|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hemangiom
11.12.2009 7:46:43   
bebii
Živjo,
Imam vprašanje za tiste katerih otroci imajo hemangiom. Naša user posted image  ga ima od rojstva na nogi. P in dermatolog sta rekla, da naj bi v predšolskem obdobju izginil. Za zdaj je še kar isti (stara je 3 leta). Enkrat smo bili pri dermatologu (zaradi enih drugih težav) in je spotoma pogledala še to in rekla, da naj bi samo izginilo. Me zanima, če ste vi vozile otroke na kake kontrole in v kolikšnem času je izginil (če je izginil). Hvala vnaprej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hemangiom
11.12.2009 8:56:33   
Isabellabina
Zdravo

Moja hči ga ima že od rojstva po celi desni nogi od sredine hrbtenice pa je sedaj stara skoraj 16 let pa še ni izginil in tudi nebo.Sedaj se pripravljamo na lasersko operacijo in bodo postopoma poskusili odstranit hemangiom.Nam so tudi rekli ,da bo sčasoma izginil,a je še vedno v vsej velikosti z njo.Če želiš še kaj pa naprej na ZS.

(odgovor članu bebii)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hemangiom
11.12.2009 16:45:17   
jullie
..mojemu sinu se je pojavil pri enem mescu starosti..in sicer na glavici (nad ušesom).. do enega pol leta mu je zelo zrasel in bil tudi zelo viden... potem pa se je hvalabogu začel zmanjševat tako da ima trenutno samo rdeče flekce in če jih potipam je spodaj malo mehko...ni pa več tridimenzionalen..me je pa bilo kar strah ker je zelo rastel in je bil na zelo vidnem mestu..
..imam ga pa na nogi en daljni sorodnik, ki je star 12 let..pri njemu je pa stanje nespremenjeno in bo baje tako tudi ostalo..ne morejo mu ga pa odstraniti, ker ima neke žilice prepletene in bi bilo nevarno..

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hemangiom
11.12.2009 21:21:01   
Anonimen
to je odvisno od mesta in vrste hemangioma, kar mora zdravnik opredeliti, eni izginejo, drugi ne...tako, da ti svetujem kontrole...

(odgovor članu jullie)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hemangiom
11.12.2009 21:29:19   
Janeja
Naša Lea ima dva. Manjši na vratu se je že zelo zmanjšal oziroma, ko je rekla jullie, ni več 3dimenzionalen. Je le še blago rdeč flekec, ki je na otip mehkejši od druge kože na vratu. Malo večjega (cca 2cm) ima na spodnjem delu hrbta, tako, da pride skrit v hlačke ali kopalkice in ni moteč. Ta pa je še vedno kar dosti izbočen, ampak tudi postaja manj rdeč. Verjetno se bo postopoma tudi ta zmanjšal...

Lea je stara skoraj 5 let in dvomim, da ji bosta oba zginila do šole, če sploh... Je pa res, da ne nas ne nje ne motita in se s tem sploh ne obremenjujem.

(odgovor članu jullie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hemangiom
11.12.2009 21:34:54   
hedviga
Hmm, no tole mi je bilo zanimivo prebrat. Naša mula ima 2x2 cm hemangiom na vrhu ritke oz med bokom in ritko. Stara je 10 mesecev in zadnja dva meseca je Hb začel bledeti in izgubljati na tridimenzionalnosti. Med pikicami se pojavlja normalna bava kože....
Hmm a katera ve zakaj do teha pride? Jaz predem sem rodila še vedela nisem da to obstaja... Aja, mulo ga pa pa nima..

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hemangiom
10.4.2010 13:54:30   
nikaaaaa
Nisem mama., sem pa otrok z hemangionom (stara sem 16 let). Jaz sem bila tudi rojena z njim, ampak so me že dvakrat operirali in še vedno ga imam. Druga operacija je bila pred 4 leti (približno), in sedaj mi je spet začeu rasti. Jaz priporočam da prosite otrokovo splošno zdravnico za napotnico h kirurgu ... mi smo odlašali in je bilo use huje... so mi pa tudi rekli, ko sem bila user posted image (oz. mojim staršem), da bo zginilo, jaz sem stara 16 let pa ga še vedno imam. In otroka bo to bolelo, ker tudi mene boli nenormalno. V ponedeljek imam kontrolo pri kirurgu in možno da grem zopet na operacijo. Se pravi, moj nasvet je, da obiščete kirurga, je teško ampak za vašega otroka je bolje tako. Pri meni so na začetku zdravniki komplicirali da ne priporočajo operacije ampak mama je ustrajala in zdaj sem ji zelo hvaležna. Če se sprašujete zakaj mi celega niso dali ven.. Če bi ga hotela celega dati ven (iz noge) bi mi morali rezati še stegno, da bi zapovnili luknjo v nogi, ki ostane za hemangionom. To je use odvisno od posameznika. No, vso srečo vam želim.=) lep pozdrav

(odgovor članu bebii)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hemangiom
30.8.2011 14:46:34   
Mali Štrumf
Ojla, moj 10mesečni mišek ima na čelu malo bulico, ki naj bi bila tudi hemangiom oz. žilno znamenje...Pojavilo se mu je nekje pri pol leta. Bilo je zelo majhno in zgledalo je kot bi ga pičil komar ali pa da mu je spodaj počila kapilara. Nato se je pikica začela večati in vedno bolj je bila izbočena. Takrat me je postalo strah da ni zadeva kaj nevarna in smo šli k dermatologu na pregled. Ta je rekel da to niso nevarne tvorbe in da izginejo same po sebi nekje do 3 leta, lahko pa tudi zelo hitro rastejo in takrat je treba zadevo zdraviti oz. odstraniti.
Mi smo šli takrat domov in čez 14 dni je malemu pikcu ta bunkica počila sama od sebe. Kri ni nehala tečt skoraj pol dneva in me je zaskrbelo. Klicala sem nazaj v ambulanto in je rekel dr. Pirš da naj samo zalepim s flajštom in pazim da se ne okuži, da naj bi se v enem tednu zacelilo. Bulica se je zacelila že drugi dan, ampak pikica je še vedno ostala tam na čelu, res da malo manjša kot prej amapk ni še odpadla. Po enem tednu (danes) je spet počila, in tokrat me je res zaskrbelo, ker nisem več vedela ali je to normalno, pa sem spet dobila malo tolažbe da je vse ok dokler mu ne steče več kot "en štamprle" krvi ven iz pikice. Tako da zdaj čakam da se spet zaceli, potem bomo pa videli na čem smo. Tokrat ko je počila je spet malo manjša, tako da upam da mu bo kar sama odpadla, da ne bo treba nobenih posegov izvajati...držim pesti user posted image

< Sporočilo je popravil Mali Štrumf -- 30.8.2011 14:50:34 >


_____________________________

Moj sinček je moje največje bogastvo

(odgovor članu nikaaaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?