|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   neznosen kašelj pri 3 letnici
21.1.2012 23:30:56   
soncica01
Pozdravljene,

zanima me, kaj uporabljate za suh dražeč kašelj pri 3 leta starih otrocih? Kupila sem v prosti prodaji sirup PANATUS pa ji ga dajem 3x na dan po eno žličko, pa se mi zdi, da ni nič boljše.

Kaj svetujete proti močnemu suhemu kašlju?

Vnaprej vsem hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
21.1.2012 23:50:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu soncica01)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
22.1.2012 4:26:52   
Hope2
Jaz našmu 3 letniku dajem samo domač čebulni sirup (ene 2-6 žlic čez dan) in včasih 1 žlico apisirupa na dan. In isto kot metulj, ogromno fiziološke s šprico, pred spanjem operil in krema materina dušica od justa. Od kar mažem to kremo zvečer, ponoči nikoli ne kašlja. Zadnji mesec pa ima še vsak večer vlažilec prižganuser posted image

Sirupov ala panatus pa še nisem nikoli kupila

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.1.2012 4:27:38 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
22.1.2012 9:42:36   
Ajra RR

IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

Pozdravljene,

zanima me, kaj uporabljate za suh dražeč kašelj pri 3 leta starih otrocih? Kupila sem v prosti prodaji sirup PANATUS pa ji ga dajem 3x na dan po eno žličko, pa se mi zdi, da ni nič boljše.

Kaj svetujete proti močnemu suhemu kašlju?

Vnaprej vsem hvala za odgovore!



Mogoče dobiš kak uporaben nasvet od pediatrinje. Vprašaj jo, ti bo odgovorila hitro. Tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/natasa-marcun-varda_39

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
22.1.2012 10:01:37   
Najaa
Isto kot ostali - veliko fiziološke, operil in inhalacije. Mi sicer nimamo inhalatorja, jima pa dam v sobico vrele kamilice (ponoči) in jima že to pomaga. Pa namažem s kremo mat. dušica. S sirupi sem obupala, ker smo imeli vse mogoče doma in nikoli nič pomagalo tak da sem se vseh znebila in zdej raje delam tako. Sluz se nabira in treba jo je razbit, sam v tem je keč.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
22.1.2012 11:04:07   
tikatonka
Pri prvem smo probali Prospan in Panatus in ne vem kaj še vse pa ni nič pomagalo. Zaj pri drugi pa uporabljamo samo inhalator in čiščenje noska z fiziološko, ampak čiščenje noska z vsaj 1/2 l fiziološke na dan. Fiziološka redči sluz in hitreje preneha z kašljem. moram potrkat da letošnjo zimo še nismo bili bolni user posted image , takoj ko začne malo smrkat fiziološka in naslednji dan je ok. Sem govorila z pediatrinjo in mi je potrdila, da te sirupi res nimajo kakšnega hudega pozitivnega učinka.
Ja, inhalator imamo pa tega iz Hoferja, ki ga bodo imeli ta teden spet http://www.hofer-slovenia.si/si/html/offers/2867_26143.htm in je res super, pa še cenovno je ugoden napram unim v lekarnah.


_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
22.1.2012 12:13:27   
Petka09
Zanimivo, nam pa je Panatus ful pomagal oz. takoj drug dan je nehala skoraj popolnoma kašljat.

Kaj pa če bi probala Fluimukan? To tudi zaustavi dražeč kašelj.

Drugače pa, kot so ti že ostale povedale - vlaženje sobe, materina dušica ali Fitobalm mazilo... čebulni sirup...

(odgovor članu tikatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
24.1.2012 17:24:43   
soncica01
Hvala vsem puncam za koristne nasvete, ki so nedvomno pomagali naši punčki!!!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
24.1.2012 20:23:48   
liliana
A lahko vprašam kaj je točno pomagalo....Fluimokan, Panatus, Prospan, materina dušica, čebulni sirup, inhalator, operil.....

Zanima me, ker pri naši običajno nič od tega ne pomaga....enkrat je pomagal za krajši čas edino Folkodin....pa sem probala celo tisti čudež s čebulo tako in drugačeuser posted image ...

drugače pa se je končal 4 mesečni kašelj (z 10 dnevnimi obiski pri pediatrinji seveda in vsemi možnimi sirupi) na koncu s Sumamedom, ker se je kašljanje razvilo v pljučnico.....

Letos pa smo celo po treh tednih kašlja, ki se je začel s prehladom in ni bil v bistvu nič v primerjavi s kašljem iz lanskega leta po intenzivosti končali z bronhitisom (blagim baje, itak ji nič piskalo in je ni dušilo, le ene 15 krat na dan ja zakašljala) in Hiconcilom....nato pa je čez tri tedne spet začela smrkati in posledično kašljati in je bil spet bronhitis pa je dobila Sumamed......in zdaj, upam, da bo nekaj časa vredu in da se ti bronhitisi ne bodo ponavljali......



(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
24.1.2012 21:04:54   
m_o_i
- sirup Prospan
- zvecer pred spanjem Panatus(ne vem cisto tocno, ampak takole na pamet se mi zdi, da je treba panatusa dozirati malo vec kot npr. prospana. jaz prospana dajem eno malo zlicko-sem odmerila s tisto prilozeno, panatusa pa vem, da predpisana kolicina ni sla na tisto isto zlicko in mu jo dajem kar s prilozeno)
- hektolitre toplega caja z medom (v kateregakoli dodam se listic ali dva zajblja)
- ponoci vklopljen ionizator oz. vlazilec (pri nas obe funkciji)
- fizioloska+babyvac; sploh pred spanjem


ekola; s tem pri nas kaselj traja najvec en tedenuser posted image ampak se pa lepo lusci in odkasljuje ze drugi, tretji dan

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
24.1.2012 23:20:18   
soncica01
odgovor liliani (kaj točno je pomagalo naši punčki): po nasvetih punc, ki so mi odgovorile, sem se na koncu odločila za to kombinacijo - 3x na dan Apisirup, mazanje s kremo 3 x na dan, večkrat na dan nekaj fiziološke v vsako nosnico, zvečer pred spanjem pa Operil kapljice. Nam je ta kombinacija SUPER pomagala in sem videla, da tile sirupi kot je Panatus res ne pomagajo ne vem kako veliko. Aja, pa kamilice sem tudi enkrat skuhala za zvecer v sobi.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
17.2.2012 13:48:59   
vseved
pozdravljene
a mogoče katera ve kolk dolg se lahko maže ta krema materina d. kolk dni največ ?a je to kej določen,ker našga fanta mažem že ene 4 dni k kašlja ,pa je malo bolj ,ne pije pa nič sirupov,sam čajček z medom,pa to kremo maževa.
lp

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
17.2.2012 20:39:03   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: vseved

pozdravljene
a mogoče katera ve kolk dolg se lahko maže ta krema materina d. kolk dni največ ?a je to kej določen,ker našga fanta mažem že ene 4 dni k kašlja ,pa je malo bolj ,ne pije pa nič sirupov,sam čajček z medom,pa to kremo maževa.
lp

Kolikor vem, ni omejitev. Jaz sem našo mazala cca 10 dni vsak večer po prsih in hrbtu. Ampak mislim, da ti samo krema in čaji ne bodo pomagali. Bolje, da poleg tega še večkrat dnevno spiraš nos s fiziološko in ponoči vklopiš vlažilec zraka.

(odgovor članu vseved)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
17.2.2012 21:16:19   
vseved
spiram spiram obvezno,sam nisem napisala :) hvala Urška

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: neznosen kašelj pri 3 letnici
17.2.2012 22:54:59   
naia
takoj ko začne kašljati, narežem čebulo in jo dam v njeno sobo na oknsko polico, celo noč jo voha oz. vdihava, res je po eni noči že zelo vidna razlika, toplo priporočam, pa materino dušico seveda, to redno uporabljamo

(odgovor članu vseved)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?