|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   s starši bi naredila kupoprodajno pogodbo
3.2.2011 11:22:14   
buba.miska
pozdravljeni

zanima me kar nekaj o kupo-prodajni pogodbi

s starši bi naredili kupoprodajno pogodbo za zgornji del hiše -podstrešje
zanima me kaj vse moremo zapisat v pogodbo (imeli bomo skupni vodovod, centralno in elektriko)?
koliko se plača davka? glede na ceno ki jo bomo mi zapisali ali glede na dejansko ceno nepremičnine?

zanima me še glede subvencije za mlade družine ali je pomembno kaj piše v pogodbi (cena, podstrešje, mansarda)?

hvala za odgovore lp



_____________________________

ŽANA(2130g) IN KLEMEN (2310g) 14.5.2009
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: s starši bi naredila kupoprodajno pogodbo
3.2.2011 11:36:35   
*pepelka*
Zakaj pa ne bi naredili darilne pogodbe, saj v tem primeru ne plačate nobenega davka. Pa overiš šri notarju in ureiš na davčni, pa daš potem zahtevek za vpis v zk. Koliko pa so sedaj s tem stroški pa ne bi vedla, ampak ceneje še vedno, kot če bi še državi plačevali davek.

(odgovor članu buba.miska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: s starši bi naredila kupoprodajno pogodbo
3.2.2011 12:42:50   
buba.miska
res je da je ceneje ampak za pridobitev subvencije je potrebno imeti kupoprodajno pogodbouser posted image


_____________________________

ŽANA(2130g) IN KLEMEN (2310g) 14.5.2009

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: s starši bi naredila kupoprodajno pogodbo
3.2.2011 12:51:18   
Anonimen
V kupoprodajno pogodbo lahko vpišete delež, ki ga boš kupila ... če pa hočeš kupit prav mansardo in da boš tudi v zemljiški knjigi vpisana samo pod mensardo, je pa treba najet geodeta, da naredi etažni načrt (400-600€) in potem se lahko v pogodbo in kasneje v zemljiško knjigo vpišeš samo pod mansardo.

(odgovor članu buba.miska)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: s starši bi naredila kupoprodajno pogodbo
4.2.2011 12:03:15   
nananaja
Mene pa zanima, kolikšna je ta subvencija, da se splača napisati kupoprodajno pogodbo? Kakšni so pogoji potem za pridobitev.

Ali družina, ki že živi v hiši, katere delež bi kupila od sorodnika, lahko kandidira za subvencijo za reševanje prvega stanovanjskega problema?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: s starši bi naredila kupoprodajno pogodbo
4.2.2011 13:23:19   
buba.miska
lansko leto 2010 je bilo 300€ na člana to subvencijo pa lahko uveljaviš 8 let. v mojem primeru nas je 4 to znese 1200€ letno, krat 8  9600€ mislim mda je kar veliko če ti to nekdo "podari". za ostale člane pa nevm ali se štejejo ali ne


_____________________________

ŽANA(2130g) IN KLEMEN (2310g) 14.5.2009

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: s starši bi naredila kupoprodajno pogodbo
5.2.2011 15:37:59   
nananaja
Sem malo pregledala tole s stanovanjskim skladom.
Tisti ko prodaja, plača 2% davka od vrednosti kupnine in davek nakapitalski dobiček, ki pa ga je oprščen, če ima na naslovu nepremičnine prijavljeno stalno bivališče vsaj zadnji dve leti.

V kupoprodajno pogodbo ni dobro napisati nesmiselno majhne vrednosti, ker se lahko zgodi, da dobiš zahtevo po cenitvi in si primoran plačati cenilca.

Kar se pa tiče subvencije pa sem jaz razumela, da je najnižja v prvih štirih letih 160€ na dr. člana, druge štiri leta pa najmanj 100€ na dr. člana, kar je potem 4160€ v osmih letih. Višina subvencije se določa vsako leto posebej glede na število prosilcev in ni zagotovo, da bo ostala vseh 8 let 300€. Ampak vseeno, če je vsaj na začetku nekaj višja, potem davek in stroške prepisa pokriješ v dveh letih, to je res.

Samo mene še zanima, če poznaš koga, ki je že uveljavljal to subvencijo s kupoprodajno pogodbo s starši in je bil prej že prijavljen na tem naslovu. Namreč na začetku tvegaš znesek davka, ki ga moraš plačati takoj, nimaš pa še odločbe, da boš subvencijo zagotovo dobil.

(odgovor članu buba.miska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: s starši bi naredila kupoprodajno pogodbo
16.3.2011 11:05:40   
pikatara
Pri kupoprodajni pogodbi ni nujnega deleža v primeru smrti in dedovanja, če je pa darilna pogodba pa lahko ostali dediči zahtevajo nujni delež. Tako da to le pazi, če vas je več otrok.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...





sindarin

Se vam zdi, da cena igrače odraža tudi njeno vrednost oz kvaliteto?

da (23%)

ne (25%)

kakor kdaj (52%)


Število vseh glasov: 342

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!