|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Norice
16.5.2011 8:20:49   
Caarmen
Mena pa zanima koliko dni traja od prve pike pa do izbruha noric?

Pred dobrim mesecem dni smo bili na eni žurki, kjer je eden od otrok imel norice. Večina drugih otrok je imela potem norice čez 14 dni. Ravno med 1.majskimi prazniki, pa sva bili s hčerko na obisku pri prijateljici, ki je tudi pobasala norice iz žurke...

Moja hčerka je v četrtek dobila prvo pikico na roki. Izgledalo je kot bi jo pičil komar. Nato pa vsak dan dobi še po ene dve pikici. Jamra mi, da jo boli rebušček. Ko ji pomerim vročilo jo nima ali pa 37.2. Pravi, da jo včasih malo srbi, da bi se prav praskala pa ne.

Ko sem vprašala svojo mami, če sem norice jaz že prebolela, mi ni znala dat pravega podatka. Mene pa vse srbi, tako, da si bom kožo izpraskala. Imam nekaj pik, a mož pravi, da so mazolji... Ne vem kaj naj...

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Norice
16.5.2011 8:26:05   
trezika
ja spravita se k zdravniku pa boš vedela pri čem sta

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Norice
16.5.2011 9:11:59   
Najaa
Od četrtka do danes so se že razpasle norice, lahko pa da pride še ena runda. Lahko so blažja oblika, samo nekaj pikic ali hujše, da kr nastajajo nove in nove in to ponavad po vročini. Moji tamali je narasla vročina in pol jih je dobila spet na novo nekaj. Ti se pa res spravi h zdravniku, da ti pove če jih imaš ali ne. Odrasli jih težje prebolevajo kot otroci.

(odgovor članu trezika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Norice
16.5.2011 14:33:07   
Caarmen
Moja zdravnica mi je potrdila, da sama imam norice, za hčero so pa različnega mnenja. Bomo par dni še počakal...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Norice
17.5.2011 19:18:30   
miapia
Inkubacijska doba je do 3 tednov
1. faza traja 1-2 dni: možna vročina, znaki nahoda...
2. faza: izpuščaji, trajajo nekje do 5 dni
3. faza: sušenje izpuščajev

Konec kužnosti je 5 dni od začetka sušenja zadnje pike.

Moja hčerka ni imela nič vročine, imela je nekje bolj malo pik, večinoma po glavi, luliki, obrazu in malenkost po ostalih delih telesa. Bolelo je ni nič drugega, srvelo pa tudi bolj malo. Nekateri imajo hujše simptome, nekateri imajo zgolj samo en mozoljček in sploh ne vedo da imajo norice.



_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?