|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pa kaj te ženske delajo na socialnem???
18.6.2010 18:34:45   
donat
kar moram napisatiuser posted image user posted image user posted image

3x sem bila na socialnem:
1. grem po vse papirje katere potrebujem za porodniško nadomestilo in še dobim papir za pomoč ob rojstvu otroka ter razložim situacijo
2. grem vprašat, koliko dni naj prej te papirje prinesem ( slučajno sem šla mimo socialnega), in mi pove da en mesec prej pred porodniško tu še enkrat razložim situacijo
3. odnesem ji vse te papirje in ji razložim situacijo spet

in danes me kliče iz socialnega na mobi, da nisem pravilne papirje izpolnila in naj še enkrat pridemuser posted image user posted image user posted image , seveda rekla sem če mi lahko po pošti pošlje. In očitno pravilne papirje za izpolniti dobim po poštiuser posted image

vse skupaj da uredim te papirje bo časovno trajalo celi junij, mislim halouser posted image

če bi jaz tako delala v službi, bi pa dobila takoj odpoved!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
18.6.2010 20:38:15   
zmajaz
Ma sej so zoprni. To se je najboljše sam vse pozanimat. Jaz sem šla pri vsaki porodniški samo po 1x tja - vse obrazce sem si sprintala z interneta, izpolnila in odnesla - nekaj mi je še hotela razlagat, kako in kaj, pa je itak videla, da mi nima kaj, da že vse vem, pa je bilo to to.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
19.6.2010 17:28:21   
tastara

IZVIRNO SPOROČILO: donat

kar moram napisatiuser posted image user posted image user posted image

3x sem bila na socialnem:
1. grem po vse papirje katere potrebujem za porodniško nadomestilo in še dobim papir za pomoč ob rojstvu otroka ter razložim situacijo
2. grem vprašat, koliko dni naj prej te papirje prinesem ( slučajno sem šla mimo socialnega), in mi pove da en mesec prej pred porodniško tu še enkrat razložim situacijo
3. odnesem ji vse te papirje in ji razložim situacijo spet

in danes me kliče iz socialnega na mobi, da nisem pravilne papirje izpolnila in naj še enkrat pridemuser posted image user posted image user posted image , seveda rekla sem če mi lahko po pošti pošlje. In očitno pravilne papirje za izpolniti dobim po poštiuser posted image

vse skupaj da uredim te papirje bo časovno trajalo celi junij, mislim halouser posted image

če bi jaz tako delala v službi, bi pa dobila takoj odpoved!!!



Točka 1 - nepotreben obisk CSD
Papirje sprintaš z interneta, za dodatne info pokličeš po telefonu v času uradnih ur. Če doma nimaš printerja prosiš, da ti jih pošljejo po pošti.

Točka 2 - nepotreben obisk CSD
To info prav tako dobiš na netu.

Točka 3 - nepotreben obisk CSD
Izpolnjene papirje pošlješ po pošti.

To, da ne znaš izpolnit formularjev pač niso krive delavke na CSD, pač pa ti.
Torej pod črto - neupravičeno bentiš čez CSD. To, da boš šla 4x na CSD je pač tvoja kaprica.

Če bi ti delala pri meni zagotovo dobiš odpoved in to zaradi neorganiziranosti in neučinkovitosti - z eno besedo neposobnosti.

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
19.6.2010 17:48:16   
BUŠICA
beri tastara, preberi prvi post.

in ja, kakor hitro jih vprašaš nekaj kar ne nakladajo vsak dan- zmrznejo in nimajo pojma. žal pri tebi donat so zmrznili že pri vsakdanjih stvareh.

(odgovor članu tastara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
19.6.2010 22:02:16   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Ma sej so zoprni. To se je najboljše sam vse pozanimat. Jaz sem šla pri vsaki porodniški samo po 1x tja - vse obrazce sem si sprintala z interneta, izpolnila in odnesla - nekaj mi je še hotela razlagat, kako in kaj, pa je itak videla, da mi nima kaj, da že vse vem, pa je bilo to to.


Ja, jst tudi. Ampak, a ni žalostno, da se mormo same pozanimat o stvareh, za katere bi oni tam morali kaj več vedet in nas pravilno o tem obveščat. user posted image Žal je tko donat, da si naletela na par nesposobnežev. Naslednjič, ko greš tja, poišči knjigo pritožb...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
19.6.2010 22:15:18   
luan
Jaz pa imam občutek donat, da se za tvojim postom skriva nekaj drugega.Saj na koncu vsake točke omenjaš, da si razložila situacijo.Kako situacijo?
tastara - zbudi se!!!Niso se vsi pametni rodili, če misliš da si se tiuser posted image .

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
20.6.2010 17:31:00   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: luan

tastara - zbudi se!!!Niso se vsi pametni rodili, če misliš da si se tiuser posted image .



Zihr dela na CSD-ju.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
20.6.2010 18:57:38   
min@
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: luan

tastara - zbudi se!!!Niso se vsi pametni rodili, če misliš da si se tiuser posted image .



Zihr dela na CSD-ju.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
20.6.2010 18:59:09   
blaža
Mene so tolko našetali, da sem skoraj po poti rodila, ko sem paprije rihtala.user posted image . Sem si mislila, da bi prišel prav en skuter, da bi se furala od urada do urada.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu min@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
20.6.2010 19:04:12   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tastara


IZVIRNO SPOROČILO: donat

kar moram napisatiuser posted image user posted image user posted image

3x sem bila na socialnem:
1. grem po vse papirje katere potrebujem za porodniško nadomestilo in še dobim papir za pomoč ob rojstvu otroka ter razložim situacijo
2. grem vprašat, koliko dni naj prej te papirje prinesem ( slučajno sem šla mimo socialnega), in mi pove da en mesec prej pred porodniško tu še enkrat razložim situacijo
3. odnesem ji vse te papirje in ji razložim situacijo spet

in danes me kliče iz socialnega na mobi, da nisem pravilne papirje izpolnila in naj še enkrat pridemuser posted image user posted image user posted image , seveda rekla sem če mi lahko po pošti pošlje. In očitno pravilne papirje za izpolniti dobim po poštiuser posted image

vse skupaj da uredim te papirje bo časovno trajalo celi junij, mislim halouser posted image

če bi jaz tako delala v službi, bi pa dobila takoj odpoved!!!



Točka 1 - nepotreben obisk CSD
Papirje sprintaš z interneta, za dodatne info pokličeš po telefonu v času uradnih ur. Če doma nimaš printerja prosiš, da ti jih pošljejo po pošti.

Točka 2 - nepotreben obisk CSD
To info prav tako dobiš na netu.

Točka 3 - nepotreben obisk CSD
Izpolnjene papirje pošlješ po pošti.

To, da ne znaš izpolnit formularjev pač niso krive delavke na CSD, pač pa ti.
Torej pod črto - neupravičeno bentiš čez CSD. To, da boš šla 4x na CSD je pač tvoja kaprica.

Če bi ti delala pri meni zagotovo dobiš odpoved in to zaradi neorganiziranosti in neučinkovitosti - z eno besedo neposobnosti.


user posted image

(odgovor članu tastara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
20.6.2010 19:06:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tastara
Točka 1 - nepotreben obisk CSD
Papirje sprintaš z interneta ...

No pri nas (v Domžalah) ne gre tako ... kot 1. obrazci morajo bit original, doma sprintane zavrnejo ... kot 2. pa na CSDju obrazcev sploh nimajo in jih je treba it v knjigarno kupit user posted image

(odgovor članu tastara)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
20.6.2010 19:12:42   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: tastara
Točka 1 - nepotreben obisk CSD
Papirje sprintaš z interneta ...

No pri nas (v Domžalah) ne gre tako ... kot 1. obrazci morajo bit original, doma sprintane zavrnejo ... kot 2. pa na CSDju obrazcev sploh nimajo in jih je treba it v knjigarno kupit user posted image



To je samovolja CSD-ja. Oni so dolžni sprejeti tako sprintane kot original obrazce. In dokler jim boste nasedale, bo tako. Ko bo nekdo povzdignil glas in besede podkrepil še z grožnjo po prijavi na kakšno ministrstvo, se bo stvar hitro obrnila.

Velikokrat centri delujejo čisto samovoljno. Pri nas npr. moraš pri vlogi za znižano plačilo vrtca sam priložit dohodninski izračun in ostale listine. Vsaj tako je bilo pri meni. Potem sem pa lani povzdignila glas in kar naenkrat so lahko vse podatke pridobili sami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
23.6.2010 12:07:39   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: benika
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
IZVIRNO SPOROČILO: tastara
Točka 1 - nepotreben obisk CSD
Papirje sprintaš z interneta ...

No pri nas (v Domžalah) ne gre tako ... kot 1. obrazci morajo bit original, doma sprintane zavrnejo ... kot 2. pa na CSDju obrazcev sploh nimajo in jih je treba it v knjigarno kupit user posted image


To je samovolja CSD-ja. Oni so dolžni sprejeti tako sprintane kot original obrazce. In dokler jim boste nasedale, bo tako. Ko bo nekdo povzdignil glas in besede podkrepil še z grožnjo po prijavi na kakšno ministrstvo, se bo stvar hitro obrnila.

Točno tako.
Jaz sem šla na CSD samo 1x, tako da donat ne razumem kaj si ti toliko tam opletala. user posted image


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
23.6.2010 12:51:39   
Eva19
Jaz sem pa vse papirje dobila tam, za od, starševsko nadomestilo, denarno pomoč, vse... sem pa naslednjič tud prinesla svoje sprintane, pa jih je vzela-urejam pa vse v domžalah. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
24.6.2010 18:39:01   
pelin
Tastarauser posted image user posted image ...mislim, da bi v prvi vrsti dobila odpoved ti, predvsem zaradi arogance in pametovanja...vsaj če bi bila jaz boss.
Jaz iz lastnih izkušenj...prvič sem imela rizično nosečnost in sem se komaj vlačila okrog, pa se spomnim, da mi je tole urejanje papirjev  na socialnem toliko živcev požrlo, da sem skoraj v čakalnici rodila...Kakšen internet, telefon in bla, bla...pri nas je blo treba priti vse osebno, prinesti vse oiginalno, pa še po dvakrat sem morala priti zaradi določenih zadev. Pa nisem posebej trdobučna za te zadeve, pa tudi nobene posebne situacije nisem imela...Skratka zakomplicirano do daske, za povrh pa so mi izgubili še en obrazec in se mi je vse zavleklo za en mesecuser posted image .
Drugič sem jim kar na vratih povedala, da sem imela prvič nenormalne težave s temi papirji in da prosim, če lahko uredijo čim hitreje...bilo je boljše, vendar še vedno veliko brezveznega tekanja sem in tja.
Mimogrede, drugič sem bila še v posebni situaciji, ko sem po porodniški padla na zavod za zaposlovanje...tu sem si tudi skoraj obrabila podplate ...najbolj me pa dvigne to, ker se ti ljudje ne znajo nič med seboj zmenit in se samo eden na drugega zgovarjajo in drug drugega dajejo v nič.
Skratka jaz osebno imam slabe izkušnje s temi institucijami in konec . Referenti, ki delajo tu, se mi zdijo dostikrat premalo fleksibilni, dosti premalo podkovani na svojem področju ( še tistih zakonov, ki naj bi jih do potankosti poznali, dostikrat ne razumejo), površni ( njihovo izgubljanje obrazcev in podatkov je kronično...vem za dosti primerov), povrhu vsega pa bi večini prav prišel kakšen seminar na temo :  biti strokoven in prijazen pri svojem delu (aja, Tastara, tudi jaz sem mnenja, da dišiš po enem tipičnem socialnem referentu).
Sem o tej temi govorila tudi s svojo znanko, ki dela na socialnem, pa je tudi ona priznala, da jo je nemalokrat sram, mko gleda svoje sodelavce, kakšne kikse počnejo pri svojem deluuser posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
26.6.2010 16:20:24   
Metuljček Cekinček
Velikokrat centri delujejo čisto samovoljno. Pri nas npr. moraš pri vlogi za znižano plačilo vrtca sam priložit dohodninski izračun in ostale listine. Vsaj tako je bilo pri meni. Potem sem pa lani povzdignila glas in kar naenkrat so lahko vse podatke pridobili sami.


Dohodninskega izračuna ni treba priložiti, je pa v tem primeru veliko hitreje, ker jim ni treba čakati na podatke od DURS-a. Jaz sem lani dobila odločbo v enem tednu, ker sem priložila fotokopijo dohodninskega izračuna, predlani pa sem na odločbo čakala skoraj 3 mesece (takrat nisem priložila dohodninskega izračuna).

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
27.6.2010 21:22:49   
tetka5
Tastara....preber si 7. člen ZUP!!!!!

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
28.6.2010 16:22:15   
liliana
Pa kaj se tako razburjate vedno čez ta CSD......preberete in sprintate si lahko vse podatke o porodniški na netu......nekatere podatke bi res lahko CSD zahteval po uradni dolžnosti, vendar če jih greste same iskat jih dobite takoj, če pa jih zahtevajo oni, pa traja skoraj mesec dni......v službi si pa pač tudi morate papirje za porodniško urediti, to bolj težko oni namesto vas urejajo.......

Jaz sem šla na CSD samo enkrat, ko sem nesla papirje tja......pa še to bi lahko po pošti poslala, vendar ker sem bila ravno v mestu, sem še tja stopila.......

(odgovor članu tetka5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
30.6.2010 9:38:29   
barni
Imam alergijo na CSD. Kako so meni to zakomplicirali! Obupno! Ko da bi tam delala ženska, ki je prvič prestopila prag pisarne in se vsedla čisto frišna za kompjuter.

Ko so mi narobe poslali podatke za odmero dohodnine o izplačanih dohodkih, sem morala SAMA na ministrstvo (kjer se mi je potem gospog opravičil in prosil za razumevanje v imenu CSD, ker itak ne vejo kaj točno delajo) in urediti vse glede davka ipd. Je to moje delo?

Pojasnilo CSD: mi smo samo izplačevalec, izračune nam dela neko zunanje podjetje. Tako da sem potem morala še z računalničarji iz tega podjetja govorit, da smo našli napako...CSD pa seveda nima nič zraven. OBUP, upam, da bom imela čimmanj opravka z njimi. REs je malo referentk tam toliko sposobnihj, da bi lahko vse pri eni zrihtal in da ne bi vmes 5x obrnila telefona, kaj naj pa s tem in kaj še rabijo.

Vsi delajo v javni upravi, pa moramo sami brskati podatke za njih. REsnično, da bi bili privat firma so že lansko leto zaprti in v stečaju.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
30.6.2010 17:12:00   
pelin
Liliana, očitno si imela pač ti eno veliko srečo ...in zadeve, ki si jih ti tako lepo razložila, nas večina ve in razume...saj nismo vsi ostali ljudje retardirani.Če se pritožujemo, se verjetno z razlogom. Veliko raje bi ljudi pohvalila, vendar mi gre žal resnično zelo na živce, če moram poleg kopice svojih dolžnosti opravljati še zadeve, ki sploh niso moja domena in za katere sploh nisem pooblaščena. Verjemi, če bi imela dovoljenje iz strani ministrstva, bi si rade volje uredila zadeve, ki si jih trenutno ne smem sama, ampak je potrebno čakati na csd. Tudi sama bi rada veliko zadev, tako kot jih pri ostalih institucijah, tudi pri csd opravila elektronsko. Žal to pri nas ni mogoče, ker je potrebno priti na center vsako stvar lastnoročno podpisati, dokazovati, razlagati...Pa tisto njihovo zgubljanje odločb, podatkov in raznih formularjevuser posted image ...škoda besed. Mislim, da je bilo na to temo rečeno že veliko pikrih  besed in iz svojih izkušenj lahko rečem, da je v njih veliko resnice. Seveda ne morem reči, da so vsi ti uradniki nesposobni in šlampasti, vendar zagotovo lahko trdim, da je v našem kraju od 7 zaposlenih le ena takšna, ki se spozna na te zadeve. Druge so čisto adijo in če nje ni v službi, je temu primerna kolobocija na centru.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
30.6.2010 17:31:11   
ZmajTolovaj
Naš CSD je zakon. Je pa res, da se tudi sama prej fejst pozanimam, kako in kaj.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
30.6.2010 19:07:23   
Anonimen
Kaj delajo?

Kot povsod, eni delajo, eni se pa štemplajo. Očitno si imela smolo, da si naletela na slednje. Za tolažbo-še večjo smolo imajo taki sami s sabo vsak dan.

(odgovor članu donat)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pa kaj te ženske delajo na socialnem???
30.6.2010 21:34:54   
pelin
Za tolažbo-še večjo smolo imajo taki sami s sabo vsak dan.
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Kaj delajo?

Kot povsod, eni delajo, eni se pa štemplajo. Očitno si imela smolo, da si naletela na slednje. Za tolažbo-še večjo smolo imajo taki sami s sabo vsak dan.
user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?