|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaposlitev v skandinavskih deželah
20.4.2011 13:37:44   
gagaga
Ker sem naveličana Slovenije, bi šla rada živeti nekam v skandinavijo.
Zanima me ali je sploh mogoče na Danskem ali kje drugje dobiti zaposlitev, če znaš samo nemško in angleško. Pa še to ne znam 100 %? Do se naučim jezika bi delala bolj dela, kjer nimaš kontakta s strankam.
Ali ima mogoče katera izkušnje s tem? Na zavodu so rekli, da ni možnosti, če ne znaš jezika.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaposlitev v skandinavskih deželah
20.4.2011 14:10:23   
rogljicek
ni res, da ne mores, ce ne znas jezika! Jaz sem bila na Svedskem pred leti in sem par mesecev delala v neki firmi, govorili smo samo anglesko in tam VSI znajo anglesko. Je pa res verjetno, da je odvisno od tega, kaksno izobrazbo imas, kaj bi rada delal itd. Ce se hoces jezika naucit, pa mislim, da je delo v gostinstvu dalec najboljse za jezik (na Svedskem je veliko ljudi iz Balkana, ki imajo svoje kafice)
Sicer pa tudi, ko sem prisla v Nemcijo nisem znala jezika in sem takoj dobila sluzbo. Se pravi, da lahko tistim bejbam na zavodu jezike zavezes, saj ne vejo kaj govorijo. In pa tudi ni plac za taksna vprasanja. Jaz ti predlagam, da ze v sloveniji zacnes iskat skuzbo (najbolje v kai international firmi) oziroma, da gres gor z nekaj prihranki in si za zacetek najdes delo v gostinstvu.
Pa kar pogumnouser posted image

(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaposlitev v skandinavskih deželah
20.4.2011 15:47:27   
Tanja55
Na Danskem sicer res vsi znajo anglesko, ampak za zaposlitev pa mora skor vsak znat vsaj nekaj danscine oz. posledicno opravit izpit iz danskega jezika. Tako so vsaj meni rekli, ko sem bila gor, samo jaz sem se danscine pac naucila. Ce te resno zanima Danska, ti lahko dam kontakt sole kjer, ce to se obstaja, se lahko danscine ucis zastonj.

Ideja o mednarodnih firmah je dobra, tko bos najlazje prisla zraven, odvisno je pa od profila dela, ki ga zelis. Mene so npr. sprasevali za medicinske poklice in tam rabis danscino, brez ne bo slo. Je pa zelo dobro placano in primanjkuje kadra.

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
20.4.2011 16:06:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaposlitev v skandinavskih deželah
21.4.2011 9:03:32   
ksenija12
Fino bi bilo, da najdeš kakšne kontakte Slovencev, ki živijo na Danskem..ne vem sicer kako je slovenska skupnost na Danskem organizirana, ampak ponekod imajo radio, časopis, in mogoče se tam vsaj začasno najde kaj zate, preden vsaj malo spoznaš jezik...pa tudi drugače znajo bit Slovenci tam dober kontakt..ali pa kakšna podružnica slovenske firme recimo..poznam nekoga, ki je na ta način delal na Kitajskem, ker so imeli sorodniki tam tovarno..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaposlitev v skandinavskih deželah
21.4.2011 10:41:36   
gagaga
Hvala za spodbudne besede.
Tanja 55 ali je možno, da mi pošlješ naslov od te šole?
15.05 bom šla na predavanje Eures, da izvem malo več informacij.
Na žalost na Danskem nobenega ne poznam. Rada bi šla v eno deželo, kjer imajo boljše plače in lažije življenske pogoje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaposlitev v skandinavskih deželah
21.4.2011 12:03:11   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: gagaga
Na žalost na Danskem nobenega ne poznam. Rada bi šla v eno deželo, kjer imajo boljše plače in lažije življenske pogoje.

sem podvojila post - beri spodaj user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.4.2011 12:05:48 >

(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaposlitev v skandinavskih deželah
21.4.2011 12:04:32   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: gagaga
Na žalost na Danskem nobenega ne poznam. Rada bi šla v eno deželo, kjer imajo boljše plače in lažije življenske pogoje.


prvo ni problem, drugo je pa stvar percepcije posameznika user posted image
in vso srečo ti želim.

p.s. imej v mislih, da imajo večja mesta več šans da zaposlijo tujca s slabim/nobenim znanjem državnega jezika. bolj ko greš na vas/mala mesta, nižja je poseljenost, manj verjetnosti je da boš dobila delo. tako npr. v Stockholmu (tudi mogoče Goteborg) niti ni problem, v kakem Norrbotten-u (Lulea, Pitea..) pa je bore malo šanse..

p.s.2 tudi na švedskem imaš tečaje švedščine za imigrante (tako se to tam reče) in je zastonj. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.4.2011 12:05:09 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaposlitev v skandinavskih deželah
21.4.2011 12:32:26   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: gagaga

Rada bi šla v eno deželo, kjer imajo boljše plače in lažije življenske pogoje.


boljse place in lazji zivljenjski pogoji se obicajno izkljucujejo...recem ti lahko samo to, da ti kar pogumno ampak isci sluzbo v tujini, ker:
a) imas boljse moznosti za napredovanje, razvoj sposobnosti
b) lahko delas kar te veseli pa npr. doma ne mores
c) si zelis izziva
d) ti je dezela vsec
e) gres za ljubeznijo...

sama sem odkrila, da so to eni izmed razlogov, ki te vlecejo skozi dneve ko ti ni fajn, ko mas domotozje, ko se lusta slovenscine ....samo zelja po denarju in lazjem zivljenju te ne bo obdrzala v tujini za dalj casa.

Danska je lepa dezela, Danci zelo ponosni na svojo kulturo in zgodovino, ampak vreme je za umret, depresije ful, davki visoki, Danci nekateri zelo zaprti, pravi prijatelji so redkost...ti posljem naslov sole, pa pejt gor za nekaj mesecev in preveri, ce ti ustreza...jaz sem se mela fajn ampak zivela tam pa ne bi, pa mi je res zelo lepa dezela in fajn jezik. Veliko srece!

(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaposlitev v skandinavskih deželah
21.4.2011 12:36:11   
Tanja55
Imas ZS.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?