|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 11:34:52   
baby22
pozdravljeni, pri nas imamo en problemček, ki ga ne znam rešiti... in sicer imamo doma 4.5letnikauser posted image , ki smo ga že začetek poletja "odvadili"od plenic, vendar gre lulat samo če ga jaz zbudim...sam namreč tako trdno spi, da sploh ne ve kdaj ga tišči lulat in kdaj se ponoči polula v posteljo...tudi ko se polula v posteljo kar naprej spi...
jaz sem že na koncu z živci, ker sploh ne vem kaj naj še naredim...
razmišljam že o tem, da bi mu dala nazaj plenico.... ima kdo od vas kakšno mnenje??? bi ga bila zelo vesela...
lep dan še naprej...



_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 11:53:31   
*miska.mcc*
ker sploh ne vem kaj naj še naredim...
pelji ga k zdravniku. se mi zdi kar ze malo "prestar" za lulanje v posteljo. ne vem....moje mnenje.
ce se motim se opravicujem



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 12:33:47   
zelda35
Mi smo enake probleme imeli s starejšo pupo. Ko sem za mnenje in rešitev vprašala pediatra mi je odgovoril, da še noben otrok ni šel v šolo s plenico...ko otroci dovolj dozorijo sami prenehajo z lulanjem.
Jaz sem težavo rešila s plenicami za čez noč, pa smo vsi mirno spali user posted image
Manj kot smo se obremenjevali prej je postala čista user posted image

Upam, da uspešno rešite problem.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:04:36   
ledenaa
Najprej mi povej zakaj bi bila na koncu z živci??
pa kaj vam sploh je.Se niti ne čudim da so potem otroci takšni kakršni ste ko forsirate otroke user posted image

ja,imam mnenje in to je da ga pusti pri miru in mu daj plenico nazaj

je čist normalno za zdaj še

(odgovor članu zelda35)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:08:22   
*miska.mcc*
samo a ni 4,5 let ze malo pozno?
vprasam. ne vem. pač samo zanima me.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:11:52   
ledenaa
Ni

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:12:38   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

samo a ni 4,5 let ze malo pozno?
vprasam. ne vem. pač samo zanima me.



meni se tudi zdi, da je pozno, ampak tudi nimam pojma o tem
user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:13:15   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Ni



ok


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:27:05   
Gordana-3
ni. do 5. leta je normalno. moja ta večja je plenico odložila po dopolnjenem 5. rojstnem dnevu. tudi zdravnica je na sistematskem pri 5. letu rekla, da naj počakamo še dva-tri mesece, malo spremljamo njeno pitje popoldan (naj pije čim manj, več naj pije dopoldan) in če ne bi bilo ok, bi morali nazaj in bi dobila neke tablete. no, takrat se je odvadila nočne plenice, tudi sama je ni več hotela, ker da je že velika punca ipd.
doma imamo še eno pupo, maja je dopolnila 4 leta in še vedno veselo lula v plenico. se nič ne sekiram, bomo počakali do 5. rojstnega dne in bomo videli, kako in kaj.
mi je pa totalno mimo, da bi jo ponoči zbujala za lulanje ...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:28:40   
baby22
 na koncu z živci sem zato, ker ne morem vsako noč 1krat ali dvakrat preoblačit postelje, sedaj ko je zunaj hladno niti nimam kje sušiti,
pa nikakor s tem ne forsiram otroka...bognedaj...ampak samo sebe...

zelda35 hvala sem tudi jaz razmišljala v tej smeri... kolk časa je pa trajalo da je postala čista ?






_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:31:36   
*miska.mcc*
ja no, baby....daj mu lepo plenicko nazaj. pa bos ti neznervirana in mali ne bo na mokrem spal. sploh, ce je, kot pravijo to ok.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:42:47   
barni
To isto sem spraševala tudi jaz, ker imamo pri 3. letih še vedno totalno polulano plenico ponoči in tudi pri dnevnem spanju. Čez dan je lepo suha in vedno pove za lulat in kakat.

Sem mislila, da bi kar poskusila in jo pač dala spat, pa če se polula, bi jo pač preoblekla, samo prvič si težko privoščim še bolj neprespane noči, drugič se mi zdi, da s tem ne bom dosegla nič hitrejšega odvajanja, tretjič se pa bojim, da bi otroku povzročila po nepotrebnem neke frustracije glede lulanja.

Pediatrinja je rekla, da je še čas in da je znak to, da ima zjutraj 10x zapored suho plenico. Meni se trenutno to zdi mišn imposibl pri nas, da bi kadarkoli imeli suho plenico zjutraj (zadnjič ji je prišlo čez, ker je plenica skoraj razpadla, tolk je lulala).

Je pa res, da težko zadržuje in da kadar veliko pije (to je pogosto) gre hitro potem tudi lulat in tudi večkrat zaporedoma.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:46:55   
ledenaa
čakaj malo,kdo ti je pa rekel,da preoblači posteljo ?ne znaš otroku dat plenico nazaj,saj NI pripravljen biti brez plenice
Seveda da s tem forsiraš otroka in tudi vse skupaj se mu bo zamerilo.

Znak da naj bi bila plenica ne vem kolikorat zaporedoma suha je larifari. Moja 2 tudi veliko pijeta,to pač ni povezano s tem. otrok ki lahko zadrži urin se bo prebudil ko bi bil mehur poln in šel lulat ponoči

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:47:38   
koala.cek
sej se hecate ane ?

baby22 - naš je star dobra 4 leta. in se še vedno zgodi da se ponoči polula. ja se zgodi. so obdobja ko cel teden lula in potem spet nekaj časa nič. in ko gremo na dopust, ala hotel inpd..mu dam pleničko. pa kaj. sej mu po vseh pravilih pripada do 6 leta. in verjemite, to ni za nobenega psihologa in ne vem kaj še. in ne kompliciram in se ne sekiram. bo že nehal, ko mu bo kapnilo. sicer pa je fant nadpovprečen, v vrtcu mu sošolci tudi do kolen ne sežejo, tako v športu, domišljiji, besednem zakladu intd...vsak otrok pa je pač po svoje. hvala bogu.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 13:56:25   
baby22
hvala koala.ček in vsem za spodbudne besede...
ni me treba napadat... posteljo preoblačim, zato ker spim s svojim sinom v isti postelji in mene pač moti če spim na mokri postelji... tebe ne bi ledena??? drgač je bil tut že en teden suh, pa vmes spet tri dni moker, pa dva dni suh in en dan moker.... ni tko vsak dan...

< Sporočilo je popravil baby22 -- 2.11.2010 13:57:44 >


_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 14:00:00   
anckabancka
Naš tastarejši je tudi imel do 5 leta plenico ponoči. Pa še potem sem ga ponoči zbujala in ga pošiljala lulat, če ga nisem, se je polulal. Zdaj, ko ima 5 let in 4 mesece in je ponoči suh. Že dolgo se mu ni zgodila "nesreča".

Imam pa probleme podnevi, ker mu še vedno kdaj pa kdaj malo uide. To pa zato, ker se mu škoda zdi časa za hodit lulat in šiba, ko je že malo prepozno. In zaradi tega ga pa sekiram, ja. Ker se mi zdi čista razvada, da malo po malo lula v hlače, ker se mu ne da hodit...Upam, da se bo do šole navadil, da mora hodit lulat, ko je čas za to.



_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
2.11.2010 14:07:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu baby22)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 20:52:40   
Dadi
Pri nas smo ga poskušali odvajati lani, ko je bil star 4 leta...pa ni šlo...tudi slučajno ni bil niti eno noč suh. Letos smo poleti spet poskušali (septembra je bil star 5 let) in je tako tako...Mož ga ponoči nosi na wc, ful pazimo, da zvečer ne pije...Pa je pol načeloma suh, vedno pa še ne...

Je podobno kot pri anckibancki, tudi našemu se ni dalo tekom dneva na wc hodit, pa je pol le pogruntal,da ga vse počaka, če gre lulat. Je mel tudi v vrtcu sem in tja polulane hlače in sem potem vzg. razložila, da se boji, da mu ne bi kdo igrače vzel, podrl kaj iz kock, če gre na wc.
No ampak kakor že rečeno, se je vse lepo izšlo... Zdaj upam, samo še na suhe noči, da bo enkrat konec, če ne mi ostane samo še obisk pediatra.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
2.11.2010 21:16:44   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: barni

To isto sem spraševala tudi jaz, ker imamo pri 3. letih še vedno totalno polulano plenico ponoči in tudi pri dnevnem spanju. Čez dan je lepo suha in vedno pove za lulat in kakat.

Sem mislila, da bi kar poskusila in jo pač dala spat, pa če se polula, bi jo pač preoblekla, samo prvič si težko privoščim še bolj neprespane noči, drugič se mi zdi, da s tem ne bom dosegla nič hitrejšega odvajanja, tretjič se pa bojim, da bi otroku povzročila po nepotrebnem neke frustracije glede lulanja.

Pediatrinja je rekla, da je še čas in da je znak to, da ima zjutraj 10x zapored suho plenico. Meni se trenutno to zdi mišn imposibl pri nas, da bi kadarkoli imeli suho plenico zjutraj (zadnjič ji je prišlo čez, ker je plenica skoraj razpadla, tolk je lulala).

Je pa res, da težko zadržuje in da kadar veliko pije (to je pogosto) gre hitro potem tudi lulat in tudi večkrat zaporedoma.


Hvala enako. Pa je bila poleti stara 3. Čez dan gre lepo brez plenice spat in suha je od 2. rojstnega dne, ponoči pa ni šans. NI ŠANS. Zjutraj ma plenica 5 kil, tako je polna.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 15:02:25   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: baby22

pozdravljeni, pri nas imamo en problemček, ki ga ne znam rešiti... in sicer imamo doma 4.5letnikauser posted image , ki smo ga že začetek poletja "odvadili"od plenic, vendar gre lulat samo če ga jaz zbudim...sam namreč tako trdno spi, da sploh ne ve kdaj ga tišči lulat in kdaj se ponoči polula v posteljo...tudi ko se polula v posteljo kar naprej spi...
jaz sem že na koncu z živci, ker sploh ne vem kaj naj še naredim...
razmišljam že o tem, da bi mu dala nazaj plenico.... ima kdo od vas kakšno mnenje??? bi ga bila zelo vesela...
lep dan še naprej...


Imam. Moje mnenje je, da so 4,5 let stari otroci prestari in preveliki, da bi še vedno nosili plenice, kljub dejstvu da je dopustno in normalno, da otrok v teh letih še moči posteljo.

Kot javno odkrita forsiratorka - frustratorka otrok si ne predstavljam, da bi moja otroka v tej starosti še nosila pleničke, kljub dejstvu da jima je kdaj ponoči ušlo (enemu še vedno, ker nima še 2,5 let).

Sicer težko razumem povezavo med odvajanjem otroka od plenice (v primeru mojega sina sem si dovolila celo ne-navajanje na plenice) in frustriranjem otroka, pa sem že velikokrat prebrala komentarje ki tovrstno uvajanje otroka v svet pravil enačijo z mučenjem. Sem tudi  zagovornik demokracije, vem da ni moja pot edina prava, in  hkrati prikrita sem anarhistka, ker pravila težko sprejemam.

In, ker redno dvomim v smoter pravil, reda in sistemov, se sprašujem tudi to-zakaj sploh pisat priročnike o razvoju dojenčka, otroka-saj je vsak zase čudovit in unikaten, zakaj otroka vpisovat v vrtec in ga silit v sekundarno socializacijo- če večina otrok ob uvajanju trpi, zakaj otroka sploh vpisat v prvi razred, če pa sploh še ni zrel za dojemanje šolanja ki je zanj -baje- koristno?

Torej, res, zdaj pa mene  zanima mnenje vseh tistih, ki menite da z zgodnjim (po mojem mnenju edinim, pravočasnim) odvajanjem od plenic frustriram svoja otroka-kaj, a vseh ostalih prelomnicah v življenju vaših otrok tudi čakate na to, da so pripravljeni?

< Sporočilo je popravil polma -- 3.11.2010 15:11:08 >


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 15:16:20   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


IZVIRNO SPOROČILO: baby22

hvala koala.ček in vsem za spodbudne besede...
ni me treba napadat... posteljo preoblačim, zato ker spim s svojim sinom v isti postelji in mene pač moti če spim na mokri postelji... tebe ne bi ledena??? drgač je bil tut že en teden suh, pa vmes spet tri dni moker, pa dva dni suh in en dan moker.... ni tko vsak dan...


mislim da je mislila s tem da se ne splača sama sebe obremenjevat in ponoči budit otroka da ga preoblačiš in preoblačiš posteljo, če mu lahko plenico namontiraš in počakaš da bo pripravljen, da bo ponoči suh..

nič strašnega ni, če do 5 leta nosi plenico ponoč..
Namesto da mu namontiraš plenico, zamenjaš nepremočljivo ponjavo, ki jo namontiraš NA , ne pod rjuho. Zamenjaš pižamo. Fertik.

Če združim mnenja ledenee in hruške debeluške pa imaš le še pol leta časa, da ne bo več normalno, da nosi plenico.


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 15:56:38   
kaya2007
zakaj pa spi pri tebi?

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 15:59:40   
ledenaa
Nima le še pol leta čas ,ampak še lep čas user posted image   kaj je normalno bi pa še lahko debatiraliuser posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 16:36:30   
liliana
a vseh ostalih prelomnicah v življenju vaših otrok tudi čakate na to, da so pripravljeni?


Jaz v bistvu ja....do sedaj sem....stara pa je tri leta in pol......sama je začela jesti, ko je bila pripravljena in ne pri 6 mesecih, ko bi umazala pol kuhnje, ker se je takrat zgolj igrala s hrano.......v vrtec je šla, ko je bila pripravljena in sicer letos septembra, ko je sama začela iskati družbo otrok in "uvedla" se je praktično takoj in z velikim veseljem gre v vrtec.....le enkrat je zajokala, pa še to verjetno zato, ker se ji je nekaj "kuhalo", ker je zvečer dobila vročino....od plenice podnevi se je odvadila, ko je bila pripravljena, takrat je šlo takoj, brez stresa zame in zanjo......v morju je zaplavala letos prvič, izgleda, da je bila šele sedaj pripravljena, ker prejšnja leta ni hotela iti v vodo dlje kot do gležnjev......spregovorila je tudi takrat, ko je bila pripravljena in ne takrat, ko sem to želela jaz.......

Ne vem no, meni se pač ene stvari pri otrocih ne zdijo vredne forsiranja, ker se itak zgodijo same po sebi.....in lulanje ter kakanje brez plenice je že tako......samo jaz sem človek, ki zaradi tega ni na koncu z živci in se ne sekiram, če ima ponoči še plenico pri treh letih in pol in če kaka zgolj v plenico, ker noče na kahlo ali wc......in se mi zdi to nekako normalno.......eni lulajo brez plenice prej, eni pozneje......eni tudi govorijo prej, eni pa pozneje......

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 18:08:15   
oka
Jaz v bistvu ja....do sedaj sem....stara pa je tri leta in pol......sama je začela jesti, ko je bila pripravljena in ne pri 6 mesecih, ko bi umazala pol kuhnje, ker se je takrat zgolj igrala s hrano.......v vrtec je šla, ko je bila pripravljena in sicer letos septembra, ko je sama začela iskati družbo otrok in "uvedla" se je praktično takoj in z velikim veseljem gre v vrtec.....le enkrat je zajokala, pa še to verjetno zato, ker se ji je nekaj "kuhalo", ker je zvečer dobila vročino....od plenice podnevi se je odvadila, ko je bila pripravljena, takrat je šlo takoj, brez stresa zame in zanjo......v morju je zaplavala letos prvič, izgleda, da je bila šele sedaj pripravljena, ker prejšnja leta ni hotela iti v vodo dlje kot do gležnjev......spregovorila je tudi takrat, ko je bila pripravljena in ne takrat, ko sem to želela jaz.......

Ne vem no, meni se pač ene stvari pri otrocih ne zdijo vredne forsiranja, ker se itak zgodijo same po sebi.....in lulanje ter kakanje brez plenice je že tako......samo jaz sem človek, ki zaradi tega ni na koncu z živci in se ne sekiram, če ima ponoči še plenico pri treh letih in pol in če kaka zgolj v plenico, ker noče na kahlo ali wc......in se mi zdi to nekako normalno.......eni lulajo brez plenice prej, eni pozneje......eni tudi govorijo prej, eni pa pozneje......


user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?