrbi me....user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 30.6.2010 13:58:38 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 14:10:55   
zvesta
pelji jo danes k dežurnemu.... oziroma takoj v avto pa k zdravniku... to nima kaj na jutri čakat...

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 14:12:18   
Najaa
Kaj pa če gre še po drugo mnenje? Če ima take težave s tem novim zdravilom, mogoče njenemu organizmu ne pašejo. Zakaj ji je pa sploh menjala zdravilo? So bila prejšnja slabša ali kaj?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 14:12:28   
*miska.mcc*
njej se to vlece ze 14 dni....ni iz danes na nutri. ampak aaaah sem smotana....je jamrala, ampak nisem polagala pozornosti, ker itak vecino casa jamra.
danes, ko je pa kri omenila me je pa užgalouser posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 14:13:22   
*miska.mcc*
naja, kar zamenjala je. prejsnje je cisto lepo prenasala. samo rekla ji je...no, bom zamenjala ta zdravila za ta. cena po mojemuser posted image

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 14:16:35   
Anonimen
kolikor jaz vem, so to tableti proti bolečinam. taki, da lahko postaneš odvisen od njih.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 14:19:42   
*miska.mcc*
za krvni tlak jih jemlje.

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 14:24:07   
eva1
Tritace spadajo v skupino beta blokatorjev(vsaj mislim, sem že nekaj časa na porodniški user posted image ) in so za zniževanje krvnega tlaka..nisem še zasledila, da bi kdo pri uvedbi te terapije mogel biti na kašni posebni obravnavi...seveda pa možno da tvoji mami zdravilo ne odgovarja, mogoče kombinacija zdravil(če jih več jemlje). Najbolje da grete k zdravniku, ali pa vsaj pokličite danes in vprašajte kako in kaj dalje!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 14:27:25   
Najaa
Kar naj se oreng pritoži, da ji ne odgovarjajo zdravila in naj ji da stara nazaj.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 14:31:18   
zvesta
pa naj nekdo z njo gre k zdarvniku, če ne ve zakaj ji je zamenala zdravila in če je doktorica čudna,,,

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 14:32:29   
*miska.mcc*
ja, razmisljam, da bi sla z njo, ja.
sem ji rekla prej, da grem lahko z njo, pa ni hotla. da se bo ze zmenila. v naslednjem stavku pa: ja, ce mi pa ne bo hotla menjat....ja kaj pa najuser posted image

tko da, naj gre sama. in ce ne pride z starimi tabletami domov, jih bom pa jst nazaj isti moment nesla.user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 30.6.2010 14:34:23 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 17:17:27   
luan
Tritace niso tableti proti bolečinam in ne spadajo v skupino beta blokerjev.So zaviralci angiotenzinske konvertaze in so enokomponentni pripravki.Uporabljamo za zdravljenje visokega krvnega tlaka, kongestibvnega srčnega popuščanja, za zdravljenje po srčnem infarktu, preprečevanje srčnega infarkta, možganske kapi,....
Ja možno je da ima gospa reakcijo na zdravilo saj praviš, da jih ima več in je lahko v interakciji s kakim zdravilom.Vsekakor naj gre do svoje osebne zdravnice, lahko da je bilo kaj spregledano.

_____________________________

Temni šolni mraka odstopicajo v gosjem redu slabih šal, da luč razuma odvesla v morje modrih ogledal.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 17:27:57   
tlb
Jaz mislim, da bi morala it ti z njo k tj zdravnici; si "prave volje" :)
Vprašanje, zakaj ji je menjala staro zdravilo za tritace. Stranski učinki so seveda vedno možni pri vsakem zdravilu;če je prejšnje dobro prenašala res ne vidim razloga za menjavo.

Drgač pa je tritace kar "dobro zdravilo", spada v skupino tim. ACE zaviralcev, uporablja se večinoma za nižanje krvnega pritiska, ima pa tudi ugoden učinek na ledvice in srce, na ožilje nasploh. Mogoče prejšnje zdravilo ni bilo iz te skupine in je mogoče zdravnica ocenila, da bi tvoja stara mama bolj otrebovala zdravilo iz skupine ACE zaviralcev? Ne vem, mislim, da bi morala tvoji stari mami vsaj malo razložit kaj in kako in zakaj.....

"Menstrualna" kravitev pa verjetno nima veze s tritace, naj se pokaže ginekologu!!! Katera zdravila za redčenje krvi pa jemlje? Da nima "preveč redke krvi" in je posledično bolj nagnjena h krvavitvam in je mogoče ta vaginalna krvavitev posledica neurejenega strjevanja krvi. Ampak vseeno ni za zanemarit! lahko je kaki user posted image vzrok.

Fajn porihtajte!
LP

< Sporočilo je popravil tlb -- 30.6.2010 17:28:54 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 18:35:34   
*miska.mcc*
hvala za odgovore. jutri dopoldan bom sla do nje in ji bom probala vse to kar ste mi svetovale razlozit.

ja, je rekla tudi, da bo ginekologinjo poklicala.

uporablja se večinoma za nižanje krvnega pritiska, ima pa tudi ugoden učinek na ledvice in srce, na ožilje nasploh.


z vsem zgoraj nastetim ima tezave.

se 1x hvala. vam jutri porocam, kako s(m)o se zmenili pri zdravnici.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 20:39:22   
*bubi*
Ne bi bilo slabo, če bi napisala, katero zdravilo je prej jemala oz. namesto česa je dobila Tritace?



_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
30.6.2010 21:06:59   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Ne bi bilo slabo, če bi napisala, katero zdravilo je prej jemala oz. namesto česa je dobila Tritace?



ne vem. ima celo skatlo za cevlje tablet. bom jutri napisala kaj jemlje pa prepisala sem.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
1.7.2010 7:17:30   
sončnica24
Miška nočem te strašit samo s tem ni heca, kolikor jaz vem so tritace tablete med drugim tudi za redčenje krvi jih je moja babica jedla, ampak jih po lanski možganski krvavitvi več ne sme jesti. Simtome kot jih opisuješ je tudi moja babica imela s tem da je imela še pljučnico zraven, pa še dobro da smo poznali glavno sestro na nevrološkem oddelku ker je verjetno danes ne bi bilo več med nami. Ljudje, ki jemljejo tablete za redčenje krvi morajo v primeru krvavitve k zdravniku saj lahko izkrvavijo. Upam da je v vašem primeru krivo samo to da ima babica druga zdravila, v nasprotnem primeru pa bodite pri vsakem zdravniku full trmasti in ne popuščajte.

Pa še en dobronameren nasvet, kupite škatljico za zdravila in ti ali pa tvoja mama oz. nekdo ki ve kako mora zdravila jemati to nastavlja, še boljše če je možnost da ji nekdo da zdravila takrat ko jih mora vzeti, lahko da je kaj zamešala.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
1.7.2010 7:21:02   
*miska.mcc*
soncnica hvala! bomo videli, kaj bo danes. glede odmerjanja pa dvomim, da je zamesala. je se zrlo vitalna in pamet ji se normalno deluje. v bistu mi nikako ne gre, da bo kmalu stara 80 let. se mi zdi tam, ok 60user posted image

vse se dela sama. pospravlja, kuha, pere, obdeluje njivo....saj pomagamo, ko rabi. ampak vecino pa vse sama postori.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
1.7.2010 10:42:43   
petra2a
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

moja stara mama je dobila novo zdravilo (tritace)

pa zdaj niti nisem prepricana za odpravit  katero tezavo. jih ima kar velik kupček. od revme, srce ji nagaja, ledvice, kri mora redcit s tabletami....pa še pa še.

hocem rect, da je imela prej neko drugo zdravilo. in ji je to prejsnje zdravilo zdravnica zamenjala s tem-tritace.

odkar ga jemlje ji noge nenormalno zatekajo, slabo ji je, prebava je u *****. danes se ji je pojavila povrh vsega še sveza kri. (krvavitev, kot menstruacija)
menstruacije nima ze doooolgo casa, saj je stara 72 let.

pač, mama je jamrala, da se obupno pocuti, da ji zatekajo noge, da je cela napihnjena ko zaba..... in sem jo vprasala, ce ima mogoce kake nove tablete.

ima-tritace

potem sem pa brala navodila za uporabo, in med vsemi stranskimi ucinki, ki jih mama ima, pise še, da je treba biti med uvajanjem tega zdravila pod strogim zdravniskim nadzorom. ona je dobila te tablete 14 dni nazaj. zdravnica jo je odpravila z receptom in adijo. nobene kontrole, ne nista.

zdaj me pa res skrbi, ker pise tudi, da je lahko v skrajnem primeru tudi smrtno nevarnouser posted image

itak sem jo naterala, da poklice zdravnico, in je jutri narocena. samo mama pravi, da 100% zdravnica ne bo hotela menjat tablet. (ni ravno priljubljena med ljudmi)

mah....totalno zmedeno napisano. niti ne vem kaj sem hotela vprasat. samo skrbi me....user posted image



a ni stara 72? ne kmalu, čez 8 let bo 80.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
1.7.2010 10:48:42   
*miska.mcc*
ja, 72 je bila ja....malo narobe sem napisala.....da gre proti 80 sem hotla.

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu petra2a)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
1.7.2010 14:59:03   
*miska.mcc*
no tkole je....
vceraj ni vzela tritace. danes je dobila nazaj staro zdravilo- tritazid. in se že boljse pocutiuser posted image

jemlje pa: (se opravicujem, ce bo kaka vejica pri mg napisana, ker sem prepisovala na hitro)

atoris 10mg -1x na dan (holesterol)

tritazid 5mg/25mg (to ne vem zakaj ima tako napisano) 1x na dan (krvni tlak. to ji je zdravnica zamenjala za tritace)

coriol 12,5mg - 2x na dan (zjutraj in zvecer)- tlak /spet, siri žile, varuje srce

tagren 250mg 1x na dan (redcenje vkrvi, preprecavanje mozganske kapi)

methotrexad 2,5mg 1x na teden 4 tablete (blaženje revmatizma)

folacin 1x na teden 2 tableti. naslednji dan po  methotrexad-u (blaži str. ucinke methotrexad-a user posted image )

ultop- občasno, po potrebi (želodčne težave)

arcoxia- po potrebi (proti bolečinam pti revmi)


upam, da ima pravo kombinacijo vseh zdravil.


pa še 1x hvala za vse dane odgovore.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
1.7.2010 18:33:50   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

no tkole je....
vceraj ni vzela tritace. danes je dobila nazaj staro zdravilo- tritazid. in se že boljse pocutiuser posted image

jemlje pa: (se opravicujem, ce bo kaka vejica pri mg napisana, ker sem prepisovala na hitro)

atoris 10mg -1x na dan (holesterol)

tritazid 5mg/25mg (to ne vem zakaj ima tako napisano) 1x na dan (krvni tlak. to ji je zdravnica zamenjala za tritace)

coriol 12,5mg - 2x na dan (zjutraj in zvecer)- tlak /spet, siri žile, varuje srce

tagren 250mg 1x na dan (redcenje vkrvi, preprecavanje mozganske kapi)

methotrexad 2,5mg 1x na teden 4 tablete (blaženje revmatizma)

folacin 1x na teden 2 tableti. naslednji dan po  methotrexad-u (blaži str. ucinke methotrexad-a user posted image )

ultop- občasno, po potrebi (želodčne težave)

arcoxia- po potrebi (proti bolečinam pti revmi)


upam, da ima pravo kombinacijo vseh zdravil.


pa še 1x hvala za vse dane odgovore.




In zakaj ji je dala Tritace namest Tritazida? se je kaj zjasnila? Ker Tritazide se pri določeni stopnji ledvične okvare več ne predpisuje. Je pa TRITA-ZIDE sestavljen iz TRITAce in hidroklorotiaZIDA (5 mg prvega in 25 mg drugega); torej tvoja stara mama ŽE jemlje Tritace (5 mg dnevno) pač v kombinaciji s še enim zdravilom.

Drgač pa ima predpisano kar običajno "škatlico" (kombinacijo) zdravil za enga skoraj 80-letnika z revmo :)

Pa lp!
T
---------

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
1.7.2010 18:52:55   
*miska.mcc*
hvala, tlb.
zdravnica se ni nic zjasnila zakaj sprememba.
edino, mama je rekla nekaj v zvezi z diuretikom. ni znala razlozit. jaz pa tudi ne zastopim. vem, da je diuretik "pomagalo"za odvajanje. to je pa vse.

no, v glavnem je dobila nazaj staro zdravilo.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
1.7.2010 19:36:08   
tlb
ja, hidroklorotiazid je diuretik (blagi diuretik).
Pri "srednji" ledvični okvari več ne "deluje" pa se ga ponavadi ukine (tak okvirno-če ma stara mam kak izvid "krvi", pa ma določen KREATININ, pa če je ta preko 200 potem tiazida ne rabi).

Tagren pa skoraj ne bi smel bit kriv za ginekol. krvavitev, naj se pokaže ginekologu (tudi, če ji ne bo preveč pasalo.....).

pa user posted image za tako aktivno staro mamo, sem mela dve taki, pa od lani nimam nobene več; tak da uživaj v njeni družbi :)
LP T
----------

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zdravilo tritace - na pomoc prosim!!!
1.7.2010 19:46:26   
*miska.mcc*
ah, tlb....uzivam. ona je v bistvu moja druga mama. ceprav zna bit sitna in tecna!
ampak imam na  zgodnje otrostvo najlepse spomine na cas, ki sem ga prezivela pri njej. in se vedno prezivljam pri njej veliiiiko prostih trenutkov. ja....vcasih mi gre na zivce. grozno! ampak mi je ze naslednji trenutek zal za vsako tako misel.user posted image
zavedam se, da njen (kvalitetni) cas počasi mineva. in takrat mi postane neizmerno hudo. saj si sploh ne predstavljam kako bo, ko nje ne bo vec.  imam 15 minut peš do nje in se vidimo res vsak dan med tednom.

pa sozalje za tvoji mami. ce sta ti pomenili toliko, kot meni moja, verjamem, da ti mora bit precej hudo!


h ginekologu pa se je takoj vceraj narocila. in ima pregled v sredo!user posted image

faca, ta moja mama, a? (pa sj je jamrala, da ji je nerodno, ampak je asica res)


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




čaj
Lelly28 RR

kakšen čaj najrajši skuhate svojim otrokom ?

sadni (44%)

zeliščni (22%)

mešano (33%)


Število vseh glasov: 9

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!