|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pita
3.9.2010 10:51:41   
noranate
včeraj sem delala jabolčno pito. Sem dobila naslednji recept in je testo romalo v smeti, k se nikakor ni dalo razvaljat user posted image .
Sestavine: 70 dag moke, 30 dag margarine, 2 pecilna, lim. lupinica in sok, 16 dag sladkorja, 4 velike žlice kisle smetane.
Imate kakšen prezkušen recept, ker moram porabit jabolka, štrudl nam pa čez ušesa ven gleda.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pita
3.9.2010 10:58:38   
*alja*
60 dag moke (tip 500)
30 dag margarine
20 dag sladkorja
1 jajce
polovica pecilnega
1 dcl vina (belega)
limonina lupina, malo soli

polovico daš spodaj malo spečeš, nadevaš jabolke, ostalo polovico testa daš na vrh, v obliki mreže ali po celem.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pita
3.9.2010 12:40:13   
bučkabb
točnih razmeri sestavin ne vem dam pa samo moko, sladkov v prahu(obvezno- drgač se potem topi ko se peče in ni vredo), vanili, pecilni, margarino (nikoli ne topim, ampak narežem), jajčko in nekaj žlic mleka in seveda gnetem na roke, testo potem pustim malo počivati (tačas si pripravim jabolka in nadev iz skute)

potem pa nikoli ne razvaljam testa z valčkom, ampak ga polovico z roko razporedim po pekaču nekje cm natanko, dam nadev in jabolka(ali katerokoli drugo sadje) ter z druge polovice testa naredim mrežo povrhu
spečem in v trenutko vse pojemo ( pri nas imamo rajši kot jabočni zavitek)

če bož želela točne mere sestavin ti bom pogledala doma in ti jih bom napisala

< Sporočilo je popravil bučkabb -- 3.9.2010 12:41:47 >

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pita
3.9.2010 22:20:31   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

če bož želela točne mere sestavin ti bom pogledala doma in ti jih bom napisala


to bi tudi jaz rabila. Prosim za recept.
Hvala vnaprej

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pita
3.9.2010 22:26:33   
enea
Narediš jogurtovo pecivo, in navrh naribaš jabolka, ali pa narežeš na tanke krhljeuser posted image

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pita
9.9.2010 12:26:11   
bučkabb
se opravičujem, ker sem tako pozna, namreč doma trenutno nimam računalnika v službo sem pa pozabla vzet recepte, pa kot pravijo bolje pozno, kot pa nikoli!

evo moj recept za pito, ki ga jaz delam od kar pomnim:
30 dkg moke
1 pecilni
1 jajca
10 dkg sladkorja v prahu
8 dkg margarine
nekaj žlic hladnega mleka
vanili sladkor
limonina lupina

kot sem pa že rekla, gnetem vedno na roke in nikoli margarino ne stopim, ampak narežem na tanke rezine in se pol z gnetenjem raztopi in razmeša(je testo bolj krhko) in vedno sladkor v prahu, limonina lupina pa je al pa jo ni, al pa samo par kaplic lim. soka

potem pustim testo malo počivat (toliko da si pripravim nadev in sadje) in ga potem dobro polovico razporedim po pekaču kar na roke, nič ne valjam (lahko pa tudi če želiš), nadev in sadje nato pa z preostankom testa naredim mrežo povrhu in dam pečit.

testo v tej količini sestavin zadostuje za manjši pekač, za pekač, ki ga dobimo ob nakupu zraven številnika pa potrebuješ dvojno maso (jaz vedno naredim tega)

pa dober tek !

< Sporočilo je popravil bučkabb -- 9.9.2010 12:27:00 >

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?