|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Konec izmenjave semen za slovenske vrtičkarje?
5.5.2013 1:13:40   
mateyka
no liliana, če res ne veš o čem smo govorili na uni temi, ko se bunimo okoli teh semen:
http://www.bodieko.si/izmenjava-semen-uredba-eu

zadnje čase podobni poskusi omejevanja presegajo vse meje zravega razuma. meni se to zdi kriminalno poseganje v človekove pravice. imho EU čedalje bolj postaja zelo podobna stalinistični rusiji in civilna nepokorščina bo kmalu nekaj kar bo pošten človek lahko smatral za dolžnost.. ne vem kaj naj rečem; Orwell, kje si?..user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 8:19:55   
Felicita
zdi se mi, da je tole en navaden bullshit. ko bom v roke dobila uredbo bom verjela, dokler pa vsa moja iskanja znotraj eurlexa in uradnih eu organov naletijo na NIČ, vsi podatki ki so na voljo so pa na voljo s strani raznih vprašljivih bio/eko/anti-gmo/anti-vse strani, ki se sklicujejo ena na drugo... well... kot slavni in zloglasni codex alimentarius, tresla se gora, rodila se miš.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 10:10:49   
liliana
mateyka....začelo se je v raju z Adamom in Evo in prepovedanim sadežem.....že takrat so se zaprla vrata dobremu in odprla vrata zlu....še malo pa boš molila....."mon.santo hvala ti za naš vsakdanji kruh"....

Človeka pač premami lepo, veliko jabolko, pravilnih oblik in velik, rdeč in sijoč paradižnik sredi decembra......kdo pa še je vložene kumare in čalamadi decembra, če pa v inšteršparu in lildu dobiš zdrav in lep paradižnik......

Drugače pa, kot je napisala Felicita....nobene direktive, nobene uredbe, ki se baje tajno pripravlja že dve leti in čeprav se tajno pripravlja, vse nevladne eko in bio in non gmo organizacije vedo o njeni vsebini vse, ne napišejo pa nič oprijevljivega in direktnega.......


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 10:15:48   
malaMravljica
V bistvu bi bilo bolje, da sploh ne bi nic napisala Mateyka, men to res pozene prtisk na full. Pojma nimajo kaj delajo, grejejo uradniske stolcke, vlecejo bajno placo in imajo ob tem mozgane na pasi. Res ne vem kaj za boga so se sparvili sedaj na to. No, saj vem ja,ni mi treba razlagat, sam en pameten in zivljenski smisel, tega ne vidim. In to sprejemajo ljudje, ki verjetno ne vejo kako skali seme,od kje pride mleko razen in hladilnika, mislijo, da krompir pridobivamo na predalu z zelenjavo v supermarketu, jabolka pa zorijo levo od krompirja.

Da ne bodo sprejel, ha ha ha.. vic stoletja. Greva z mamo enkrat v mesto in par sto metrov od nas ima sosed njivo psenice in rece moja mama, poglej, gensko spremenjena, prepoznala je pa na klaskih. Halo in pol ne bodo sli se korak dlje. Naredijo prav vse kar jim pade na pamet oz prav vse za ljubi kupcek denarja. Ne vem, igrat se boga se nikol ni bila posebno dobra ideja.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 10:23:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

V bistvu bi bilo bolje, da sploh ne bi nic napisala Mateyka, men to res pozene prtisk na full. Pojma nimajo kaj delajo, grejejo uradniske stolcke, vlecejo bajno placo in imajo ob tem mozgane na pasi. Res ne vem kaj za boga so se sparvili sedaj na to. No, saj vem ja,ni mi treba razlagat, sam en pameten in zivljenski smisel, tega ne vidim. In to sprejemajo ljudje, ki verjetno ne vejo kako skali seme,od kje pride mleko razen in hladilnika, mislijo, da krompir pridobivamo na predalu z zelenjavo v supermarketu, jabolka pa zorijo levo od krompirja.

Da ne bodo sprejel, ha ha ha.. vic stoletja. Greva z mamo enkrat v mesto in par sto metrov od nas ima sosed njivo psenice in rece moja mama, poglej, gensko spremenjena, prepoznala je pa na klaskih. Halo in pol ne bodo sli se korak dlje. Naredijo prav vse kar jim pade na pamet oz prav vse za ljubi kupcek denarja. Ne vem, igrat se boga se nikol ni bila posebno dobra ideja.


Da ni bil ječmen.....user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 10:29:58   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

mateyka....začelo se je v raju z Adamom in Evo in prepovedanim sadežem.....že takrat so se zaprla vrata dobremu in odprla vrata zlu....še malo pa boš molila....."mon.santo hvala ti za naš vsakdanji kruh"....

Človeka pač premami lepo, veliko jabolko, pravilnih oblik in velik, rdeč in sijoč paradižnik sredi decembra......kdo pa še je vložene kumare in čalamadi decembra, če pa v inšteršparu in lildu dobiš zdrav in lep paradižnik......

Drugače pa, kot je napisala Felicita....nobene direktive, nobene uredbe, ki se baje tajno pripravlja že dve leti in čeprav se tajno pripravlja, vse nevladne eko in bio in non gmo organizacije vedo o njeni vsebini vse, ne napišejo pa nič oprijevljivega in direktnega.......



aja, pa še to...
spomnila bi na paniko o codex alimentarius iz 2009 in 'prepovedi domačih semen' in 'tožbah proti vrtičkarjem'. Nič ni bilo iz tega. Potem je bila lani panika o prepovedi uporabe zelišč in njihovih pripravkov. nič iz tega (pa takrat so tudi vsi vse vedeli o tem). pa ene 2 leti nazaj je bila panika o prepovedi gojenja zelišč in nekaterih trajnic na vrtovih za domačo uporabo. nič iz tega. in sedaj, ilegalizacija izmenjave semen (ker bo EU predstavnik prišel v moje stanovanje, ko mi bo mami prinesla vrečko paradižnikovih semen... seveda, logično. če pa slučajno ne bo imel časa, bo pa opravil DNA analizo mojega paradižnika in tistega od moje mami in ugotovil, da je moj potomec njenega in me kaznoval. logično.) in nekak mam občutek, da iz cele zadeve spet ne bo nič in da se take panike uporabljajo kot super propaganda raznih grup in gruč ljudi, ki pač uživajo v takšnih panikah in uživajo v pozornosti in veljavi, ki jim jo takšne zadeve dajejo.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 11:37:11   
malaMravljica
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

V bistvu bi bilo bolje, da sploh ne bi nic napisala Mateyka, men to res pozene prtisk na full. Pojma nimajo kaj delajo, grejejo uradniske stolcke, vlecejo bajno placo in imajo ob tem mozgane na pasi. Res ne vem kaj za boga so se sparvili sedaj na to. No, saj vem ja,ni mi treba razlagat, sam en pameten in zivljenski smisel, tega ne vidim. In to sprejemajo ljudje, ki verjetno ne vejo kako skali seme,od kje pride mleko razen in hladilnika, mislijo, da krompir pridobivamo na predalu z zelenjavo v supermarketu, jabolka pa zorijo levo od krompirja.

Da ne bodo sprejel, ha ha ha.. vic stoletja. Greva z mamo enkrat v mesto in par sto metrov od nas ima sosed njivo psenice in rece moja mama, poglej, gensko spremenjena, prepoznala je pa na klaskih. Halo in pol ne bodo sli se korak dlje. Naredijo prav vse kar jim pade na pamet oz prav vse za ljubi kupcek denarja. Ne vem, igrat se boga se nikol ni bila posebno dobra ideja.


Da ni bil ječmen.....user posted image



ne ne liliana, moja mami se prevec spozna na te zadeve, da bi zamenjala psenico za jecmen. V tem primeru na zalost.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 12:00:32   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Človeka pač premami lepo, veliko jabolko, pravilnih oblik in velik, rdeč in sijoč paradižnik sredi decembra......kdo pa še je vložene kumare in čalamadi decembra, če pa v inšteršparu in lildu dobiš zdrav in lep paradižnik......




Liliana jaz jih jem, pa še kaj druzga vloženga. Ker tisti lep rdeč paradižnik sred zime, čeprav je še tako lep žal zame sploh nima okusa po paradižniku user posted image Okus mi je pri hrani še vedno bolj pomemben kot videz. Enako je napr. z jagodami in še čem drugim. Verjamem, da nisem edina, ki jasno opazi to razliko.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 13:06:12   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
zdi se mi, da je tole en navaden bullshit. ko bom v roke dobila uredbo bom verjela, dokler pa vsa moja iskanja znotraj eurlexa in uradnih eu organov naletijo na NIČ, vsi podatki ki so na voljo so pa na voljo s strani raznih vprašljivih bio/eko/anti-gmo/anti-vse strani, ki se sklicujejo ena na drugo... well... kot slavni in zloglasni codex alimentarius, tresla se gora, rodila se miš.


če te res zanima kaj je ta "miš", imaš 40 minut časa in znaš koliko toliko dobro angleško, toplo priporočam:
http://www.youtube.com/watch?v=mTs408Nzl0A&feature=youtu.be

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 13:14:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ne ne liliana, moja mami se prevec spozna na te zadeve, da bi zamenjala psenico za jecmen. V tem primeru na zalost.



Mora pa biti res stručko, da loči GSO klas pšenice od ne GSO pšenice.......user posted image

Drugače bi pa načeloma vse drugo na naših njivah lahko prej bilo GSO kot pšenica......tako, da je skoraj nemogoče, da je tvoja mama videla GSO njivo pšenice v Sloveniji.......

http://ec.europa.eu/food/dyna/gm_register/index_en.cfm

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
5.5.2013 13:28:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 14:51:12   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ne ne liliana, moja mami se prevec spozna na te zadeve, da bi zamenjala psenico za jecmen. V tem primeru na zalost.



Mora pa biti res stručko, da loči GSO klas pšenice od ne GSO pšenice.......user posted image

Drugače bi pa načeloma vse drugo na naših njivah lahko prej bilo GSO kot pšenica......tako, da je skoraj nemogoče, da je tvoja mama videla GSO njivo pšenice v Sloveniji.......

http://ec.europa.eu/food/dyna/gm_register/index_en.cfm



Ja liliana, ceprav je tebi mogoce blazno smesno, sam moja mama je res strucko na temo bioloskega kmetovanja in vrtickanja. In verjemi, ona loci domaco psenico od gensko spremenjene, pa jecmen tudi loci in se veliko zadevic. Mogoce je tebi to res smesno, naj ti bo.

In kaj naj s tvojim linkim, kaj tocno zelis povedat?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Konec izmenjave semen za slovenske vrtičk...
5.5.2013 19:38:40   
liliana
Da imamo danes v prodaji pšenico, ki je nastala s konvencionalno tehniko križanja tam nekje leta 1970.....in da ni v uporabi, še posebno pa ne na slovenskih njivah, GSO pšenice.....to šele v Avstraliji zdaj razvijajo......

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?