|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obvezno zdravstevno zavarovanje
9.4.2011 11:19:00   
nincy29
Pred 2 urami sem bila pri dežurnemu in mi reče sestra da nimam urejenega ne osnovnega ne dodatnega zdravstvenega zavarovanja.

1.osnovno sem bila zavarovana preko moža ker nisem bila še nikoli zaposlena,s 1.aprilom se mi je prekinil status porodniškega nadomestila
2.dodatno imam redno vse plačano,imam urihtano preko trajnika 18. v mesecu in če ni plačano pač dobim položnico domov.tako da sem 100% da je porihtano.

zdaj me zanima če se je kar spremenilo ker sem s 1.aprilom pač kot brezposelna?nisem prijavljena na zavodu..??

Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
9.4.2011 11:40:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nincy29)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
9.4.2011 12:30:53   
Najaa
Dokler si bila na porodniški je tvoje osnovno zdravstveno plačevala država, zdej te mora pa mož spet prijavit preko sebe. Obstaja obrazec. Pri nas si mogel prinest v službo izpisek iz poročne knjige in je tajnica uredila to na ZZZS.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
9.4.2011 18:23:22   
zvezdica_1
v kolikor nimaš veljavnega osnovnega zdravstvenega zavarovanja, ti tudi dodatno ne velja

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
10.4.2011 15:48:07   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

v kolikor nimaš veljavnega osnovnega zdravstvenega zavarovanja, ti tudi dodatno ne velja


To pa ne bo držalo. Sama sem tudi nekaj zaj... z osnovnim, dodatno sem imela plačano. Dala sem kri in to stane v celoti 10evrov. Ker nisem imela osnovnega, sem plačala odvzem 9 evrov,1 evro gre preko dodatnega.
Zato pa je osnovno dosti bolj pomembno, ker krije večji del stroškov, dodatno pa en mali del.

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
11.4.2011 7:31:06   
sončnica24
Pa še obstaja možnost da si zavarovan preko moža? Ni bilo pred kratkim rečeno da to ni več možno? 

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
11.4.2011 10:08:30   
liliana
Še vedno si lahko zavarovan preko moža.......

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
11.4.2011 10:56:53   
nincy29
evo bila na zzzsu in povem kaj so rekli morda kdaj pride prav...
zato ker sem bila na porodniški mi ni delodajalec od moža plačeval zavarovanja ampak zavod,s 1. aprilom ko mi je potekla porodniška sem si morala spet podaljšat preko moža.da se uredit da te zavarujejo za 8 dni nazaj,tako da dobiš use stroške povrjene.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
11.4.2011 13:54:21   
Dadi
Mam še jaz eno vprašanje: Če se zavarujem po možu oz. pri njegovem delodajalcu plačuje delodajalec zame v zdr. blagajno?

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
12.4.2011 8:27:22   
jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

v kolikor nimaš veljavnega osnovnega zdravstvenega zavarovanja, ti tudi dodatno ne velja


To pa ne bo držalo. Sama sem tudi nekaj zaj... z osnovnim, dodatno sem imela plačano. Dala sem kri in to stane v celoti 10evrov. Ker nisem imela osnovnega, sem plačala odvzem 9 evrov,1 evro gre preko dodatnega.
Zato pa je osnovno dosti bolj pomembno, ker krije večji del stroškov, dodatno pa en mali del.


kot bivša zaposlena na Vzajemni, ti lahko povem, da ima zvezdica prav... če nimaš osnovnega, ti dodatno ne velja. Kot da ga ni, pa ga lahko plačuješ in ne vem kaj, ampak žal se en z drugim povezujeta.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
12.4.2011 9:21:21   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

Mam še jaz eno vprašanje: Če se zavarujem po možu oz. pri njegovem delodajalcu plačuje delodajalec zame v zdr. blagajno?


tako je,edino dodatno zavarovanje si moreš plačevat sama itak..

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
12.4.2011 10:55:06   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

v kolikor nimaš veljavnega osnovnega zdravstvenega zavarovanja, ti tudi dodatno ne velja


To pa ne bo držalo. Sama sem tudi nekaj zaj... z osnovnim, dodatno sem imela plačano. Dala sem kri in to stane v celoti 10evrov. Ker nisem imela osnovnega, sem plačala odvzem 9 evrov,1 evro gre preko dodatnega.
Zato pa je osnovno dosti bolj pomembno, ker krije večji del stroškov, dodatno pa en mali del.


kot bivša zaposlena na Vzajemni, ti lahko povem, da ima zvezdica prav... če nimaš osnovnega, ti dodatno ne velja. Kot da ga ni, pa ga lahko plačuješ in ne vem kaj, ampak žal se en z drugim povezujeta.



Na podlagi računa je gospa na Vzajemni takoj povedala, da zaostajam z osnovnim zavarovanjem (no, razen če se kmečko razlikuje od navadnega), saj je na računu vidno, da je 1 evro krilo zavarovanje preko Vzajemne, 9evrov pa sem morala plačati, ker ni bilo osnovnega.
Kaj pa vem. Mogoče pa vzajemna ne krije vseh zdravstvenih storitev.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
12.4.2011 12:02:21   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

Mam še jaz eno vprašanje: Če se zavarujem po možu oz. pri njegovem delodajalcu plačuje delodajalec zame v zdr. blagajno?


tako je,edino dodatno zavarovanje si moreš plačevat sama itak..


Se pravi sem moževemu delodajalcu v breme...me prav zanima koliko delodajalcev je takih, ki prijavijo žene ali pa može svojih delavcev.
No jaz sem si potem, ko sem bila brezposelna in brez nadomestila na zavodu, vedno sama plačevala osnovno. Dodatno pa itak.



_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
12.4.2011 13:08:43   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

Mam še jaz eno vprašanje: Če se zavarujem po možu oz. pri njegovem delodajalcu plačuje delodajalec zame v zdr. blagajno?


tako je,edino dodatno zavarovanje si moreš plačevat sama itak..


Se pravi sem moževemu delodajalcu v breme...me prav zanima koliko delodajalcev je takih, ki prijavijo žene ali pa može svojih delavcev.
No jaz sem si potem, ko sem bila brezposelna in brez nadomestila na zavodu, vedno sama plačevala osnovno. Dodatno pa itak.




mislim da vsako podjetje??kar jaz vem je to tvoja pravica!!

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obvezno zdravstevno zavarovanje
12.4.2011 13:31:15   
nena m
Delodajalec nima s tem nobenih dodatnih stroškov - vsaj za otroke je to 100%, ampak kolikor vem tudi za partnerja ni nič drugače. Upam, da se ne motim.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?