|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nova postelja in težave z uspavanjem
12.4.2011 20:05:14   
marjetica8
Ker je našemu mulčku že enkrat ratalo zlezt čez ograjo iz posteljice in pri tem je seveda padel, smo mu kupili novo posteljo - tisto malo manjšo, v kateri naj bi lahko spal do šole. Mali ultra ponosen ko smo to skupi šraufali in vsakemu je pokazal kako  lepo novo postlo ma on. Prej je lepo sam zaspal v posteljici, brez težav. Sedaj pa je kaj hitro pogruntal da iz te pa lahko ven zleze in zdej to počne v nedogled, vsak večeruser posted image  razen če sedim zraven njega do pol11, ko se mu končno spraznijo baterijeuser posted image  V glavnem, grozno je!!!!Probala sem že na lep način mu razložit, da zdej gremo pa ninat in da gre tudi mama in vsi drugi ninat, pa nč. Probala sem ga že malo bolj na trdo prjet (ko so mi začeli že živci popuščat), sem g prjela, ga nesla in vrgla na postlo in kaj je naredu? FAJN mu je blo!!!!!!!!režal se mi je v glavo in od takrat je še slabše ker zdej misli da ga bom vedno metala po postli, on se bo pa lahko zabaval in režal do onemoglostiuser posted image  V glavnem...kriza...Veliko staršev mi je reklo da jim je otrok začel spat ko so mu kupli novo postlo. Pri nas je pa še slabš - noči že itak ne prespi, ma prej vsaj z uspavanjem nismo meli težav...Če ma/ je mela po dobno težavo, kaj bi še lahko nardila da bi nehal lezt iz postle?
Hvala za odgovore...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
12.4.2011 20:07:35   
marjetica8
se opravičujem za kako spuščeno besedo/črko...moja tipkovnica neki štrajkauser posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
12.4.2011 22:43:08   
K_a_t_i
Postavi se na zunanjo stran vrat in drži za kljuko, da ne bo mogel ven. Če si za to varianto...
Če ne pa zvečer zaspi poleg njega in to ponavljaj dokler te sam ne bo ven vrgel.

Še prej pa dogovor in rutina - recimo - večerja, kopanje, risanka, pravljica, 5 minut pogovarjanja, pesmica, lulanje in spanje.




_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 9:22:50   
Paštetka
zapri vrata in drži kljuko, da ne bo mogel ven?????user posted image   Ja najboljše, da ga v omaro zapreuser posted image .

Jaz sem mojemi  razložila, da imamo vsak svojo sobico in vsak svojo posteljo, zato, da moramo tam zaspati. Edino ati in mamica si delita posteljo user posted image .
Ponoči pa, v primeru, da se zbudita lahko prideta k atiju in mamici.

V postelji preberemo pravljico, se pocartamo in potem spat.

Nam je uspelo. Sicer ne takoj, ampak je.
Meni ni bilo hudega, če se je prikobacal v mojo posteljo. dala sem ga v njegovo posteljo, zaželela lahko noč in če se je potem takoj preselil, ko sem zaprla vrata, sem ga takoj , ko je zaspal v moji postelji odnesla v njegovo. Tako, da se je zbujal v svoji postelji. Čez čas je pogruntal, da ima vsak svojo posteljo in tako pač je.
Še vedno je pa najlepše, ko pricapljata proti jutri v najino posteljo user posted image


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 9:58:34   
aria81
Ne vem če ti bo ravno v pomoč, ampak od kar smo našemu fantiču opremili svojo novo sobico v stilu Mojster Miha (postelnina, dekoracije, dodatki,...), gre s takim veseljem spat. In verjemi ali ne,  k nam sploh noče več. Tako, da včasih ga s tatijem prav prosiva da pride malo k nama ninat da se pocartamo, pa odgovori "NE ker jaz tam ne ninam, jaz ninam z Mihcem". user posted image  In seveda odgovor tatija "Prosim ne se hvalit s tem okoli!!!!" - moški pač.

Tudi mi smo bili na enakem kot vi, do 2 let ni bilo šans da bi spal v svoji posteljici. Ko smo se preselili in mu dali vedet da od zdaj naprej bo imel svojo sobico, ni želel sploh slišat za to da bo on spal sam.
Ko pa je prvič vstopil v svojo "Mojster Miha" sobico ga nismo mogli spravit ven.
Še danes vsak ki pride na obisk mu najprej pokaže njegovo sobico.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 10:14:34   
kristinaj
nisem zasledila koliko je star in hb jaz takih problemov nimam..našim sem med kačetke dala stolico, da lahko vn splezata.....  kakšenkrat nočeta spat in mi uhajata ven in naredim takole.... nesem ju nazaj v posteljo in "zagrozim", da če še enkrat prideta vn jima zaprem vrata od sobe... seveda prideta in ju pošljem nazaj, tako naredita ponavadi parkrat in potem je mir....

naredi takole.. ugasni vse luči in ga nesi spat(kšno mini si pusti odprto, da ne boš padla), lepo ljubčka, mami gre pospravljat kuhinjo, poslušaj kako pospravljam itd.. če pride vn, ga primi in nesi nazaj, reci mu da mora spat, brez ceremonij pojdi vn, to ponavljaj... mogoče ne bo takoj zaštekal, pomaga pa... če pride ponovno ga primi, nesi v posteljo, pokrij, se obrni brez besed in vn...

mogoče mu bo pomagala pravljica, povej pravljico, povej, da ko končaš greš vn in on mora spati..... lahko ponoviš postopek zgoraj...


_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 11:24:05   
marjetica8
hvala za odgovore. To delam - ko pride ven, ga rimem in nesem nazaj, ma ne nuca, ker njemu je fajn ko ga vržem na postlo in pol še prou pomaha v varjanit "mam ven pejt, da me boš spet lahko nesla nazaj" user posted image  Edino pravljice še nisem probala - bom danes. Drgač pa imamo lepo rutino zvečer: pospravit igračke, se preoblečt v pižamco in umit, mlekca pit, zobke pucat, pocrkljat na gugalnku in ninat. Dokler je mela postla ograjo je v trenutku zaspal - pomahal se vlegel in zaspal. Zdej pa ni šans. Pa ni to da sili k nam - sploh noče bit pri nama. Sam zvečer bi se igral in skakal in norel dokler pač baterij ne zmanjka...bomo probali še pravlico. Glih za to varjanto pa nisem da bi ga not zaprla da ven ne bo mogu....se mi zdi kruto. sem pa probala samo zapret vrata v njegovo sobo, pa je hudo jokal in je pol še bolj ven silu, tko da to definitivno ni rešitev...

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 11:55:54   
dreamhorse
Tudi nas čaka to... kmalu.. parkrat sem že poskusila, pa nisem bila dovolj odločna... zdaj pa bom, ker v kinderpetu več skoraj nima prostora... in najbolj me je strah, da ne bo spala.. ko zdaj spi celo noč..
bom že.. pa tudi zaspala je brez problemov... vedno... če sem jo pa dala na veliko posteljo spat pa ne...
joj joj.. saj bo.. super bo

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 13:07:22   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

zapri vrata in drži kljuko, da ne bo mogel ven?????user posted image   Ja najboljše, da ga v omaro zapreuser posted image .



Poglej si kak del "Varuške" pa ti bo jasno, zakaj sem to napisala.
In nihče ni omenil omare. No, razen, če imate vi otrokovo posteljo v prostoru 1×0,5m2. Potem je pa podobno, ja.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 19:21:56   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Postavi se na zunanjo stran vrat in drži za kljuko, da ne bo mogel ven. Če si za to varianto...


kolkr se sliši grozno se mi zdi, da je včasih uporabno. Seveda pri toliko starih, da razumejo za kaj se gre in samo izzivajo ali zganjajo histerijo. O takšnih ukrepih mi še ni bilo treba razmišljati, upam, da do tega niti nikoli ne pride.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 19:53:45   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

zapri vrata in drži kljuko, da ne bo mogel ven?????user posted image   Ja najboljše, da ga v omaro zapreuser posted image .



Poglej si kak del "Varuške" pa ti bo jasno, zakaj sem to napisala.
In nihče ni omenil omare. No, razen, če imate vi otrokovo posteljo v prostoru 1×0,5m2. Potem je pa podobno, ja.



ja kristalno jasno mi je, ampak tam so deca stari šest ali več let in kot je nusi napisala se te metode posluži varuška pri otrocih kjer je že vse odpovedalo in ki razumejo kaj pomeni kazen in ostati noter. Torej verjetno v skrajni sili in dvomim, da bi to uporabila pri tako malem otroku kot sklepam, da ga ima marjetica, ki pravi, da mu je uspelo zlesti iz posteljice.

Tebi je jasno? Probaj na silo zapret dvoletnika, triletnika noter pa boš videla posledice, ki se bodo kasneje pojavile. Si sploh predstavljaš kolikšen strah mora pretrpeti ta otrok, ki še ne razume zakaj? Tak otrok ne joka iz jeze - kazni, ampak iz strahu pred zapuščenostjo.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 20:27:32   
marjetica8
ja - sem pozabla povedat kok smo stari - 2 leti bomo čez dva tednauser posted image  Drgač pa to za moje pojme res ni rešitev da bi ga zaprla v sobo. Če se začne dret že samo če priprem vrata in, včasih moram ponoči celo luč puščat v hodniku, da ga ni strah. Ker je zlo očitno da joka iz strahu...ma nova postla nima nioč s tem strahom in ven hodi samo in izključno iz zabave, ker  se mu zdi fajn ko ga primem in nesem nazaj. Danes moža ni doma, tko da ga bom morala uspavat sama (njega namreč ful bolj upošteva od mene), tko da bo pomoje še bolj pestro kot ponavadiuser posted image  Bom probala pravljico...poročam jutriuser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 21:03:37   
Anonimen
Mogoce bi delovalo, ce to nosenje nazaj v posteljo nsredis cim manj zabavno: torej nazaj v posteljo ga nesi vedno brez besed in brez razburjanja. V posteljo ga polozi in ne vrzi, pokrij, reci nina-nana in ven iz sobe brez kakrsnega koli parlamentiranja. Mogoce bi tudi palilo, ce lezanje v postelji naredis bolj "zabavno", naprimer s tako glasbeno skrinjico, ki projecira like na srrop. Pri nas to zelo pali.

(odgovor članu marjetica8)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 21:22:09   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

zapri vrata in drži kljuko, da ne bo mogel ven?????user posted image   Ja najboljše, da ga v omaro zapreuser posted image .



Poglej si kak del "Varuške" pa ti bo jasno, zakaj sem to napisala.
In nihče ni omenil omare. No, razen, če imate vi otrokovo posteljo v prostoru 1×0,5m2. Potem je pa podobno, ja.



ja kristalno jasno mi je, ampak tam so deca stari šest ali več let in kot je nusi napisala se te metode posluži varuška pri otrocih kjer je že vse odpovedalo in ki razumejo kaj pomeni kazen in ostati noter. Torej verjetno v skrajni sili in dvomim, da bi to uporabila pri tako malem otroku kot sklepam, da ga ima marjetica, ki pravi, da mu je uspelo zlesti iz posteljice.

Tebi je jasno? Probaj na silo zapret dvoletnika, triletnika noter pa boš videla posledice, ki se bodo kasneje pojavile. Si sploh predstavljaš kolikšen strah mora pretrpeti ta otrok, ki še ne razume zakaj? Tak otrok ne joka iz jeze - kazni, ampak iz strahu pred zapuščenostjo.



Jst ne vem kok so tvoji razumljivi, ampak moj takrat ŠE NE 2 letnik je samo 1 krat prišel iz sobe, ko smo mu zamenjali posteljo - in sem rekla, da če pride še enkrat, ga bom zaklenila noter (itak ga ne bi - nimam niti ključa). Danes je star 4 leta in 2 meseca in niti enkrat še ni prišel med spanjem iz sobe - še zjutraj, ko se zbudi, najprej pokliče, če je že dovolj spal in lahko pride. Aja - ven gre edino, če ga tišči lulat. Pa tudi nazaj gre.
Tako da - RES HUDE posledice!


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 21:25:04   
malaMravljica
pri nas je bilo isto, imam sicer unikatno posteljo in sem ze enkrat dala nizko ograjco mu, tako da lahko vn zleze in mi cez dan ni vec hotel v postelji spat.
Pa se predlog oz kaj sem jaz opazila pri mojem 1,5 letniku. Zadnjic sem ga nesla v posteljo zvecer in se me je drzal kot klop zato se mi je zdelo, da ne bo hotu v posteljo. Sem ga obrnila stran od postelje, da ni videl notri in mu rekla, ce misli, da ga ze kdo caka notri, ponavadi mu dam enega levcka zraven njega spat. In ga je firbc in je gledal notri, ni mogu docatak, da sem ga notri dala, da se je stisnil k zivalcam user posted image  in sedaj je to procedura vsak dan in mali tok hiti v posteljo, pol mi pa takoj se poljubcek poslje in pomaha, kar pomeni, da me ne rabi vec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 21:27:21   
K_a_t_i
MArjetica 8 - mogoče pa še malo drugam usmeriš energijo - naš si je pred spanjem vedno pel. Poskusi ga omejiti na način, da lahko še malce posluša kaj delata mamica in očka, naj napne ušeska, če sliši dežek, kak avion, avto,... Pusti mu lučko pa naj prelista kakšno knjigico, predlagaj mu, da si zapoje pesmico,... Vse to lahko počne, samo iz postelje naj ne gre.
Poznam veliko otrok, ki so jim starši enostavno zraven postelje naštimali cd s pravljicami ob katerih so otroci zaspali.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 21:52:43   
Paštetka
Kaj ti se poslušaš kaj pišeš?

Napisala si, da si mu zagrozila. Ne dejansko zaklenila noter.
In zakaj je ostal tvoj otrok noter? Ker se je bal, da ga boš res zaklenila. Zdaj si pa predstavljaj kakšen strah bi tvoj otrok prestajal, če bi ga dejansko zaklenila noter in bi nemočen noter cepetal od strahu. user posted image

Verjetno že ve zakaj mora ubogati na prvo besedo. user posted image

Vsi otroci niso takšni, oz. vsi straši nismo tako uspešni, da bi ubogali na prvo besedo. Včasih je potrebno potrpljenje, včasih se tako tudi naučijo česa...


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
13.4.2011 22:38:04   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
in bi nemočen noter cepetal od strahu. user posted image


ne vem, no... meni se zdi, da otrok, ki dejansko izigrava in ves čas hodi ven iz sobe natanko ve zakaj mu starš drži kljuko od vrat, da ne more ven. Nikakor nisem mnenja, da bi v sobi cepetal od strahu (sploh ne razumem česa bi ga bilo strah user posted image - razen tega, da je mama "zmagala"), ampak iz trme in jeze, ker se je pa zdaj res zgodilo nekaj, da ne more ven.
Še enkrat ponavljam - nisem rekla, da bi ga zaklenila v omaro. Tudi nisem rekla naj ga zapre v temo. Rekla sem, naj stoji zraven vrat in drži za kljuko. To pa je bistvena razlika.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
14.4.2011 7:45:55   
dreamhorse
Meni je sama misel na to, da bi 2 leti starega otroka zaprla v sobo in držala kljuku, grozna...
In groziti otroku s takimi idejami, četudi jih realiziraš ali ne... totalno zgrešeno...
saj so pa drugi načini, da se to uredi.... 
Sem pa res zgrožena, da ene pomišljate na to.
In Varuške so nekaj drugega, kot pa tak primer tukaj...

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
14.4.2011 7:47:37   
dreamhorse
Sicer off topic ampak sem zanjič poslušala eno oddajo, kjer je babica klicala svetovalko in spraševala, če njena hčera dela prav, ko pripelje otroka iz vrtca in ta doma noče jest kosila (ker ga je v vrtcu) in jo potem odnese pod hladen tuš.
Tale z vrati mi je nekaj podobnega. A se vam to zdi normalno. Bi jaz mamo dala pod tuš... Idiotsko...
Pa sorry za offtopic

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
14.4.2011 10:24:35   
katarinas
Takle problem smo imeli mi, ko smo dali malo iz male posteljice v veliko. Napako sem naredila že takoj na začetku, ker sem šla že prvo noč k njej ležat, sicer brat pravljico ampak potem sem z njo počakala, dokler ni zaspala. Seveda je potem bilo še nekaj časa tako, dokler jaz tega nisem več zmogla - ker sem potem vedno pri njej zaspala še jaz, neumita, še ne v pižami, še polno stvari za postorit... user posted image  
Tako, da smo potem vztrajali, da zaspi sama, po prebrani pravljici smo šli ven, ji rekli lahko noč, ugasnili luč in pustili priprta vrata...ja malo morgen, takoj je bila zunaj! in to ne 1x, 10x, 20x...in vsakokrat smo jo odnesli nazaj, rekli lahko noč, priprli vrata...itd tako, da na koncu sem bla že čist crknjena in bi najrajši šla z njo spat, ker potem bi zaspala takoj. Ampak potem problem ne bi bil rešen ne user posted image
V glavnem, da ne bom predolga, mi smo to počeli žnj-krat pa ne vem ali se je to obrestovalo ali kaj, morda se je pač naveličala, ker je ugotovila, da nima smisla, da hodi ven, ker jo vsakokrat takoj odnesemo nazaj; je odnehala, ampak je traaaajaaalooo in priznam, da je tudi mene imelo, da  bi ji dala kakšno kazen...samo kakšno? pri 2,5 letih? Da ji dam eno čez rit? Itak, da ne, pa itak nič ne bi pomagalo. Zaprem v sobo? Bi zganjala samo še večjo histerijo, pa nič ne bi pomagalo, vsaj pri nas ne.
Metode so različne, prav tako so različni otroci, kar bi pri mojem delovalo, pri tvojem morda ne bi...user posted image

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
14.4.2011 10:51:34   
Anonimen
Saj ravno v tem vstrajanju je pri takih stvareh point ... pa če traja cel teden to sprehajanje iz sobe in v sobo pa pač traja ... saj s časoma se bo zmanjšalo ... samo popustit ne smeš.

(odgovor članu katarinas)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
14.4.2011 11:34:55   
happymummy
mi sicer nismo meli problemov,ko smo dali novo posteljo in v svojo sobo. vendar mamo pa težave za zaspat ravn tako. že od nekdaj. iz postelje sicer ne leze. ampak on ni nikdar zaspan-kao. tut če je že čist gotov bo rekel,da ni zaspan. in večkrat bi rad,da spim jaz z njim ali pa ati. ampak načeloma ne popuščam. on spi v svoji postelji jaz ina ti pa v svoji. vsake toliko ga malo pocartam in se res z njim uležem in vačsih tudi prespim celo noč z njim- sploh zdaj ko sem noseča. user posted image kakorkoli. zvečer je neka rutina-večerja,risanka ali pa igranje (s kockami..), zobe umit, pižama, pravljica.lulat in spat. tudi,če reče da naj bom z njim grem ven iz sobe. dam ljupčka,zaželim nočko in grem. on se potem še en čas pogovarja s svojimi pliškoti,pa bavbavi, včasih kaj zapoje,ampak na koncu zaspi. pač rabi malo časa,da se umiri.
Glede metanaj v posteljo- itak je to otrokom ful fajn in hecno. tako da dej ga samo lepo polži v posteljo. probajta s pravljico-uleži se zraven njega, mu preberi pravljico, potem mu zaželi lahko noč in pojdi ven. njemu pa daj možnost,da knjigico še enkrat pogleda, v postelji naj ima tudi kako plišasto igračo s katero se bo zamotil.povej mu,da naj pa zdaj on prebere pravljico medvedku ali karkoli bo imel. in naj se potem skupaj stisneta in zaspita. če se boji teme,naj ima malo lučko. jaz puščam tudi vrata odprta in luč na hodniku oz. jedilnici (mamo tko majhno stanovanje). potrplenje,saj vam bo uspelo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
14.4.2011 13:36:06   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse


Tale z vrati mi je nekaj podobnega. A se vam to zdi normalno. Bi jaz mamo dala pod tuš... Idiotsko...
Pa sorry za offtopic

Oprosti, ampak meni se to niti najmanj ne zdi primerljivo.

Čisto za foro obrnem situacijo - imaš enako, 2 letnika. Le-ta ves čas lazi za tabo. Mami ima menstruacijo, uporablja tampone. Ko si gre menjat tampon, zapre vrata v stranišče. Otrok pa na drugi strani trmari in izsiljuje, da hoče noter. Evo, zdaj je tudi otrok zaprt, samo pač na drugi strani vrat. A to se vam pa zdi ok?

Pa da ne bo katera mislila, da svoja otroka tko na šrf vzgajam, da bi jim vrata tiščala. Imam srečo, da to (zaenkrat še) ni potrebno. Obema puščam precej svobode, ampak ko pa nekaj zahtevam, sem pa pri tem dosledna. Morda zato vesta (sploh starejši), da se pač ne splača. Najslabše kar lahko narediš je pa, da otrok nekaj počne kar ti ni ok, mu nekaj brezveze zagroziš in tega potem ne uresničiš. S tem mu samo daješ vedet, da ne misliš resno.
Se mi pa tudi nič takega ne zdi, če do 10. leta hodiš z otrokom vsako noč skupaj spat. Seveda, če ti to paše. Meni pač ne.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nova postelja in težave z uspavanjem
14.4.2011 14:16:29   
hedviga
Uh, punce nas tole še čaka. zdaj končno bomo uredili sobo za dvojčka, ki sta do sedaj spala v tamalih posteljah in v ločenih sobah, ker nikoli nista lepo prespala noči in sta se budila. To sedaj pomeni selitev v skupno dsobo in postelje brez ograjice.
Ko berem...mi je kar malo slabo user posted image user posted image  Kako bo to zgledalo, ko bosta oba lezla iz postelj in iz sobe.....user posted image user posted image user posted image user posted image  po možnosti še kak bratsko-sestrski pretep...

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?