|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   črka R pri petletniku
27.2.2012 13:53:11   
LUNA06
Ok, verjetno bomo morali k logopedu.

Pa me vseeno zanima ali obstaja kakšen priročnik z vajami za izgovorjavo črke R?
Bi rada še prej doma poizkusila.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: črka R pri petletniku
27.2.2012 13:59:05   
Nina00
Saj itak boste morali doma delat vaje. Jih pa logoped pokaže in najprej skupaj naredita, tako da potem veš kako jih delat in kdaj jih prav dela. Po moje pojdita čim prej do logopeda. Naš tudi hodi in to prav z veseljem in mislim, da mu bo kar hudo, ko ne bo treba več.

Zakaj pa bi rada prej še doma poskusila?

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: črka R pri petletniku
27.2.2012 14:03:01   
eva1
Moj tavelik pri 5 letih še ni izgovarjal r-ja, in ko smo bili na sistematiki je rekla logopedinja, da če 1 leto pred šolo ne bo govoril r-ja, naj pridemo nazaj! Potem ga je začel izgovarjati kakšen teden po sistem. pregledu pri 5 letih! Tako da ni panike!

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: črka R pri petletniku
27.2.2012 14:11:21   
LUNA06
Doma bi poizkusila, ker smo vedno v stiski s časom in mi je malo odveč se še popoldne nazaj v lj vozit, pa potem iskat varstvo za drugega.

Saj če ne bo drugače, bomo res šli.

U bistvu je že malo panike ja, ker gre septembra v šolo.Tako da tisto leto pred vstopom v šolo, je že davno mimo.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: črka R pri petletniku
27.2.2012 15:22:39   
petea
Luna,

najprej se razvije R sredi besede, šele na to na začetku besede,

logopedinja je mojemu otroku dala navodla za vaje, kjer se trese jezik, saj pomagajo k razvoju črke R;

npr. oponašanje vožnje vozil (brrrrr, trrrrr ....), oponašanje zvokov streljanja ipd.

nadgradnja vaje je, da dodaja samoglasnik na koncu zloga, npr. brrrrrr-a, brrrrrr-e, brrrrr-i, brrrrr-o, brrrrr-u


otrok naj vadi v igri, z zanimanjem, s kratkimi, nekajminutnimi vajami

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: črka R pri petletniku
27.2.2012 17:07:23   
sazi
pred kratkim smo na eni drugi temi opisovale vaje. Če se ti da pobrskat - mislim, da je bilo naslov logoped ali nekja podobnega...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: črka R pri petletniku
27.2.2012 19:04:16   
urška
Ceprav mislim da je pomembno tudi to kaj sedaj izgovarja namesto R. Ce je to J , mislim da se mora najprej naucit L in sele nato R.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: črka R pri petletniku
27.2.2012 19:12:10   
eva1

IZVIRNO SPOROČILO: LUNA06

Doma bi poizkusila, ker smo vedno v stiski s časom in mi je malo odveč se še popoldne nazaj v lj vozit, pa potem iskat varstvo za drugega.

Saj če ne bo drugače, bomo res šli.

U bistvu je že malo panike ja, ker gre septembra v šolo.Tako da tisto leto pred vstopom v šolo, je že davno mimo.


Aja greste že v šolo..jaz sem prav vesela da je Alja januarska, da ji ni treba še letos v šolo..sem mislila da gre drugo leto, ker vem da smo ble obe januarčice 2007 user posted image Glede vaj pa res ne vem , tko da sem bolj malo v pomočuser posted image

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: črka R pri petletniku
27.2.2012 20:50:25   
nana 27
Kako pa izgovori glas R? kot J ali L?

Jaz sem že malo pozabila, lahko pa ti napišem nekaj vaj iz zvezka :)

Pomembno je, da jeziček naredite bolj gibljiv.

Vaje:
1. tleskanje z jezikom (oponašaj konja),
2. vozimo avto (brrrrr)
3. muca pije mleko in muca se umiva (jezik čim dlje na brado in jezik proti nosu)
4 jezik premikaš kot brisalci od avtomobila, ...
5. BRanko, BRonja, BRivec...
6. izgovarja naj TD TD... TDI TDI... TDA TDA... (čim več ponavljanja)
7. Glas R v besedi nadomesti s TD - STDAH, STDAVA, SDUP, STDOJ ....

http://www.os-sencur.si/vrtec/Lists/Objave/Attachments/40/GOVORNE%20IGRICE%20ZA%20POSPE%C5%A0EVANJE%20IZREKE.pdf

http://www.galarna.si/index.aspx?source=katalog&grupa=019&id=06800

http://www.vrtec-idrija.si/pdfji/Predavanje_za_starse_C.P.pdf

http://www2.arnes.si/~mbosgusi1s/radovednez/z_igro_do_pravilnega_govora.pdf

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: črka R pri petletniku
28.2.2012 7:41:18   
nina166
Po moje je najboljše, da si vzameš čas in ga pelješ k logopedu. On bo lepo pokazal vaje in jih bosta delala doma. Te vaje, ki ti jih tule napišejo ni rečeno, da jih bosta izvajala prav. Je veliko boljše, da ti nekdo pokaže. Sem jaz tudi našla vaje na netu in sva delala doma, pa ni blo nikakršnega učinka. Ko pa sva začela hodit k logopedu pa je kar hitro osvojil črko R.

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: črka R pri petletniku
28.2.2012 10:03:21   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: LUNA06

Ok, verjetno bomo morali k logopedu.

Pa me vseeno zanima ali obstaja kakšen priročnik z vajami za izgovorjavo črke R?
Bi rada še prej doma poizkusila.


Vprašaj za nasvet logopedinjo, ti bo napisala prave vaje. Najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/monika-rataj-bricelj_35

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?