|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nova kuhinja
29.7.2010 18:55:12   
Trebuškica
ne vem, če je katera v isti koži kot jaz, ampak nakup kuhinje v 6 mesecu nosečnosti je vse prej kot zabaven, še posebej, če moraš čim več mirovati. Mi lahko katera pomaga z nasvetom kam po kuhinjo, ker tega ne nameravam prepustiti svojemu dragemu (zagotovo me razumete user posted image ). Smo iz Maribora in res se ne bi rada vozila ne vem kam daleč ven, ker so mi odsvetovali dolge vožnje, kuhinjo pa potrebujem. Malo sem potelefonirala in so mi povsod rekli, da naj pridem s točnimi izmerami in da vse izrišejo. Za vsak napotek bom hvaležna. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nova kuhinja
29.7.2010 19:20:06   
*Pija
Pozdravljena,

sprva moraš razmisliti kakšno kuhinjo si želiš. Ali je to masivna kuhinja, ki je seveda draga ampak recimo vredna svojega denarja ali si želiš kuhinjo iz iverala. Torej za zadnjo opcijo imaš rutar, dipo, galerija kuhinj. Recimo, da jaz v dipotu nebi kupila pohištva, ker mi enostavno ne sede, in mi ni všeč. Se mi zdi takšno kot papir. Rutar ima kar precej izbire. Galerija kuhinj v city centru pa nevem točno kakšne vse ima na izbiro ampak je pa tudi ena izmed možnosti. Je pa tudi zraven interdom, kjer mislim, da tudi imajo kuhinje. No, če pa želiš masivo pa je najbolj, da se pozanimaš pri kakšnem mizarju, ki dela to doma ampak moraš vedet, da bo cena temu primerna. Potem pa še imaš Gorenje notranja oprema, kjer tudi izdelujejo kuhinje za posameznike. No povsod pa kot si že sama ugotovila potrebuješ načtre in izrise kar je seveda najbolje, saj potem lažje primerjaš kar želiš in kakšno kuhinjo si boš izbrala. In glede na to, da moraš mirovati bi jaz doma izmerila prostor, kjer naj bi kuhinja bila si izrisala kje bi kaj naj stalo in si potem narisala skico in s tem hodila naokrog. No za drugo pa se trenutno ne spomnim kje naj bi bilo.

(odgovor članu Trebuškica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nova kuhinja
29.7.2010 19:20:20   
Sacherca
Mi imamo kuhinjo iz Panlesa..Sicer je stara sele dobra tri leta ampak se vedno sem super zadovoljna. Imajo pa poslovalnico tudi nad Obijem. Zadoovljna s kuhinjo,drzali so se dobavnega roka,monter je bil super aja pa takrat na samem zacetku,mi je pri izrisu prodajalec marsikaj pametnega svetoval....

http://www.panles-kuhinje.si/slo/kitchens/

(odgovor članu Trebuškica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nova kuhinja
29.7.2010 19:38:49   
Hope2
Si na istem, kot sem bila jaz (mirovanje in 7 mesec). Lej doma si zamisli kaj rabiš, kaj želiš, prečekiraj internet. Na internetu imaš veliko salonov in kuhinj (rutar, lesnina, lipa, panles, gorenje, maros, alno, nolte, dan kuchen,ewe, il ambienti.....). IZpiši, izriši, zapomni si ideje, skice... na netu najdeš tudi možnost izrisa kuhinje (ikea, alno...), torej se lahko tudi doma igraš, katere elemente hočeš kje....
Potem pa v salon, v laterem si na netu našla največ idej oz všečne kuhinje. Jaz sicer nisem hodila po salonih, ker sem vedela, da v rutarju imajo največjo razstavo kuhinj, tak da sem šla tja. Ena mi je padla v oči, sem šla domov, naštudirala elemente in postavitev in potem z možem nazaj, da so nama še oni izrisali in svetovali. Aja šla sem še pogledat v il ambienti v murski, ko sem bila pri starših, na njihovi spletni strani imaš malo morje kuhinj

In kaj je težava priti s točnimi meramiuser posted image , saj najbrž lahko izmeriš kolk dolgo kuhinjo želiš. Če imaš tloris je fajn prinest tloris. Ali pa si na A4 format nariši tloris sobe, napiši mere stene, nariši kje so okna in vrata, potem si označi oz izmeri do kje bo kuhinja in katere elemente bi kje želela. Obvezno označi kje je voda in elektrika


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 29.7.2010 19:44:15 >

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nova kuhinja
29.7.2010 23:37:34   
zvezdica_1
  • panles nad obijem
  • svea, marles-mi2 sma bila v mercatorju, nasproti baumaxa
  • lesnina v hočah-imajo ewe, dan kuchen...
  • je pa še 1 salon-nekje na studencih al kje, začne se na a.... mogoče bo katera vedela, je bil včasih reklamni pano pri semaforju pred obijem
  • dipo, rutar-eni jih preklinjajo zaradi dobavnega roka, ki se ga ne držijo, drugi pravijo, da so dobili v roku in vse naenkrat-bi pa vsaj dipo naj zaračunal 10% vrednosti kuhinje za montažo, medtem ko je pri svei, marlesu in panlesu montaža nad neko vrednostjo zastonj. mi2 sma se odločala med panles in ikeo, na koncu izbrala slednjo-in trenutno zelo zadovoljna, res pa je, da se ne sekiram, če se na visokem sijaju vidi kakšna pikicauser posted image


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nova kuhinja
30.7.2010 8:14:05   
naja17
No, meni ni bilo treba ne počivat ne nič, pa sem se za kuhinjo odločila v 3h urah, jo zaarala in sem maksimalno zadovoljna z njo. Glede na to, da imaš mirovanje, se posedi zraven računalnika in vse preglej, ker kuhinj je malo morje. Tako boš ugotovila kaj bi rada. Morda ti bo res najlažje it v rutar, kjer imajo več izbire, vendar morda posledično tudi vse kasneje pride. Midva imava Dan Kuchen, všeč so mi bile tudi Nolte kuhinje, ki so dosti dražje, pa izračun sva dala delat še k Svei. Pri DK sva za najmanj denarja dobila največ, kvalitetna kuhinja, hvaležna barva, ok montaža, ki je že v ceni....

BTW- ooo Sacherca, a ti si tudi tu user posted image

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nova kuhinja
30.7.2010 8:58:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Trebuškica
ker tega ne nameravam prepustiti svojemu dragemu (zagotovo me razumete user posted image ).


Povsem normalno, en kupec od 100-ih je moški, sicer pa zdolgočasen sedijo na stolu, včasih kaj pripomnijo, tisti s krajšim zakonskim stažem pa celo še upajo, da bodo imeli pravo na glasanje user posted image . Amaterji user posted image .

- Drgač pa, najprej si točno, točno, točno izmeri prostor. Se kar stalno dogaja, da stranke hodijo z napačnimi merami, kuhinjo se dodela do potnakosti, na izmeri pa ugotovi, da je prosotr 15 cm krajši. Dolžina, širina prostora, višina parapeta (okna od tal), kje so inštalacije (elektrika, voda, plin, napa), izbokline, vbokline. Prostor naj ti pridejo na koncu izmerit tudi tisti, kjer boš kupila kuhinjo, je najbolj zihr, zlasti zaradi kakšnih krivih zidov - da se naroči poglobljen pult, če je treba ipd.
- izrise s ceno ti pošljejo nekatere firme tudi po mailu, veliko se lahko uskladiš po el. pošti, nekateri imajo tudi brezplačne izrise, drugje ti jih zaračunajo
- 50, 60%... popusti so nateg, obisk direktoraj za dodaten popust .... bla, bla, bla. To pomeni, da imajo izhodiščno ceno močno dvignjeno, potem pa ti jo kao spustijo. Pomembna je končna cena, ne višina popusta.
- Ko boš izbrala okvirno, kaj hočeš (materiali: iverka, mediapan, masiva; obdelava: lak, furnir, folija, steklene fronte,...), potem imaš osnovo za preverjanje cen. Izbereš npr. vanilija fronto iverko, obdelano s folijo (ultrapas, laminat) in rjav pult, potem pa lahko primerjaš ceno med različnimi proizvajalci, v različnih salonih - da torej primerjah hruške s hruškami in ne hruške z jabčki.
- sama razstava kuhinj ni toliko pomembna, ker si pač večje firme lahko špogajo imeti razstavljenih 40 kuhinj, manjši saloni pa ne, amapk to ne pomeni, da imajo kaj slabšo ponudbo ali storitev ali višje cene. Preveri pri večih.
- ženske sicer največ gledajo barve kuhinje, ampak najpomembnejša so obdelava front, okovja in vodila.
- pri kuhinjah je ZELO pomembna tudi sama storitev, ne samo njen nakup, torej montaža in poprodajna storitev, kako hitro in natančno rešujejo reklamacije, obdelajo dodatna naročila ipd.

(odgovor članu Trebuškica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nova kuhinja
30.7.2010 9:22:24   
Sacherca
IZVIRNO SPOROČILO: naja17
BTW- ooo Sacherca, a ti si tudi tu user posted image


Mislis na tej temi ali v kraju bivanja? Ti mislim,da nisi iz Mb tako,da ti verjetno spet luste delam cez ekran user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nova kuhinja
30.7.2010 9:28:12   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: Sacherca

IZVIRNO SPOROČILO: naja17
BTW- ooo Sacherca, a ti si tudi tu user posted image


Mislis na tej temi ali v kraju bivanja? Ti mislim,da nisi iz Mb tako,da ti verjetno spet luste delam cez ekran user posted image user posted image user posted image



Na temi itak... Ker, če bi bla kje s tvojega konca, vrjemi bi te že našla user posted image ...


Ankica - te nisem upala potunkat, da ti obvladaš user posted image

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nova kuhinja
30.7.2010 9:32:27   
Anonimen
Naja, jaz grem itak na dopust (jeeeeeee user posted image ), tak da ne bodo velik imel od mene, razen kar je gor napisano.
Sicer je pa kuhinjo kupuje kar veliko nosečnic. Gnezdenje? Pa vse tam v 6., 7., mesecu user posted image .

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nova kuhinja
31.7.2010 10:31:13   
Sofi
Zraven naštetih imaš v MB še GA na Meljski cesti.

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nova kuhinja
1.8.2010 16:57:58   
zvezdica_1
no, tisti salon je argan kuhinje.....
za točno lokacijo pa bo striček google pomagal, če še rabiš

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nova kuhinja
2.8.2010 10:01:55   
Trebuškica
Ej punce, hvala vam, sem čez vikend vse premerila in narisala približno kaj želim, in po telefonu sem se celo dogovorila, da mi bodo poslali izris po mailu v dveh salonih. Edino sem pa popolnoma bosa, ko me začnejo spraševat kakšen material želim... v končni fazi mi je vseeno, želim si belo kuhinjo v sijaju in eno lepo leseno delovno površino. Kaj je zares takšna razlika če vzameš lak ali folijo ali kaj vse še obstaja?? Mislim, da je predvsem razlika v ceni, drugje pa ne - ali se motim?

Aja, pa še to. V Rutar 100 % ne grem, ker smo s starši že naročali sedežno tam, pa smo 4 mesece čakali na njo in kar nekaj znancev imam, ki so kupili kuhinjo tam in je po več kot 4 mesece niso mogli uporabljat (jaz bom že čez slabe 3 mesece v dveh delih in si tega ne morem privoščit). Sem pa malo pobrskala po drugih forumih in pregledala spletne strani - navdušujejo me Dan Kuchen, lepe modele imajo, in v MB so menda odprli nov salon. Je bila katera že pri njih? (samo da mi ni treba v Rutar)  Malo se bojim novih salonov - tudi Galerija kuhinj je nova in ne poznam njihovih kuhinj, rada bi preverjeno blagovno znamko.


(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nova kuhinja
2.8.2010 10:07:41   
lilip
Tudi Mercator pohištvo ima kuhinje.

(odgovor članu Trebuškica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nova kuhinja
2.8.2010 13:52:22   
tasika12
Pozdravljena,

jaz sem čisto na istem, kupujem kuhinjo in bom kmalu v 6. mesecu, tudi mene so navdušile Dan Kuchen, bila pa sem pri njih na Kardljevi, kjer imajo svoj salon, prodajalec je rekel naj prinesem točne mere in bova izrisala. Sem pa tudi sama čisto zmedena gledena materialov, ker nimam pojma kaj je bolje.
Bila sem še v Hiši kuhinj na Heroja Nandeta, so tudi zelo prijazni, en dan bom še malo pogledala v Limbušu kjer imajo te Gorenje in Marles kuhinje.
Samo najprej se moram spravit zraven in točno premerit in si narisat, pa tudi vem da me bo kar dosti prišlo, saj se metrov kar nabere.

Lp
Tasika

(odgovor članu Trebuškica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nova kuhinja
2.8.2010 19:19:24   
zvezdica_1
dan kuchen imaš v lesnini v hočah...

res dobro dobro premisli, če želiš belo kuhinjo.... raje kako barvo bela kava ali kaj podobnega-je zelo zelo rahlo krem barve, ker bela je res strupeno bela in se gor vidi res vsaka kaplica vode-kak pa je v kuhinji in mali otrok, pa je verjetno jasno vsakomur.

aja, pa leseno delovno površino-jaz je nisme hotela, dobiš zelo lepo imitacijo "lesa" v ultrapas materialu-pa lahko obrišeš, se ti ne bo "pogreznilo", razpokalo, vpijalo tekočin in se posledično obarvalo "pomisli, da razliješ rdečo peso po lesenem pultu...) kolikor vem, moraš lesen pult vsake toliko mazat s posebnimi olji, da je odporen na vlago, drugače postane grob, muckast...

malo povprašaj v salonu, jaz sem za večino pulotv bila rperpičana, da so leseni, pa so le dobra imitacija lesa, na ultrapasu-jaz nanj kar vročo posodo dam, pa ni nikjer sledov...user posted image
če pa imaš viška €, pa si kak kerock ali granit omisli......

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nova kuhinja
2.8.2010 19:47:17   
petea
Trebuškica,
beli fronti v sijaju pomenijo naslednje:
- nimaš rada sebe, saj boš neprestano čistila odtise otroških rok z vrat,
- nimaš rada otrok, saj ga boš ves čas odganjala iz kuhinje, da ti ne bo treba čistiti vrat,
- oboje.

Predlagam ti mat verzije vrat, po možnosti z drobnim vzorcem. Mi imamo marlesovo Vito 'poper in sol' - je super trpežna in neobčutljiva na odtise, tako da se otroški 'spominki' ne vidijo preveč.

O lesenem pultu pa ti je tudi že predhodnica dovolj povedala.

Kar moraš gledati pri kuhinji, je funkcionalnost. Npr.:
- v spodnji vrsti naj bo čim več predalnikov,
- če misliš imeti pomivalni stroj, ga dvigni za 50 cm - je zelo praktično, bolj kot pečica, ki jo sedaj zelo radi dajo v višino oči,
- preveri, če imaš med štedilnikom in koritom dovolj delovne površine - vsaj 60 cm, še bolje je 100 cm,
- zagotovi si dovolj osvetljave - bolje več kot manj,
- razmisli, kaj misliš imeti pospravljeno v določenih elementih,
- kje boš imela shranjeno hrano,
- kakšen bo hladilnik v kuhinji; če boš imela kombiniranega, je dosti bolje imeti spodaj skrinjo in zgoraj hladilnik ...


Na Ikeini strani si lahko dobiš program za izris kuhinj, imajo ogromno dobrih idej, pa še ceno sestava takoj vidiš. Prav tako pa imajo ogromno drobnih pripomočkov za bolj funkcionalno kuhinjo.
Moje mnenje je, da je večina kuhinj v Sloveniji močno precenjenih.

(odgovor članu Trebuškica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nova kuhinja
2.8.2010 19:53:07   
petea
Pa vedet moraš, kako misliš pospravljati gospodinjske aparate (jih boš imela na pultu, v predalih, v posebni omari ...) in katere boš sploh uporabljala.

Ali rabiš več delovnega pulta ali več omar za shranjevanje.

Itd.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nova kuhinja
3.8.2010 10:39:04   
livia
Jaz sem bila pred dvema letoma na istem. Rizično noseča, poleg tega pa še z enoletnico. Vsak obisk salona za izris kuhinje ti vzame minimum 3 ure. Jaz sem na koncu najela arhitektko, skupaj sva zrisali varianto in šle naročit oz potem lahko samo tvoj načrt pošlješ različnim trgovinam in izbereš najcenejšega.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nova kuhinja
10.8.2010 21:52:00   
čupa
prava nočna mora tudi ko nisi nosečuser posted image
v vsako trgovino ko prideš po predračun ne traja manj kot uro pa pol preden ti vse izriše.user posted image
mi2 sma lani kupla novo kuhno, pa sem si prvo iz IKEA spletne strani dol potegnila program, kjer si sam izrišeš svojo kuhno. enostavno vneseš mero sten v kuhinji in pol vsatvljaš elemente ki bi jih mela in kakšne bi mela. meni je fuuul pomagalo, ker ko veš kaj in kak hočeš, tam samo poveš in gre hitrejeuser posted image !
kupla sem si visok sijaj, bordo rdeče fronte, pult pa šank pa v barvi bukve - ni mi žal. ker se odtisi tudi nena tak vidijo ko so pravli, pa visok sijaj lažje čistiš kot mat. vrjami ker mam doma skoro 5 let staro punčko, ki je ne naganjam iz kuhne, ji pa všasih dam stelex pa papirnatne brisačke, pa mi kar ona čisti spodnje elementeuser posted image
aja, kupla sem jo v rutaru, ker sem za 2000evrov zbila ceno!user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil čupa -- 10.8.2010 21:56:31 >

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nova kuhinja
19.8.2010 14:01:10   
Anonimen
Priporočam DanKuchen.

(odgovor članu čupa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nova kuhinja
19.8.2010 14:12:47   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

dan kuchen imaš v lesnini v hočah...

res dobro dobro premisli, če želiš belo kuhinjo.... raje kako barvo bela kava ali kaj podobnega-je zelo zelo rahlo krem barve, ker bela je res strupeno bela in se gor vidi res vsaka kaplica vode-kak pa je v kuhinji in mali otrok, pa je verjetno jasno vsakomur.

aja, pa leseno delovno površino-jaz je nisme hotela, dobiš zelo lepo imitacijo "lesa" v ultrapas materialu-pa lahko obrišeš, se ti ne bo "pogreznilo", razpokalo, vpijalo tekočin in se posledično obarvalo "pomisli, da razliješ rdečo peso po lesenem pultu...) kolikor vem, moraš lesen pult vsake toliko mazat s posebnimi olji, da je odporen na vlago, drugače postane grob, muckast...

malo povprašaj v salonu, jaz sem za večino pulotv bila rperpičana, da so leseni, pa so le dobra imitacija lesa, na ultrapasu-jaz nanj kar vročo posodo dam, pa ni nikjer sledov...user posted image
če pa imaš viška €, pa si kak kerock ali granit omisli......



Razlika je bela sijaj in bela mat. Imamo belo sijaj in je nikoli ne manjam. Bela sijaj je za madeže prst najbolj hvaležna, medtem ko vsak drug sijaj je katastrofa. Imamo malega otroka in psa. Ni nobena katasrofa. Spucaš pa itak najlažje- mikrovlakna, steleks ali kis. Kar koli se fajn obnese.

Kar se tiče lesa se pa strinjam. Sicer smo pa mi tisti izrezan del pulta od pomivalnega korita oblekli in imam na pultu za veliiiko dilo, gor režemo, odlagamo.... in ker je v isti barvi kot pult se sploh ne opaziuser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Trebuškica,
beli fronti v sijaju pomenijo naslednje:
- nimaš rada sebe, saj boš neprestano čistila odtise otroških rok z vrat,
- nimaš rada otrok, saj ga boš ves čas odganjala iz kuhinje, da ti ne bo treba čistiti vrat,
- oboje.

Predlagam ti mat verzije vrat, po možnosti z drobnim vzorcem. Mi imamo marlesovo Vito ''''poper in sol'''' - je super trpežna in neobčutljiva na odtise, tako da se otroški ''''spominki'''' ne vidijo preveč.



Vse ki to pišete, imate domauser posted image , ker res ne vem o čemu ve touser posted image . Zdaj imam visok sijaj belo v kombinaciji wenge sijaj, prej pa mat belo, še prej mat rjavo (kava), še prej mat oranžno. Bela visok sijaj je najbolj hvaležna in najlažje za čistit, mat je katastrofa za pucat. Wenge sijaj bi pa takoj ven vrglauser posted image , noro noro kolk se poznauser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.8.2010 14:18:40 >

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nova kuhinja
22.8.2010 10:25:50   
Anonimen
Glede čiščenja sijaj:mat:
na svetlečih frontah se vsaka stvar prej pozna, umazanija se prej vidi, ker je fronta gladka. Ampak se tudi zelo komot čisti ravno zaradi tega, ker je gladka. Steleks ali še rajši razredčen kis (bolj eko user posted image ) in krpa. Seveda je pomembno tudi, kakšna je barva fronte, na svetlejših se odtisi in umazanija manj vidita kot na temnejših. Obstajajo pa tudi svetleče fronte z anti fingerprint obdelavo, pri teh se pa tudi na temnejših (črna, rdeča), prstni odtisi (komaj) vidijo.
Sicer odvisno od kvalitete folije ali laka, so načeloma svetleče fronte bolj občutljive na mehanične udarce - se hitreje poškodujejo kot matirane (če ti potegne otrok s ključem po matirani ali svetleči fronti, bo to precej bolj opazno na svetleči).
Na matiranih frontah se odtisi ne vidijo, tudi umazanija se ne vidi takoj, jih je pa zaradi nekoliko bolj grobe površine težje čistit. Je treba malo podrgnit user posted image , kis ali steleks in krpa pa tudi načeloma zadostujeta.

Materiali: pri enem srednjem rangu kuhinj kvaliteta ni nekaj vprašljivega, cena posameznega modela pa je odvisna od obdelave. Fronte s folijo so najcenejše, ker jih je najlažje narediti. Lakirane fronte so dražje, ker traja, da se posamezna fronta pobarva. En premaz, treba počakat vsaj 24 ur, da se res dobro posuši, potem pa vse to ponoviti še nekajkrat, torej je mimogrede en teden mimo, da naredijo takšno fronto. Pri višje cenovnih kuhinjah, kjer je fronta lakirana tudi z 8-12-imi premazi, pa traja izdelava take fronte do enega meseca - torej čas je denar user posted image . Furnirane fronte so zelo lepe, ker so obdelane s tankimi pasovi lesa, les je drag, torej so tudi furnirane fronte dražje. Je pa furnir bolj občutljiv na udarce, spet odvisno iz katerega lesa je narejen (hrast je bolj trd, macesen pa mehek) ter kako debeli so ti pasovi furnirja. Masivne fronte so načeloma najdražje, ni pa nujno, spet odvisno od tega, koliko so obdelane (raznorazni utori) in katera vrsta lesa je uporabljena.

Na koncu pa se mi zdi zelo važno, da uporabnik kupi tako kuhinj, kot jo sam rabi in želi, ne kar imajo sosedi - kupuješ zaradi sebe ne drugih, imaš tak in tak budžet ter specifične potrebe.

In pazite na poprodajno storitev: reševanje reklamacij in montažo. Nakup se ne konča s podpisom pogodbe in plačilom kuhinje, treba je kuhinjo še dostavit (torej kako so točni glede dostave) in jo zmontirat.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 22.8.2010 10:31:17 >

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nova kuhinja
22.8.2010 11:27:13   
~Biba~
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Glede čiščenja sijaj:mat:
na svetlečih frontah se vsaka stvar prej pozna, umazanija se prej vidi, ker je fronta gladka. Ampak se tudi zelo komot čisti ravno zaradi tega, ker je gladka. Steleks ali še rajši razredčen kis (bolj eko user posted image ) in krpa. Seveda je pomembno tudi, kakšna je barva fronte, na svetlejših se odtisi in umazanija manj vidita kot na temnejših. Obstajajo pa tudi svetleče fronte z anti fingerprint obdelavo, pri teh se pa tudi na temnejših (črna, rdeča), prstni odtisi (komaj) vidijo.
Sicer odvisno od kvalitete folije ali laka, so načeloma svetleče fronte bolj občutljive na mehanične udarce - se hitreje poškodujejo kot matirane (če ti potegne otrok s ključem po matirani ali svetleči fronti, bo to precej bolj opazno na svetleči).
Na matiranih frontah se odtisi ne vidijo, tudi umazanija se ne vidi takoj, jih je pa zaradi nekoliko bolj grobe površine težje čistit. Je treba malo podrgnit user posted image , kis ali steleks in krpa pa tudi načeloma zadostujeta.

Materiali: pri enem srednjem rangu kuhinj kvaliteta ni nekaj vprašljivega, cena posameznega modela pa je odvisna od obdelave. Fronte s folijo so najcenejše, ker jih je najlažje narediti. Lakirane fronte so dražje, ker traja, da se posamezna fronta pobarva. En premaz, treba počakat vsaj 24 ur, da se res dobro posuši, potem pa vse to ponoviti še nekajkrat, torej je mimogrede en teden mimo, da naredijo takšno fronto. Pri višje cenovnih kuhinjah, kjer je fronta lakirana tudi z 8-12-imi premazi, pa traja izdelava take fronte do enega meseca - torej čas je denar user posted image . Furnirane fronte so zelo lepe, ker so obdelane s tankimi pasovi lesa, les je drag, torej so tudi furnirane fronte dražje. Je pa furnir bolj občutljiv na udarce, spet odvisno iz katerega lesa je narejen (hrast je bolj trd, macesen pa mehek) ter kako debeli so ti pasovi furnirja. Masivne fronte so načeloma najdražje, ni pa nujno, spet odvisno od tega, koliko so obdelane (raznorazni utori) in katera vrsta lesa je uporabljena.

Na koncu pa se mi zdi zelo važno, da uporabnik kupi tako kuhinj, kot jo sam rabi in želi, ne kar imajo sosedi - kupuješ zaradi sebe ne drugih, imaš tak in tak budžet ter specifične potrebe.

In pazite na poprodajno storitev: reševanje reklamacij in montažo. Nakup se ne konča s podpisom pogodbe in plačilom kuhinje, treba je kuhinjo še dostavit (torej kako so točni glede dostave) in jo zmontirat.
Zdaj vem, koga poiskat, ko bom kupovala kuhinjo....si pa res pravi "fahman" user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nova kuhinja
15.9.2010 19:08:11   
Trebuškica
Takole je z mojo kuhinjo.... najprej pa .... z mojim trebuščkom bo menda vse v redu (ogromni hematom je baje skoraj izginil user posted image user posted image user posted image , čeprav še vedno strogo vodorvani položaj user posted image in vmes so nam dovolili tudi malo na mirni dopust, in sem morala priseči, da bom naredila naenkrat največ 50 m)

Izris in ponubo sem po mailu dobila iz Dan Kuchen v MB in iz Svee. Že po izrisu sem Sveo izključila, pa še cena je bila višja - ne morem verjet, glede na to, da verjetno kvaliteta ni primerljiva. Ne vem no... Moj dragi se je tudi izkazal, saj je obiskal še nekaj drugih ponudnikov v Mb in okolici - seveda sem ga z vašo pomočjo jaz poslala s pridobljenimi izrisi na nekaj od vas omenjenih lokacij.

Prejšnji teden pa sva se odpravila v Dan Kuchen v MB in bila izjemno navdušena nad prodajalko tam, ki nama je tudi poslala ponudbo. Vse nama je pokazala, razložila, predstavila nama je tudi postavitev, o kateri sploh nisva niti razmišljala. Zares sva bila zadovoljna, sicer nama potem ni dala več izrisa, ampak doma sva vse še enkrat preučila in naslednji dan šla nazaj in vplačala akontacijo. Tako da... punce... imam novo kuhinjo user posted image user posted image user posted image .

In sicer: je krem barve v visokem sijaju in iste barve (sicer mat) je tudi delovni pult (po pregledu veliko katalogov nama je bila takšna kombinacija najbolj všeč). Je brez ročajev in ima aluminijaste letvice in aluminijasto podnožje. Fuuuuuul je lepa in se izjemno veselim, da je ta stres za mano. Tam sva naročila tudi vse aparate, sedaj še samo počakava na njo - drživa pesti, da bo pred mojim terminom zmontirana - po zagotovilu prodajalke naj bi 90 % bila.

Vsekakor vam javim kako in kaj ko bo tako daleč in toplo priporočam DanKuchen - vsaj v Mb sta oba prodajalca zakon, kuhinje pa so tako ali tako kakovostne. Hvala vam vsem za svetovanje in pomoč - ko bomo pa prvič kuhali pa bomo videli tudi kako se čisti in vzržuje, ampak mislim, da ne bo preveč dela z njo.

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?