|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolesarjenje
8.8.2005 10:50:49   
lev76
Pozdravljeni vsi!

Imam eno že zguljeno vprašanje, pa bi rada vaše mnenje.Mojga G nikakor ne morem na telefon priklicat.

Prejle me je moj :love: klical, da so v službi klepetali in povedal da sva v soboto kolesarila. Sem 17t4d:nosecka:. In mi je rekel da sta dva sodelavca v luft skočila (ki sta že rodila;)), da kaj se greva, da to pač ne smem počet.
Kako to vpliva na :duda:, ali res škoduje?

Pa ne mi rečt, da vam je G rekel da ne smete,ampak ne veste zakaj. Jaz hočem vsebino vedet!!
A mi lahko kdo prosim razloži?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kolesarjenje
8.8.2005 10:55:52   
Yasminka
Jst sem bila kolesarka do 12. tedna. Vsak dan sem naredila cca 5km. Potem sta mi moja G. in dr. Pušenjak (na nuhalni) strogo odsvetovala. Ne zadari gibanja ampak zaradi padcev, ki so lahko usodni za :duda:. Nekaj časa sem se upirala, ko pa me je en norec na prehodu skoraj povozil sem se lepo spravila na avtobus. Sedaj si kupujem sobno kolo.

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kolesarjenje
8.8.2005 10:56:39   
looney
OJ!
Kar se spomnim iz prejšnjih postov in odgovorov dr.Pušenjaka, je kolesarjenje odsvetoval bolj zaradi posledic padca kot pa zaradi kolesarjenja samega.

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kolesarjenje
8.8.2005 10:56:59   
Grascakinja
Jep, kot je rekla Yasminka. Poleg tega meni kasneje ni več pasalo kolesart, me je nekak čudno tiščalo dol, tudi na sobnem kolesu.

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kolesarjenje
8.8.2005 10:59:19   
darjatimci
Nihče ti ne more prepovedat tudi sama sem kolesarla dokler sem se počutila sigurno je pa res,da veliko g.to odsvetuje jasno,da zaradi padcev in po moje še kaj drugega,malo si preberi kateri športi se odsvetujejo nosečnicam.

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kolesarjenje
8.8.2005 11:11:01   
Nyah*
Sem slisala da poleg padcev kolesarjenje odsvetujejo tudi zaradi maternicnega vratu, ker nekatere ga imajo bolj nizko, pa lahko kolo skoduje.

Ne vem pa, ce je res:ups:.

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kolesarjenje
8.8.2005 11:17:46   
tina104
Kolesarjenje odsvetujejo zaradi možnosti padcev, ta možnost je v nosečnosti precej povečana, še posebej ko se ti trebuh tako poveča, da se težišče telesa spremeni.
Tudi jaz sem slišala nekaj v zvezi s tem, da ko sediš, ti ne vem kaj pritiska na neke žile in ni dobro, ampak sem se bolj pozanimala. G mi je rekla, da je kolesarjenje zelo v redu, ampak na sobnem kolesu. Tudi vse knjige in kar sem prebrala, odsvetujejo kolesarjenje samo zaradi možnosti padcev in zaradi ničesar drugega. Tak da ne se sekirat. V prihodnje pa raje hodi ali pa kolesari na sob. kolesu.

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kolesarjenje
8.8.2005 11:21:21   
Vekica
Oj!

Če ti paše... Zakaj pa ne! Jaz sem kolesarila do zadnjega meseca pred porodom - tako po mestu. Potem se pa nisem več tako sigurno počutila in sem raje hodila peš.
LP

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kolesarjenje
8.8.2005 11:23:21   
Aleksandrin
Meni je rekl, da se lahko ukvarjam z vsemi nenevarnimi športi- to pomeni, kjer je nevarnost padca enaka 0.
Se pravi, pomembno je to, da ne padeš ali pa dobiš udarca v trebuh. Kolesarjenje je po moje totalno nenevarno, razen, če nimaš kakšnih problemov z nosečnostjo ( rizično, nizko nosiš,...)
LP :sloncek:

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kolesarjenje
8.8.2005 11:29:57   
lev76
Sem vprašala eno sodelavko, ki je glede teh stvari zelo načitana.
In mi je razložila nekako takole: Ko se voziš s kolesom sedež pritiska na maternični vrat,ki ga posledično s pritiski zmanjšuje (znižuje).Krajši maternični vrat pa pomeni povečano možnost za prezgodnji porod.

lp

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kolesarjenje
8.8.2005 11:34:12   
tinkamiška
Kolesarjenje ni proporočljivo, oziroma, ga G odsvetujejo zaradi morebitnega padca in zaradi tega tudi možnega zloma...rentgen...

Jst pač ne bi reskirala, se pa vsaka zase sama odloči;)

Lp,
Tinka

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
8.8.2005 11:49:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lev76)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kolesarjenje
8.8.2005 11:54:02   
SašaR
Men je moj G rekel da lahko kolesarim, da ni nič narobe, le pasti ne smem!:zmeden:
Tako da grem kdaj pa kdaj na bicikel vendat le kakšnih 20 km bolj po asfaltu in ne preveč v klanec!

LP :rozica:

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kolesarjenje
8.8.2005 12:02:24   
Andy13
Tudi moj ginekolog kolesarjenja NI odsvetoval. Omenil je, da naj kolesarim po neobljudenih poteh, najbolje asfaltnih, da naj vseeno malce pazim, saj so padci usodni, samo kolesarjenje ni nevarno. Rekel mi je, da ob naporu preneham, da mi bo telo že samo povedalo ali je kaj narobe.
Nazadnje sem kolesarila (le par kilometrov) v 20. tednu in ker imam moško kolo, mi je trebuh že začel pritiskati in me motiti. To je bilo zvečer, ko je trebuh malce večji, vendar če me trebuh ne bi motil, bi še kolesarila.

Nikar se ne oziraj na komentarje vseh, ker ima vsak svoje mnenje, počni to kar misliš, da je prav in pri čemer se počutiš dobro in smatraš, da ne ogrožaš zdarvja svojega otroka.

Srečno nosečnost!

Lp, Andy

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Kako se računajo tedni in meseci v nosečno...
Dnevi, tedni, meseci, tromesečja? Če ste zmedeni, niste edini. Medtem ko nekateri govorijo o nosečnosti, ki traja 9 mese...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?