|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kožica na lulčku
11.3.2011 18:02:47   
watershine
pozdravljene!

mamice vseh dečkov NA POMOČ!
imam dobri 2 leti starega fantka, kožica na lulčku pa... hm na eni strani gre malo dol na drugi pa ne...
KAKO JE PRI VAS?
nisem hotla neke panike zganjat pa mi je soseda rekla (ki ima 2m mlajšega fantka) da je šla pediatrinji in da je dobila napotnico za obrezovanje (ja obrezovanjeeeeeee....)... to mi pa lih ne diši...

prosim povejte kako je bilo pri vas... pa morda kak uporaben nasvet (to vem da moram zelo pogosto šponat kožico na dol še posebno med umivanjem pa so še kaki drugi "triki")!

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kožica na lulčku
11.3.2011 18:04:32   
Precious
Šponat kožico user posted image

Kožico potisneš dol pač kolikor gre in ne na silo.
ja, veliko jih gre na obrezovanje,ker je pač najlažje otroka poslat,starši pa pač slepo verjamejo in nič ne poguglajo
Pri P dobiš kremo na recept in otroka mažeš,pa se kožica odlepi

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kožica na lulčku
11.3.2011 18:09:17   
watershine
ja šponat kožco-najbrž sm se mal smotan izrazla
sej mislila sem to da potegneš dol kolikor gre
(ker ko gledam mojo taščo ali mamo ko ga previjajo jo komaj kaj dol potegnejo)

kako pa se imenuje ta krema? to prvič slišim!
tudi moja P mi ni nič omenila (je pa zato večkrat omenila obrezovanje)

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kožica na lulčku
11.3.2011 18:12:47   
sazi
Pri P dobiš kremo na recept in otroka mažeš,pa se kožica odlepi


No, se bom potrudila poguglat, ko bo kaj časa.Bi pa prosila, če mi lahko skrajšaš iskanje - za kakšno kremico naj rečem P? Sin je star že 5 let. Kožice sicer nima preozke, vendar je na enem delu še zalepljena. SVa bila pred dvema letoma pri urologu, pa je rekel, da je še do petega leta čas. No, pa je še vedno priliman en delček.

Tako da - prosim za kako informacijo, da poizkušam usmeriti našo P

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kožica na lulčku
11.3.2011 18:18:27   
Precious
To so kortikosteroidna mazila. Recimo advantan ,elocom... Vseh krem ne poznam žal. JIh je več.Mi smo dobili eno na črko D.  samo se ne spomnem.
Recimo en link,kako uuspešna so ta mazila:  http://www.pediatricurology.in/index-cases-a-boy-with-difficulty-in-passing-urine-and-severe-phimosis.htm

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kožica na lulčku
11.3.2011 18:23:28   
watershine
hvala!

zdej bi pa res rada samo še ime da tole vržem pediatrinji pod nos, ki mi vedno reče: kaj dosti se ne da narediti najbolje da ga damo obrezat user posted image

sazi če kaj zguglaš mi prosim javi!

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kožica na lulčku
11.3.2011 18:24:29   
Precious
Saj sem ti 2 kremici napisala kako se imenujeta. V bistvu so to kortikosteroidna mazila

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kožica na lulčku
11.3.2011 18:26:39   
watershine
opa... hm ne vem kaj sem brala... sem čisto spregledala...
takoj sem kliknila link!

sory! =)

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kožica na lulčku
12.3.2011 11:29:27   
Precious
user posted image

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kožica na lulčku
12.3.2011 12:29:06   
lara33
Moj fant je star 4 leta in pol in smo ravno pred nekaj dnevi dobili kremo Elocom za mazat. Na eni strani se kožica še drži, na drugi pa gre že kar precej dol. Mi je rekal P, da naj zdaj en mesec mažemo pa bomo videli kako bo. Drugace pa k urologu, ki kožico dol potegne. Nič ni govorila o obrezovanju. Je pa do 5 leta cas, da se to uredi.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kožica na lulčku
12.3.2011 12:30:56   
watershine
ja nas pa nebi nič poslala k k urologu, ki kožico dol potegne ampak kar obrezat, zgleda da se to njej dopade ker jih je že veliko poslala...

no bom tut jaz rekla za kremico!

HVALA ZA NASVETE =)

(odgovor članu lara33)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kožica na lulčku
12.3.2011 18:32:38   
hubi
Mi smo šli h kirurgu. Kožica je bila na enem delu zaraščena. Lulal je normalno. Lulčka mu je namazala z eno kremico za omrtvičenje. 20 min smo čakali zunaj, kjer je vse to mali razložil eni gospodični. :))) Nato smo šli nazaj v ordinacijo, ulegel se je, kirurginja mu je potegnila kožico nazaj in zaraščen del prestrigla. Krvavelo ni nič. Debelo ga je namazala z mastno kremo. Doma ga je malo peklo, ko je šel lulat, drugače pa smo mogli fino mazat z Bepanten mazilom. Sedaj lulček dela normalno. Je pa rekla, da pediatri komplicirajo in da otroški lulček pač ni enak odraslemu.

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
12.3.2011 21:21:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kožica na lulčku
13.3.2011 10:26:34   
Precious
Jaz otroka ne bi nikoli izpostavljala takšni bolečini ,če je druga možnost brez bolečin. Zamisli si kako bi tebi bilo če bi tebi nekdo na silo razprl sramne ustniceuser posted image   Fajn občutek ja.

hruška debeluška Kortikosteroidne kreme pri DOLGOTRAJNI večmesečni neprekinjeni uporabi povzročajo tanjšanje razbarvanje kože. In nobeden zdravnik ne reče da tako dolgo mažeš!!! Tako da se prej malo pozanimaj preden pišeš kako je nekaj oh in sploh škodljive. Vse je škodljive če se ne držiš tako kot je treba

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
14.3.2011 22:39:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Precious)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kožica na lulčku
15.3.2011 6:47:16   
Precious
napisala sem,da si zamisli kako to boli. ja operacija lulija pa tudi ni tako nedolžna,kremica pa je če jo pravilno uporabljaš

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kožica na lulčku
15.3.2011 7:00:00   
mateyka
po moje je odvisno od primera do primera? zaraščeno in zlepljeno se meni zdi razlika.. mislim, zato mogoče enim dajo kremo druge pa pošljejo h kirurgu? samo razmišljam..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kožica na lulčku
15.3.2011 7:06:30   
Precious
mateyka na žalost ni tako.
Prvega sem jaz morala dati na operacijo,ker je imel adhezijo,ta drugega pa smo mazali s kremico ,pa se glavice čisto nič ni videlo.Recimo vsi okrog mene ,ki so enako imeli s svojimi sinčki jih je napotila P na opracijo oz. k urologu potem pa ta na operacijo. Potem sem jim jaz rekla za kremico in operacija ni bila potrebna.
če obstaja še ena možnost da se to reši  brez bolečin zakaj pa neuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
15.3.2011 8:38:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Precious)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kožica na lulčku
15.3.2011 9:04:28   
Precious
hruška za kožico je vedno možnost da se zalepi nazaj.pa če gre otrok na OP ali pa s kremico maže.Zato je pa potrebno otroka učit da vsak dan med tuširanjem da kožico dol in umije umazanijo ,ki se skriva pod kožico

Si pa že malo smešna,ker vedno kontra govoriš a na srečo tvoje teorije ne držijo

Se kar čudim kako si proti kremi. Najprej je škodljiva,zdaj to user posted image

pametnejši odneha,pa bom to  jaz,ker se mi ne da s tabo tvezit v 3 dni .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kožica na lulčku
15.3.2011 10:43:07   
jutranja rosa
Mene pa zanima, kdaj in kolikokrat na dan vlečete kožico dol? Patronažna sestra mi je na začetku svetovala, naj delam to le pri kopanju, torej 2x/teden, in nikoli na suho pri previjanju. Tega se držim že ves čas. Sedaj bo moj fantek star 2 leti in je glavica še vedno delno prikrita.

< Sporočilo je popravil jutranja rosa -- 15.3.2011 10:44:55 >

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kožica na lulčku
22.3.2011 10:43:26   
watershine
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

watershine..kako pa si predstavljas tole "obrezovanje"? ker mislim da imas mejčken zmotno predstavo o tem kako se lulček zaradi kožice obreže pri fantkih ki imajo zlepljeno...

drugače pa tudi kortikosteroidne kremice niso tako nedolžne, si še o tem mal preber...


kako si predstavljam to obrezovanje? tko kot sem napisala! da lulčka obrežejo-zadnje čase v našem okolju zelo "popularno", meni pa to ni všeč. al kako naj ti še opišem... obrezovanje v takem smislu kot ga imajo v islamski veri naprimer.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kožica na lulčku
22.3.2011 10:49:30   
watershine
IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

Mene pa zanima, kdaj in kolikokrat na dan vlečete kožico dol? Patronažna sestra mi je na začetku svetovala, naj delam to le pri kopanju, torej 2x/teden, in nikoli na suho pri previjanju. Tega se držim že ves čas. Sedaj bo moj fantek star 2 leti in je glavica še vedno delno prikrita.


jaz mu jo že od samega rojstva naprej potegnem dol vsakič ko ga previjam. zdaj ko se kopa (2leti) pa ga učim da si med umivanjem tudi sam potegne kožico dol in se umije-in moram rečt da se že lepo navaja na to rutino med tuširanjem-kopanjem =)

hruška debeluška-mislim da pretiravaš, koliko možnosti je da se 15 letniku nazaj zaraste, če lepo skrbi za lulčka-bore malo! raje ga bom učila kako naj si ga umiva ipd. in mislim da je veliko manj možnosti za kake komplikacije...

no pa ne bom prilivala olja na ogenj... pri naslednjem pregledu bom zdravnici rekla za kremico in BASTA!

hvala vsem za mnenja in nasvete =)


lep sončen dan vam želim!

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kožica na lulčku
22.3.2011 20:41:29   
Paštetka
če lahko lula ni nobenega problema.

to bodo dečki kasneje sami poštimali user posted image


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kožica na lulčku
24.3.2011 12:31:15   
watershine
am... aja? od kje ti pa to?

oprosti, ampak kaj takega res prvič slišim...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?