|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odločitev o porodnišnici
18.4.2012 21:28:10   
Anonimen
Pozdravček!

Zanima me, kako ste se ve odločale, kam boste šle rodit? Kaj je najbolj vplivalo na vašo odločitev? Namreč zadnje čase mi samo razlagajo (sami od sebe),
sama slabe izkušnje iz okoliških porodnišnic.

Se je katera spopadala s tem? Namreč potem se je veliko težje odločiti kam iti.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odločitev o porodnišnici
18.4.2012 22:19:40   
Goldy
Pravzaprav se nisem preveč ubadala s tem. Šla sem rodit v najbližjo porodnišnico. Sem se pa posvetovala tudi s svojo ginekologinjo.
Slabe in dobre stvari boš pa slišala od vsepovsod.


_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odločitev o porodnišnici
19.4.2012 0:14:53   
Anonimen
se strinjam slabe in dobre stvari so povsod, mi pa reče ogromno strank da si v LJ porodnišnici samo številka. greš tudi en dan prej domov kot pa drugje. js sm rodila v postojni in sem bila res zadovolna. baje v ljubljani ne dobiš dodatka če nimaš mleka, BAJE. NEVEM PA ČE JE TO RES. upam da ne. sicer pa pojdi tja kjer se boš TI počutila varno.

(odgovor članu Goldy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odločitev o porodnišnici
19.4.2012 7:35:41   
aprilčica07
Podobno kot Goldy, nisem se  pretirano ukvarjala s tem, kje bom rodila,  obakrat sem šla v najbližjo porodnišnico (Šempeter) in ni mi žal. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odločitev o porodnišnici
19.4.2012 8:35:56   
Najaa
Hotla sem rodit v Lj, ne vem zakaj, čeprav smo takrat živeli na morju. In sem tudi 3x rodila v Lj.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odločitev o porodnišnici
19.4.2012 9:45:56   
sazi
Sem iz LJ in 2x rodila v LJ. Nisem niti razmišljala, da bi šla kam drugam.
So tudi mene strašili, da so v LJ porodnišnici neprijazni, pa da si številka...
Jaz sem obakrat rodila v prijetnem okolju s prijaznimi babicami, na oddelku pa se je vedno našla kakšna zelo prijazna sestra, pa na žalost tudi kakšna zelo neprijazna. AMpak še s temi se je dalo zmenit, če si našel pravi način.

Pri 2. porodu pa mi je bilo najbolj pomembno to, da bom v porodnišnici blizu doma - da mož ni imel daleč, da je ostali čas preživel s 1. otrokom in da je tudi ta lahko prišel v porodnišnico pogledat sorojenca/ko.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
se strinjam slabe in dobre stvari so povsod, mi pa reče ogromno strank da si v LJ porodnišnici samo številka. greš tudi en dan prej domov kot pa drugje. js sm rodila v postojni in sem bila res zadovolna. baje v ljubljani ne dobiš dodatka če nimaš mleka, BAJE. NEVEM PA ČE JE TO RES. upam da ne. sicer pa pojdi tja kjer se boš TI počutila varno.


Po 1. porodu sem imela mnogo težav, ker je imel težave tudi otrok. Sva bila v porodnišnici 9 doooolgih dni. Mleka sem imela premalo. Nekaj dni so me res bolj kot ne "silili" samo v dojenje, ko so pa videli, da ne gre, sem pa dobila dodatek. Pa saj v prvih dveh-treh dneh imaš res lahko samo težave in potem mleko steče. Poznam veliko primerov, ko je bilo tako. Če daš dodatek že 1, ali 2. dan, lahko zmešaš cel sistem in potem res nimaš mleka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odločitev o porodnišnici
19.4.2012 13:38:47   
Medea10
Tud jaz sem šla v najbližjo porodnišnico rodit (2x).
Ne poslušaj drugih- sploh če ti katera govori kakšne izkušnje je imela njena prijateljica, ali pa od prijateljice prijateljica- saj veš, da se od ust do ust marsiktera zadeva doda in se iz muhe nardi slona. Povsod se dogajajo dobre in slabe stvari. Če boš imela slabo izkušnjo, boš stvar še malenkost napihnila zraven, ko boš komu razlagala, če boš imela dobro izkušnjo pa boš pač zadovoljna. Dejstvo pa je da je več ali manj odvisno od tega na koga boš naletela in kakšne volje bo tisti nekdo.
SREČNO in čim lepšo porodno izkušnjo ti želim!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odločitev o porodnišnici
19.4.2012 16:08:32   
Anonimen
Meni se zdi, da izbira najbližje porodnišnice le ni povsem samoumevna. Sama sem do zadnjega nameravala roditi v Lj, potem pa sem se tik pred PDP odločila za Postojno. Če bi bile prometne razmere neugodne ali bi prišlo do zapletov, bi pa seveda brez pomisleka odšla v Lj. Nekaj je k spremembi odločitve pripomoglo javno mnenje, nekaj pa želja po možnosti izbire (podpora naravnemu porodu v Po, če bo šlo hitro, in hkrati dostopnost EA za vsak slučaj).

Skratka, jaz sem bila z odnosom in oskrbo v Po zadovoljna. Edino šibko točko porodnišnice vidim v skromni pomoči prvorodkam pri uvajanju dojenja. Bodite sitne.

(odgovor članu Medea10)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odločitev o porodnišnici
19.4.2012 18:59:12   
Anonimen
Prvič sem rodila v LJ in drugič bom tudi. Meni ap v prvi vrsti sploh ni bilo pomembno kako so kje prijazni pa kake prostore imajo itd. itn. ampak mi je bilo pomembno le to, da če bo šlo slučajno kaj narobe, da bom tam kjer so za razno razne zaplete najbolj pripravljeni in glede na to, da če je kaj konkretno narobe iz vseh porodnišnic pošljejo v LJ, sem hotela biti že kar tam. V končni fazi so bili pa tudi na predporodnem odelku vsi zelo prijazni, v porodnem bloku je bilo osebje 1A, le potem na otročnicah so bile sestre bol tako tako, ampak to so pa itak povsod lahko. Epiduralne pa itak v nobenem primeru nisem mislila vzeti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odločitev o porodnišnici
5.5.2012 9:44:43   
mmt1
Se pridružujem temu mnenju. Če je vse ok, lahko rodim sama doma, če pa se le kaj zakomplicira, je dobro biti blizu intenzivnih enot za mamico in otroka...Predstavljajte si, da rodite npr. v Postojni, otroka pa prepeljejo v Lj...user posted image (to je pri meni pretehtalo za odločitev za Lj, ki je šele 3 najbližja - če nam bo šlo po načrtih, seveda...user posted image
Sestre pa so tako ta zoprne kot tudi ta prijazne čist povsod...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odločitev o porodnišnici
5.5.2012 10:43:42   
Katy78
Prvič sem rodila v Lj., ker drugače ni šlo. Imam pa zelo dobro izkušnjo. OK, saj se najde kakšna tečna sestra, ampak takšne so povsod. Je pa po moji izkušnji tako, da so takšne tečne ravno toliko, kot jim pustiš. Če jim poveš (na lep način seveda) svoje nazaj, hitro spremenijo obnašanje. Vsaj moja izkušnja je taka. user posted image Sicer pa pri meni odnos osebja niti slučajno ne šteje toliko kot to, kje lahko za mojega otroka v primeru, da bi šlo kar koli narobe, najbolje poskrbijo. In kot je rekla Otika, to je v Ljubljani. Tokrat bi šla lahko rodit tukaj v Kranju, do porodnišnice imam manj kot 5 minut z avtom, ampak sem se že na začetku odločila, da grem v Ljubljano.

(odgovor članu mmt1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Odločitev o porodnišnici
5.5.2012 12:19:03   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Skratka, jaz sem bila z odnosom in oskrbo v Po zadovoljna. Edino šibko točko porodnišnice vidim v skromni pomoči prvorodkam pri uvajanju dojenja. Bodite sitne.



Enako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odločitev o porodnišnici
5.5.2012 19:15:58   
kimica86
Jaz sem doma z obale pa sem šla rodit v Postojno.. V Izolo nisem želela it, ker poznam tako jaz kot moja mami ogromno personala, ki tam dela in nisem želela, da mi kdo še tam skače po glavi!! Tako sem imela na obisku v Postoni samo mami, tatija, dragega, teto in svakinjo..
Moja tamala se je rodila z dihalno stisko in so jo poslali v UKC Lj na neonatalni del (8 ur po porodu).. Tako, da ne glede na to kje bi rodila, bi jo gor poslali..
Ena izmed odločitev za Postojno je bila tudi ta, ker sem želela rodit v vodi pa je vse splavalo po vodi, ker so takrat imeli na Postojnskem koncu probleme z onesnaženo vodo..
Imela sem najboljšo babico na svetu in ko bo čas za drugega otroka, grem zagotovo spet gor in bom prosila prav za to babico in nobeno drugo user posted image user posted image THE BEST JE user posted image user posted image
Težek porod, trajal 8 ur in jaz sem šla skozi brez enega samega šiva.. Ona je dol neki čarala s prsti, širila in me ni bilo potrebo rezat user posted image user posted image Svaka čast babici, res user posted image

< Sporočilo je popravil kimica86 -- 5.5.2012 19:16:23 >

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odločitev o porodnišnici
5.5.2012 19:43:50   
biba_leze*
Prvič sem rodila v Postojni, čeprav mi je precej oddaljena, Izolsko imam pa pred nosom, ampak se enostavno nisem počutila it tja rodit ker sem slišala mnogo negativnih pripomb. Če bi šla v Izolo bi sigurno se počutila zelo slabo, bila bi podzavestno živčna, da se tudi meni oz mojemu otroku ne bi kaj zgodilo, tako pa sem se počutila sproščeno, poroda me ni bilo niti za sekundo strah, saj sem vedela da sem v dobrih rokah in res je bilo tako, tam so mi bili ves čas mojega "bivanja" v porodni sobi na razpolago, hodili so pogosto čekirat in preverjat če je vse ok. Potrudili so se zelo tudi med samim iztisom, ker mi je grozil vakum in prerez presredka, ker mala ni hotela ven, pa so se potrudili da se je vse gladko izteklo. Z malo sva bili 5 dan po porodu sicer premeščeni v UKC na neonatalni, vendar bi bili tja premeščeni tudi od drugje.
Sedaj se bližam drugemu porodu in grem ponovno v PO.

< Sporočilo je popravil biba_leze* -- 5.5.2012 19:44:28 >

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odločitev o porodnišnici
5.5.2012 21:01:04   
Mincaa
Meni se pa zdi pomembno, da si sam v porodni sobi. Jaz sem prvič imela to srečo, lahko bi pa za zaveso ob meni rojevali še ena ali dve...tko da je to mogoče en faktor, ki lahko vpiva na odločitev.
O dojenju se pa oboroži z znanjem (Ina May je napisala Modrost rojevanjauser posted image in še eno knjigo o dojenju, ki mislim da še ni prevedena) in telefondko številko od svetovlke za dojenje, ker znajo bit kakšni "pametni" nasveti vse prej kot koristni.
SREČNO!

(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odločitev o porodnišnici
5.5.2012 21:28:39   
LuLu
Meni je bilo najlepše, ko sem upoštevala nasvet psihologinje v mat. šoli, ki je rekla, da naj spraznimo glavo pred porodom. Kam, kje, kako, kdaj,... nobenega odgovora iskat, ampak se samo prepustiti.
Dojenje je tako naraven pojav, da ti bo šlo, le komplicirat ne.
Porodnišnice, pa tako... če je vse ok, je vseeno kje si
Če pa se kaj zakomplicira, kar pa nikoli ne veš, niti porodničarji tega ne morejo vedeti, pa je bolje, da je kakšna večja in bolj opremljena.
Jaz sem bila v Mb 2x in zelo zadovoljna.

(odgovor članu Mincaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Odločitev o porodnišnici
5.5.2012 21:39:30   
*jesen*
Se čisto strinjam z LuLu. Če se ima namen kaj zakomplicirati se lahko kjerkoli. Tudi v najbolj pohvaljenih porodnišnicah lahko naletiš na kaj kar ti ne bo odgovarjalo.

Edina stvar ki je (recimo no) vredna razmisleka je- ali želiš imeti skos otroka pri sebi ali si želiš prvo noč spočit in bit sama. Vem da v Postojni ti prvo noč otroka odnesejo in se lahko počiješ, drugje je pač skos pri tebi.

Jaz se nisem ubadala preveč, sm šla kar v najbližjo in je bilo to to.

Pa srečno ;)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odločitev o porodnišnici
5.5.2012 21:50:34   
Jassika
user posted image sem bila vodena v APN, zato so me s sprožitvijo prooda presenetili po pregledu, tako da sem rodila v Lj. Pa je bilo čisto Ok, zadovoljna z osebjem in vsem. Drugič pa sem šla rodit v Kr. Odtehtalo je to, da sem imela doma že nadobudnega 2-letnika, katerega sem želela videt čimprej po porodu. Ker pa se je govorilo nekaj o hospitalizaciji, pa potem si po porodu notri 3 dni, pa če bi imel novorjenček slučajno zlatenico (kot prvi), bi se v P Lj lahko zgodilo, da ga ne bi videla tudi 10 dni (obiski otrok niso bili dovoljeni). To mi je bilo pa čist preveč, pa tudi se mi zdi, da če bi bila dlje odsotna, da bi sinko lahko zameril, ali pa bil kasneje bolj ljubosumen (seveda pa ni pravilo). Zato sem se odločila za Kr. Čeprav sem si po svoje želela roditi še 1 x v Lj, ker sem mnenja, da bi (sicer bog ne daj) v primeru kakih težav (mojih ali otročkovih) vseeno najbolje poskrbeli v Lj (pač usposobljenost in oprema). No pa mi ni žal, da sme rodila v Kr, ker je bilo super. Porod lahek in hiter, osebje pa tudi super.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odločitev o porodnišnici
6.5.2012 13:28:27   
Inda_T
Moje mnenje je, da je po eni strani potrebno čim manj komplicirat, po drugi pa kanček zdrave pameti ki meni pravi, da je bolje roditi v bolnici kjer imajo tudi pediatrijo - da se res ne zgodi kotje ena zgoraj napisala, da ti po porodu otročka odpeljejo npr iz postojen v ljublano (se je kolegici zgodilo ravno to in potemje bogi očka dnevno večkrat vozil materino mleko v ljubljano za otroka).
torej, šempeter bo kar pravšnja izbira - pa še kar blizu je :-)

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Odločitev o porodnišnici
8.5.2012 18:39:04   
carbene

IZVIRNO SPOROČILO: sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
se strinjam slabe in dobre stvari so povsod, mi pa reče ogromno strank da si v LJ porodnišnici samo številka. greš tudi en dan prej domov kot pa drugje. js sm rodila v postojni in sem bila res zadovolna. baje v ljubljani ne dobiš dodatka če nimaš mleka, BAJE. NEVEM PA ČE JE TO RES. upam da ne. sicer pa pojdi tja kjer se boš TI počutila varno.


Po 1. porodu sem imela mnogo težav, ker je imel težave tudi otrok. Sva bila v porodnišnici 9 doooolgih dni. Mleka sem imela premalo. Nekaj dni so me res bolj kot ne "silili" samo v dojenje, ko so pa videli, da ne gre, sem pa dobila dodatek. Pa saj v prvih dveh-treh dneh imaš res lahko samo težave in potem mleko steče. Poznam veliko primerov, ko je bilo tako. Če daš dodatek že 1, ali 2. dan, lahko zmešaš cel sistem in potem res nimaš mleka.

Jaz sem rodila v LJ s CR, čeprav to ni najbližja porodnišnica. Podobno kot Jassiko so tudi mene na koncu vodili v APN in me na zadnjem pregledu presenetili z urgentnim CR še isti dan. S hčerko so naju odpustili 4. dan po porodu, mleko pa je pričelo nastajati šele doma (4. do 5. dan po porodu). Tako je bila hčerka že od začetka na AM, za katerega niso prav nič komplicirali in silili v dojenje. Je pa res, da je očitno nastala sesalna zmeda (hčerka se je že v porodnišnici na vse pretege upirala poskusom pristavljanja), produkcija je bila uborna, tako da je zelo hitro pristala izključno na AM. Po moje bi bilo dobro v taki situaciji v porodnišnici poskusiti preprečiti nastanek sesalne zmede, ne vem pa, koliko so v takem primeru v LJ sestre kooperativne. Menda pa je bilo v preteklih letih v LJ res tako, da so ženske praktično prisilili, da so dojile, ampak so se zdaj verjetno malo skulirali.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?