|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
30.4.2013 11:40:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 11:53:14   
Felicita
kolikor so meni povedali potrebuješ spremenit VSE uradne dokumente (torej iz glave - osebna, potni list, vozniška, zdravstvena, kakšni posebna dovoljenja npr maloobmejne prepustnice,...) spremeniti v 30 dneh od dneva menjave. morala boš spremeniti tudi vse bančne zdeve in ostalo, kar zahteva dodatno identifikacijo (ko greš na banko se morš npr vedno identificirat z osebnim dokumentom, ime se mora ujemati). pomoje edino kar ne rabiš spreminjat na vrat na nos so kakšne kartice zvestobe itd.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 11:55:28   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

živjo, milahko kdo da napotke kaj vse moram spremenit katere dokumente, ker spreminjam samo priimek, vozniško verjetno še ni potrebno? katere še?



Kaj na vozniški nimaš priimka ali kaj?user posted image
Tako kot je Felicita napisala, treba je pridobit vse uradne dokumente na novo, tak da je kar dosti dela s tem (pa nekaj denarja tudi gre).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 12:25:03   
Najaa
Vse dokumente je treba ja in javit na banke.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 12:31:57   
Doll
Ni treba v 30 dneh,lahko tudi kasneje. Nihče se ne vtika v to

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 13:09:01   
LuLu
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1180&sid=168

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1180&sid=168&faqid=42666

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 14:06:17   
Doll
LuLu a imaš izkušnje?
ne rabiš dajati linke,zdaj si lahko samo osebni dokument spremeni in bančno,ostalo ni treba nič v 30 dneh

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 14:14:12   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

LuLu a imaš izkušnje?

user posted image  Doll a imaš probleme (spet)? user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 15:22:36   
enea
najprej poglej veljavnost dokumentov,... če ti v manj kot letu dni nekateri imajo za potečt, počakaj do takrat,. (da ne boš imela dvojnih stroškov, roko na srce tudi to ni več poceni oz. nikoli ni bilo,..). jaz sem pred 11 leti menjavala in se mi zdi da je bila ravno vozniška tista, ki sem jo čakala da je potekla,... drugače pa ja najosnovnejše indetifikacijske dokumete je najprej treba zamenjat,..user posted image

Aja pa še to,.. če imaš službo, nesi fotokopijo poročnega( predvidevam da si se poročila) lista na upravo,..user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil enea -- 30.4.2013 15:24:07 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 16:20:11   
Penny
Enea, zakaj pa to (glede službe in poročnega lista)?

< Sporočilo je popravil Penny -- 30.4.2013 16:22:13 >

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 16:54:18   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Penny

Enea, zakaj pa to (glede službe in poročnega lista)?


ja ker v službi ima tudi ime in priimek user posted image , in pa zato ker je služba povezana z davčno upravo glede njenega dohodka,...  posledično tudi njeim priimkom,.. vsaj jaz sem morala v službo nest poročni ist, da so mi zamenjali podatke s katerimi poslujejo,..

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sprememba dokumentov
30.4.2013 22:24:19   
3jeMi
Joj ker big deal... Zamenjaš tiste dokumente, ki jih nujno rabiš, če ne voziš, pač vozniške ne menjaš... Plačaš jih pa vedno, ali potečejo ali ne, popusta ni, razen podražijo jih lahko. :/
Če imaš dokumente takoj poštimane, se tudi izogneš kakšnim morebitnim težavam glede identifikacije.
Glede davčne se pa itak nimaš kaj bat, te te pa sami hitro najdejo. :)

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sprememba dokumentov
1.5.2013 0:38:34   
Penny

IZVIRNO SPOROČILO: enea

IZVIRNO SPOROČILO: Penny

Enea, zakaj pa to (glede službe in poročnega lista)?


ja ker v službi ima tudi ime in priimek user posted image , in pa zato ker je služba povezana z davčno upravo glede njenega dohodka,...  posledično tudi njeim priimkom,.. vsaj jaz sem morala v službo nest poročni ist, da so mi zamenjali podatke s katerimi poslujejo,..


Dobro, da vem user posted image . Rok je enak (30 dni)?

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
1.5.2013 19:00:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sprememba dokumentov
2.5.2013 15:49:49   
nananaja
V tridesetih dneh je potrebno urediti uradbno spremembo na ue, dokumente pa urejaš po potrebi, en osebni dokument rabiš za identifikacijo. Vedet pa moraš, da dokument, ki ima napačen priimek, pač ni veljaven, četudi je to voznški izpit. Na banki pa itak zahtevajo zamenjavo kartice, ko sporočiš spremembo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sprememba dokumentov
2.5.2013 22:11:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

LuLu a imaš izkušnje?
ne rabiš dajati linke,zdaj si lahko samo osebni dokument spremeni in bančno,ostalo ni treba nič v 30 dneh


A vozniška je potemtakem veljaven dokument tudi po preteku 30 dni?.....če te slučajno ustavi policaj in imaš drugačen priimek na njej kot v resnici....?

Drugače pa verjetno nobenega dokumenta ni potrebno menjati, če se poročiš.......le "uporaba" dokumentov je lahko otežkočena (lahko se ti recimo zgodi, da te 10 let po poroki ne ustavi policaj, lahko pa se zgodi, da 40. dan po poroki povzročiš prometno nesrečo in imaš mogoče takrat probleme, ker nisi menjal vozniške....)

Če imaš pretečeno osebno in vozniško ti je tudi ni potrebno menjati, pa vseeno lahko potuješ po EU....dokler se recimo nek uradni organ ne spomni, da te bo pa identificiral.....mogoče se ti nikoli v življenju ne zgodi, da bi te v Avstriji prosili za osebno, lahko se pa tudi zgodi......



(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sprememba dokumentov
3.5.2013 14:27:35   
donna22
Po zakonu je treba menjat vse dokumente v 30 dneh, kot so že ostale napisale. Če hodiš s starimi dokumenti okrog, seveda ni panike, če tega nihče ne ugotovi (npr. policija glede vozniške itd.).
Npr. z neregistriranim avtom se v bistvu tudi "lahko" voziš, samo dobit te ne smejouser posted image

Moj je spremenil priimek in so mu enkrat ful zakomplicirali, ker nove zdravstvene še ni dobil in je uporabil staro - priimek na kartici se ni ujemal s tistimi v njej in so bli problemi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sprememba dokumentov
3.5.2013 15:32:15   
nananaja
Npr. z neregistriranim avtom se v bistvu tudi "lahko" voziš, samo dobit te ne smejo

Pravzaprav je še bolj neprijetno, če povzročiš vevčjo/hujšo prometno nesrečo...

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sprememba dokumentov
3.5.2013 19:48:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: donna22

Po zakonu je treba menjat vse dokumente v 30 dneh, kot so že ostale napisale. Če hodiš s starimi dokumenti okrog, seveda ni panike, če tega nihče ne ugotovi (npr. policija glede vozniške itd.).
Npr. z neregistriranim avtom se v bistvu tudi "lahko" voziš, samo dobit te ne smejouser posted image

Moj je spremenil priimek in so mu enkrat ful zakomplicirali, ker nove zdravstvene še ni dobil in je uporabil staro - priimek na kartici se ni ujemal s tistimi v njej in so bli problemi.


Tako je.....če želiš seveda imeti veljavne dokumente....teh 30 dni namreč pomeni, da je veljaven dokument s "starim" priimkom še 30 dni, po 30 dnevu pa je dokument s "starim" priimkom neveljaven....

Ne bo te pa nihče klical iz upravne enote ali poslal kakega inšpektorja, če ne zamenjaš dokumentov v roku 30 dni......le po 30 dneh dokumenti pač niso več veljavni.......in nosiš pač vse morebitne posledice, ki izhajajo iz tega.....

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sprememba dokumentov
3.5.2013 20:10:00   
*bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: enea

najprej poglej veljavnost dokumentov,... če ti v manj kot letu dni nekateri imajo za potečt, počakaj do takrat,. (da ne boš imela dvojnih stroškov, )



user posted image user posted image user posted image

Itak da dobi dokument s polno časovno veljavo, če da delat drugega.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sprememba dokumentov
3.5.2013 20:40:18   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*


IZVIRNO SPOROČILO: enea

najprej poglej veljavnost dokumentov,... če ti v manj kot letu dni nekateri imajo za potečt, počakaj do takrat,. (da ne boš imela dvojnih stroškov, )



user posted image user posted image user posted image

Itak da dobi dokument s polno časovno veljavo, če da delat drugega.


Takrat ko sem jaz delala dokumente (11 let nazaj) to ni bilo res,.. dobila sem dokumente veljavne do takrat ko bi mi potekel prvi dokument,... kako je danes ne vem,.. je pa res da ti sedaj vozniško velja do tvojega 80 leta, razen če nisi poklicni šofer,..user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sprememba dokumentov
3.5.2013 21:18:17   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: enea

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*


IZVIRNO SPOROČILO: enea

najprej poglej veljavnost dokumentov,... če ti v manj kot letu dni nekateri imajo za potečt, počakaj do takrat,. (da ne boš imela dvojnih stroškov, )



user posted image user posted image user posted image

Itak da dobi dokument s polno časovno veljavo, če da delat drugega.


Takrat ko sem jaz delala dokumente (11 let nazaj) to ni bilo res,.. dobila sem dokumente veljavne do takrat ko bi mi potekel prvi dokument,... kako je danes ne vem,.. je pa res da ti sedaj vozniško velja do tvojega 80 leta, razen če nisi poklicni šofer,..user posted image


Veljajo polni čas - sem 3 tedne nazaj menjala potni list (ne ker bi preteku, ampak ker je bil čist bogi) in velja spet 10 let od datuma izdaje - stari dokument ni imel nobene veze. Vozniška po novem (kartica) velja 10 let - dokument, samo dovoljenje pa še vedno 50 let al kok user posted image . boste pa itak vsi menjali vozniško v roku 5 let (do 2018 bojo mogle bit vse kartice, ne glede na to do kdaj roza zadeve veljajo).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
5.5.2013 9:57:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?