|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   oktober
5.9.2005 7:58:33   
Udb
Ker smo zdrsnile na 2 stran, mislim, da nas moram malo osveziti!!

Pa se da se pohvalim!! Danes je prvi dan, ko sem doma - sicer se na dopustu in ne na porodniski, ampak kdo pa ve!!

Kako ste kaj?

Jaz grem ravno v laboratorij, da dam malce krvi!

Se slisimo!!


PS. A katera ve, kje so trenutno najcenejse tetra plenice??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   oktober
5.9.2005 8:55:06   
Anja**
V DMu imajo 10 kom za 3600 sit.

No, drugace pa jih moja prijateljica siva (kvaliteta = tosamina) za 300 po komadu

Pa upam, da te ne zakolinijo prevec v laboratoriju

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   oktober
5.9.2005 8:56:18   
anckabancka
Najcenejše tetra so v Tosami, kjer imajo tovarniške cene. In tudi druge njihove stvari majo tam (vato, sterilne gazice, krpice, vložke vir 80...)

Sem šla tja nabavit pred porodom in zapravila 37 000. Kupila pa sem vse kar je možno, tudi oblekice za dojenčka, tetra majčke... Se splača it pogledat.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   oktober
5.9.2005 10:01:34   
žužu
oktoberke mene že nekaj časa muči vprašanje, v kaj oblečt malega za iz porodnišnice? kaj jim boste oblekle?
kako se počutite?
mene bolijo noge za dol past! včeraj, ko smo šli na dolg sprehod, je bilo bolje, če pa se ne gibljem dosti, pa tudi ponoči nič ne spim.
vas kaj trga v nogah? jaz že zaradi tega komaj čakam, da bo mimo še teh nekaj tednov.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   oktober
5.9.2005 10:23:01   
soncek&luna
oj punce,
jaz sem cez vikend pocivala...noge-gleznji mi otecejo, ce prevec hodim...takrat imam obcutek, da mi bo kar koza pocila...moram pa priznati, da mi je v bistvu kar vsec tale nosecnost in mi nic hudega...vse tegobe vzamem v zakup...
za malega pa tudi jaz se ne vem kaj mu bom pripravila za odhod iz porodnisnice...bo pa nekaj lepega

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   oktober
5.9.2005 10:26:29   
jadore
Pozdravljene!

Jaz sem kupila tetra plenice v Tosami v Domžalah in je 10 kom 3200sit!
Drugače pa tudi jaz ne vem v kaj bom oblekla otročka za iz porodnišnice!
Danes pričnem z materinsko šolo v Ljubljani, mogoče bodo tam kaj povedali o tem kako obleči otroka ko gre domov.

Meni noge ful zatekajo, a še kateri? Me je strah da ni kaj narobe

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   oktober
5.9.2005 10:29:13   
soncek&luna
oj jadore,
to ni nic narobe...meni je moj G rekel, da je normalno, da moram pocivati in se izogibati slane hrane ter popiti cimvec tekocine...

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   oktober
5.9.2005 10:34:07   
nana 27
Ojla,

se je treba kar malo "pomatrat", da vas najdem na forumu. Tudi meni v zadnjemčasu spanje ne gre in buši me peče ful. pri tem mislim na kožo. Upam, da ne bom zdaj na koncu strij pridelala.

Glede zatekanja pa vam dajem en super nasvet. Prejšnji teden sem začela hodit v babiško šolo v Ljubljani, kjer poteka dekompresija in moram reči, da po tistem nisem imela zateklih nog. Po besedah babice pa naj bi to zelo dobro vplivalo na otročka, ker se prekrvavi posteljica, lažji porod in barvo malega, ko pride na svet. Je pa tako, da ti vso kri iz telesa črpa proti trebuščku in se počutiš kot v breztežnostnem stanju in ti na momente lahko postane malce slabo, ampak nogice so pa po tako lahke po takšnem "napihovanju". Meni je bilo super. 10 obiskov ti plača zavarovalnica, če hočeš več "seans", moraš pa sam plačati.

Za odhod iz porodnišnice imam že pripravljeno, le da bom še lepo oprala. Gre pa za kompletek iz H&M (spodaj body na prečno zapiranje, žabice, pajacek in podložena jopica, kapica in rumene nogavičke). Dodala pa bom še mehko dekico. Mislim, da bo to dovolj.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   oktober
5.9.2005 10:37:20   
nana 27
Tetra plenice od Tosame baje niso iste kvalitete, kot so bile včasih in se baje pri pranju kodrajo. Meni so priporočili dM-ove tetra plenice, ki so malce dražje in manjše, ampak veliko bolj kvalitene.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   oktober
5.9.2005 10:43:52   
jadore
Nana 27 kje delajo to dekompresijo in a se je potrebno s kom zmeniti za to oziroma naročiti? A pripada vsem nosečnicam?

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   oktober
5.9.2005 10:53:38   
Felicity
Pozdravljene oktoberke!
Tudi jaz imam težave z nogami. Mi ne otekajo, ampak pečejo, da bi lahko cvrla jajca na njih. Pa še vreme nič ne pomaga, saj za danes napovedujejo 30 st.C. Jaz pa sem se že veselila, da je prišla jesen in malo nižje temperature. Verjetno bom še oktobra hodila okoli z japonkami.
Danes popoldan greva v šolo za starše. Komaj čakam.

Lepo se imejte.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   oktober
5.9.2005 10:55:50   
nana 27
Ja, pripada vsem.

Izvajajo jo v babiški šoli v Ljubljani in 10 obiskov je zastonj. Tam sta v predavalnici Šole za starše dva takšna dekompresijska stolčka. Zraven imaš revije, da lahko bereš, drugače si pa od nog do pazduhe v vrečki. Občutek je takšen kot pri limfni drenaži. Takšno napihovanje traja pol ure. Naročiš se tako, da pokličeš sestro Brigito v babiško šolo in se dogovoriš za ustrezen termin. Izvajajo jo pa od 32. tedna nosečnosti dalje.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   oktober
5.9.2005 10:59:44   
jadore
Nana 27 hvala za izčrpen odgovor, se bom pozanimala in naročila!

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   oktober
5.9.2005 11:28:41   
kati1
ojla

da se še jaz malo javim ... jaz pa nič ne spim ... sem bla tako osamljena na RR sredi noči ... sem šla spat ob 4ih in se zbudila ob 9ih (očitno se navajam)
... sicer pa sva se z mojim včeraj lotila avtosedeža in vozička - avtosedežek sva montirala kar hitro - ampak ga pol dol nisva dobila ... tko da se moj že vozi s sedežkom naokrog ... voziček pa nikakor nisva znala v marelo zložit - moj ga je pri tem tako tresel , da ga je skoraj zlomil ... no, vaja dela mojstra

lep dan vsem mamicam v pričakovanju

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   oktober
5.9.2005 12:23:39   
soncek&luna
tudi jaz sem ugotovila, da bom morala vadit "zlozitev" voizcka in montiranje avtosedeza ...da ne bom potem vsa nemocna

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   oktober
5.9.2005 14:57:48   
bernarda1
Ojla!
Jaz sem tetra planice kupila 10kom. vDiafitu pri MB(4300SIT),10 pa v trgovini nad Jagrom(3200SIT)oboje od Kobacaja.Danes sem hodila k gin.ker sem imela bolečine v spodnjem delu trebuha(že tri dni).Hvala bogu ni nič narobesamo naš je obrjen z nogicami navzdol in pritiska navzdol.Priporoča mi počitek ter stalež.Moje spanje je tako tako vščasih vredu včasih malo slabše,noge pa mi ne zatekajo ampak me tudi samo pečejo,tako kot prvi Felicity.Naš voziček je zelo preprost za zlagane Lep dan Bernarda

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   oktober
5.9.2005 16:04:25   
kati1
ojla

smo uspešno opravili izpit (avtosedež in voziček) ... sicer bo po mojem treba še mal trenirat, ker pol ko maš otroka v eni roki in ...

me pa zanima še montaža zaščite proti dežju za Peg Perego voziček ... te pa nikakor ne montiram prav (sej gor že nekak stoji), ampak je ena zadrga na tej zaščiti, k sploh ne vem kam naj jo nataknem . Ali ima katera tak voziček in to ve?

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   oktober
6.9.2005 23:18:44   
bernarda1
Živjo!
Kje pa ste danes ,kako se počutite,jaz sem še kar vredu ,ker dosti počivam so bolečine skoraj izginile.Tamali brca sto na uro.Upam da se bo v prihodnjih dneh obrnil na glavo,saj sedaj leži z nogicami navzdol .Lep večer in mirno noč.
Bernarda

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   oktober
7.9.2005 8:11:21   
pi
Dobro jutro,

jaz pa sem sanes še kar vredu. Naslabše se počutim zvečer. Vsako noč me je strah da ne bi šla rodit tako da zaspat ne upam. Upam da bom zdržala še vsaj 4 tedne in bom ostala oktoberka.
Komaj čakam 16.9 ko imam spet pregled.
Ve katera mogoče kdaj se začnejo pregledi na 1 teden ?
Tudi jaz razmišljam o tem kaj obleči ko bomo šli domov. Sicer je pa čisto odvisno kakšno bo takrat vreme oz. koliko stopinj bo.
Imate že vse pripravljeno ?
Jaz imam vse oprano, čaka pa me likanje.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   oktober
7.9.2005 10:20:43   
Felicity
Kje ste oktoberke?

Se moram prav malo pohvalit, včeraj sem bila na pregledu pri G in prvič mi sestra ni težila zaradi kg. Sedaj sem na +9. Sem prav zadovoljna. Drugače sem kar ok. In ve?
Imaste že vse pripravljeno za prihod ?
Jaz ne še. Še vedno tudi čakava na lupinico, ki sva jo naročila v določeni barvi, tako da nisva še skušala montirati v avtu. Naju še vse čaka.

Lep dan vsem!

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
7.9.2005 11:10:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Udb)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   oktober
7.9.2005 11:11:28   
kati1
ojla

jaz se tud iz meseca v mesec počutim boljš ... pa naj bi bil zadnji mesec najhujši ... jaz mam že vse pripravljeno (celo posteljico sem včeraj postlala) ... v soboto pa greva kupit še banjico ... pol pa mamo vse in sam še čakamo


(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   oktober
7.9.2005 11:16:23   
kati1
nalin ... jaz sem tud mela težave z železom (pred nosečnostjo) ... pa so me vsi dohtarji spraševali: če se mi kaj vrti, če sem kdaj skup padla - tko, da imaš ti po mojem kar prav

pazi se še naprej

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   oktober
7.9.2005 12:11:29   
Anja**
A mora se katera od oktobrskih mamic pit 2 krat na dan magnezijeve tablete? Men se ze tako gravzajo, da ni res. So pa 300 mg tako, da mi delujejo se odvajalno

Mali razbojnik pa tako telovadi, da si sploh ne predstavljam kaksen sele bo ko bo zunaj trebuha.

Ena je sprasevala glede vozicka Peg Perego, a mas Pramette?

a vam tudi takoooooo zatekajo noge? Cel dan (ze ko se zjutraj zbudim) mam buhteljne Roke pa ko krofe

Lepo se mejte

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   oktober
7.9.2005 12:33:52   
Felicity
Anja**,
tudi jaz jemljem magnezij, ki ga morala 3x na dan, a sem zmanjšala na 2x, ali pa zjutraj celo, potem 2x po polovičko, ker sem imela enake težave kot ti.
Noge mi malce zatekajo, a bolj kot to me moti da imajo 100 stopinj in so težke kot od .
LP

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?