|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Govorenje pri 18mesecih
18.7.2010 17:06:26   
Anonimen
Zanima me koliko in kaj govorijo vaši otroci pri tej starosti?
Naša še nič prav ne pove kliče ati,mama,sestrico (ana),nana oponaša različne živali kako se oglašajo,da pa bi povedala kaj več pa še ne.

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Govorenje pri 18mesecih
18.7.2010 17:38:55   
Deja
Naš dečko bo ta teden star 18m in skoz čveka sicer so to še enobesedni stavki, ker za kaj druga je še premlad...
naprimer: ajat, gemo (gremo), ati, mami, Lili (muca), mau (muca), ded (dedi), bab (babi), bak (baka - moževa mama), avto, iga (Žiga), dež, šic(nagaja muco), peš, oga (žoga), zajc (zajec)...
to je le del besed, s katerimi se sporazumeva...


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Govorenje pri 18mesecih
18.7.2010 18:44:31   
maktub
no nas fant e star 27 mesecev in pove vse skupaj ene 10 besed...2 stavka.,.oponasa par živali in to je to.... pač ko bo pa bo...očitno se mu nikamor ne mudiuser posted image

(odgovor članu Deja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Govorenje pri 18mesecih
18.7.2010 18:50:55   
Katy78
Naš je star skoraj 20 mesecev pa je ata vse kar pove. Včasih ima tudi fazo, ko kliče mama, drugače pa čeblja nonstop, kot kakšna "baba", vendar v svoji kitajščini.user posted image Razume pa večino, kar mu rečeš, tako da se ne sekiram, bo že začel govoriti, ko bo pripravljen. Čeprav če bo potem tudi govoril toliko kot zdaj čeblja - joj mojim ušesom. user posted image

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 18.7.2010 18:51:43 >

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Govorenje pri 18mesecih
18.7.2010 18:54:27   
maktub
katy87.... he he he.. ja to je pa res ja. nas tudi melje in melje da se z možem  tko smjeva...največ pa pred ogledalom..se pogovarja in pogovarja z fantkom:)))

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Govorenje pri 18mesecih
18.7.2010 18:54:43   
Anonimen
Ja saj naša tudi razume čist vse kaj ji rečeš.

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Govorenje pri 18mesecih
18.7.2010 19:55:58   
Hope2
Pri 18 je povedal 3 besede, potem pa se mu je odprlo in zdaj pri 20 že veliko besed rabi. Sem ravno njegov slovar naredila in redno uporablja minimum 60 besed. Veliko jih ponovi za nami, ampak tudi takoj pozabi. Od teh 60 besed pa je le 5 razločnih, da jih še drugi razumejo, ostalo pa le tisti, ki smo non stop z njim. Pa več predmetov poimenuje isto, npr. voziček, ptiček, čičat/sedet, konj... vse to je kikiuser posted image



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.7.2010 19:56:58 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Govorenje pri 18mesecih
18.7.2010 20:01:54   
tejči28
Naš je pri 18m povedal samo par besed tat (ati),dida (deda) ,ist (jest).haha Pol pa se mu je počasi začelo odpirat,zdaj je star dobrih 21m pa govori že precej besed,stavkov pa še ne tvori.Glede na to,da razume vse in tudi uboga se ne mislim sekirat.Prvi otrok itak kasnej ezačne govorit kot pol drugi.


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Govorenje pri 18mesecih
18.7.2010 21:11:10   
Anonimen
Pri nas pa je prva prej začela se mi zdi je že nekaj časa nazaj in sem pozabila kdaj točno je začela govoriti starejša.

(odgovor članu tejči28)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Govorenje pri 18mesecih
19.7.2010 6:51:49   
miapia
Ima ogromno besedišče, trenutno poje pesmice Žiga žaga, Jaz sem mala roža, loči med bagrom, traktorjem, kamionom, pove, da je počil balon, razloči kako je ime našemu psu, sosedovemu, ve kaj je velika ptica, kaj majhna, kaj je letalo, helikopter in kaj mravlja, pa vse ostalo, kaj je v naravi, ve imena hrane, pijače - sok, voda, čaj, potem oblačila, naša imena, obuvala, pove, da oči pelje avto, mami čiča, ona čiča, ve osnovne dele telesa, da če se usekneš, da je smrkelj, in tako naprej.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Govorenje pri 18mesecih
19.7.2010 9:59:25   
mate0ja
Pri nas je blo pri 18 mesecih enako kot pri vas. Pri 20 se ji je odprlo, pri dveh letih pa govori cele stavke, pravilno uporablja zaimke, sklanja ... pa sm mislila, da se to ne bo nikoli zgodilo. Edino R in L menjamo z J. Tko da imamo jokomotivo, jožico, jobico ....

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Govorenje pri 18mesecih
20.7.2010 11:27:40   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Ima ogromno besedišče, trenutno poje pesmice Žiga žaga, Jaz sem mala roža, loči med bagrom, traktorjem, kamionom, pove, da je počil balon, razloči kako je ime našemu psu, sosedovemu, ve kaj je velika ptica, kaj majhna, kaj je letalo, helikopter in kaj mravlja, pa vse ostalo, kaj je v naravi, ve imena hrane, pijače - sok, voda, čaj, potem oblačila, naša imena, obuvala, pove, da oči pelje avto, mami čiča, ona čiča, ve osnovne dele telesa, da če se usekneš, da je smrkelj, in tako naprej.

A????? O svašta.. A vse te zadeve tudi dejasnko poimenuje? Recimo "traktor" ali "sok"??user posted image  Ali smrkelj?
Madoniš, naša dva bosta začetek avgusta stara 18 mesecev pa niti v sanjah da bi kateri kaj takega povedal.
Mislim... vesta kaj bo, če rečem da bomo pili čaj ali kdo bo piškotek ali kje je kuža Beki in kako dela ura itd  In vesta kje čistimo nosek pa s čim čistimo zobke pa .... Ampak, da bi to poimenovala pa niti slučajno.
Pojeta oba, Špela sicer veliko bolje, tonsko pravilno a brez besedilauser posted image  Lajata, mjaukata, rjoveta, tiktakata, amam-ata, kličeta mamo ... Sicer pa imata preveč dela z debato med sabo v svojem jeziku. In videti je da se 100% razumeta!!user posted image user posted image  Ni čudno da "ne razumeta" mene, če jima kaj ne dovolim user posted image user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Govorenje pri 18mesecih
22.7.2010 11:29:57   
uršula83
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Ima ogromno besedišče, trenutno poje pesmice Žiga žaga, Jaz sem mala roža, loči med bagrom, traktorjem, kamionom, pove, da je počil balon, razloči kako je ime našemu psu, sosedovemu, ve kaj je velika ptica, kaj majhna, kaj je letalo, helikopter in kaj mravlja, pa vse ostalo, kaj je v naravi, ve imena hrane, pijače - sok, voda, čaj, potem oblačila, naša imena, obuvala, pove, da oči pelje avto, mami čiča, ona čiča, ve osnovne dele telesa, da če se usekneš, da je smrkelj, in tako naprej.


Naš mali pove vsega skupi ene 5 besed, star je dobrih 18 mesecev, sva naročena k logopedu, ker ima slabo motoriko ust. Nečakinja pa je stara dobrih 21 mesecev pa govori v stavkih, z glagoli, ni da ni. Tko da ni primerjave sploh.


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Govorenje pri 18mesecih
22.7.2010 17:51:32   
Julija08
Moj je sicer star 23m, ampak že ful govori, vse to mama, ata, mamica moja zlata user posted image , poje pesmici kuža pazi in pika poka, pika polonica, če je sit reče "sita rita", loči bager, traktor, kolo, avto...pozna od koga je kakšen avto pri hiši...., točno pove kero risanko hoče gledat (Franček, Pujsa pepa)...v glavnem ima ful besednega zaklada...ampak se mu je nekako bolj odprlo tudi šele po 20m, tudi prej je precej govoril ampak se ne spomnim točno koliko...počakaj še ima še čas, mislim pa sploh da se okoli 20m do drugega leta bolj odpre...

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Govorenje pri 18mesecih
25.7.2010 11:24:32   
mišk
Ta starejša hčerka je bla že pri 18 mesecih full zgovorna in je že tvorila tri-besedne stavke.
Ta mala bo stara pa 15 mesecev, pa je veeeliiikooo manj zgovorna. Ko vidi psa dela hovhov, ko vidi uro reče tita (tik tak), reče ne in na, pa mogoče še kaj.
Očitno so si res lahko otroci iz iste hiše popolnoma različni.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Govorenje pri 18mesecih
25.7.2010 13:01:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Ima ogromno besedišče, trenutno poje pesmice Žiga žaga, Jaz sem mala roža, loči med bagrom, traktorjem, kamionom, pove, da je počil balon, razloči kako je ime našemu psu, sosedovemu, ve kaj je velika ptica, kaj majhna, kaj je letalo, helikopter in kaj mravlja, pa vse ostalo, kaj je v naravi, ve imena hrane, pijače - sok, voda, čaj, potem oblačila, naša imena, obuvala, pove, da oči pelje avto, mami čiča, ona čiča, ve osnovne dele telesa, da če se usekneš, da je smrkelj, in tako naprej.

Naša je stara 20 mesecev, samo je sedajle stanje 2 meseca skoraj nespremenjeno ... no in smo tut tule nekje kot piše miapia, le da naša pesmic še ne poje ... sicer pleše v ritmu, če ji jaz pojem pa proba besede ponavljat, samo se raje začne smejat zraven user posted image ... drugače pa lepo pove da bi ona pila, da bi se šla kopat, da bi risanke gledala, da je oči v službi, da ona ne gre v vrtec itd. user posted image Čisto lepo tvori že posamezne max 3 besedne stavke in jo je prav veselje poslušat ... ima pa tut naša še momente, ko se postavi pred ogledalo in debatira sama s seboj v enem samo njej razumljivem jeziku user posted image

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Govorenje pri 18mesecih
25.7.2010 13:04:57   
ZARA
Moja je bila do nevem katerega meseca mutava, ampak dejansko pa obstajajo otroci, ki pri pri 15 mesecih govorijo v stavkih. Eden takih je od mojega bratranca sin.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Govorenje pri 18mesecih
26.7.2010 20:45:49   
drejčy


sem se ravno zagnala na RR da bi povprašala po tej temi.Moj sonček bo čez teden dni star 17mesecev in tudi se nič ne pove.Razume me skoraj vse, ampak da bi se učil za mano ponavljati pa ne.Drugače je izredno brblavi, ampak samo v svoji kitajščini.In sem se resno zasekirala, da mogoče kaj ne štima user posted image Ampak sedaj po prebranem sem pa ful pomirjena.Saj se ful trudi in mi razlaga in razlaga ter se jezi, da kako da ga ne razumemuser posted image .Tako da imam sedaj res občutek da se mu bo v kratkem mogoče res odprlo.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Govorenje pri 18mesecih
27.7.2010 8:11:21   
poli*
Pri naši je bil velik govorni napredek pri 13 mesecih. Potem nekih hudih poskokov ni bilo. Danes ima 21 mesecev in je v zadnjih 14 dneh začela zelo lepo ponavljati kar vse besede za nami.

(odgovor članu drejčy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Govorenje pri 18mesecih
27.7.2010 22:26:35   
nejcko
Naša je stara 18 mes in že kakšna dva meseca kar pridno žlobudra, veliko besed pove, ko pa je jezna, ji iz ust padejo pravi stavki (samo nam v neznani kitajščini user posted image ). Sta bila pa tudi oba starejša otroka zelo zgodaj zgovorna, če se prav spomnim, je starejša hčerka pri letu in pol začela tvoriti prve (dvo- do tribesedne) stavke.

So pa otroci, ki ne govorijo tudi do tretjega leta, ampak potem vse not prinesejo, tako da se jaz ne bi nič sekirala. Trenutno bi bila vesela, če bi bil vsaj eden tiho user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Govorenje pri 18mesecih
28.7.2010 20:07:22   
Urska09
Naša je stara dobrih 17 mesecev in brblja izključno v svoji latovščini. Nobene konkretne besede. Vsi smo "ma" ali "ma-ma-ma" ali "ba-ba-ba" user posted image . Tudi sicer ni ravno zgovorna. Razume pa praktično vse.

Enkrat sem nekje brala, da ni razloga za skrb, če otrok v tej starosti že veliko razume. To je znak, da se bo govor slej ko prej pravilno razvil.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Govorenje pri 18mesecih
31.7.2010 3:11:07   
viv_
Ta velika pri letu in pol ni govorila skoraj nič - 5 besed. Pri 2 letih se ji je totalno odprlo in je "spregovorila".

Ta mala je pa (na našo žalostuser posted image ) "spregovorila" pri enem letu, pri letu in pol je govorila komplet v stavkih, vključno z Rjem in vsem.

Obe skupaj sta neustavljivi user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?