|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergije in zdravila
22.4.2009 11:02:44   
muca*maca
Pozdravljene!

Ker se je začelo obdobje cvetenja vsega kar cveti, se obračam na vas, kako shajate z alergijami na cvetni prah?
Sama sem kar precej alergična na cvetni prah breze (sedaj je v polnem razmahu) in leske, sem v 4. mesecu in brez antihistaminikov bi mi bilo kar težko.
Kako rešujete težavo?
Ali lahko antihistaminiki vplivajo na otročka?

Hvala vsem za odgovore!!!

In čim manj težav s kihanjem!

LP
user posted image

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 24.4.2009 8:32:42 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ALERGIJE IN ZDRAVILA
22.4.2009 11:07:41   
tažana
Jaz imam že od avgusta vse večje težave z alergjo. pojavili so se mi še srbeči izpuščaji po rokah in nogah (alergija na hišni prah), sedaj pa vse bolj čiham in smrkam.
noseča sem 18 t in ne jem ničesar. Že takrat ko sem planirala nosečnost nisem jemala zdravil. Računala sem da mi bodo hormoni pomagali pa mi do sedaj še niso. Nisem še obupala, so bivanja z alergijo pa se spopadam vsak dan drugače. Predvsem jo "prenašam"!

Ah bo že bolje- če slabše ne bo user posted image .


(odgovor članu muca*maca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ALERGIJE IN ZDRAVILA
22.4.2009 11:08:20   
Bojana82
Jaz sem bila ravno včeraj pri zdravniku, sem ga vprašala če lahko jem kakšne tablete proti alergiji, ki jo imam na sonce......žal ne, za nosečnice so zdravila proti alergijam prepovedana oz. lahko povzročijo več škode kot koristi, no tako je bilo meni razloženouser posted image ...

....noja, sicer pa imaš ti čisto drugo obliko alergije in mogoče obstajajo kakšna zdravila zato tudi za nosečniceuser posted image

(odgovor članu muca*maca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
22.4.2009 11:21:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bojana82)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ALERGIJE IN ZDRAVILA
22.4.2009 11:44:03   
Arwenko
Kaj pa če bi poskusila z akupunkturo. Moja mami ima velike težave z alergijami in je že odkar pomnim na tabletah, dokler lani ni poskusila akupunkture in bila celotno lansko sezono brez zdravil. Mogoče pa bi ti to pomagalo, nosečnosti pa po logiki ne more škodit. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ALERGIJE IN ZDRAVILA
22.4.2009 12:45:41   
muca*maca
Joj, tile odgovori so me kar malo prestrašili!user posted image

Jaz sem sicer vprašala dr. Strahovo in je rekla, da lahko brez problema vzamem, ker je zdravje mamice pač pomembno, vendar naj ne pretiravam. Isto je rekla tudi moja osebna zdravnica.

Sicer imam kmalu še pregled pri moji ginekologinji in bom vprašala še njo.

Hvala vsem za odgovore in lep pozdrav!
Pa čim manj alergij!!!

user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ALERGIJE IN ZDRAVILA
22.4.2009 17:51:27   
tanja1980
Antihistaminiki,

po mojem niti slučajno niso priporočljivi. Sicer nimam pojma, moja laična pamet pa mi govori, da niti slučajno ne. Če so že aspirin, ranital....itd na ne preveč zaželjeni listi, antihistaminiki najbrž res niso +.
Flixonase je pa drugače tudi kortikosteroid, jaz ga tudi ne bi...

(odgovor članu muca*maca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ALERGIJE IN ZDRAVILA
23.4.2009 13:12:14   
Jenn73
Sem tretjič noseča, prvič, drugič in tudi sedaj jemljem flonidan, pa prva dva otroka nimata zaradi tega nobenih posledic. Zdravnica pravi, da po 20. tednu nosečnosti se antihistaminiki lahko jemljejo. Sem pa v prvi nosečnosti doživela grozno dihalno stisko, ko najprej nisem upala jemati zdravila, da ne bi škodila otročku, tako da sem morala k dežurnemu zdravniku, ki mi je dal dve injekciji deksamentazona, da se je dihanje umirilo. Torej bodoče mamice, ne za vsako ceno trpeti alergije, ker lahko škodite sebi.

(odgovor članu tanja1980)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ALERGIJE IN ZDRAVILA
23.4.2009 21:41:12   
Paštetka
antihistaminiki so res prepovedani, vendar v primeru hude alergije otroku še bolj škodijo protitelesa, ki jih izloča tvoje telo s tem, da se bori proti alergenu. Tako je meni razložil moj G in mi raje šutnil injekcijo. pa hvala bogu, ker sem se drugače že mislila iz kože dati.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Jenn73)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergije in zdravila
26.4.2009 20:00:20   
daisyb
oj,

jaz nisem prav alergična, vendar se mi včasih pojavi koprivnica po telesu, rdeči fleki in me vse srbi. ko sem bla v bolnišnici v 15 tednu so se mi pojavile te stvari..in sem jemala antihistaminike...dali so mi ****AL..tvoj zdravnik in ginekolog nauj presodi, katera zdravila lahko jemlješ....mislim pa, da zdravila proti alergiji ne škodujejo otroku.

posvetuj se z G.

lp

(odgovor članu muca*maca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergije in zdravila
27.4.2009 10:18:45   
Nončika
jaz mam konkretno alergijo na cvetni prah. zdaj je ravno obdobje cvetenja jaz pa v 14t nosečnosti. v 1.nosečnosti sem jo odnesla brez alergijskih reakcij. a zgleda, da je zdaj huje. G sem rekla in mi je rekel,da niti slučajno. naj se izogibam alergenom. zunaj naj hodim z masko. skratka, baje bi lahko jemala tam po 32t, a tedaj bodo že težave daleč, daleč za mano.

ne razumem, kak majo tako različno mnenje. moja osebna je trdila isto, da ne smem.

kaj bo, ko bodo začele cvesti trave in to je še huje. naj hodim z masko tudi v službiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergije in zdravila
28.4.2009 9:19:25   
šnucika
vsak dr. po svoje razlaga...
Sama imam hudo alergijo na pelode in v nosečnosti je bilo še slabše.Prve tedne sem doživljala spomladi in trpela brez zdravil.Potem je moj G rekel,da se neham mučit in mi dal Flonidan,jemala sem ga,ko je bilo najhuje.Za astmo pa sem jemala ventolin in flixotide.
Prečekirala sem vse možno na netu, "guru" ginekologije in porodništva dr. Pušenjak je ravno tako mnenja,da antihistaminiki,kot sta Flonidan ali Claritine nista kaj posebej nevarna in da ju nosečke lahko jemljejo,ko je najhuje.
Več škode naredi nezdravljena alergija,kot nekaj zdravil....

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alergije in zdravila
6.5.2009 15:51:47   
muca*maca
Drage souser posted image !

Pred parimi dnevi sem imela pregled, na katerem sem se pozanimala tudi o antihistaminikih.
Takole je: ****al, ki ga jemljem jaz, se lahko varno jemlje v nosečnosti!

Jes, meni je padlo breme dol!
Sej ne, da bi se zdej basala s tabletami vsak dan, ampak zavedanje, da lahko vzamem zdravilo, ko mi gre za nohte in s tem ne škodujem mojemu otročku, mi je v pravo olajšanje!!!

No, pa lep pozdrav vsem bodočim mamicam!
user posted image

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Je res potrebno že v nosečnosti utrditi br...
Ali se s pravo pripravo bradavic lahko izognemo bolečim, razpokanim in kdaj celo krvavečim bradavicam? Preverite mite in...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?