|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prva nosečnost??
6.5.2011 12:36:20   
vijolica2
Živjo..
sem nova na forumu in tako se obračam na vas po nasvete..?
Midva sva včeraj naredila test in sta bili dve črtici... moram priznati da sem precej v šoku. Saj ne da ga nisem vesela ampak si nisem mislila da bo to tako hitro uspelo.
Sedaj se pa počutim kot ena oseba ki nima blage veze o nosečnosti in niti ne vem kaj moram... Predvidevam, da moram poklicati G in se naročiti da mi še on naredi test?? vesela bom vsakega odgovora in spodbude. hvala lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prva nosečnost??
6.5.2011 12:40:05   
Andromeda
Tako je, pkliči ginekologa in te bo glede na zadnjo M naročil na pregled, verjento čez 2-4 tedne, ko se bo že kaj videlo na UZ. Pa čim manj oz. nič panike... Srečno!

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prva nosečnost??
6.5.2011 12:41:56   
lily32
Najprej čestitke user posted image !

Ne skrbi, počasi boš odkrila vse dobre in slabe stvari povezane z nosečnostjo. Ti kar pokliči G. Povedati moraš datum zadnje menstruacije in potem te bodo naročile na prvi pregled. Ponavadi naročajo med 8. on 10. tednom, ker se pred 8. tednom pogosto še ne sliši utripa in se potem dela panika.

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prva nosečnost??
6.5.2011 12:43:04   
vijolica2
Aha. Jaz sem mislila, da te to takoj naroči, da pač še on opravi test, da je potem 100%. Tolk stvari se mi odvija v glavi, da niti ne vem na kaj naj mislim. :(

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prva nosečnost??
6.5.2011 12:44:53   
kristinaj
čestitke.....
ne paničari,ker ni potrebno....
pokliči g, povej da je plusek, povedala boš kdaj je bila zadnja m in verjetno te ne bo naročila pred 8 tednom nosečnosti,ker se prej ponavadi ne vidi bitje srčka..... in prvi uz je vaginalni, ostali pa čez trebuh....

zaenkrat toliko ostalo ti bo g povedala in če te bo še kaj firbec matraj pokukaj na ringarajo :)


_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prva nosečnost??
6.5.2011 12:47:54   
lily32
Počasi in brez panike. Če ti kaj ni jasno malo pobrskaj po spletu ali vprašaj.

Kot sem že prej napisala, pred 8. tednom ponavadi ne naročajo, ker se šele takrat sploh kaj vidi. Da si pomiriš dušo, pa lahko doma narediš še kakšen test user posted image

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prva nosečnost??
6.5.2011 12:48:02   
vijolica2
Hvala vam. Še od včeraj sem v šoku, tako da upam da mi bo danes uspelo poklicati G in se naročiti.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prva nosečnost??
6.5.2011 12:49:16   
vijolica2
Ja ravno razmišlam o tem da naredim danes še en test. Samo mislim, da bo isto pokazal ker mi M zamuja že 4 dni. Ponavadi je pa bila točna.

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prva nosečnost??
6.5.2011 13:33:51   
vijolica2
Sem poklicala in me je naročila 7.6. user posted image joj joj joj :) sem čist zmedena
Vprašala bi vas še, če naj začnem kar jesti folno kislino? Katero mi priporočate da kupim?
Hvala


< Sporočilo je popravil vijolica2 -- 6.5.2011 13:43:22 >

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prva nosečnost??
6.5.2011 13:50:59   
tix
čestitke vijolica2 user posted image pomoje boš kmalu dojela za kaj se gre user posted image Jaz jem Elevit že zdej za vsak slučaj user posted image sem pa v prvi nosečnosti jedla od 7t ker prej nisem tega poznala

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prva nosečnost??
6.5.2011 14:32:50   
lily32
Če imaš uravnoteženo prehrano, bo dovolj, da jemlješ Tifol, če pa te skrbi, da ti manjka drugih vitaminov, lahko jemnješ Elevit. Jaz sem kombinirala oboje: en dan eno, drugi dan drugo.

Pa nabavi si kakšno nosečniško literaturo (revije, knjige), da boš lažje dočakala prvi pregled. Potem bo vse lažje. Čakanje na prvi pregled pa res ubija, vem iz lastnih izkušenj.user posted image

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prva nosečnost??
7.5.2011 9:04:36   
vijolica2
Zaenkrat še ne smem na veliko kazati literature, saj vema samo midva. Si poiskušam predstavljati kako bodo reagirali?? Kdaj ste pa ve povedle drugim?

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prva nosečnost??
7.5.2011 12:07:36   
lily32
To je vse odvisno od vaju. Nekateri povejo zelo kmalu, drugi čakajo do nuhalne oz. do konca 1. tromesečja, ko mine velika verjetnost za spontani splav.

Midva sva obakrat ožji družini (staršem in bratom, sestram) povedala že kmalu po user posted image , ostalim pa tam med 14. in 16. tednom.

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prva nosečnost??
8.5.2011 18:12:34   
monci2
čestitke!

Za naju sta bili 2 črtici nekaj najlepšega - in tudi hitro user posted image user posted image .. Tudi sama sem bila na začetku zmedena, saj o nosečnosti res nisem vedela popolnoma nič.. Telo se počasi prilagaja, v njem raste mala pikica in tako z vsem rasteš tudi ti.. Meni je veliko pomagal forum mojih nosečk, kjer si delimo mnenja, izkušnje, vprašanja..

Mi2 sva počakala do nuhalne, da nama je G potrdil, da je vse oki, preden sva povedala doma user posted image

Pa veliko lepih trenutkov v odkrivanju novega sveta user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prva nosečnost??
8.5.2011 18:42:50   
nusi
ohoj
čestitke user posted image

ju tut js sem bila precej v šoku, ker se je tko hitro zgodilo, pravo veselje je prišlo, ko sem povedala bližnjim, prej me je blo pa kr mal strah, pa tut kako bodo reagirali (kot, da je to tko pomembno user posted image ). Staršem in sestram/bratom sva povedala takoj, ostalim sva namreavla po nuhalni, samo so mal prej zvedli, ker sem nehala pit in kadit in je bilo res sumljivo. Širšim množicam in v službi sem povedala po nuhalni. Časa za branje literature je še dovolj, čeprav se jaz nisem ne vem kolk poglabljala, bi ti raje svetovala, da prebereš kej od novorojenčka in dojenja, ker pol ne bo časa. G pa kar pokliči, ponavadi pa naročijo okol 8 tedna.

(odgovor članu monci2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prva nosečnost??
8.5.2011 19:51:43   
vijolica2
hvala punce user posted image
Jutri si grem kupiti folno kislino, pa me zanima kaj menite o tej: centramed mami??
hvala in lp

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prva nosečnost??
8.5.2011 20:09:18   
fluf
Jest sem jo mela... se mi je zdela OK

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prva nosečnost??
10.5.2011 18:41:56   
malabiba86
pozdravljene! sem čisto nova tukaj. čakam na 1. pregled 1.6. in me ubija...  skos razmišljam a je vse okej na kaj naj pazim... skos brskam po netu za kakšne nasvete. z fantom nisma povedala še nobenmu tak da od bližnih ne morem zvedet nobenih nasvetov pa bi za to vas prosila če mi lahko pomagate... jemlem tabletke FidiVit Mami.. upam da je to ok?? sej škodit mi ne morejo a ne? user posted image

hvala za vsak odgovor

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prva nosečnost??
10.5.2011 19:39:08   
nusi
če piše da so za nosečnice ne morejo škodit, svetuje se jemanje folne kisline (ene od tablet, Tifol, elevit....mislim, da vse razen tifola vsebujejo še druge vitamine) drugače pa pij dovolj tekočine, glede prehrane se odvsetujejo, tatarski biftek (oz surovo meso, pa kakšne domače salame) samo tega se niti vsi ne držijo, ne dviguj ravno žakljev cementa... v bistvu ob normalnem poteku nosečnosti ni nekih omejitev, samo poslušaj svoje telo.

(odgovor članu malabiba86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prva nosečnost??
10.5.2011 20:51:54   
vijolica2
Tudi jaz jemljem FidiVit mami in sem prebrala da je dobra, tako da mislim da se nimava kaj bati. Tudi jaz čakam na pregled-7.6. In takrat bova povedla vsem ostalim- družini in bližnim prijateljem. razen danes je imela najboljša prijateljica to čast da je izvedelauser posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prva nosečnost??
12.5.2011 7:14:24   
vijolica2
Živjo. Rada bi še nekaj vprašala. Sedaj sem nekje v 5 T. A bi mene moralo v trebuščku skoz špikati? Malo me je strah ker me je prve dni špikalo, sedaj dva dni pa čisto malo, mogoče partkrat na dan? Pa upam, da ni kaj narobe?
Hvala na odg

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prva nosečnost??
12.5.2011 7:58:11   
malabiba86
Živijo! Vijolica jz sm tudi tu nekje 5-6 T pa me tud ne špika vedno. pa kakšn dan mi je cev dan slabo pa nimam nič apetita in se silim z hrano kak dan bi pa lahko pojedla ma lih kar bi blo.. tk  da nevem po moje da je to tak spremenljivo in odvisno od posameznika...
Komi čakam da bova imeli pregled da nama ginekologinja pove da je vse ok in da se boma malo pomirile... zdrži  user posted image

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prva nosečnost??
12.5.2011 12:19:00   
lily32
Nobenih pravil ni, lahko kaj čutiš, lahko ne čutiš nič. Nekatere imajo grozne slabosti, bolečine in napetost v prsih ..., druge nimajo nobenih nosečniških znakov. Verjetno ni nobenih razlogov za paniko. Da je nekaj narobe, lahko posumimo, ko izraziti nosečniški znaki, čez noč izginejo in jih ni več.

Potrpita do prvega pregleda. user posted image

(odgovor članu malabiba86)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prva nosečnost??
12.5.2011 12:28:33   
fluf
FitiVit mami = Elevit, sam da je od druge firme, pa v enih dodatkih se neki razlikujeta... jest sem jedla FitiVit mami (oz. včasih Centramed mami)...

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prva nosečnost??
12.5.2011 15:12:14   
vijolica2
Hvala,ste me pomirili

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?